Zanima me

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 stu 2006 18:50

E pa da, baš zato se ne moramo i mi same svoditi 'na pičku' kako je to netko lijepo rekao ranije :roll: i zagovarati tezu o 'četiri zida'.
Problem je daleko složeniji i nije riječ o seksu niti o tome da treba ići po cesti s transparentom jer su to dvije krajnosti. Poanta je valjda u nalaženju neke zlatne sredine koja omogućuje ugodan život bez raznoraznih osjećaja krivnje i internalizirane homofobije pa ako su neki skupaživući parovi to riješili, bilo bi lijepo da svoja iskustva podijele s onima koje to (još) nisu.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 18 stu 2006 23:15

no, naravno sve to ovisi i gdje zivimo - dal u zagrebu ili otočcu.
inace, vrlo koristan topic. gledajuci sa strane - svi ste u pravu. jer svaka izrazava stav o tome sto je nekoj prihvatljivije ponasanje.a ponasanja su kao i ukusi - koliko ljudi, tolko... pa ak sam ja sramezljivija i zatvorenija prema svijetu/rodbini/susjedstvu - kak mogu bit u krivu prema nekom tko je otvoren? cudno mi je da nekom dokazujete kako ima pogresno ponasanje u zivotu? :o
zvir i bestimja.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 stu 2006 23:21

Pa, dok svijet za jedno 857 godina ne postane mjesto jednakosti za homo i heteriće (:idealistic fool:), među nama će uvijek biti onih koje će gorljivo zagovarati sveopće outanje svima i u svako doba dok će druge smatrati da je vječna tama ormara idealno rješenje za sve. I svi će misliti da je baš njihov lifestyle najbolji te da bi ih svi trebali slijediti. Al nije zapravo to tema...

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 19 stu 2006 12:26

call_me_slut je napisao/la: cudno mi je da nekom dokazujete kako ima pogresno ponasanje u zivotu? :o
ha mislim, svak zagovara svoja stajalista...no, ja osobno nisam pokusala to rec. mozda ispraviti pogresno razmisljanje tj, uputit na njega. mene je iznenadilo da kad se krene pricati o outanju/zajednickom zivotu, to jedna lezbijka odmah prihvati hetero logikom: sto mene briga kako se ko sevi, gdje i kada, dakle, najgorim svodjenjem veze 2 zene na sex, vidjeno vec toliko puta od strane raznih homofoba.
ja ne vidim nista lose u tome da netko zivi cijeli zivot u ormaru, postoje razne okolnosti kod svakog od nas, iako cu zastupat tezu da je puno zdravije bilo kome imati bar neki krug ljudi koji znaju. mislim da takvi, a u to ukljucujem i sebe, zive lakse, ugodnije i sretnije.
vratimo li se na susjede, ne mislim da im treba dat nista vise od nagadjanja, ako im je vec toliko dosadno u zivotu..
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 20 stu 2006 12:28

zahvaljujem Ziti na podršći, i drugim curama na razumjevanju, naime ja pišem s posla i stoga moram biti što kraća i sažeta što nije uvijek izvedivo, pa zato i pišem zbrda zdola....tema je tek sad postala zanimljiva, čak je niste uspjele zachatati :D
Ja sam veliki optimista, ne mrzim nikoga, ali nisu svi ljudi tolerantni.U samom startu imam problema sa ljudima i njihovom odnosu prema meni , točnije , ni sami ne znaju što bi mislili o meni.Specifičan sam slučaj i takvi su mi i stavovi.Samohrana sam majka, i tu je već problem , veliki .Većina ljudi još uvijek ne zna da žena može roditi a da ne mora biti u braku.Dali trebam ikome objašnjavati svoje razloge ?
Stoga sam više isfrustrirana nego bilo što, jer više mi se niti neda objašnjavati, a ljudi se uopće nisu promjenili ....o već jako dugo.....
Trebam li se onda zamarati s tamo nekima , jer šta got uradila , oni me osuđuju.....i naučiš , ne obračat pažnju.Ne skrivam se ni od koga i svakome mogu pogledati u oči, svoju curu , ako mi dođe poljubit ću bilo gdje , jer ako se malo okrenete oko sebe, vidjet ćete da su ljudi previše zaokupirani svojim problemima da bi obračali pažnju na išta drugo.Nikoga nije briga osim onih nekoliko specijalaca kojih će uvijek biti i zbog njih koristim takav riječnik jer jedino me oni mogu izbaciti iz takta......
Stvar je u glavi......koliko puta sa sa prijateljicom otišla u kino , na cugu , hodale zagrljene jer ja sam ta koja zuji u izloge i priča i ne držim li je ......mogla bi nastavit šetet s tko zna kim a ona se obično valja od smijeha ....iza mene :P ....i nitko to nije doživljavao nečim čudnim, kis za pozdrav , tko to više gleda......ali da hračnem nasred lokala :D , e to bi fakat svi ne samo primjetili već i linčovali me !

