jedan tužni primjer

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

jedan tužni primjer

Post Postao/la rijetka ptica » 03 stu 2006 13:55

Sinoć smo imali "svirku" u mojoj provinciji..iliti u sisku. pozvali ljudi moj bend da odsvira par stvari (platili nam uredno) na debati za "mlade", paz vamo: tema: sex i brak.
znate tko su bili gosti?
žak faking houdek, jedan pop, jedna ginekologinja i jedan sisački poduzetnik (-sic!)
lijepo su nahranili djecu...slika
došlo mi je da se javno autam.
i žao mi je kaj nisam skupila hrabrosti.
u jednom mi je trenutku došlo da slika
moram vam nabrojati par gluposti:
žakovo spominjanje istospolnih brakova (nastrano, bolesno, nenormalno, oni hoće brak, a normalni ljudi ne..slika)
popovo spominjanje istog
popovo usputno spominjanje nasilja u obitelji (naravno da ima nasilja, ali... that's it..jedna polurečenica. ljubičasto i brak su in. )
priča o zaštiti od spolnih bolesti, popov zakjlučak najjači: ABC pristup.
u wanna know what that is?
Apstinencija - Brak - Condom :laughingoutloud:
zaključci rasprave (srednjoškolac):
1. brak je vrhovna vrednota kojoj svi mladi ljudi trebaju težiti.
2. sex prije braka - zlo
3. pederi i lezbe - zlo
slika
uglavnom... htjedoh podijeliti s vama osjećaj nemoći...
(nemojte sad zašto nisi ovo, reagirala ili ono... jerbo nisam. nisam mogla izjuriti iz bekstejđa i vikati kako su glupi i zatucani. tj. mogla sam, ali nisam. ne mrem se outati (još) u svojoj zatucanoj provinciji live na radiju sisak)
mikrofon mi ionak nisu dali. sviram bas.
uostalom, mislim da fakat ne bi apsolutno ničemu koristilo.
samo me užasno boli kad vidim kojim sve sredstvima truju ljude. kako im ograničavaju mozak na ono 5% korištenja (osnovne funkcije: brak, množenje, rad, propovijedanje naučenog) i koliko smo još daleko od ikakve ljudskosti.. inače, tu je debatu organizirala nevladina udruga!!!!
na kraju te maškarade smo skupili nofce i glasno, ekipno komentirali izrečene gluposti. najžučnije što smo mogli. pop je okrenuo glavu, houdek je bio zbunjen (jer em smo dobro svirali, em znamo misliti), voditelji su se izgubili u kablovima a klinci su se razišli pit po parkovima...
the end :(
liquid running...

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 03 stu 2006 14:53

Nije bilo baš tako strašno, zamisli što bi tek bilo da si ušla u raspravu :eek:
Pusti budale da misle svoje , ti si došla sa ciljem i ostvarila ga , zar ne a ostalo....pa bit će toga još.
Jedina lekcija koju moraš naučiti iz te priče je- da ne ulaziš u rasprave ako nemaš protuargumente i uopće se ne moraš zbog toga autati....možeš ih posrat njihovim vlastitim izjavama , ali to ćeš naučit s vremenom.
Tada bi ti to moglo biti i zabavno :inlove:

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 03 stu 2006 14:58

e, a sad ti organiziraj raspravu na istu temu, samo pozovi druge sugovornike (stulhofera, pravobraniteljicu za ravnopravnost spolova, matijevic-vrsaljko itd.) pa da vis okretanja ploce. mislim da to bez pol beda mos izorganizirati, brijem da bi ti se ti ljudi odazvali. e pa da vidimo cija majka crno runo prede... :thumbup:
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 03 stu 2006 14:58

ma znam... samo znaš kaj je tužno... to me je zapravo razljutilo..što je to edukativni program nevladine udruge koja se bavi mladima..jebote.. jadni mladi u mom gradu..
a ja više nisam toliko mlada ;)
.. da imam protuargumenata - na onakve prezrele gluposti kontraargumenti se sami nameću ;)
liquid running...

pizza
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 kol 2006 23:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: right here, right now

