autanje

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 13 stu 2009 13:36

@ow: doista nije najsretniji izbor rijeci. no pohvalno je da si ovaj put actually replicirala na napisano, a ne na izmisljeno.

moram se ispraviti, te "normalan" zamjenjujem s "uobicajen".

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la pihach » 06 sij 2010 12:01

jabooka je napisao/la:Mozda je tema bila sto puta, mozda.....ali zanima me.

Zasto se autat, a zasto ne.
Koji su vasi razlozi za i protiv.

Sta se mene tice. meni bi autanje donijelo vise stete nego koristi. jednostavno se nisam sposobna nosti sa tim teretom. ovako mi je lakse.
i ne zelim na sav glas pricati o svojoj seksualnosti. s kim sam i zasto. to ocekujem i od drugih.
mene je sister autala, bič!
a nacin je bio ovakav: 'mama, pogledaj s kime se ova druzi.. sve neke marije serifovic'
kme kme
normalno da sam odselila nakon toga hihi

Avatar
ladychris
Postovi: 394
Pridružen/a: 02 kol 2010 21:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: autanje

Post Postao/la ladychris » 03 kol 2010 08:02

Uvijek ista stvar - tko pita dobije iskreni odgovor. Sama se nemam potrebu outati (smijesan izraz tbh), nikoga se ne tice a i ljudi mi teze vjeruju jer sam u vezi s male individuom vec duuugo. Zna i on, jadnicak, pa zajedno komentiramo zene.
Roditelji ne trebaju jos znati, znam da ne bi imala problema s njima ali cemu testirati. Ako kad zavrsim ozbiljnije s curom predstaviti cu ju kao i sadasnju male individuu hihi.

Iskreno, ne shvacam potrebu onih koji i navlace los glas na gay/bi zajednicu - koji vriste doslovce uokolo svoje sex opredjeljenje i rade scene koje nije zgodno gledati ljudima ni od hetero para :plazi2:

Nhf ^^
Trolling.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 03 kol 2010 18:32

zasto svaka nova generacija pedera i lezbijki dodje s jednim te istim predrasudama? moze li nesto blesavo ali da je novo?

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la call_me » 04 kol 2010 00:15

Popeye je napisao/la:zasto svaka nova generacija pedera i lezbijki dodje s jednim te istim predrasudama? moze li nesto blesavo ali da je novo?
:D :thumbup:

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la odiseya » 04 kol 2010 02:01

Moj osobni stav je da outanjem mozete napraviti najbolju stvar za sebe, a posljedicno i zajednicu kojoj pripadate (LGBT).
Svojim outanjem mozete utjecati na mnogo ljudi iz vase neposredne okoline...koji ce kroz vas shvatiti kako gay ljudi nisu cudovista, kako su integrirani u drustvu, kako imaju lica, obitelji, prijatelje i td.
Gay aktivizam i parade cine jedan dio posla kako bi se gay ljude vidjelo i znalo da postoje, ali individualna outanja rade ogromnu promjenu u pojedincima.
Sjecam se kada sam na faksu nakon par mjeseci pocela odgovarati na pitaanje "imam li decka?" sa "ja sam gay", nakon pocetnog soka, nisam dozivjela apsolutno niti jednu neugodnu situaciju...uzi krug ljudi s kojima sam se druzila vec me tada poznavao i prihvacao, a ovo je bio samo jedan segment koji su jednostavno uzeli zdravo za gotovo (mada se medju njima nalazilo i nekoliko ljudi koji su imali prilicno homofobne stavove). Mislim da sam time promijenila misljenje i averziju tih ljudi prema svemu sto ima veze sa homoseksualnoscu i da ce oni i u buducnosti puno blaze i sa puno vise razumijevanja reagirati na slicne situacije.
Isto je tako i sa obiteljima.
Kada bi se svaki gay outao, ima priliku promijeniti nekoliko 10-aka ljudi iz svoje okoline, a to je jako puno...i to mi se cini kao najbolji nacin da s vremenom gay populacija ne bude tabu...i da tolerancija polako prevlada homofobiju.
Covjek po covjek...korak po korak...i buducnost bi zaista mogla biti ugodna za zivljenje, bez ormarusa, strahova i da ne nabrajam.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 04 kol 2010 05:14

nekoć (prije dvije-tri godine :D) se to sto pises smatralo jako radikalnim stavom. :duga:

