'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la tamara3 » 27 sij 2007 18:20

E da. Onaj lik koji tumači Cybill Shepherd - za one koje ne znaju, to je koka od kojih 50+, godinama u braku s decom i tak dalje, koja je shvatila da je čitav život potiskivala svoju seksualnost i da je zapravo zbale. Odlučuje se ponašati u skladu s tim i iskoračiti pa odlazi u The Planet (zbelski kao klub u seriji) i tak dalje...

Zanima me kako bi takvo što funkcioniralo u rvackoj, kolko takvih žena zapravo ima i bi li se one usudile? A kad i bi, kamo bi izišle pronaći istomišljenice, s kim bi razgovarale :o? Zna li itko za takav nekakav slučaj ili možda čak više njih...? Ja ne znam pa pitam :o.

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 27 sij 2007 20:41

ja mislim da je to malo tesko u rvackoj, zato sto zene s 50+ godina uopce ne razmisljaju o svojoj seksualnosti(tu pocinjem od svoje stare..). te zene u hrv zele unuke i bave se "deckima" svojih kceri i prijateljima i prijateljicama i susjedima i tracevima i pesekima i ukrasima i mjenjanjem i uredivanjem soba, zastora, ma svime osim svojom seksualnosti! i da, jos sam nesto zaboravila, postaju pobozne!!! mole se od jutra do sutra... i kuhaju rucak, pomazu siromasnima, tjeraju te na vozacki... jooooj, previse stvari..zaista!
eto, moje misljenje i iskustvo, sada ako netko zna za neki primjer..rado bih ga znala znati :) hehe
jelda? :)
______

Zita

Post Postao/la Zita » 27 sij 2007 23:43

sigurna sam da ih ima
al ne vjerujem da ih ima mnogo koje ce tu pricu i ispricati upravo radi svoje obitelji

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 28 sij 2007 18:23

sumrak_zivota je napisao/la:ja mislim da je to malo tesko u rvackoj, zato sto zene s 50+ godina uopce ne razmisljaju o svojoj seksualnosti(tu pocinjem od svoje stare..). te zene u hrv zele unuke i bave se "deckima" svojih kceri i prijateljima i prijateljicama i susjedima i tracevima i pesekima i ukrasima i mjenjanjem i uredivanjem soba, zastora, ma svime osim svojom seksualnosti! i da, jos sam nesto zaboravila, postaju pobozne!!! mole se od jutra do sutra... i kuhaju rucak, pomazu siromasnima, tjeraju te na vozacki... jooooj, previse stvari..zaista!
eto, moje misljenje i iskustvo, sada ako netko zna za neki primjer..rado bih ga znala znati :) hehe
ma cek malo. pa ne bave se sve zene preko 50 kuhanjem i domacinstvom. jebi ga, nije preko 2 miljona zena zauzeto heklanjem tabletica. moja stara je navrsila 57 i putuje po rock koncertima kud god i kad god stigne. dapace, ima ekipu njih "starijih". a i stvarno ona poslovica da si onoliko star koliko se osjecas vrijedi. ja znam tih ekipa starijih koji se sjajno zabavljaju. mislim da je kod nas isforsiran taj kult zene-majke-domacice u "mijenjam zenu" i slicnim strahotama (koje su najvece smece koje sam ikad u zivotu vidjela) jer imamo primitivnu politiku i jos primitivniju crkvu koje inzistiraju na tom i takvom imidžu žene, ali stvarnost ipak, srecom, nije cijela takva.

Avatar
gia-84
Postovi: 1907
Pridružen/a: 05 srp 2006 10:18
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: u cvitu mediterana

Post Postao/la gia-84 » 28 sij 2007 18:31

ja osobno poznajem jednu damu..u 50tin..bila je u braku, i dicu i muža kad se zaljubila u ženu..ostavila ih je sve i pohitala dragoj u zagrljaj.... :)
dan danas sretno žive svi..i ona i draga joj..i dica i muž... :)

*a ovo da se sve žene bave u 50tin i dalje samo domačinstvom nije točno...
...orilo gorilo, jebe se nami..

http://www.l-o-s-t.net

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda

Post Postao/la jabooka » 28 sij 2007 19:54

tamara3 je napisao/la:A kad i bi, kamo bi izišle pronaći istomišljenice, s kim bi razgovarale :o? Zna li itko za takav nekakav slučaj ili možda čak više njih...? Ja ne znam pa pitam :o.
To i mene zanima da li su one izolirani slucajevi

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 28 sij 2007 22:33

lana, ja nisam generalizirala! ja sam to rekla sve po mojoj staroj!!!! no offences... :)
jelda? :)
______

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 28 sij 2007 23:51

ma neee! niko se ne vredja. :) samo velim da nije bas sve "domacinski". i velim, srecom.

