'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 14 pro 2009 20:30

i hate to break the news but it does not get any better. s 40 ko i s 20 te sjebe nepravda, lazi, muljanja, zli ljudi, pogadjaju te razne stvari, samo sto je vjera u ljude i bolji svijet sve manja, sve vise se naucis pouzdat u sebe (jer iz iskustva naucis da je to tako), ono sto naucis je to ne pokazivati. sve te vise bole kosti, mijenja se ambalaza, iznutra ne puno. kaze se da se naucimo mudrosti. nisam sigurna. od 20 do 40 sam naucila da me ipak neka sranja manje diraju, ili da se na njih naprosto ne obazirem i da sve cesce govorim "ko ga jebe".

Avatar
sarabanda
Postovi: 92
Pridružen/a: 06 lip 2009 10:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la sarabanda » 15 pro 2009 09:29

I to je nešto. Za nekoga puno.

Mer
Postovi: 57
Pridružen/a: 08 sij 2010 22:25

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la Mer » 29 sij 2010 09:00

Da, operira se s puno predrasuda, a post koji osjecam kao nekako najistinitiji je upravo ovaj jedan od posljednjih, od Iane - zaista, s godinama se neke stvari naprosto ne mijenjaju. Jer te godine ionako zaista brzo prolaze, ljepe se jedna na drugu i ne snadjes se a vec si u 40+ varijanti a u srcu si jos uvijek ona osoba od prije. I vjerujem da je tako do kraja, i kad si u 50+ i 60+ da u srcu ne staris, no da se nekako zbog toga sto tijelo ne prati srce pomiris s time da je to sad tako. Nakon sto te par puta neko osine onim rijecima "baba" s vremenom te vise i to ne dira. I bas je tocno ovo "pogadjaju te i dalje razne stvari, samo sto je vjera u ljude i bolji svijet sve manja, sve vise se naucis pouzdat u sebe (jer iz iskustva naucis da je to tako), ono sto naucis je to ne pokazivati." Jako dobro i vrlo precizno onako kako i ja osjecam.

Ja ne mislim da su sve lezbe koje imaju 50+ nekakve domacice ili opcenito udane zene s djecom koje ne zele vise rusiti taj zivot. Mnoge su zene naprosto zato sto nikad nisu voljele muskarce, a zaljubljivale su se u zene, skolske, fakultetske prijateljice ... ostale same cijeli zivot. Nisu cak ni po samostanima bas. Naprosto zive te neke svoje zivote, neke usamljeno, druge s puno prijatelja, putuju, rade nesto, ali nemaju nikoga i sto one tocno osjecaju to znaju samo one.

No, nemojte smetnuti s uma: zene koje danas imaju pedeset godina, u doba prvih komjutora u nasim krajevima su imale mozda oko trideset dvije ili tri godine. Ako su dosle tada u dodir s njima (a dosle su ako su radile u uredima, kao prevoditelji, kao informaticari, kao bilo sto sto impliciralo rad na racunalu) danas se sasvim sigurno sluze internetom i visoka je vjerojatnost da vas ovdje citaju na CroL-u, mozda se jedino bas ne hvale jako svojim godinama ili pak i ne sudjeluju u raspravama nego samo citaju. Mislim, nisu to bas ono "nasi staari" koji su se rodili za vrijeme drugog svjetskog rata pa su sada penzici... Te zene se dakle mogu i preko interneta nesto dogovoriti. Pitanje je uvijek upravo to - zele li one to? Mislim da njima treba prepustiti tu inicijativu, otvoriti na forumu neku njihovu podgrupu, meni se cak cini da je nekad na ovom CroL-u i bila podgrupa za starije ... To je ono sto recimo oni koji vode ovaj site mogu napraviti, a organiziranje susreta negdje vani ce sigurno ici teze, bar se meni tako cini, mislim da tu inicijativu ipak treba prepustiti njima (nama) a ovdje ponuditi mogucnost bar nekakvog kontakta

