autanje

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la shizika » 06 svi 2012 14:53

..eh desilo se danas. ostao mi upaljen fejs, sestra sve pročitala i autala me starcima. odrekli su me se kratko i jasno.. zivilo autanje!

;/
...život je lijep... (:

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la jpeg » 06 svi 2012 17:08

shizika je napisao/la:..eh desilo se danas. ostao mi upaljen fejs, sestra sve pročitala i autala me starcima. odrekli su me se kratko i jasno.. zivilo autanje!

;/
to je sok.
bice bolje, samo moras to izdrzat :sadhug:

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la slapa » 06 svi 2012 17:25

shizika je napisao/la:..eh desilo se danas. ostao mi upaljen fejs, sestra sve pročitala i autala me starcima. odrekli su me se kratko i jasno.. zivilo autanje!

;/
jao ne vjerujem...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Dash
Postovi: 648
Pridružen/a: 24 vel 2011 21:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la Dash » 06 svi 2012 22:33

Diši i pokušaj biti smirena koliko god možeš.
I ispravi se i izdrži dok ne nađeš rješenje koje će tebe zadovoljiti.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 07 svi 2012 10:22

shizika je napisao/la:..eh desilo se danas. ostao mi upaljen fejs, sestra sve pročitala i autala me starcima. odrekli su me se kratko i jasno.. zivilo autanje!

;/
zivjeli roditelji!

btw, ovdje se mozes javiti za pomoc: http://www.ravnopravnost.hr/web/

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la JaNNa » 07 svi 2012 13:57

ne kužim prisilno autanje! već sam u par navrata tu pročitala da je netko nekoga auto! (auto :D )
tko su "drugi" ljudi da autaju nekoga? od kuda im uopće pravo da se petljaju u tuđe živote?

ljute me takvi ljudi...

Dupliću, nadam se da si danas bolje! :srce:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: autanje

Post Postao/la Fusion » 07 svi 2012 14:15

Popeye je napisao/la:zivjeli roditelji!
Baš. :/

Vjerujem da nije lako. Sve što se dešava protivno našoj volji/izborima je grozno, ali ak' si sposobna brinuti se sama za sebe mislim da ćeš joj kroz godinu dvije na neki bizaran način biti zahvalna.
Outani ljudi se jednostavno kroz život pozicioniraju na ono mjesto u društvenoj strukturi koje je najbolje za njihov cjelokupni identitet. Iz iskustva drugih vidim da što su mlađi (bili) out, to im je kasnije (bilo) lakše.
Sretno u cijelom nadolazećem procesu. slika

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la shizika » 07 svi 2012 15:13

hvala vam svima, danas sam ok. jucer me prao neki cudan osjecaj. al eto ko sa mnom nece - necu ni ja s njim, pa makar to bila familija.

dala sam da se pravi majica "ja sam lezba" :D
...život je lijep... (:

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la jpeg » 07 svi 2012 15:18

slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 07 svi 2012 15:58

shizika je napisao/la:
dala sam da se pravi majica "ja sam lezba" :D
:feelingfree: respect. i ne ustručavaj se emocionalnih ucjena prema roditeljima, it works!

inače, ne utvaram si (što bi ćiro rekao :D) da će stvar riješiti, ali bi možda moglo pomoći da nekako natjeraš roditelje na čitanje ovog teksta:
http://bigblog.tportal.hr/ponosipredrasude#29511

Avatar
suzana75
Postovi: 29
Pridružen/a: 07 svi 2012 11:31
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la suzana75 » 08 svi 2012 13:38

J.Fe je napisao/la:ne kužim prisilno autanje!
Slažem se. Outanje je stvar svakog pojedinca, da li to želi, ne želi i zbog čega. ja sam out u dobrom djelu svog života, i djelomično na poslu. Znaju kolege ali ne i šefovi. Uopće mi ne treba takva zajebancija, a na kraju, ti ljudi nisu oni s kojima idem na cugu, van ili slično da bi trebali to znati.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 08 svi 2012 13:54

a sto se podrazumijeva od 'prislino autanje'? jel to znaci da ja imam obavezu lagati o nekoj osobi ako znam da je ona gej a predstavlja se kao da nije?