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: autanje

Post Postao/la Zita » 04 kol 2010 05:27

a gle, mozemo reci i ovak: kad bi svaka bogata osoba dala dio bogatstva sirotinji cijeli planet bi bio sretan
samo bil gates moze razveselit milijune obitelji
nebi bilo gladnih, nebi bilo bolesnih i ovaj planet bi bio ugodnije mjesto za zivjeti
kako bi tek bilo divno da farmaceutska industrija ne zaradjuje milijarde i milijarde ili da se odrekne dio zarade...ufff koji snovi

smatram da svatko ima izbor i idiotski mi je stav da bi se drugi (ormaruse) morali odreci zivota kakvog imaju za "dobrobit gay zajednice"
ima hrpa nezaposlenih gayeva, ljudi koji nemaju gdje zivjet jer su pobjegli/izbaceni iz kuce pa sukladno tome ih uzmite u svoj stan, pomozite sa trazenjem posla i njima ce to sigurno biti velika pomoc. veca od vaseg outanja
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 04 kol 2010 06:33

naravno da je istovremeni masovni coming out svih pedera i lezbijki utopijska ideja, ali ne znaci da je u sustini losa. samo je nerealna. :D

a sto se pomoci pederima koji su u nevolji, oni kojima je pomognuto znaju. bilo bi previse oldwitchevski sada to nabrajati. :plazi2:

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: autanje

Post Postao/la Zita » 04 kol 2010 14:43

apsolutno to. nije lose ali je nerealno
samo postanem razdrazljiva se nesto odredjuje, namece ili kad imam takav filing
a i bilo je rano...

i ovo "ormarusa" zvuci tak nekak ruzno. volim ormare i ljude u njima pa moram reci: ako zelite ostanite gdje jeste i budite hepi ;)
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la odiseya » 04 kol 2010 15:25

Zapravo nisam mislila na neki masovni coming out gdje ce se pederi i lezbe svijeta dogovoriti da sutra u 15h izadju iz ormara. :D

Takodjer, ni u jednom trenutku ne dovodim pravo pojedinca da sam odluci kako ce i na koji nacin zivjeti svoj zivot...i hoce li neki gay ikada ili nikada napraviti coming out.

Moje je misljenje da ako jedan gay koji prozivi svoj zivot skrivajuci se i negirajuci da je to sto je (jer pitanja se postavljaju, izmisljaju se nepostojeci partneri suprotnog spola i td.)...prozivio je zivot u lazi, srameci se sam sebe...i na neki nacin potvrdio stav homofoba kako je homoseksualnost nesto cega se treba sramiti i cemu nije mjesto u "normalnom" drustvu, a meni je to jadno.
Oduvijek je postojala cijena koja se placala da budes ono sto jesi...posebno ako je to nesto manjina, ako je osudjivano i pribijano na stup srama. Lakse je zavuci se u svoja 4 zida, zivjeti svoj zivot i plesati na zici izmedju onog sto ocekuje i zeli okolina...i onog sto zapravo zelimo mi sami.
Da ne spominjem kako bi velika vecina ljudi koji se ne outaju objerucke prihvatila bilo kakve promjene zakona i opcenito poboljsanje kvalitete zivota gay zajednice, a tako i gay pojedinaca..., a to mi je licemjerno.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 04 kol 2010 19:44

odiseya je napisao/la: Da ne spominjem kako bi velika vecina ljudi koji se ne outaju objerucke prihvatila bilo kakve promjene zakona i opcenito poboljsanje kvalitete zivota gay zajednice, a tako i gay pojedinaca..., a to mi je licemjerno.
ja bas nisam siguran u to. pitanje je koliko je ljudi u ormaru iz oportunizma a koliko zbog autohomofobije. na kraju dana je najvaznije osloboditi sebe, onda ces usputno osloboditi i druge.