Ja sam 40+ i meni se cini da nas ima dosta upravo u tim godinama (bili smo 30+ kad je bio prvi Pride u Zagrebu, a to je bilo prakticki jucer :-) i da se svi uredno sluzimo internetom, poanta je medjutim najvjerojatnije u tome da smo ili vec odavno u nekim vezama i zapravo i nismo u shemi da se s nekim nalazimo, ili smo pak izletile iz dugih veza i sad zivimo neki drukciji zivot, nebitno... ja bih cijenila da postoji neki dio ovog foruma samo za zene koje su nesto starije, koje zele ozbiljno razgovarati o svemu, a ne samo "dejtanju i seksu" i da se ne fuliramo - nista nam se nece dogoditi ako si priznamo koliko imamo godina, buduci da se ionako ne znamo u stvarnosti :D

Mer
Postovi: 57
Pridružen/a: 08 sij 2010 22:25

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la Mer » 29 sij 2010 09:02

btw, Cybill Shepherd ima 60 godina :) I svejedno se fino snasla u L wordu :)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la tamara3 » 29 sij 2010 10:19

Je, bio je podforum "za žene u najboljim godinama", tako se nekako zvao, no za njega gotovo i nije bilo interesa, odnosno nekako nikad nije zaživio kako spada. Zašto - ne znam.

Mer
Postovi: 57
Pridružen/a: 08 sij 2010 22:25

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la Mer » 29 sij 2010 21:01

Mozda tada jos zene nisu bile dosle u najbolje godine, a one starije fakat nisu bile jako sklone internetu? A mozda je to malo i pitanje tastine, ne znam. Meni nije bad reci da sam u ranim cetrdesetima, al mozda ima nekih koje misle da si na taj nacin ruse "ugled" i "sanse" ovdje :D ovo potonje je sala, dakako! nema veze, bilo je to samo moje razmatranje... Znas onu staru da si prvo moras pomoci sama da biti Bog pomogao, tako nekako mislim da ako nema dovoljne kriticne mase tih starijih gay zena, ne treba ni forsirat stvar...

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la pineapple14 » 29 sij 2010 22:32

Pa ja isto imslim da je dobra ideja da se ponovno uvede taj podforum... iako se niste odazvale niti na onaj jedan topic što je bio na Slučajnim susretima, al' eto... kome bi naštetio još jedan podforum, makar prazan!?

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la pihach » 30 sij 2010 10:24

ovo s partijem mi se svdja :)
a moze se organizirati tako da se objavi clanak na nekom od citanijih portala ili u tisku poziv na ladies night ali za stariju dobnu skupinu, naglasiti da se radi o druzenju, ne diskriminiraju se ostale dobne skupine nego cisto zato sto 'starije zene' imaju manje takvih veceri od mladjih dobnih skupina.
a za vise informacija nazvati taj i taj broj, od kluba u kojem bi se to odrzalo.
eto :D

Mer
Postovi: 57
Pridružen/a: 08 sij 2010 22:25

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la Mer » 30 sij 2010 11:00

pa evo, pocnimo ovdje. Ili otvorimo novu temu. Pa neka se "prijave" samo 40+ cure. ono, dobar dan, ja sam Mer, imam 42 godine. i tako dalje. pa cemo nastaviti od tuda :D

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la Ameli » 30 sij 2010 11:52

Ne znam, eto ja sam u 35, sto znaci jos koju godinu i eto 40 i nisam lezba nego bi, mozda ne bi trebala pisati nista s vezi ove teme, al meni to razdvajanje po godinama i posebno mjesto za druzenje, onak, ne, cemu, mozes i tu pronaci nekog za svaku vrst razgovora i druzenja, samo otvori se, napisi, ne srami se,.. pa ima i mladih djevojaka, koje su dosta zrele u razmisljanjima i skojima se da ozbiljno popricati,..netko te zove "babom", ja sam mnogo puta cula :-ah ova je prebalava, da bi ista shvatila..ima tu obostranog ponizavanja, al to nije vezano s godinama nego s razmisljanjima pojedinih, al to je njihov problem.
Osobno ne bi si nikad dopustila da me neko stavlja u ladicu niti da me lisi druzenja s mladjim osobama od mene, pa pobogu s njima bar zaboravim na glavobolje, krizobolje, razne probleme koje me muce. A ako zelim da kukam kako me danas bole kriza odem do susjede mande i njoj se pozalim, ona meni ja njoj i svi sretni. :D
Moj krug u kojem jesam je od 17g do 56g i svak ima sto da pruzi, mislim, cemu se razdvajati, kad od svakog mozes nesto korisnog uzeti, pod tim ne mislim na materijalno.
Eto mozda grijesim, al to sam ja :shinner:

