bisexualke

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

bisexualke

Post Postao/la Kroacija » 31 pro 2006 01:09

zanima me koliko vas je na forumu a da (se) osjecate bisexualno i koliko vas to u zivotu jebe/ne jebe? smatrate li to kao nesto lijepo posto osjecate dvostruko ili vas nervira i zeljeli biste se moci definirati u potpunosti? je li vam lakse bariti tipa ili curu, jel vam neugodnije kad vas bari tip ili cura? pozelite li nekad da budete u vezi s 10 osoba odjednom?

:x

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 31 pro 2006 01:34

mislim da se bisexualnke naprosto zaljubljuju u osobe oba spola. sve ostalo mislim da nema veze sa sexualnoscu.
zvir i bestimja.

Tiho
Postovi: 71
Pridružen/a: 04 stu 2005 23:20

Post Postao/la Tiho » 31 pro 2006 18:04

zanima me koliko vas je na forumu a da (se) osjecate bisexualno i koliko vas to u zivotu jebe/ne jebe? smatrate li to kao nesto lijepo posto osjecate dvostruko ili vas nervira i zeljeli biste se moci definirati u potpunosti?

ja jesam biseksualna, i osobno me to nikad nije niti smetalo niti kocilo niti sam imala 101 pitanje zašto... Osjecam se "sretnijom" moglo bi se tako reci, jer me ne ogranicava u koji cu se spol eventualno zaljubiti ili zagledati.. volim promatrati oboje :aha: a sto se dice definiranja.. ne ne zalim za time sto ne moram odabirati spol, dapače.zato se i osjecam sretnijom :D


je li vam lakse bariti tipa ili curu, jel vam neugodnije kad vas bari tip ili cura? pozelite li nekad da budete u vezi s 10 osoba odjednom?


hm... ne, ne, ne i ne..
Isto se osjecas kad tebe netko bari ili kad ti baris li curu ili decka, nama ma apsolutno nikakve razlike (osim anatomskog) .. kao sto je call_me_slut napisala.. to nema veza sa spolom. Zaljubis se u osobu samo sto mi imamo vise mogucnosti, oba "igralista" :)
A to da li zelimo biti sa 10 osoba odjednom.. to je individualno za svaku osobu i ovisi o njenom nacinu zivota, razmisljanju, zeljama, djelima, karakteru itd itd .. bez obzira bila ona biseksualna, heteroseksualna, homoseksualna ...
I raised my head and saw you there
Across the room from me.
A smile had started in your eyes
And it was - good - to see.

When I feel tired, or low within
As I often do,
It's good to look across the room
And have a smile - from you.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 31 pro 2006 18:43

Tiho je napisao/la:

je li vam lakse bariti tipa ili curu, jel vam neugodnije kad vas bari tip ili cura?


hm... ne, ne, ne i ne..
Isto se osjecas kad tebe netko bari ili kad ti baris li curu ili decka,
ja to znam i iz vlastitog iskustva, ali cekam da vidim sto ce drugi odgovoriti jer kontam da se jedna bi osoba lakse moze opredijeliti za hetero ili homo orijentaciju ukoliko moze odgovoriti na ovo gore pitanje sa npr "da, neugodnije mi je kad me decko bari".
ako ne mozes odgovoriti nista osim iskreno "jednako se osjecam", znaci da zbilja jesi cisti bi. i zbilja sjeban, barem u mom slucaju.

Tiho
Postovi: 71
Pridružen/a: 04 stu 2005 23:20

Post Postao/la Tiho » 01 sij 2007 15:33

uma je napisao/la: ako ne mozes odgovoriti nista osim iskreno "jednako se osjecam", znaci da zbilja jesi cisti bi. i zbilja sjeban, barem u mom slucaju.

zasto? :wink: nemoj razmisljeti na taj nacin! Nemoj niti pokusavati opredjeliti se! Jer ako si bi to ti nije vazno! A sto drugi pitaju i gnjave da se odlucis i ne kuze .. ma pusti ih!! njihov problem ako ne mogu to skuziti! :)

- hmm... osim ako sam krivo shvatila tvoj razlog sjebanosti .. pazi zna se desiti da bi osobe naginju jednom spolu i to je vecinom zenski spol.. ali to ne znaci da svi spadaju u taj kalup -

:D
I raised my head and saw you there
Across the room from me.
A smile had started in your eyes
And it was - good - to see.