Avatar
mala_od
Postovi: 1274
Pridružen/a: 18 pro 2006 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la mala_od » 31 sij 2007 22:03

nemam pojma, realno gledajuci stvarno 70% zena koje su u godinama funkcioniraju kak je sumrak_zivota opisala, rijetke su ptice kao lanina majka...moja, nemam pojma, ona bi svasta htjela al je lijena...i definitivno ne spafa ni u jedan ni u drugi opis...bas je cudna...ja jabuka ne pada daleko od stabla :D

tesko je i mladim zenama, pa i curama ponekad razmisljati o svojoj seksualnosti...meni je dugo trebalo da si priznam da volim zene...
Zaključak večeri: piva + jagode + šlag = zakon kombinacija...ja nisam imala želučanih tegoba

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 01 vel 2007 10:33

pa, mladje generacije je spasio internet i klubovi...tko god pozeli, znat ce naci zbele oko sebe...
mozda ne bi bilo lose da se neka od sljedecih kampanja pozabavi upravo tom temom, i to jasno, putem medija koje ce ciljana skupina uociti!
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 01 vel 2007 19:42

Da, super ideja, ali kako? Kakva bi to bila kampanja? Meni je osobno palo na pamet da organiziramo party za dame 40+ ili 45+ or something, ali kako im to dojaviti (onima koje nemaju net) i kako osigurati da neće doći njih tri... jebiga :o?

Avatar
anam
Postovi: 155
Pridružen/a: 12 tra 2006 22:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la anam » 01 vel 2007 20:07

Stavit oglas u Burdu ili Tenu? :D

Šala mala.
Pa vjerovatno neka od vas(nas) zna neku stariju tetu koja bi bila zainteresirana, pa usmenom predajom :?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 01 vel 2007 20:13

Pa ja ne znam, mislim znam neke koje su već tu među nama i tak dalje, ali ne poznajem ni jednu izvan toga, bar mi nijedna to nije priznala.

Avatar
anam
Postovi: 155
Pridružen/a: 12 tra 2006 22:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la anam » 01 vel 2007 20:22

Ja znam 2,3 al čisto sumnjam da bi se odvažile na tak nekaj.

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 05 vel 2007 12:29

ne znam takve zrelije dam eosobno, ali zasto ne staviti takav oglas u tenu ili u gloriju?
meni ta ideja nije blesava.
super mi je bilo kad je u cosmu izasao clanak od djevojkama koje su spoznale svoju seksualnost i srecu pronasle uz zenskog partnera.
:)
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 05 vel 2007 15:16

pa nisam ziher koliko bi parti 40+ bilo pun pogodak..a mozda se i varam, ne znam. imam blagi feeling da bi nes kao vecer za kavu bila bolje neg global dok Pink urla u pozadini.
mozda nes kao kviz susreti. tak nes..
A nacin obavjestavanja bi svakako ukljucivao i tenu i gloriju...
Mozda bi bila fora i akcija u kojoj bi osobe koje se ne sluze (najbolje) kompom mogle zatraziti pomc na neki mob, tj dogovoriti da im netko od mladjih dodje doma, pokaze kako naci stranice, kako se ulogirati itd.
Znam ljude koji su sa 90 godina isli uciti engleski i surfati, kaj ne bi i oni 30 godina mladji...
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 10 vel 2007 19:48

E u ovakvim promisljanjima i poredenjima zivota jedne 50godisnje i jedne 20godisnje lezbe, sjetim se uvijek ow i njene nezaboravne izjave:
"U danasnje vrijeme je lako biti lezba... imas internet!"

I bas tako.
Kako god smijesno zvucalo, yap, to je to.
A neka zena od 50ak godina, vjerovatno razmislja na nacin - kad sam sutjela sve te godine, sutjet cu i sad jer imam vise izgubit nego dobit.
Ili uopce ne razmislja o tom, jer takve zene uglavnom sve ambicije prenesu na djecu i sebe smatraju manje bitnima.