Mer
Postovi: 57
Pridružen/a: 08 sij 2010 22:25

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la Mer » 30 sij 2010 12:35

Ne grijesis nimalo i rezoniranje je vise nego okej, i ja se druzim sa ljudima od 25 do ... no ovdje se nekako nastojim drzati teme, a pocelo je s time ima li zena kao sto je Cybille Shepherd u L wordu, pa gdje su, pa bi li se negdje nasle, i tako, jedna stvar vodi drugoj, tjeras mak na konac, pa ispade, ajmo onda, ako bas zelimo imati taj elitni klub 40+ to i napraviti tako da otvorimo pod forum za pocetak ;-) no, kao sto rekoh, to je pracenje teme, a ne neki nacelni stav u zivotu.

Mene malo ponekad zasmeta sto se neke teme koje krenu ozbiljno i s nakanom cisto da se eto malo raspravlja i nista vise, nista manje, katkad pretvore ili u neki ozbiljan fajt jer se sve digne na nivo gay pride-a i crno-bijelog svijeta, ili se pak razvodne nekim upadicama i privatnim porukicama. Mislim da ozbiljno raspravljanje o temema ne znaci da si jako i smrtno ozbiljna, vec naprosto da se drzis teme i uvazavas tudja misljenja;-)

a ovo, ajmo rec koliko imamo godina i to... nije to ni lose, znas, recimo ti si 35, to nije tako beskrajno daleko od mene, ali vec netko tko ima 25 mozda nece skuziti neku moju foru jer se radi o generacijskoj stvari. Katkad ti moze malo i zasmetati da ljudi ne shvacaju sto govoris i na sto referiras, ali nije bas da je to bit stvari, treba prilagodbe. Ja se necu naljutiti na neku bezveznu upadicu osobe koja ima 25 godina, treba to razumijeti :D a i netko tko ima 25 se ne bi trebao previse ljutiti kad neka osoba od 42 zabrije neke svoje musice i gluposti koje ona ne razumije. Zato je korisno barem priblizno znati godine... Meni je npr. bilo malo i smijesno kad sam se tek ovdje prijavila i navela svoju prvu temu cisto onako rasprave radi, a ne kao svoj osobni problem, kako su me osobe od 18 godina poucavale zivotu, a vidis da sve te njihove radikalne postavke na problem govore jedino i samo o golemom emotivnom neiskustvu. Zasto se ljutiti na to? Puno se nesporazuma moze i izbjeci na nacin kad znas koliko je stara osoba s kojom raspravljas ;-)

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la Ameli » 30 sij 2010 13:19

Nisam pratila od pocetak ovu temu, mislim da sam u sredini negdje se oglasila s vezi slobode, tak da se ispricavam, ako sam skrenula s teme.
Prvo i osnovno, bar kod mene, u zadnjih godinu ipo, kad ulazim tu na forum, to je cisto radi zabave i da maknem misli sa svojih problema, jer mi je pun kufer svega. I kad dodjem tu uopce ne ocekujem neku ozbiljnost ili neda Bog shvacanje, jer smatram da je pogresno mjesto za takvo sto, nego eto druzim se pisem, ako i postoji nesto ozbiljnije oglasim se ili posaljem preko pp. Postoje teme, koliko imate godina i odakle ste i jos mnoge u kojima se cure oglasavaju i tu mogu neke osnovne informacije dobiti ukoliko me netko interesira. Pa cak i horoskopski znak, to obavezno pogledam :D .
Sto se tice otvaranja tema, ako nisi spremna na zezancije i podje****, sve ispod Rubrike Alternativa i.., onda nemoj ni otvarati, jer zbilja je neizbjezno, svako malo ode u off, eto pa i ja :D . Na forumu je raznoliko, od 16 pa nadalje, od fizikalaca do intelekulaca, od plavi do crni, pametnih i manje pametnih, od ovce do ribetine, svega, i sto sad bi svaka raznolikost mogla otvoriti svoj podforum, jer eto dolazi do nesuglasja. Na pocetku sam i ja razmisljala tako sad ne, mislim da sto je veca raznolikost, to vise zabavnih tema, postova, pa i druzenja uz kavu.
Jesam opet skrenula s teme? :o najvjerovatnije da jesam :D