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la JaNNa » 08 svi 2012 14:13

da!
ta osoba sigurno laže s nekim razlogom i nije na tebi ili nekom drugom da priča o njegovim/njezinim privatnim stvarima okolo, pa čak i ako te/ga se pita.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la slapa » 08 svi 2012 14:13

Popeye je napisao/la:a sto se podrazumijeva od 'prislino autanje'? jel to znaci da ja imam obavezu lagati o nekoj osobi ako znam da je ona gej a predstavlja se kao da nije?
a tko bi te to mogao obavezati da s njim pričaš o seksualnoj orijentaciji neke treće osobe?
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: autanje

Post Postao/la Rock Faerie » 08 svi 2012 14:44

Moja priča o autanju je cvijeće i proljeće dogodilo se prije 6 godina kad sam imala 18. Preko noći sam skužila da mi se sviđaju žene (doslovno) i nakon tjedan dana sam rekla svima (starcima i best frendovima). Ne živim skriveno i ako osjetim da mogu reći ću (iako ne mislim da ću reći na poslu kad se jednom zaposlim), jako mi je žao onih koji nailaze na nerazumijevanje okoline. Ja sam svoju sex. orijentaciju učinila normalnom i prihvaćenom u svojoj okolini odnosno nisam se promijenila kao osoba mislim da sam moralna i normalna (lol). Baš sam sretna jer mogu curu dovest doma i svi smo si ok. Kad bi bar svima bilo tako...
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la shizika » 08 svi 2012 15:38

^

blago tebi..
...život je lijep... (:

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: autanje

Post Postao/la Rock Faerie » 08 svi 2012 16:02

Žao mi je zbog tvojeg slučaja, sigurno nije lako. Šaljem hug :)
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 09 svi 2012 11:24

J.Fe je napisao/la:da!
ta osoba sigurno laže s nekim razlogom i nije na tebi ili nekom drugom da priča o njegovim/njezinim privatnim stvarima okolo, pa čak i ako te/ga se pita.
ne slažem se. ukoliko ta osoba ne želi da se sazna da je gej, onda neka ne ide na gej mjesta i neka se ne druži s gej ljudima.
nema šanse da ću ja dozvoliti da mi netko drugi, iz nekih svojih razloga, nameće laganje. lagati ću kad ja hoću i u vezi čega hoću, a ne u vezi čega mi bilo tko drugi odredi. takodjer, ne smatram da je biti gej privatna stvar.

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: autanje

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 09 svi 2012 11:56

Živio hrvatski aktivizam. :duga:
Odoh ja natrag u ormar.
Ako ti netko kaže da je gej, outa ti se, onda pretpostavljam da ti je prijatelj. I ako tvoj prijatelj ima svoj razlog zašto ne ne želi outati, prijateljski je da to poštuješ.
Ako ti se osoba nije outala, kako ti znaš da je ona gej? Jer si ga / ju vidjela da se ljubi / ševi sa istim spolom? Get serious.
I od kud tebi onda pravo širiti bilo kakve dez/informacije o nekome ako ne znaš provjereno istinu?
Zar se to ne zove kleveta? Ili u najmanju ruku tračanje? Narušavanje ljudske slobode? Nek mi netko pomogne sa terminologijom... slika

OT: outana sam. Doma znaju, ali ignoriraju, njigova stvar. Na poslu također, cijela firma je znala. Čak mi je šef i upoznao tadašnju curu kojoj nije mogao zapamtiti ime pa je bila Suzy :gigglenod:
Generalno nemam živaca ni volje ić okolo i govoriti svima da volim žene, ne jer se skrivam ili sramim, nego jer mi se ne da.
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la JaNNa » 09 svi 2012 12:02

Popeye je napisao/la:
J.Fe je napisao/la:da!
ta osoba sigurno laže s nekim razlogom i nije na tebi ili nekom drugom da priča o njegovim/njezinim privatnim stvarima okolo, pa čak i ako te/ga se pita.
ne slažem se. ukoliko ta osoba ne želi da se sazna da je gej, onda neka ne ide na gej mjesta i neka se ne druži s gej ljudima.
nema šanse da ću ja dozvoliti da mi netko drugi, iz nekih svojih razloga, nameće laganje. lagati ću kad ja hoću i u vezi čega hoću, a ne u vezi čega mi bilo tko drugi odredi. takodjer, ne smatram da je biti gej privatna stvar.
ti meni želiš reći da su svi koji izlaze na gej mjesta i koji se druže s gej ljudima - gej?
isto kako ti sad želiš da se poštuje to što ti ne želiš lagat za nekoga, tako i trebaš poštovat to što netko ne želi da se zna njegova seksualna orijentacija.
i da, biti gej znači da se jebeš s osobom istog spola, a mene su učili da je jebanje privatna stvar, tako da ostajem pri tome da je biti gej privatna stvar.

čemu uopće potreba pričati o nečijoj seksualnoj orijentaciji? to je kao glavna karakteristika neke osobe pa ju je bitno spominjat i o njoj razglabat?

