'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 02 srp 2007 21:26

Ahm... 25. svibnja :o...?

Avatar
WIRGINIA WOOLF
Postovi: 523
Pridružen/a: 09 srp 2007 17:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: black&white world...

Post Postao/la WIRGINIA WOOLF » 10 srp 2007 18:18

ljubicice je napisao/la:Cure moje, imate malo iskrivljenu sliku o 40+ ženama, nismo mi baš takva gerijatrija, ima nas, zamislite, koje se i kompjuterom služe.
... :aha: .. :D..iako sam ja manje od 40..a više od 24... :P
Ne hodaj iza mene,možda te neću voditi.Ne hodaj ispred mene,možda te neću slijediti.Jednostavno hodaj kraj mene i budi mi prijatelj..

kaliopa
Postovi: 11
Pridružen/a: 25 vel 2006 13:21

Post Postao/la kaliopa » 12 srp 2007 23:30

neočekivani odgovori!
Drage djevojčice životu nije kraj u 25-oj - znam iz iskustva.
Neznam ništa o heklanju, ne čitam stupidne tjednike spomenute u postovima, ........iiiiiiiiiiiiiiiiii vidi, vidi bapca lezbijskog i neuništivog.............živim punim životom.
PS Slušam i Pink. Ne kao prvi izbor, ali volim poslušati!

Laka noć djevojčice, trebale bi ovo čitati ujutro. Nakon spavanja, a ne povratka s tuluma :D

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 13 srp 2007 10:16

kaliopa je napisao/la:........iiiiiiiiiiiiiiiiii vidi, vidi bapca lezbijskog i neuništivog.............živim punim životom.
:roftl: :roftl: :roftl:
super napisano.
e sad si mi dala i potvrdu onog u što vjerujem, a to je da sam s godinama sve bolja i bolja i veselim se pravoj zrelosti duha, uma i tijela.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 13 srp 2007 22:20

Djizus da, hvala bogu i nebesima jer se već i zbelskim krugovima počinje njegovat kult mladosti koji veli da sve kaj ima prek 25 mora ići na planinu umrijeti, ne znam... valjda sve čitaju Cosmo :twisted:.

Dobro ti nama došla kaliopa, i što duže ostala.

kaliopa
Postovi: 11
Pridružen/a: 25 vel 2006 13:21

Post Postao/la kaliopa » 14 srp 2007 00:53

Hvala! Na dobrodošlici,naravno.
Čitam i motam se dugo vremena, no dugo me ništa nije osobno "pogodilo".
Kult vječne mladosti i ljepote američki je "shit svih shitova" - u ,nepotrebnom, prijevodu poznat kao totalno sranje.
Idioti su stričeka Freuda malo preštrikali i u konkretnom slučaju zavist za falusom (htjela sam napisati drugi izraz, ali mislim da neće proći) počeli prodavati kao zavist tj. želju za vječnom mladosti.

Ne želim nikoga povrijediti, ali drage moje djevojčice istina glasi: jedna od posljednih stvari koje bih si poželjela (a jako se volim!!!) je imati dvadeset ili tu negdje godina.

"e sad si mi dala i potvrdu onog u što vjerujem, a to je da sam s godinama sve bolja i bolja i veselim se pravoj zrelosti duha, uma i tijela" - možda i ne slutiš koliko si u pravu.
Da imam nešto manje godina možda bih napisala "koliko si prejebeno u pravu" :wink:

Avatar
WIRGINIA WOOLF
Postovi: 523
Pridružen/a: 09 srp 2007 17:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: black&white world...

Post Postao/la WIRGINIA WOOLF » 14 srp 2007 10:51

kaliopa je napisao/la:neočekivani odgovori!
Drage djevojčice životu nije kraj u 25-oj - znam iz iskustva.
Neznam ništa o heklanju, ne čitam stupidne tjednike spomenute u postovima, ........iiiiiiiiiiiiiiiiii vidi, vidi bapca lezbijskog i neuništivog.............živim punim životom.
PS Slušam i Pink. Ne kao prvi izbor, ali volim poslušati!