Mer
Postovi: 57
Pridružen/a: 08 sij 2010 22:25

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la Mer » 30 sij 2010 18:22

okej, ja cu malo olabaviti, vjerujem da ce to i s vremenom prirodnije doci, kad si nova ovdje, onda te malo zblesira to pod*ebavanje, ali vidim da je pravilo, pa neka i bude tako... :) ja odoh sad s ove teme, vidit sto jos ima :wink:

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la pineapple14 » 30 sij 2010 19:12

Mer je napisao/la:okej, ja cu malo olabaviti, vjerujem da ce to i s vremenom prirodnije doci, kad si nova ovdje, onda te malo zblesira to pod*ebavanje, ali vidim da je pravilo, pa neka i bude tako... :) ja odoh sad s ove teme, vidit sto jos ima :wink:
Ja se definitivno slažem s tobom i živciraju me iste stvari koje si gore navela. Mislim da na forumu trebaju biti mjesta podjednako za offtopice i gluposti koje pišeš kad ti je dosadno, ali i za ozbiljne teme kada trebaš pomoć ili jednostavno želiš razmijeniti iskustva/razmišljanja, a ne slušati nečija prepucavanja i začetavanja na svakoj temi.

lia
Postovi: 2905
Pridružen/a: 19 sij 2010 11:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la lia » 16 vel 2010 15:39

tamara3 je napisao/la:E da. Onaj lik koji tumači Cybill Shepherd - za one koje ne znaju, to je koka od kojih 50+, godinama u braku s decom i tak dalje, koja je shvatila da je čitav život potiskivala svoju seksualnost i da je zapravo zbale. Odlučuje se ponašati u skladu s tim i iskoračiti pa odlazi u The Planet (zbelski kao klub u seriji) i tak dalje...

Zanima me kako bi takvo što funkcioniralo u rvackoj, kolko takvih žena zapravo ima i bi li se one usudile? A kad i bi, kamo bi izišle pronaći istomišljenice, s kim bi razgovarale :o? Zna li itko za takav nekakav slučaj ili možda čak više njih...? Ja ne znam pa pitam :o.
Ima ih i više nego što mi mislimo. Osobno poznam takvu osobu, bila udana, djeca, brak sve i na kraju shvati ono što je potiskivala dugi niz godina i shvaća što joj je to zapravo konstantno falilo.
Nije imala potrebu posjećivati nikakve klubove jer je jednostavno magnet i prejebeno izgleda, tako da joj i muškarci i žene prilaze.
Sada je u vezi i nikada nije bila sretnija.
Možda ih ima jako puno, ali mislim da će malo koja to i priznati, čisto zbog milijon pitanja kojih bi joj mogli biti postavljeni.
Prvo zbog djece...
Gay dear? Who dear, me dear, no dear, ooooo dear...
There is always an option...:mjuza:slika

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re:

Post Postao/la komad kruha » 16 vel 2010 17:55

ticklebook je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Djizus da, hvala bogu i nebesima jer se već i zbelskim krugovima počinje njegovat kult mladosti koji veli da sve kaj ima prek 25 mora ići na planinu umrijeti, ne znam... valjda sve čitaju Cosmo :twisted:.
Cula sam jednom kako curica komentira da joj je dosta balavica, da si mora naci stariju... Tako 23, 24...
E onda joj je druga rekla da su te ok, ali da bi "sve lezbe starije od 25 trebale plaćati za sex"... :roftl:
/cekala sam negdje tadasnju zenu da dodje s posla i svaceg se naslusala/


ajme! još jedan atak na moj ionako krhak, tanak i slabašan tekući!