:nezna:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 09 svi 2012 12:59

Leckerbissen je napisao/la: Ako ti netko kaže da je gej, outa ti se, onda pretpostavljam da ti je prijatelj.
nemam prijatelje koji nisu aut. ne družim se s ljudima koji nisu aut. too much hassle, čega su i ove reakcije odličan primjer.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 09 svi 2012 13:01

J.Fe je napisao/la: i da, biti gej znači da se jebeš s osobom istog spola, a mene su učili da je jebanje privatna stvar, tako da ostajem pri tome da je biti gej privatna stvar.
nisam primijetio da je ičija heteroseksualnost privatna stvar. kako vjerujem u ravnopravnost, onda nije ni homoseksualnost.
i da, biti gej ne znači samo i jedino jebati se s osobama istog spola. ono, idi na wikipediju pa se informiraj, sramota je pisat takve stvari.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la tamara3 » 09 svi 2012 13:05

Teoretska situacija:

Ja ti, npr. na kavi kažem da moj šef ne zna da sam gej i da mi to nije zgodno, poso i to. Onda ti recimo, upoznaš mog šefa zbog, na primjer, nekog posla i ono, postanete si dobri i odete na kavu tu i tamo bla bla, i on ti kaže kak sam mu ja "sumnjiva" ili nešto takvo.

Hoćeš li mu reći da sam lezbijka unatoč tome što sam ti objasnila što je i kako je?

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la JaNNa » 09 svi 2012 13:09

Popeye je napisao/la:
J.Fe je napisao/la: i da, biti gej znači da se jebeš s osobom istog spola, a mene su učili da je jebanje privatna stvar, tako da ostajem pri tome da je biti gej privatna stvar.
nisam primijetio da je ičija heteroseksualnost privatna stvar. kako vjerujem u ravnopravnost, onda nije ni homoseksualnost.
i da, biti gej ne znači samo i jedino jebati se s osobama istog spola. ono, idi na wikipediju pa se informiraj, sramota je pisat takve stvari.
sramota je biti toliki gad od osobe i autat nekoga tko to ne želi!
idem se informirat, jer mogu naučiti na wikipediji što znači homoseksualnost, ali da se bude čovjek na wikipediji ne možeš naučit..

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 09 svi 2012 13:18

@j: a čuj, ja sam ti već stari prdonja i više nemam živaca za ovakve rasprave. prošao sam ih stotine i stotine. ljudi kad su aut mnogo lakše kuže mnoge stvari, između ostaloga jer znaju kako je biti u ormaru, dok oni koji nisu aut ne znaju kako je to biti aut.

isprike ako sam bio arogantan, al meni se jednostavno vise ne da. :D

inače nisam nikada nikoga namjerno autao, iako uopce nisam uvjeren da je to ispravan pristup. po tome sam zapravo konformist.

kaktus
Postovi: 522
Pridružen/a: 26 tra 2012 19:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: autanje

Post Postao/la kaktus » 09 svi 2012 13:24

uvijek je to isto pitanje - živjeti u laži ili riskirati. osobno sam za drugi pristup i mislim da je možda i lakše onima u ormaru da ih drugi autaju, jer onda mogu sa strane promatrati reakciju i sukladno tome se ponijeti. u svakom pogledu, teško je ne biti out.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la ariadne » 09 svi 2012 13:50

Popeye je napisao/la:@j: a čuj, ja sam ti već stari prdonja i više nemam živaca za ovakve rasprave. prošao sam ih stotine i stotine. ljudi kad su aut mnogo lakše kuže mnoge stvari, između ostaloga jer znaju kako je biti u ormaru, dok oni koji nisu aut ne znaju kako je to biti aut.
I kako su prošle te rasprave? :D

Jer ovakve -
nemam prijatelje koji nisu aut. ne družim se s ljudima koji nisu aut. too much hassle, čega su i ove reakcije odličan primjer.
izjave ti ne pomažu baš previše. :lol: Mislim, nečija odluka hoće li se outati ili ne totalno ima veze s tobom i svi moraju uzeti u obzir kako će tebi jadnom biti neugodno kad s nekom trećom osobom budeš raspravljao o seksualnom životu svog prijatelja? Mozak mi je implodirao dok sam ovo napisala.