Laka noć djevojčice, trebale bi ovo čitati ujutro. Nakon spavanja, a ne povratka s tuluma :D
..pa, kaj se ne mre heklat uz pink :eek: :? :D :D..a kaj ja znam ,meni je baš story onak opuštajući..puno slika malo pisane riječi :P ..pa onak ...red dostojevskog..red story-a..red krleže..pa jopet red story.a :osica: :D :D
Ne hodaj iza mene,možda te neću voditi.Ne hodaj ispred mene,možda te neću slijediti.Jednostavno hodaj kraj mene i budi mi prijatelj..

kaliopa
Postovi: 11
Pridružen/a: 25 vel 2006 13:21

Post Postao/la kaliopa » 14 srp 2007 22:01

"a kaj ja znam ,meni je baš story onak opuštajući..puno slika malo pisane riječi Razz ..pa onak ...red dostojevskog..red story-a..red krleže..pa jopet red story.a" - to je tvoj izbor. Za tebe , samim tim, najbolji!!!
I, naravno, nemam ništa protiv njega.
Ali, zadržavam pravo izbora za sebe :) .

Avatar
WIRGINIA WOOLF
Postovi: 523
Pridružen/a: 09 srp 2007 17:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: black&white world...

Post Postao/la WIRGINIA WOOLF » 15 srp 2007 12:02

kaliopa je napisao/la:"a kaj ja znam ,meni je baš story onak opuštajući..puno slika malo pisane riječi Razz ..pa onak ...red dostojevskog..red story-a..red krleže..pa jopet red story.a" - to je tvoj izbor. Za tebe , samim tim, najbolji!!!
I, naravno, nemam ništa protiv njega.
Ali, zadržavam pravo izbora za sebe :) .
..šala mala...kaliopa..svatko ima pravo na svoj izbor..naravno.. :cool:
Ne hodaj iza mene,možda te neću voditi.Ne hodaj ispred mene,možda te neću slijediti.Jednostavno hodaj kraj mene i budi mi prijatelj..

kaliopa
Postovi: 11
Pridružen/a: 25 vel 2006 13:21

Post Postao/la kaliopa » 15 srp 2007 22:12

dobra šala je uvijek dobrodošla, naravno.
Ozbiljno to mislim!!! :wink:

dany

Post Postao/la dany » 30 kol 2007 19:18

gia-84 je napisao/la:ja osobno poznajem jednu damu..u 50tin..bila je u braku, i dicu i muža kad se zaljubila u ženu..ostavila ih je sve i pohitala dragoj u zagrljaj.... :)
dan danas sretno žive svi..i ona i draga joj..i dica i muž... :)
moguće da znamo istu,nije baš da je to česta pojava,a po splitu se uvik sve pričalo :D

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 30 stu 2009 11:44

tamara3 je napisao/la:Djizus da, hvala bogu i nebesima jer se već i zbelskim krugovima počinje njegovat kult mladosti koji veli da sve kaj ima prek 25 mora ići na planinu umrijeti, ne znam... valjda sve čitaju Cosmo :twisted:.
Cula sam jednom kako curica komentira da joj je dosta balavica, da si mora naci stariju... Tako 23, 24...
E onda joj je druga rekla da su te ok, ali da bi "sve lezbe starije od 25 trebale plaćati za sex"... :roftl:
/cekala sam negdje tadasnju zenu da dodje s posla i svaceg se naslusala/
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
_rea_
Postovi: 415
Pridružen/a: 14 ožu 2008 01:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: LaiBach :)