When I feel tired, or low within
As I often do,
It's good to look across the room
And have a smile - from you.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 01 sij 2007 15:59

Tiho je napisao/la: zasto? :wink: nemoj razmisljeti na taj nacin! Nemoj niti pokusavati opredjeliti se! Jer ako si bi to ti nije vazno!
ma i ne pokusavam, samo razmatram svoje osjecaje i komentiram mogucnosti. i mislim da je osobi lakse psihicki na podrucju diskriminacije od drugih kad se uspije formirati kao homo ili hetero. mislim da su bisexualci ugrozeniji po tom pitanju, jer svi su culi za "peder" ili "lezba", ali "biseksualac"-"koji je to vrag, jel to neka nova bolest?". barem u mojoj sredni je tako.
A sto drugi pitaju i gnjave da se odlucis i ne kuze .. ma pusti ih!! njihov problem ako ne mogu to skuziti! :)
da, mislim da je to problem cak i kod nekih osoba kod kojih se ne nadas i koji su takodjer ugrozeni, recimo homoseksualci. oni cesto znaju diskriminirati bisexualne osobe jednako kao i heteroseksualci.
pazi zna se desiti da bi osobe naginju jednom spolu i to je vecinom zenski spol.. ali to ne znaci da svi spadaju u taj kalup -
ne znam sto da kazem na to, mogu samo iz svog slucaja posto ne poznajem podrobnije ni jednu jedinu cistu biseksualnu osobu. u vezi sam sa zenom vec 2 godine i obozavam je. ali primjecujem, razmatram i ne iskljucujem muskarce i zene i sve koji se tako osjecaju.
:)

Tiho
Postovi: 71
Pridružen/a: 04 stu 2005 23:20

Post Postao/la Tiho » 01 sij 2007 19:46

uma je napisao/la:
Tiho je napisao/la: zasto? :wink: nemoj razmisljeti na taj nacin! Nemoj niti pokusavati opredjeliti se! Jer ako si bi to ti nije vazno!
ma i ne pokusavam, samo razmatram svoje osjecaje i komentiram mogucnosti. i mislim da je osobi lakse psihicki na podrucju diskriminacije od drugih kad se uspije formirati kao homo ili hetero. mislim da su bisexualci ugrozeniji po tom pitanju, jer svi su culi za "peder" ili "lezba", ali "biseksualac"-"koji je to vrag, jel to neka nova bolest?". barem u mojoj sredni je tako.
A sto drugi pitaju i gnjave da se odlucis i ne kuze .. ma pusti ih!! njihov problem ako ne mogu to skuziti! :)
da, mislim da je to problem cak i kod nekih osoba kod kojih se ne nadas i koji su takodjer ugrozeni, recimo homoseksualci. oni cesto znaju diskriminirati bisexualne osobe jednako kao i heteroseksualci.
pazi zna se desiti da bi osobe naginju jednom spolu i to je vecinom zenski spol.. ali to ne znaci da svi spadaju u taj kalup -
ne znam sto da kazem na to, mogu samo iz svog slucaja posto ne poznajem podrobnije ni jednu jedinu cistu biseksualnu osobu. u vezi sam sa zenom vec 2 godine i obozavam je. ali primjecujem, razmatram i ne iskljucujem muskarce i zene i sve koji se tako osjecaju.
:)

istina istina.. imala sam i ja iskustva sa pitanjima i diskriminacijom.. i to 80 % od homo zajednice sto covijek ne bi niti pomislio.. mislila sam da ce se se to desiti od hetero osoba koje znam a ne obratno! :? i dan danas ja ne kuzim kako to vecina (u mojem slucaju) ne moze shvatiti i ne ide im taj pojam u glavu i uvijek se vrte ista pitanja.. "Ali tko ti je drazi?" , "Koga bi izabrala?" , "Pa kako oboje? Ne kuzim!" itd itd ..

u svakom slucaju glavno da ja znam sto sam sa 100% sigurnoscu i da je ok (cak i vise nego ok) sto se zaljubljujem u osobu bez odzira na spol

:D :D
I raised my head and saw you there
Across the room from me.
A smile had started in your eyes
And it was - good - to see.