Post Postao/la pizza » 03 stu 2006 23:35

pa... dobro je da im to nije jedini izvor informiranja...
ne treba potcjenjivati mlade, pametni su oni, već budu iskopali ono što je bitno - al nek čuju sve strane, pa nek prosude sami.
for a minute there i lost myself...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 04 stu 2006 00:59

nisam sigurna. najgluplji i najprimitivniji (od istih takvih roditelja) su najcesce i najglasniji. a najglasniji predvladaju. strasna inflacija netolerancije, primitivizma i gluposti medj mladima (15-25). nisu oni krivi. kriva je jebena tranzicija, pogubljeni roditelji, izjebani nastavnici, poplava nasilja i stalnih dokaza kak je super bit kriminalac, i potpuno perverzno izopacene vrednosti u drustvu. kriminal i zlo se nagradjuju-u svakom slucaju se ne proganjaju. i kakvu djecu ocekujemo imat? bolesno drustvo radja bolesne ljude. tjedno komuniciram sa cca 120 mladih, ponekad i vise. iznenadili bi se strahovitom netolerancijom i primititivizmom kojom isijavaju. na svoju tragicnu stetu.
zvir i bestimja.

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 04 stu 2006 10:45

da se nadovežem na slut: mladima se nude alternative: dakle od kazališnih radionica - npr. boalov teatar, radionice žongliranja, video radionice - montaža, snimanje, video aktivizam, video-performansi... do otvorenih diskusija o "vrućim " temama. Nažalost, ono što sam ja vidjela od klinaca na tim i takvim eventima većinom su klinci koji sve to organiziraju + njihovo uže društvo i tu i tamo koji/koja zalutali entuzijas/kinja.
Fakat.
I onda recimo dođe Nataša Govedić činiti s djecom radionicu preko vikenda (govorim o besplatnim stvarima!) i na njoj se pojavi petero (5) ljudi. I slične situacije... a kavane pune, klinci cugaju po parkićima, bacaju se na narodnjake, lože se na nasilje...
i onda naravno da će njih 150 doći na debilnu diskusiju i nitko neće ni trepnuti, a kamoli reagirati na otvoreni govor mržnje i netolerancije (osim dva dečka koji su se dignuli i otišli, al to ionak nitko nije ni htio protumačiti kao neki protest, nit je to bio...više bijeg...).
Jebiga. kad vidim kakve klince (bolesne, da, slut) stvara ovo naše društvo, poželim - ko edo - tražiti vizu za alfa kentauri.
zapravo, ako su tamo, vjerovatno nemaju sistem viza.
ali to je isto druga pjesma.
liquid running...

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 04 stu 2006 13:17

rijetka ptica je napisao/la:ma znam... samo znaš kaj je tužno... to me je zapravo razljutilo..što je to edukativni program nevladine udruge koja se bavi mladima..jebote.. jadni mladi u mom gradu..
a ja više nisam toliko mlada ;)
.. da imam protuargumenata - na onakve prezrele gluposti kontraargumenti se sami nameću ;)
ma, zlato, uzalud ti s takvima trosis svoje nerve. cuvaj ih za pametnije stvari. jer koliko god tvoji protuargumenti bili razumni, ispravni, pripadali 21. stoljecu (dok su njihovi ostali negdje u srednjem vijeku), to nisu ljudi s kojima se moze debatirat. jer su ko mazge i bog! nema tu rasprave. oni tupe svoje primitivne, nazadne, stravicne pizdarije i da samo mogu, palili bi sve koji su razliciti na lomaci. ali, eto, ne mogu.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 04 stu 2006 14:55

:o ja zamisljam vase face u trenutku kada je krenula rsprava :eek: .....ili :P

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 04 stu 2006 15:04

lana je napisao/la:oni tupe svoje primitivne, nazadne, stravicne pizdarije i da samo mogu, palili bi sve koji su razliciti na lomaci. ali, eto, ne mogu.
Pa i nije da ne mogu. Mogu, ali ne doslovno. Često je dovoljno vidjeti kako se većina ponaša kao da ne postojimo ili na ovakvim skupovima, u medijima i slično drsko i barbarski promiče nazadni i primitivni stav o vlastitoj biološkoj superiornosti, pa da ti od toga bude jako mučno i da te iste sekunde operu pesimizam, jad i čemer.

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 04 stu 2006 22:03

liquid running...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 04 stu 2006 23:15

tim vise cijenim prekrasne cure koje dolaze na ovaj forum i koje su divne osobe. u toj odvratnoj poplavi primitivizma sve su nam vredniji dobri ljudi.
zvir i bestimja.