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 20 stu 2006 12:31

dio problema vjerojatno lezi u izrazu "seksualna orjentacija" koji kod vecine ljudi auomatski znaci da se kod nas samo radi o seksu. valjda je to goli seks, kad smo "seksualno orjentirani"! mozda bi neki drugi izraz bio pogodniji da izrazi da se ne vezemo uz ljude samo zbog toga vec da tu ipak ima nesto dublje. no dobro. tako je kako je.
glede autanja i neautanja. svatko za sebe najbolje zna kako se ponasati. cinjenica je da ja iz ove sad pozicije mogu reci da me zaista boli kurac sto prva susjeda o meni misli. no, nije mi bas bilo svejedno kad sam zivjela u Selendri. puno stvari ovisi o tome. od toga kakvi su ti roditelji, rodbina, jel zive blizu ili daleko, kakvi su ti frendovi i poznanici, kakav je opcenito mentalitet mjesta gdje zivis, kakvim se poslom bavis itditd
jebiga, nije isto nekome tko zivi u neboderu na 13 katu gdje ima preko 40 stanova i radi u npr. necem vezanom uz kulturu (ajmo rec da je taj sektor ipak tolerantniji) ili nekome tko zivi u puscoj bistri i predaje povijest na lokalnoj osnovnoj skoli.

Think Pink
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri
Kontakt:

Post Postao/la Think Pink » 20 stu 2006 19:42

ankh je napisao/la:Ja sam veliki optimista, ne mrzim nikoga, ali nisu svi ljudi tolerantni.U samom startu imam problema sa ljudima i njihovom odnosu prema meni , točnije , ni sami ne znaju što bi mislili o meni.Specifičan sam slučaj i takvi su mi i stavovi.Samohrana sam majka, i tu je već problem , veliki .Većina ljudi još uvijek ne zna da žena može roditi a da ne mora biti u braku.Dali trebam ikome objašnjavati svoje razloge ?
Stoga sam više isfrustrirana nego bilo što, jer više mi se niti neda objašnjavati, a ljudi se uopće nisu promjenili ....o već jako dugo.....
Trebam li se onda zamarati s tamo nekima , jer šta got uradila , oni me osuđuju.....i naučiš , ne obračat pažnju.Ne skrivam se ni od koga i svakome mogu pogledati u oči, svoju curu , ako mi dođe poljubit ću bilo gdje , jer ako se malo okrenete oko sebe, vidjet ćete da su ljudi previše zaokupirani svojim problemima da bi obračali pažnju na išta drugo.Nikoga nije briga osim onih nekoliko specijalaca kojih će uvijek biti i zbog njih koristim takav riječnik jer jedino me oni mogu izbaciti iz takta......
Stvar je u glavi......koliko puta sa sa prijateljicom otišla u kino , na cugu , hodale zagrljene jer ja sam ta koja zuji u izloge i priča i ne držim li je ......mogla bi nastavit šetet s tko zna kim a ona se obično valja od smijeha ....iza mene :P ....i nitko to nije doživljavao nečim čudnim, kis za pozdrav , tko to više gleda......ali da hračnem nasred lokala :D , e to bi fakat svi ne samo primjetili već i linčovali me !
ankh, evo, sad smo vec tu negdje s razmisljanjem.. znala sam da je problem samo u odabiru rijeci ili cega vec :) slazem se s tobom da nije lako.. ja nisam samohrana majka ali imam isto debelih razloga zasto ne mogu bas uvijek i svugdje biti out i nadam se da me se nije krivo shvatilo jer ja prva zbilja ne propagiram outanje svima i svugdje.. ali uzasno me nervira sto radi nekih debila moramo paziti.. i ne samo debila.. ima tu jos jaaako puno razloga zasto je to tako.. i ljudi su takvu, uvijek ce naci nesto radi cega ce te osudjivati i diskriminirati.. a na nama je da zivimo zivot kako hocemo a jednom ce i oni odustati.. bar ja tako nekako to vidim. Lako je to ovako u teoriji, znam.. praksa vec malo steka..
s jasamocitam se slazem u potpunosti.. :)