When I feel tired, or low within
As I often do,
It's good to look across the room
And have a smile - from you.

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 01 sij 2007 20:26

evo,ja sam bi! i to me uopce ne jebe ni u kom smislu! jer ljubav je ljubav i ako je prava,nema veze jel osoba koju volis musko ili zensko! osjecamo dvostruko? ne bih to tako bas rekla. definiranje u potpunosti? haha, pa zar nije to u potpunosti ako smo biseksualni?
barenje... zavisi.. to je pak sve opet individualno i ne bih bas globalno nesto zakljucivala...al znam za sebe da nije vazno jel musko ili zensko, samo treba imati nesto u sebi.... treba ta osoba zraciti! a opet postoji i opet ono:kad si bisex uvijek naginjes svojem spolu..pa,da to je istina! al ti se zna tu i tamo dogoditi netko drugi!..
i nikad ne bih mogla biti s vise od jedne osobe odjedamput....a kud jos 10.... tesko!
jelda? :)
______

zlo
Postovi: 192
Pridružen/a: 03 srp 2006 21:37
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: iza ugla kraj hajduka i maksimira cilog zagreba mi milog

Post Postao/la zlo » 01 sij 2007 21:14

ja san isto bi.
meni to ne smeta,ono nije mi bitno jel cura il dečko ako mi se ka osoba svidi,neman problema sama sa sobon radi toga.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 01 sij 2007 23:42

kad smo vec kod toga...
kakve muske tipove volite? :)
meni su dragi mladji decki...iako, padam na sve kad me se zna osvojit :D a stas, laka sam :o :pedofilka:
a zene volim starije i smirenije. :)

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 03 sij 2007 16:46

prosla sam svoju BI fazu.

i da, neugodno mi je kad me frajeri bare, da su ne znam kako zgodni, lijepi, pametni, sa svim zubima u glavi :cool:

zanimaju me bas samo zene.
Zadnja izmjena: FatalFemme, dana/u 24 pro 2007 06:55, ukupno mijenjano 1 put.
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Tiho
Postovi: 71
Pridružen/a: 04 stu 2005 23:20

Post Postao/la Tiho » 04 sij 2007 18:07

FatalFemme je napisao/la:prosla sam svoju BI fazu.

i da, neugodno mi je kad me frajeri bare, da su ne znam kako zgodni, lijepi, pametni, sa svim zubima u glavi :cool:

zanimaju me bas samo zene.

mada ja nekako vjerujem da je seksualnost dosta fluidna i sve ovisi od okolnosti, vlastititog odabira i uvjerenja.
:)
nije iskljuceno da cu jednog dana opet pozeljeti muskarca, ali su im sanse svakim danom sve ravnije postotcima ispod nule :)


jednostavno :? mozes pojasniti? kako faza i pozeljeti nekog drugog? bi ili lez ili jesi ili nisi to nije htjenje nego cinjenica..
I raised my head and saw you there
Across the room from me.
A smile had started in your eyes
And it was - good - to see.

When I feel tired, or low within
As I often do,
It's good to look across the room
And have a smile - from you.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 04 sij 2007 21:26

ja se definiram po nekim svojim osobinama koje nemaju veze s mojom seksualnom orijentacijom. a sto se tice bi ljudi-u koje se, po definicijama (ali ne drzim puno do nekih definicijama), ubrajam-ne smatram da je stvar u tome (bar meni nije) da sam istovremeno s 10 osoba oba spola, vec da se MOGU zaljubiti u oba spola. i nemam bas nikakvih problema s tim.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 04 sij 2007 23:31

lana je napisao/la:ja se definiram po nekim svojim osobinama koje nemaju veze s mojom seksualnom orijentacijom.
:thumbup: ikzekli

Tiho
Postovi: 71
Pridružen/a: 04 stu 2005 23:20

Post Postao/la Tiho » 05 sij 2007 10:57

:thumbup: :wink:
I raised my head and saw you there
Across the room from me.
A smile had started in your eyes
And it was - good - to see.