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 05 stu 2006 00:02

rijetka ptica je napisao/la:http://www.vecernji-list.hr/newsroom/re ... 7/index.do

slika
no comment
nemoj se zamarati. Ne možeš ti promjeniti nekaj što je izraslo iz trule zemlje. Pusti selo,pusti ih........ Ti si ovako sretna i nemoj dopustiti da ti oni pokvare sreću.Biti će još puno ovakvih i mnogo gorih primjera.

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 05 stu 2006 00:42

nimfomanka je napisao/la:
rijetka ptica je napisao/la:http://www.vecernji-list.hr/newsroom/re ... 7/index.do

slika
no comment
nemoj se zamarati. Ne možeš ti promjeniti nekaj što je izraslo iz trule zemlje. Pusti selo,pusti ih........ Ti si ovako sretna i nemoj dopustiti da ti oni pokvare sreću.Biti će još puno ovakvih i mnogo gorih primjera.
o da! katastrofa. crkva je vec odavno trebala prestati bivati. ona je jebeni postar izmedu ljudi i boga, koji je postao tako masno pokvaren i zatucan i usijan mrznjom! to treba zabraniti!
jelda? :)
______

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 06 stu 2006 09:27

preporucam da iduci put citiras covjeka

"Dragi mladi ljudi, izaberite uvijek stvari za koje vi mislite da su dobre, a ne one koje vam nameću - savjetovao je Sente."


nalijepis stvar na majcu...
i dodas koji znakic! :D
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Avatar
wimpi
Postovi: 313
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:15

Post Postao/la wimpi » 06 stu 2006 11:56

Uh ja kao vjecni idealist tako pljuskam u pod :o Treba se podsjecati na to da smo okruzeni primitivcima i kretenima makar oni bili u obliku mladog decka...problem je u tome sto smo se svi okruzili sa izrazito tolerantnim i nezatucanim osobama...preporuca pogledati svako tolko filmic sa pride-a 2002, znam da je svaki daljnji bio bolji, ali nekak mi se sve cini da je ono jos uvijek veliki dio realnosti i uostalom to je bilo prije cetiri godine ne 50...

link http://www.youtube.com/watch?v=3aGCtzCxDr4
Zadnja izmjena: wimpi, dana/u 06 stu 2006 14:26, ukupno mijenjano 1 put.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 06 stu 2006 13:47

tamara3 je napisao/la:
lana je napisao/la:oni tupe svoje primitivne, nazadne, stravicne pizdarije i da samo mogu, palili bi sve koji su razliciti na lomaci. ali, eto, ne mogu.
Pa i nije da ne mogu. Mogu, ali ne doslovno. Često je dovoljno vidjeti kako se većina ponaša kao da ne postojimo ili na ovakvim skupovima, u medijima i slično drsko i barbarski promiče nazadni i primitivni stav o vlastitoj biološkoj superiornosti, pa da ti od toga bude jako mučno i da te iste sekunde operu pesimizam, jad i čemer.
ma ne jebem vise jad i čemer. ne dam se. znamo di zivimo i sve ostalo vec receno, bla bla. vjecna borba za prava i ideale 'oce malo umorit covjeka na pragu 40-tih, pa sve nekako vidim da je najbolje zatvorit se u svoj svijet s dragim, vrijednim ljudima, svojim veseljima, muzikom, filmovima i knjigama i smanjit sve drugo na apsolutno nuznu mjeru, al ni milimetra vise.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 07 stu 2006 00:14

meni je to pomalo zanimljivo antropoloski, kao dio politicke kulture i tradicije. pa stoga sve sto se uklapa u rad koji radim je zanimljiv. to mi daje nadu da imam odmak od odvratnoca realnosti. ak mogu pratit i objasnit primitivizam donekle ga drzim pod kontrolom od totalnog upliva u moj zivot.
zvir i bestimja.

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 07 stu 2006 00:33

ja zapravo ne razumijem (svjesni?nesvjesni?) napor volje one must do da se ostane u stanju zatucanosti, neinformiranosti i vječne gluposti - to je ono što me fakat uvijek iznova iznervira.
matrix.
:paranoia:
globalnu glupost ne mozemo izlijeciti -ali u okvirima nase banana zemljice, cini nam se ponekad kao da mozemo nesto napraviti.
i onda ti se dogodi da u svom selu ne mozes pustiti glasa.
i onda skuzis da sve sto zaista mozes uciniti je djelovati na najosobnijem mogucem planu. i da je to mnogo. :)

....
liquid running...

Odgovorite