A i ako se odluce na nesto takvo, nikad to nece rec obitelji, suradnicima i slicno u Hrvatskoj. Doci ce eventualno na net, surfat i potrazit nesto o tom, mozda upast na koji forum i zblizit se sa sebi slicnima na takav nacin (ako znaju surfat i koristit se internetom etc.) a ako ne znaju - malo je vjerovatno da ce to uopce igdje izbacit.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

ljubicice
Postovi: 22
Pridružen/a: 20 srp 2006 18:07

Post Postao/la ljubicice » 17 lip 2007 20:00

Cure moje, imate malo iskrivljenu sliku o 40+ ženama, nismo mi baš takva gerijatrija, ima nas, zamislite, koje se i kompjuterom služe.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 17 lip 2007 20:02

Pa... da ih je bar više i da se češće oglašavaju, ne bi bilo loše, znaš... inače se stiče dojam da prosječna rvaska lezba ima između 18 i 24, još studira i buntovna je do jaja. A valjda i nije baš tako :D.

ljubicice
Postovi: 22
Pridružen/a: 20 srp 2006 18:07

Post Postao/la ljubicice » 17 lip 2007 20:26

Valjda su si sredile živote. :cool: S tooolikim godinama znaju prioritete.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 17 lip 2007 20:28

Nisam baš shvatila, ali dobro.

ljubicice
Postovi: 22
Pridružen/a: 20 srp 2006 18:07

Post Postao/la ljubicice » 17 lip 2007 20:40

Pa evo, moja žena i ja smo u vezi preko 7 godina, živimo skupa, imamo svaka svoj posao i kad imamo vremena ne provodimo ga na kompu. Ponekad virnemo što se događa na siteu, ali uglavnom imamo svoje obitelji, krug prijatelja/ica i that's it.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 17 lip 2007 21:04

Pa i ja sam u gotovo jednako dugoj vezi, isto tako imajući krug prijatelja i slično, no to što volim doći ovamo i baviti se određenim stvarima vezanim uz ove stranice naprosto zato jer me to veseli ne smatram nesređenošću, niti smatram da su sve i svi oni koji dolaze ovamo ili na slične stranice nesređeni.

ljubicice
Postovi: 22
Pridružen/a: 20 srp 2006 18:07

Post Postao/la ljubicice » 17 lip 2007 21:30

Nije to nesređenost, samo kad si sve posložiš u životu prtpostavljam da nužno sužiš radijus u kojem djeluješ: ja to tako osjećam - imam nekako premalo vremena (ili vjerojatnije premalo energije) za sve. A možda nas i generacijski kompjuteri ne zabavljaju toliko.
E, a to što radiš za ove stranice je super.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 17 lip 2007 21:51

Svi imaju premalo vremena, kud god se okreneš, nažalost :shakehead:. A kaj je to generacijski kompjuter :o?

Zita

Post Postao/la Zita » 17 lip 2007 23:36

pa dobro..ima nas i starijih od 24

Avatar
rafaella
Postovi: 73
Pridružen/a: 03 stu 2005 21:59

Post Postao/la rafaella » 17 lip 2007 23:49

ma draga Tam, žena je mislila da kao generaciju 40+ kompovi baš ne zanimaju kao mlađe.

Al fakat, bez uvrede, neki ovdje imaju dosta iskrivljeno mišljenje o generaciji 40+ i više. OK možda se ravnaju po starcima al ipak... halo.. pa bar se vi služite kompovima, gledate telku i ostalo. :o :o Zaboga čemu generaliziranje. :eek: Čovječe, pa ima nekih cura koje s 25 "izgledaju" (pri tom ne mislim na fizički izgled već na cjelokupni dojam i stavove) starije nego neke s 55. i moš mislit party gdje bi se odvažile doći starije a tamo hrpa curetaka koje ih gledaju ko rijetke životinje i pitaju se zakaj ove doma ne heklaju i ne štrikaju?! :( :(
So come, my friends, be not afraid.
We are so lightly here.
It is in love that we are made;
In love we disappear.
L.C.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 lip 2007 00:12

Da, tom mišlju vođena ti se nisi pojavila na partyju :!:.

Avatar
rafaella
Postovi: 73
Pridružen/a: 03 stu 2005 21:59

Post Postao/la rafaella » 18 lip 2007 00:30

he he he - :oops: :aha:

ma nije baš tako, znam ja da tamo ima i curetaka koje znaju da ja ne štrikam i ne heklam.... :twisted: ;) Imala sam najbolju volju.. ali.. eto... ti bar znaš da u tom periodu imam posla za poluditi. Još dugujem piće za pomoć od prošle godine :) ;) ;) :inlove:
A to znači da ćemo možda i organizirati, ako već ne party 40+ onda bar neko druženje s 40+ +tolerantne "pristaše" 40- :aha: :aha: :) :)
So come, my friends, be not afraid.
We are so lightly here.
It is in love that we are made;
In love we disappear.
L.C.

spice81
Postovi: 118
Pridružen/a: 12 lip 2007 17:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la spice81 » 02 srp 2007 10:03

kad je party?! :aha: :inlove:

Odgovorite