imam 31 godinu. ljudi s kojima se družim su u vezama ili u brakovima. bez obzira na seksualnu orijentaciju. i njima se ne da izlaziti. tako da i ja ne izlazim. kada bih i htjela to baš ne bi bilo izvedivo, jer imam takav posao da ne mogu biti mamurna ili neispavana. meni, naravno, svi žele da što prije nađem neku za sebe i stalno se čude zašto se to još nije dogodilo. e, pa nije se dogodilo. unatoč svim optimističnim pričama i primjerima, meni se čini da je, kako godine odmiču, sve manja vjerojatnost za to. što su stariji, ljudi se više drže doma, više se vezuju uz tv ili kućne ljubimce, više se okreću karijerama, više gube nadu i sve više prihvaćaju život takav kakav je i to je to.
kaj te hiče?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la tamara3 » 16 vel 2010 19:36

...a za sve ostalo tu je internet :D.
Nije baš sve tako crno ili sivo, ako hoćeš. Ja vjerujem da se ljubaf uvijek nekako nađe ako se otvorimo za nju.
Idealistic mode ON.

lia
Postovi: 2905
Pridružen/a: 19 sij 2010 11:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la lia » 16 vel 2010 19:39

tamara3 je napisao/la:...a za sve ostalo tu je internet :D.
Nije baš sve tako crno ili sivo, ako hoćeš. Ja vjerujem da se ljubaf uvijek nekako nađe ako se otvorimo za nju.
Idealistic mode ON.
:thumbup: :)
Gay dear? Who dear, me dear, no dear, ooooo dear...
There is always an option...:mjuza:slika

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la fakatja » 16 vel 2010 22:09

Hmmm, da, otvori se i uvijek budi otvorena ( barem 2 prsta ). Mozda te neka nanjusi, hehe. :P
Inace, slazem se sa kruhom( bolje - sa komadom ). I sa godinama postaje jos gore. To je to. Ali, po gore navedenom receptu, mozda i ima nade.Barem na kratko- dok se ne zatvoris, opet. :cool:
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Re:

Post Postao/la call_me » 17 vel 2010 06:21

komad kruha je napisao/la: imam 31 godinu. ljudi s kojima se družim su u vezama ili u brakovima. bez obzira na seksualnu orijentaciju. i njima se ne da izlaziti. tako da i ja ne izlazim. kada bih i htjela to baš ne bi bilo izvedivo, jer imam takav posao da ne mogu biti mamurna ili neispavana. meni, naravno, svi žele da što prije nađem neku za sebe i stalno se čude zašto se to još nije dogodilo. e, pa nije se dogodilo. unatoč svim optimističnim pričama i primjerima, meni se čini da je, kako godine odmiču, sve manja vjerojatnost za to. što su stariji, ljudi se više drže doma, više se vezuju uz tv ili kućne ljubimce, više se okreću karijerama, više gube nadu i sve više prihvaćaju život takav kakav je i to je to.
eto. i zato ja nemam s kim izlazit vanka. jer se nikom ne da izazit

Mer
Postovi: 57
Pridružen/a: 08 sij 2010 22:25

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la Mer » 17 vel 2010 07:50

pa gle, s takvim stavom naravno da i nece nista biti. Ono, svi su doma, sve nema smisla, blabla. Ko *ebe generaciju, nadji mladje, mladje je sladje, izlazi s curkama na kavice, ne mora to odmah biti ludi nocni provod, ali za jedan sat kave u gradu se moze naci vremena uvijek ma kako smo umorni ili ma kako rano morali ustati. Ovo sve skupa, ako silno zelis imat nekog, a mislis da te posao, generacijska pasivnost i sve gore navedeno prijece u tome. (baj d vej, u mojoj generaciji se u 31. tek pocelo izilazit i tulumarit kako treba :D ) Ako se, pak, super osjecas tako solo, doma i sve ostalo, svaka cast, i nema opravdavanja za to - svatko ima svoj zivot i treba ga zivjeti najbolje sto zna. Zvuci kao jeftina new age filozofija, ali je zapravo i jedina istina - imas to zivota sto ti dalo (whoever), i tvoja je jedina obveza da ga zivis punim plucima, bez zaljenja :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la tamara3 » 17 vel 2010 10:34