Tvoja je odluka s kime ćeš se družiti ili ne ali ne trebaju ti ovakve stvari baš. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: autanje

Post Postao/la fuji ix » 09 svi 2012 14:08

Nasilno autanje apsolutno nema smisla i izaziva frustracije. Meni osobno se takav nacin autanja gadi. Sama mogu odluciti nacin,vrijeme,mjesto, ljude kojima to zelim reci.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: autanje

Post Postao/la Fusion » 09 svi 2012 14:53

Napokon malo živosti na forumu. slika
Popeye je napisao/la:ljudi kad su aut mnogo lakše kuže mnoge stvari, između ostaloga jer znaju kako je biti u ormaru, dok oni koji nisu aut ne znaju kako je to biti aut.
True. : )


Međutim, problem koji vidim kod nekih out pojedinaca jest u tome da što sami više iskorače prema naprijed to imaju manje razumijevanja prema onima koji zbog ovog ili onog razloga to ne žele/ne mogu učiniti. Nitko od nas se nije rodio out i taj složeni psiho-socijalni proces prate različito posložene varijable koje mu određuju tijek i težinu.

Pozitvna strana Popajevog pomalo radikalnog pristupa koji propovjeda (često namjerno pretjerujući) uz još neke na forumima (a čitam ga/ih skoro 11 godina : D) je u tome što je pomogao čitavoj sviti mladih pedera i lezbi da stvore prkos prema heteronormativnoj opresiji, outaju se i iz te pozicije nastave dalje graditi svoj život. Nisam primijetila da je netko od njih ikad zažalio zbog toga. Prema tome, pozdravljam tu struju jer definitivno treba netko da okolo trese : D i ne vidim potrebe za isprikom. Konformisti nikad nisu donijeli nikakve pozitivne promjene potlačenim manjinama.

Osobno mi tuđi ormar ne smeta sve dok mene zbog svog straha ne gura u njega, a bliski odnosi neminovno povlače i takve stvari. To me zna razljutiti i razočarati.
Nikome neću reći da se outa ako sam/a ne procjeni da ima snage prolaziti kroz cijeli proces, ali isto tako sigurno neću nikome savjetovati da ostane u ormaru jer bi to bilo protivno svemu onome u što vjerujem.
Kao što netko reče - ormari su za kosture, robu i moljce, a ne za ljude.

Prije koji dan sam pisala na ZG Pride forumu o svom outanju i outanju općenito pa ću c/p-at:
Što se duže odgađa s outanjem to kasnije postaje sve teže napraviti taj korak.

Kad prođe škola/faks dolazi posao, a s time još veći strah od gubitka utabane društvene pozicije i financijske stabilnosti.

Imala sam čudnu sreću da su roditelji (otac) prije nekih 11 godina čuli "čudne zvukove" prolazeći pored moje sobe kad je cura bila kod mene. slika
Kad je otac to rekao mami rekla mu je da su cure sigurno gledale neki film, al' joj nije prošlo to objašnjenje. Kasnije mi je to mama rekla u sasvim nekoj random situaciji. Kako nisam poricala sve joj je bilo jasno.
Tak' da ih zapravo nisam nikad morala posjedati za stol i oficijalno obznaniti svoju dezorijentaciju.
Otac vjerojatno neće nikada prihvatiti, a mama mi je PR slika – outala me svima kojima je stigla, a s tom informacijom definitvno izaziva najviše pozornosti u društvu. slika
Pozdravila sam i blagoslovila tu njenu omiljenu aktivnost. Why? Because it's true. A to je ujedno i jedini način na koji želim živjeti svoj život.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la JaNNa » 09 svi 2012 15:08

Super! Sad ispada da je sasvim normalno hodat svijetom i outat sve - nije!

Naravno da treba gurat ljude da se osjećaju dobro u svojoj koži i da prihvate sebe kakvi jesu, ali da baš treba nekome iza leđa pričat: "E, ona je lezba!", a zna se da ta osoba to ne govori svima - ne treba!
Popaj bez obzira na godine, imam respect prema onome što pišeš i nekad se slažem s tobom, ali ovaj put ne.
Nikada nisam djelila prijatelje po tome da li su out-in, visoki-niski, debeli-mršavi, dlakavi-čelavi, već po tome da li su LJUDI.
Definitivno sam za outanje i drži tezu ova rečenica da je sve puno lakše kad si aut, ali svatko ima svoju priču.
npr. situacija:
Ja znam da sam lezba od svoje 17 godine, živim u balkanskoj zadrti u kojoj se homoseksualnost pljuje na najjače.
Starci su mi teško bolesni, i sad nek dođe neka pametnjakovićka ili pametnjaković i kaže mom starom da sam ja lezba!
Mom starom pozli, nije mu dobro i to ostavi trajne posljedice.
Tko će živjet s time do kraja života? Ta osoba koja je rekla ili ja?
Tko će pomoći mojoj zadrtoj obitelji? Udruge, ta osoba?

nije sve baš tako jednostavno i nismo svi isti karakter, niti smo odrasli u istim okolnostima...

definitivno treba poticati outanje, ali ne prisilnom metodom.

Odgovorite