When I feel tired, or low within
As I often do,
It's good to look across the room
And have a smile - from you.

Avatar
gia-84
Postovi: 1907
Pridružen/a: 05 srp 2006 10:18
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: u cvitu mediterana

Post Postao/la gia-84 » 05 sij 2007 11:02

muškarci--a malo nježniji tipovi, s dobron pricon i s crton ludila..,
žene-starije, isto s crton ludila, moraju bit humoristicni...
ne gledan 10 ljudi istovremeno, to ne mogu...
...orilo gorilo, jebe se nami..

http://www.l-o-s-t.net

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 05 sij 2007 21:59

gia-84 je napisao/la:muškarci--a malo nježniji tipovi, s dobron pricon i s crton ludila..
sad se sjetih jednog takvog... ne znam jesi li ga srela, ali lik uglavnom pocme blebetat sve i svasta neku pricu pricat u kojoj te u biti trazi 1 kn i da mu kazes da mu je dobar upad ili nesto slicno... danas opet na njega nabasah i zavarila sam od smija :D i onda mu freeda dala jednu kn

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 06 sij 2007 00:08

dzizz. taj jos uvijek fura istu shemu? :o nevjerojatno.
zvir i bestimja.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 06 sij 2007 00:20

swayka je napisao/la:
gia-84 je napisao/la:muškarci--a malo nježniji tipovi, s dobron pricon i s crton ludila..
sad se sjetih jednog takvog... ne znam jesi li ga srela, ali lik uglavnom pocme blebetat sve i svasta neku pricu pricat u kojoj te u biti trazi 1 kn i da mu kazes da mu je dobar upad ili nesto slicno... danas opet na njega nabasah i zavarila sam od smija :D i onda mu freeda dala jednu kn
o boze...ja mu dam kunu da zasuti :roll: a ona "kadulja"... :D

Avatar
gia-84
Postovi: 1907
Pridružen/a: 05 srp 2006 10:18
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: u cvitu mediterana

Post Postao/la gia-84 » 06 sij 2007 11:53

ha?
neman pojma...
a nisan bas na takve mislila..heehhe
...orilo gorilo, jebe se nami..

http://www.l-o-s-t.net

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 06 sij 2007 16:48

pokusati cu objasniti.

nisam se tek tako probudila jednog dana i skuzila da zelim samo zene. imalo je to neki svoj tok, znaci prvi poljubac s curom, prvi seks, a za to vrijeme sam jos uvijek bila aktivna sa muskarcima . Zasto? jer sam bila uzasno zbunjena sa samom cinjenicom da sam od prvog poljupca sa curom znala da je to to i da je to ono pravo, bojala sam se toga osjecaja.

pa sam nakon prvog seks poblesavila i nasla decka da ja sebe uvjerim kako sam ja ipak za tipa. dogodilo se ono sto i uvijek sa tipovima , a to je da se nisam osjecala zadovoljenom emotivno niti fizicki.

i nakon tako krace "faze" ( sad smo je definirali) sam shvatila i najbitnije - sebi priznala- da zelim biti samo sa zenama.

zelim biti samo sa zenama do kraja svog zivota.. voljeti ih, upoznavati, ljubiti, trositi, patiti za njima- samo za zenama.
i ja za sebe to znam da je definitivno kao i smrt.

ali kako sudbina sama ima svoj neki tok i tijek, ne mogu reci da ce to tako i biti za sve ljude/lez cure.
ne zato jer nisu sigurna u svoju seksualnost, vec jednostavno jer se stalno razvijaju kao osoba, zivot se stalno mijenja, nove osobe i ljudi ulaze u tvoj zivot i svatko ostavlja neki drugaciji trag na tebi i u tvom zivotu. emocije su divne upravo zbog toga jer ih vecinom ne mozes kontrolirati.


znam curu koja je bila u dvije veze samo sa zenama, jednoj od 1,5 god, drugu od 5 god, gledala je samo zene ,izgledom potvrdjuje stereotip lele, da bi sa drugom zenom prekinula zbog muskarca u kojeg se zaljubila, sa kojim danas ima dijete, voli ga itd.. sretni su. boli me briga sto je lela na kraju ispala str8.

zelim ti samo reci da nista u zivotu osim smrti ne mozes uzeti za sigurno.
i da na kraju te srce odredi.. a meni moje kaze- ZENA!

