SKANDAL: Napadnute pedere lovi policija!

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

SKANDAL: Napadnute pedere lovi policija!

Post Postao/la Ice » 16 svi 2007 21:50

Prije dva tjedna pisali smo o napadu na dvojicu mladih homoseksualaca, koji se dogodio na Zrinjevcu. Taj tekst završen je spominjanjem policije, kojoj su dečki odmah prijavili napad, i nadom kako će se organi reda i mira «iskazati u obradi ovog slučaja». E pa, organi reda su se iskazali – za kurac!

Umjesto da rade svoj posao i zaštite pedere od homofobnih napada, PU Zagrebačka je dvojicu napadnutih dečkiju počastila prekršajnom prijavom za remećenje javnog reda i mira! Skandal je još veći ako se u obzir uzme kako su trojica napadača, kako saznajemo, odmah bili privedeni, ali uskoro i pušteni s jednakom prijavom kao i ljudi koje su napali!

Nema dovoljno uskličnika koji bi iskazali o kolikoj je gluposti, neprofesionalnosti i sveopćem homofobnom licemjerju je riječ kada je u pitanju ponašanje policije po ovom pitanju. Jer, da se bude kristalno jasno, POLICIJA JE NAPADNUTE PEDERE PRIJAVILA ZBOG REMEĆENJA JAVNOG REDA I MIRA!

Dakle, ako je voditi se logikom PU Zagrebačke, napadnuti peder ne smije vikati «Upomoć!», jer time remeti javni red i mir. Policija je također u svojoj prijavi protiv dvojice mladih gejeva zaključila kako su se oni potukli s napadačima (trebali su možda pustiti da ih premlate?!), što je za dečke u plavom bio dovoljan razlog da napadnute raspale prekršajnom prijavom. Sudeći po dosadašnjem ponašanju policije zlobnici bi mogli zaključiti kako je za policiju samo mrtav peder – dobar peder, jer se ne onda može ni braniti od homofobnih napada niti, ne daj Bože, pozvati pomoć i time remetiti heteroseksualni (sve)mir.

Zanimljivo je da se ovo dogodilo baš u isto vrijeme u kojem je ministar policije Ivica Kirin dobio zabranu javnih nastupa zbog svojih sad već nadaleko poznatih verbalnih idiotarija, koje su glavni hit na jubitu. Taj isti ministar je prošle godine, dok je još nesmetano pričao gluposti po raznim medijima, cijelu hrvatsku javnost kod Aleksandra Stankovića u «Nedjeljom u dva» obavijestio i kako za njega homoseksualnost nije normalna, ali kako će policija uvijek postupati profesionalno kada su u pitanju homoseksualci.

Ono što nije normalno u svemu je postupanje PU Zagrebačke, koja napadnute progoni, a napadače pušta. Što se profesionalnosti tiče, ona se u ovoj priči, kada je u pitanju policija, još nije pojavila, a kad će – ne zna se.

Pravni tim Iskoraka i Kontre radi na ovom slučaju, a Gay.hr će o njemu i dalje izvještavati.
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 17 svi 2007 10:24

...hm...al, to je uvijek tako! :o kad bilo tko mlati bilo koga, svi dobiju!
oke..buduci da takve stvari cesto zavrse u zastari, prekrsajnu ne dobije nitko, bat pravilo je da se pokrece...
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Avatar
mess'iah
Postovi: 956
Pridružen/a: 10 tra 2007 23:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na duši

Post Postao/la mess'iah » 17 svi 2007 14:32

hehehe, kad se sjetim kirina na jubitu... čudo od čovjeka!! :o :D

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 18 svi 2007 14:23

mislim da bi jubitua trebalo poslat u iran da vidi kako su oni fino ustrojili onu svoju policiju za moralni red i cudoredje. tam to tak fino funkcionira. pa ne vidim zasto ne bi i u maloj zemljici hrvatskoj. takodjer mozda uvest smrtnu kaznu vjesanjem ili jos bolje kamenovanjem (tako da sire mase mogu spucavat svoje frustracije na odurnim pederima i lezbama). to bi bilo bas onak po cejfu!

Odgovorite