Meni to zvuči ko jeftina new age filozofija, dapače. Više mi smeta to što si nazvala "generacijskom pasivnošću" i kao ono ide sve "po špagi". Mislim halo, 30, 31 - to su neke godine? Uostalom, ljude možeš upoznavati i na druge načine, ne nužno mahnito izlazeći.

lia
Postovi: 2905
Pridružen/a: 19 sij 2010 11:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la lia » 17 vel 2010 10:40

tamara3 je napisao/la:Meni to zvuči ko jeftina new age filozofija, dapače. Više mi smeta to što si nazvala "generacijskom pasivnošću" i kao ono ide sve "po špagi". Mislim halo, 30, 31 - to su neke godine? Uostalom, ljude možeš upoznavati i na druge načine, ne nužno mahnito izlazeći.
Ma nedaj se Tamara, pusti neka divane.... vidjet čemo kad one uhvate 30-te... sve se na kraju svede na to na ljudi precjene sebe u određenim momentima.
A žali bože ako se ako je razmišljanje tipa; samo vani se da upoznati nekog...
Zar nije bilo razgovora o onim ženama u 50-tima :D
Gay dear? Who dear, me dear, no dear, ooooo dear...
There is always an option...:mjuza:slika

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la tamara3 » 17 vel 2010 11:51

Bože, htjela sam reći da mi NE zvuči ko jeftina new age filozofija :aaaargh:!

Ma već sam i zaboravila, pa tema je stara dvije godine... ali da, inicijalno tema jest bila o ženama koje su, recimo, prekoračile pedesetu.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la komad kruha » 17 vel 2010 20:14

nikad nije sit gladnog razumio

KK over & out
kaj te hiče?

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la fakatja » 17 vel 2010 21:01

Ma,uzalud je ovde objasnjavat. Ma ne samo ovde, bilo kuda."Vjeruj u ljubav, ta uvijek dode i blabla...." I kad si hetero i malo vise samosvoja, tezko nades pravog partnera. A kad si homo, to je samo stvar srece a kakva je ona, znamo. Dok si mlada, vjerujes, da je lako, da mozes cak i birat.Izlazis, zajebavas se,jebes, places, ostavljas, ostavljaju te.A i mozes i ne pogodi te toliko, da se mijenja partnerice na par mjeseci. A sa godinama dode budenje i ne, nije puno vise lez. i ne, nije lakse.U stvari, krug zena, koje mozes da upoznas je jako,jako mali.( na kraju ustanovis, da smo se u radiusu 600 km vec sve pojebale medusobno)I te price o hetero zenama, koje promjene svoje stavove i predaju se novoj "homoljubavi " jesu ko one: znas, ima jedan cica, pusi vec 60 godina i nista mu nije, covjek svaki dan trci 5 km...Da, jedan na milijun. I tako.
I to nije neki crnogledi pogled, naprotiv.Ako ne ide, ne ide. Ne postoji na tom svijetu za svakog druga polovina jabuke. I ljubav je precenjena. Neznam kako stoje malo starije hetero zene sa trazenjem svog covjeka, ali lez. je to sigurno puno teze.
I zato udri brigu na veselje i zezaj sebe i druge na ovom portalu.Bolje je. :cool:
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

lia
Postovi: 2905
Pridružen/a: 19 sij 2010 11:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la lia » 17 vel 2010 21:22