Post Postao/la _rea_ » 30 stu 2009 13:00

ticklebook je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Djizus da, hvala bogu i nebesima jer se već i zbelskim krugovima počinje njegovat kult mladosti koji veli da sve kaj ima prek 25 mora ići na planinu umrijeti, ne znam... valjda sve čitaju Cosmo :twisted:.
Cula sam jednom kako curica komentira da joj je dosta balavica, da si mora naci stariju... Tako 23, 24...
E onda joj je druga rekla da su te ok, ali da bi "sve lezbe starije od 25 trebale plaćati za sex"... :roftl:
/cekala sam negdje tadasnju zenu da dodje s posla i svaceg se naslusala/
:D :D :D :lol: :lol: joj super, nisam znala, da pasem u krug "starijih zena" :cool:
***"Lose everything and what is real will still remain"***

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 02 pro 2009 20:34

poznajem par djevojaka/zena (kako se koja osjeca) a da su u +30-ima.. aktivisticki nastrojene, ali jednostavno nemaju potrebu socijalizirat se u tako velikom broju s ostalim lezbama.. imaju si svoje zivote, svoje prijatelje i obitelji i to im je dovoljno..

i mali off: kakve veze štrikanje/heklanje/rucni rad imaju s godinama?
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Plague

Post Postao/la Plague » 02 pro 2009 23:56

Ja isto znam jednu damu.
U četrdesetima je i ima dvije ljubavnice. I muža, i dijete. I bruh.

Avatar
sarabanda
Postovi: 92
Pridružen/a: 06 lip 2009 10:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la sarabanda » 04 pro 2009 10:39

Kad je party?

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 04 pro 2009 12:46

tamara3 je napisao/la:Djizus da, hvala bogu i nebesima jer se već i zbelskim krugovima počinje njegovat kult mladosti koji veli da sve kaj ima prek 25 mora ići na planinu umrijeti, ne znam... valjda sve čitaju Cosmo :twisted:.
Koji Cosmo? Hrvatski? Jerbo čitam američki, koji sve više stalno ima članke tipa "Gay je ok", "Cool je imati curu", "Život u 40ima je mrak", "Prešli ste 30? Opustite se i počnite živjeti", itd.
Kao i dosta ostalih ženskih časopisa. BTW, kad su se ženski časopisi vani počeli furati na štednju, naši su još reklamirali pizdarije od 3 prosječne hrvatske plaće kao nešto cool. Odustanite od faksa i kupite si najnoviji model CK traperica... Wow. (nit kužim srednjoškolce koji MORAJU imati tenisice koje koštaju kao 1/3 plaće svojih roditelja? i još gluplje roditelje koji to dopuste :o )
Ok Alessijev gadget za kuhanje 1 jajeta je krasan (kao i ostale džidže) - ali tako nešto će se prije naći u FT, nego u Marie Claire/Allure/Self/Cosmo/Vogue...
(super su mi oni prilozi kad prikažu neku zvijezdu u markicama, pa pronađu iste/slične stvari jedno 10x jeftinije pa napišu gdje to ima :D ).
S druge strane, malo mi je neugodno gledati ljude kad se s 40-50 (pogotovo u društvu osoba starih 15-20) ponašaju kao da imaju 15-20... Izgleda otužno... Pogotovo kad komuniciraju s "ku'š... ono... cool... ajmo se napit". Neke stvari se jednostavno prerastu, jbg. I ne, nije cool.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
eris
Postovi: 420
Pridružen/a: 05 stu 2009 11:09

Post Postao/la eris » 06 pro 2009 10:41

ve kaj ima prek 25 mora ići na planinu umrijeti
"sve lezbe starije od 25 trebale plaćati za sex"
bože, toliko izbora...što izabrati..... :D :D :D
U četrdesetima je i ima dvije ljubavnice. I muža, i dijete. I bruh.
e, to znači živjeti ispunjenim životom....hoću i ja bruh :cool: :D

ma kod nas se seksualnost općenito nakon 40 i koje smatra sramotnom temom...a tek veza s pripadnicom ISTOG :eek: spola....

uvijek postoje izuzetci...
no, tužno ali istinito....još uvijek veći broj osoba spada u ovu prvu skupinu.... :(