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la odiseya » 04 kol 2010 20:27

Popeye je napisao/la:. na kraju dana je najvaznije osloboditi sebe, onda ces usputno osloboditi i druge.
Citavo vrijeme i pokusavam reci da treba krenuti od sebe. :)

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la ticklebook » 04 kol 2010 20:40

Ja sam pred najbližima out, pred poznanicima i nepoznatima ne.
I ne osjećam se uopće zarobljeno :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: autanje

Post Postao/la Bash » 04 kol 2010 20:46

ma to mislis da nisi zarobljena. sigurno se sramis sebe i zivis u lazi.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: autanje

Post Postao/la Zita » 04 kol 2010 22:35

fakat nema veze sa odisejom i popajem al ti nazivi tipa "oslobadjanje" i te retorike su mi tak slicne onoj americkoj za "spasavanje ljudi u nekoj xyz zemlji od tiranije xyz osobe i uspostava demokracije"
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la ticklebook » 04 kol 2010 23:07

Bash je napisao/la:ma to mislis da nisi zarobljena. sigurno se sramis sebe i zivis u lazi.
E, da, da. Pogodila si.
A kad se sramim, strefi me nešto i onda... I speak in tongues :D :D :D
Najčešće kompjuterima i kojekakvim mašinama..
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ladychris
Postovi: 394
Pridružen/a: 02 kol 2010 21:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: autanje

Post Postao/la ladychris » 06 kol 2010 07:24

Super je kad se pripijes pa pred cca 15 frendova (vise novih no bliskih) izlanes nesto tipa ovoga "E to bi vrijedilo da sam straigh. Ali NISAM!" pa malo zbunjenih fora, pa opet sve k. I love the feeling :D
Trolling.

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: autanje

Post Postao/la astra glacialia » 14 kol 2010 00:00

Jesam. Čak relativno puno ljudi, mislim. Članovima obitelji s kojima živim. Dvoznamenkastom broju prijatelja i poznanika. I još nekim ljudima u prikladnim situacijama. No, to su sve ljudi koji su barem ok s bi/homoseksualnošću i za većinu sam unaprijed znala da neće praviti problem. Ili me bolila briga za njihovo mišljenje. Dakle, u gotovo svim mojim slučajevima nije bila nikakva hrabrost.

Ponekad mislim kako bih voljela nositi neki lako prepoznatljiv, jednoznačan znak koji bi to "riješio" odmah pri upoznavanju, da nikad ne moram prolaziti kroz to "autanje" (koliko god je u pravilu svaki put sve lakše).
per aspera ad astra

Avatar
Mina
Postovi: 179
Pridružen/a: 03 sij 2009 23:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u creatinu

Re: autanje

Post Postao/la Mina » 10 ruj 2010 23:12

primjer mog autanja ...prije par dana ...ulazim u sobu u stanu nakon 3 miseca i gledam nema mi slika na zidu i pitam babu di su? a na slikama izgledaš ko lezbejka sa svim curama ...taman su jeli za stolom stari,stara i baba ,uto sam joj rekla kad je tako da znaš i da jesam , samo su zinili svi ...i onda sam se derala po kući ja sam lezbača ...
ali i dalje svi šute od roditelja ....
ah Faith mi je zauzeto jebiga..

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la call_me » 11 ruj 2010 00:39

bogami :o
sad ti imaj djecu.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la komad kruha » 11 ruj 2010 18:35

hahahahaha...

ja sam ipak za neki mirniji i staloženiji razgovor s roditeljima
kaj te hiče?