:aha:
Zadnja izmjena: FatalFemme, dana/u 24 pro 2007 06:54, ukupno mijenjano 1 put.
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 06 sij 2007 16:51

a danas?
nema tog tipa koji bi me mogao zainteresirati za sebe.

muskarci su za mene samo nekakve osobe od kojih ne dobijam nikakvo emotivno niti seksualno ispunjenje.

uvijek cu primjetiti zgodnog tipa, dobro obucenog.
ali samo zbog estetike, ne iz nekih dr razloga.

:aha:
kad sam tek dosla na ove stranice, definriala sam se kao BI. u jendu ruku jer jos nisam bila sigurna, a u drugu jer sam znala sto ce u mojoj glavi napraviti rijec lezbejka zajendo sa mojim imenom.

tek kad sam bila sama sigurna da ja to mogu izgovoriti, znala sam da vise ne zelim niti jednog muskarca, niti muski dodir ili miris.

:inlove: zene :inlove:

sto znaci da sam ja ovdje off topic :D :D
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Avatar
lola
Postovi: 2210
Pridružen/a: 06 sij 2007 16:48
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu i tamo

Post Postao/la lola » 06 sij 2007 16:57

hmmm.

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 06 sij 2007 17:33

femme ja tebi odajem pocast i skidam kapu i sve ostalo ako treba da ti pokazem svoje postovanje!!! ma kako je jebeno to srocila!!!!!! pljesak!!!!!!!! :)
jelda? :)
______

Tiho
Postovi: 71
Pridružen/a: 04 stu 2005 23:20

Post Postao/la Tiho » 06 sij 2007 21:01

F.Femme .. sada shvacam .. :)
I raised my head and saw you there
Across the room from me.
A smile had started in your eyes
And it was - good - to see.

When I feel tired, or low within
As I often do,
It's good to look across the room
And have a smile - from you.

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 07 sij 2007 11:16

...
Zadnja izmjena: FatalFemme, dana/u 03 ožu 2008 08:33, ukupno mijenjano 1 put.
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Tiho
Postovi: 71
Pridružen/a: 04 stu 2005 23:20

Post Postao/la Tiho » 07 sij 2007 16:48

da.. ide mi na zivce :( i samo cekam dan kada ce to prestati.. sa nadom

uostalom uputstva za nas su najjednostavnija! just go for it be it girl or boy :) ne trebas razbijati glavu ;) eh.. jos da to shvate :P hi hi hi ;)'
I raised my head and saw you there
Across the room from me.
A smile had started in your eyes
And it was - good - to see.

When I feel tired, or low within
As I often do,
It's good to look across the room
And have a smile - from you.

~tamar~
Postovi: 4
Pridružen/a: 08 sij 2007 09:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: treca lipa s lijevo

Post Postao/la ~tamar~ » 08 sij 2007 09:45

ja sam bi...iako volim kad je nesto crno bijelo :x ...veliki broj nas je bi u pocetku,kao proci ce kad izadjem iz puberteta :) i mislim da je veliki broj bi cura vise L nego bi ali je veliki korak to priznati sam sebi u ovom moddle age drustvu

Avatar
Tamelie
Postovi: 334
Pridružen/a: 17 pro 2006 16:33
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Provincija.

Post Postao/la Tamelie » 08 sij 2007 14:09

Ovako.
Ja jos nisam na cisto sama sa sobom. Mozda je to zato sto imam 18, nekako sam premlada i s premalo iskustva. Mozda je to.
Ali ne znam. Svidjaju mi se muskarci, definitivno. Opet, isto tako osjecam nesto prema zenama. Imam svakako sklonost prema zenama. Ne zelim bas odmah reci da sam bi, prije zelim iskusiti i jedno i drugo, nabaviti malo vise iskustva pa cu tek onda sa sigurnoscu moci reci, nadam se.
Ali evo, recimo da sam bi.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 08 sij 2007 15:46

ja bih da nam se spolovi mijenjaju malo u zenu, malo u muskarca :inlove: :sick:

Odgovorite