Avatar
sarabanda
Postovi: 92
Pridružen/a: 06 lip 2009 10:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la sarabanda » 06 pro 2009 13:00

Drage moje, život počinje s 40. Djeca su odrasla, muž je otišao, karijera je stabilna. Končno se mogu posvetiti divnim stvarima kao što su ljubav, sex, prijateljstvo i ništa me važno ne ometa u tome. Životno iskustvo i osobna zrelost samo pojačavaju intenzitet doživljavanja svega pa tako i užitka u drugim osobama, glazbi, prirodi, vlastitim osjećajima. Znam da sada mogu dati drugima i sebi više nego prije 20 godina.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Post Postao/la Bash » 07 pro 2009 00:07

sarabanda je napisao/la:Drage moje, život počinje s 40. Djeca su odrasla, muž je otišao, karijera je stabilna. Končno se mogu posvetiti divnim stvarima kao što su ljubav, sex, prijateljstvo i ništa me važno ne ometa u tome. Životno iskustvo i osobna zrelost samo pojačavaju intenzitet doživljavanja svega pa tako i užitka u drugim osobama, glazbi, prirodi, vlastitim osjećajima. Znam da sada mogu dati drugima i sebi više nego prije 20 godina.

Mislila sam da pretjerujem u shvaćanju obitelji kao gubitka velikog dijela vlastite slobode, ali ovo mi samo potvrđuje sve strahove. :cry: Ne razumijem zašto toliko ljudi dobrovoljno žrtvuje desetljeća vlastitih želja i snova za odgajanje potomaka. Zar se sve svodi na biologiju i potrebu za razmnožavanjem? Jer sam milijun puta čula kako obiteljski ljudi pričaju o roditeljstvu kao o žrtvi, odricanju, skoro pa čekanju trenutka kad će ovi odrast i napokon im dat vremena da se posvete sebi. I najnormalnije im je sve podrediti njima i strpljivo čekat kad će moć napravit nešto veliko za sebe. Grozno mi je to i mislim da tolika nesebičnost nije najzdravija.

Avatar
sarabanda
Postovi: 92
Pridružen/a: 06 lip 2009 10:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la sarabanda » 07 pro 2009 09:23

Ništa nije dobro ili loše samo po sebi. Svaka veza je ograničavanje slobode. Samo je pitanje je li to tvoj izbor ili uklapanje u stereotipe ili način za postizanje nekog drugog osobnog cilja. Svaka osoba s kojom smo povezani nas gradi, mijenja i pridonosi našoj ukupnoj slici. Tako i obitelj. No treba prepoznati trenutak kad nas neki odnos više ne gradi nego ruši i kad jednostavno treba poći dalje.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 07 pro 2009 11:26

Mislim da sama definicija slobode, razlikuje se od osobe do osobe.
To je za mene, stanje na koje me nitko nije primorao, i cini me sretnom i zadovoljnom.

Mozda danas necu izaci sa frendicama vanka, al cu se naci ujutro na kavi. Mozda necu sad putovati svijetom, al jednom cu se zaputiti i sve do tad ne mislim da gubim dragocijeno vrijeme, jer ga provodim uz dijete, koje mi je dragocijenije od bilo cega na ovom svijetu!

Zalosno bi bilo da netko tko slobodno odabere da rodi, sutra kuka kako nema vremena za sebe i slobodu. Jer imala si slobodu odabira i znala si sto i kako, tako da, cemu kukati?

E sad opet ponavljam, poimanje slobode je razlicito, razlicita su razmisljanja i samih majke, a kamoli ne razmisljanja osobe koja nije rodila i koja je.