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Re: autanje

Post Postao/la Broken Down Angel » 11 ruj 2010 20:07

Roditelji znaju. Kao i većina meni dragih ljudi.

michelle

Re: autanje

Post Postao/la michelle » 11 ruj 2010 21:42

znaju najbliži i tako mi je draže... smatram da se ostalih to ne tiče

btw, kad sam mami rekla, odma je poslala sms poruku vidovnjaku s porukom, hoću li imati djecu, lik je odgovorio, ne vidim razlog zakai je to upitno :D

tamy1302
Postovi: 46
Pridružen/a: 12 ruj 2010 20:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la tamy1302 » 15 ruj 2010 16:06

Znaju roditelji tj.obitelj i najbliži prijatelji , ne vidim zašto bi svima morala "polagati" račune sa kim sam i sve ostalo.
reći dragim ljudima je za mene oblik poštovanja i iskrenosti prema njima a što isto očekujem i prema sebi :)

Avatar
jane connor
Postovi: 671
Pridružen/a: 27 lip 2010 00:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la jane connor » 16 ruj 2010 16:34

outala sam se danas jednom frendici...reagirala je predobro.....nisam se nadala uopće da će tak bit :)
Volim te A...najbolja si!
"Any fool can risk her life. It takes a hero to risk her heart"
Don't just think,FIGHT!

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la komad kruha » 18 ruj 2010 16:57

bravo!



ne vox feminae imate radionicu: autanje za žene.


zanimljivo!
kaj te hiče?

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la melted_sun » 26 lis 2010 22:12

zna moje drustvo a to je i najvaznije,
mama sumnja,mislim da i zna,neki kazu da mame sve znaju,a i nekad mi ude u sobu s nekim takvim pitanjima (nikad bas izravnima) a kasnije je nadem kako place prikriveno u kuzini ili sobi, ali kako je u klimakteriju mogu i to okrivit za plakanje...jer mozda nista ne sumnja nego sam ja sama
sebi ocita pa nekad mislim da se sve vidi.. ko zna :/
jos neko vrijeme nemam namjeru poticat taj razgovor
nisam se ni sama sa sobom u glavi jos sasvim uhodala

a da autanje mjenja neke ljude je istina.jedan homofobni prijatelj se skroz prominija nakon sta smo pricali o tome svemu, doslo je i kasnije do toga da sam s njime skroz normalno pricala o svojoj vezi, cak mi je i savjete dava :)

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Re: autanje

Post Postao/la Ice » 14 stu 2010 18:03

Out sam
110%
Svi znaju
Mislim da sam takva osoba karakterno i smatram život prekratkim da bi se u ičemu sputavala,pa tako i u tome kada me pilaju Di mi je dečko? Kada se planiram udat? da ne mogu odgovorit ALI JA VOLIM ŽENE
Ne predstavljam se kada upoznam nekoga Ej ja sam lezba i zovem se..... Sexualnost je samo jedan dio mog života,kao i svake druge osobe,ali da se UZ moje ime ne može reć i taj dio mene, to si ne želim priuštit
Imala sam sreće,da ko god je to saznao,u većini slučajeva,nije bilo nikakve wow reakcije,štoviše pozitivno skroz
Osim par fizičkih i verbalnih napada samo radi mog netipičnog izgleda za naše male balkanske umove,dobila sam potrebu sudjelovat u aktivizmu,tako da i oću,ne mogu biti u ormaru :D
Smatram da ti outanje može donijeti samo pozitivno i ono najbitnije,pa čak i kad naiđeš na negativne reakcije, barem živiš taj jedan život, kao osoba koja zbilja jesi
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

Avatar
undernodisguise
Postovi: 63
Pridružen/a: 08 stu 2009 16:01
Spol/rod: žensko
Status: U braku
Lokacija: Ri
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la undernodisguise » 16 stu 2010 18:27

Znaju mi prijatelji, kolege sa posla a svi ostali saznaju prije ili kasnije.
Without ME, it's just AWESO.

Odgovorite