Zita

Post Postao/la Zita » 20 stu 2006 20:10

hm..vidis, ja ne mislim da lezi u problemu samog naziva (seksualni indentitet) vec u tome sto je ljudima interesantno a sto nije
nekako sumnjam da ce prosjecni hetero prilikom pomisli na lezbijke ili kod tracanja istih govoriti o tome kako one idu u kino, kako imaju ista stajalista o zivotu, kako obje vole xyz, kako si pasu zajedno itd vec ce prvenstveno pucati na sex
sex je interesantan, ostalo nije
kad tracaju o hetero stvarima isto ce najzanimljivije pricat tko je koga, kada i zasto
pogledajte samo banalni primjer sugavog BB-a
na cemu se ljudi najvise zadrzavaju kad pricaju o tome?-naravno, tko ce se posevit s kime
zato me ne cudi da i mi same nekad razmisljamo na taj nacin, jer se u neku ruku moramo staviti u kozu onih koji nam mogu nauditi, prvenstveno da ih shvatimo i da lakse dodemo do "obrane"
tak da mi je lako shvatiti reakciju ankh
well..to je vec druga tema

ljubicice
Postovi: 22
Pridružen/a: 20 srp 2006 18:07

Post Postao/la ljubicice » 07 pro 2006 09:56

Odgovor na početno pitanje: Moja ljubica i ja živimo zajedno već skoro 7 godina i od prvog dana se POTPUNO normalno ponašamo u našem stanu i oko njega. To znači da ne govorimo potiho, ne spuštamo roletne, da se poljubimo u haustoru i ispred zgrade, u autu - kako nam dođe. Negdje na početku me je jedna susjeda pitala naplaćujem li mojoj ljubici stanarinu i ja sam rekla ne i tu su bilo kakva pitanja u tom smijeru prestala. Svima je sve jasno (pogotovo ovima iz susjedne zgrade (na 5m) koji nas kroz prozor vide da se ljubimo, da smo zagrljene na kauču pred TV i sl. :cool:

Ali, moja porodica je počela s pitanjima kad bi preko ljeta uvijek dolazile zajedno kod mene doma na more. Ja sam uvijek govorila da me bez nje neće vidjeti, jer mi je dosadno dole samoj, i tako je to bilo prvih 5 godina. A onda je moja majka odlučila postaviti the pitanje i kad je dobila odgovor postavila je ultimatum :twisted: : ja mogu dole, ali sama. I od tada se nismo vidjele!

Ukratko, živimo svoj život i biramo društvo. :!:

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 10 pro 2006 14:12

Odgovor na početno pitanje: wimpi i ja živimo zajedno oko godinu i pol. kako je riječ o poslovično otuđenoj zagrebačkoj zgradi (iako je to relativno jer sve vrvi penzićima), nitko nikada ni približno nije ništa pitao. naši se eventualni razgovori vode oko računa za vodu ili zaštopane kanalizacije. ne mogu nas baš vidjeti kroz prozor, ali mogu kako se grlimo dok ulazimo u zgradu ili ljubimo pred vratima stana. do sad još niti jednoj nije otkazalo srce :D

što se tiče roditelja, moji znaju da ona živi sa mnom i uredno to ignoriraju, kaj ja znam, valjda se nadaju da će nestati ako oni je oni nikada ne spomenu. s druge strane, upravo me zbog toga viđaju sve manje i manje.

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 10 pro 2006 16:01

blago vama!
jelda? :)
______

Odgovorite