Avatar
Shanti
Postovi: 105
Pridružen/a: 30 tra 2008 19:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Shanti » 08 pro 2009 21:40

FatalFemme je napisao/la: super mi je bilo kad je u cosmu izasao clanak od djevojkama koje su spoznale svoju seksualnost i srecu pronasle uz zenskog partnera.
sorry, znam da upadam totalno iz vedra neba i ne želim zvučati kao da "dijelim pamet" al jednostavno moram reagirat. jel si se ti to tako izrazila ili je tako pisalo u cosmu ? jer je izraz predebilan. il su našle sreću uz ženu, ili uz partnericu, ali sigurno ne uz ženskog partnera. :o to je isto kao da kažeš mušku partnericu. ma koliko ovo drugo zvučalo čudnije, zapravo je ista stvar. :o
When it comes to love, sometimes you just can't think straight.

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 09 pro 2009 18:45

sarabanda je napisao/la:Drage moje, život počinje s 40.
Nemoj ovo shvatiti osobno, ali ne razumijem zašto u svakom topicu na temu starijih žena obavezno iskrsnu ovakve izjave. Ok, jasno mi je da su neke cure možda pretjerale sa stereotipima, ja ne mislim da su žene od 40 dinosauri koji ne znaju što je kompjuter i Internet, ali ići u drugu krajnost i govoriti da život počinje s 40 (ili 20, 35, 56....) je bezveze. To sam već doživjela od nekih žena (ne nužno 40-godišnjakinja) i uopće ne razumijem tu potrebu za određivanjem nekakve dobne granice kad ćemo odjednom postati prosvijetljene i slobodne. Ovo s mužem i djecom stoji u slučaju da je žena udana i majka, a što ako nije? Zašto nitko ne govori o tim 40-godišnjakinjama!? Kad počinje njihov život onda? :roll: Ili onaj mladih ljudi? Nisu svi mladi nužno puni kompleksa, ili neki teški vizionari koji žive u oblacima, ili izgubljene ovce koje nemaju pojma što žele od sebe i života. Već mi je pun kufer nekakvih generalizacija i idealiziranja određenih segmenata života. Tvrdnja da život počinje u 40-oj jednako je točna kao i ona da su smo u djetinjstvu najsretniji ili da se u mladosti najviše zabavljamo. Kako tko.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 09 pro 2009 20:17

život ti počne kad se rodiš..
a to jel ga ti iskorištavaš kako
treba je druga stvar...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Kali
Postovi: 121
Pridružen/a: 29 pro 2008 15:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la Kali » 09 pro 2009 23:46

zenia je napisao/la:život ti počne kad se rodiš..
a to jel ga ti iskorištavaš kako
treba je druga stvar...
:thumbup:

Avatar
sarabanda
Postovi: 92
Pridružen/a: 06 lip 2009 10:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la sarabanda » 10 pro 2009 01:24

Vic
Pitali katoličkog svećenika, protestantskog i rabina kad počinje život.
Katolički im je, naravno, odgovorio -Začećem.
Protestantski -Rođenjem
A rabin je rekao -Kad odrastu djeca i umre pas.

Dakle uopće nije pitanje kad počinje život nego kad počinje ono što smatraš životom.

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 10 pro 2009 13:29

sarabanda je napisao/la:Dakle uopće nije pitanje kad počinje život nego kad počinje ono što smatraš životom.
Ako je to nekome tek u 40-oj, onda je to tužno. :cry: Ipak je to puno vremena...

Avatar
sarabanda
Postovi: 92
Pridružen/a: 06 lip 2009 10:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la sarabanda » 11 pro 2009 09:30

Uopće nije tužno. Jako je dobro. Da se mogu vratiti 20-ak godina unazad ne bih.

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 12 pro 2009 00:43

sarabanda je napisao/la: Jako je dobro. Da se mogu vratiti 20-ak godina unazad ne bih.
Ne kužim , pa zašto bi se itko želio vratiti natrag? Valjda svi žele napredovati, a ne nazadovati. Čak i kad su mi se događala teža sranja nisam se htjela vraćati, nego krenuti dalje... tako da ne kužim baš tu foru s naglašavanjem nečeg što bi trebalo biti razumljivo !?

Odgovorite