fakatja je napisao/la:Ma,uzalud je ovde objasnjavat. Ma ne samo ovde, bilo kuda."Vjeruj u ljubav, ta uvijek dode i blabla...." I kad si hetero i malo vise samosvoja, tezko nades pravog partnera. A kad si homo, to je samo stvar srece a kakva je ona, znamo. Dok si mlada, vjerujes, da je lako, da mozes cak i birat.Izlazis, zajebavas se,jebes, places, ostavljas, ostavljaju te.A i mozes i ne pogodi te toliko, da se mijenja partnerice na par mjeseci. A sa godinama dode budenje i ne, nije puno vise lez. i ne, nije lakse.U stvari, krug zena, koje mozes da upoznas je jako,jako mali.( na kraju ustanovis, da smo se u radiusu 600 km vec sve pojebale medusobno)I te price o hetero zenama, koje promjene svoje stavove i predaju se novoj "homoljubavi " jesu ko one: znas, ima jedan cica, pusi vec 60 godina i nista mu nije, covjek svaki dan trci 5 km...Da, jedan na milijun. I tako.
I to nije neki crnogledi pogled, naprotiv.Ako ne ide, ne ide. Ne postoji na tom svijetu za svakog druga polovina jabuke. I ljubav je precenjena. Neznam kako stoje malo starije hetero zene sa trazenjem svog covjeka, ali lez. je to sigurno puno teze.
I zato udri brigu na veselje i zezaj sebe i druge na ovom portalu.Bolje je. :cool:
I kad si hetero i malo vise samosvoja, tezko nades pravog partnera. A kad si homo, to je samo stvar srece a kakva je ona, znamo.
Qué estás hablando?
Kako sam uletjela u na ovaj top. očito ne mogu da se ne osvrnem na ovo tvoje razmišljanje, stav....
Tamara je tako jednostavno pitanje postavila a očito nitko ne može jednostavno odgovoriti jer za neke ¨i ono jednostavno je komplicirano¨...
Ako stojiš iza rijeći i smatraš da je uzaludno objašnjavat tu ili gdje već, bolje da ništa nisi ni pisala...
Udri brigu na veselje :D :D :D
Gay dear? Who dear, me dear, no dear, ooooo dear...
There is always an option...:mjuza:slika

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la fakatja » 17 vel 2010 21:54

Da, imas pravo, uvijek mi bude zao, kad napisem vise nego par rjecenica.Ali sta si ti htjela da kazes, sam bog zna.( ah da,branis lik i dijelo Tamare)
I izvini, sto sam se ugurala izmedu tvoje komentare-tesko je, posvuda su.
Ih, da, veselo :ura:
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

lia
Postovi: 2905
Pridružen/a: 19 sij 2010 11:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la lia » 17 vel 2010 22:00

fakatja je napisao/la:Da, imas pravo, uvijek mi bude zao, kad napisem vise nego par rjecenica.Ali sta si ti htjela da kazes, sam bog zna.( ah da,branis lik i dijelo Tamare)
I izvini, sto sam se ugurala izmedu tvoje komentare-tesko je, posvuda su.
Ih, da, veselo :ura:
Oh...pa mogla si se sjetiti prije Tamare, alinjoj skidam kapu !A mene lako zaobiđeš...pa makar Kornijevim koracima ...
Gay dear? Who dear, me dear, no dear, ooooo dear...
There is always an option...:mjuza:slika

Mer
Postovi: 57
Pridružen/a: 08 sij 2010 22:25

Re: 'Zrelije' lezbe, odnosno promišljanje na temu iz L Worda S04

Post Postao/la Mer » 17 vel 2010 22:01

Pa cini mi se da me nisi bas "ubrala" :o
KK je napisala da ljudi s kojima se druzi su u vezama ili u brakovima - i njima se ne da izlaziti. pretpostavljam da se otprilike druzi sa svojom generacijom? ona sama njima pripisuje pasivnost, a ja u svom postu to navodim kao jednu od njezinih opsjena, jer te pasivnosti nema, to su samo izgovori. Rekoh, "ako mislis da te xx i generacijska pasivnost prijece u tome". Okej, mogla sam reci, pasivnost drustva u kojem se kreces, no htjedoh biti pametna :D

KK je ostavila depresivan post, i nije prvi. Ja vidim da su tu sva vrata zatvorena, da sve nema smisla i da sta koji k uopce raspravljamo o tome. Pa sam htjela malo podic moral s tim "go, go!" varijantama :)

Nikad nista nije lako. Nikad. I nikad vremena nisu prava. I opet, uvijek su prava, jer svako vrijeme nosi svoje za i protiv. Tako rece davno jednom Charles Dickens: It was the best of the times, it was the worst of the times". Kako zelis pogledati na stvar.

Moj primjer, da je moja generacija u 31 tek pocela ozbiljno tulumariti nije za odbaciti, mi smo u svojim dvadesetima imali rat, pa smo morali kasnije nadoknaditi. Ajde sta pizdite na pizdarije. Htjedoh podic moral, to je sve. :ura:
ali put do pakla poplocan je blabla... sori KK!

Odgovorite