autanje

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
bonaca
Postovi: 146
Pridružen/a: 01 tra 2015 19:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la bonaca » 03 tra 2015 19:23

Rado bi u potpunosti bila out ali je to kod nas sjebano..jako tesko izvedivo..ili smo se ogranicili i cekamo da neko povuce taj prvi potez..

Ja sam najboljoj frendici dugo,dugo tajila..bila mi je ko sestra i danas smo tako bliske,a ona je odgojena na tradicionalno to je za nju bilo bolesno i pljuvala je po toj orjentaciji..jednom mi je pukao film i pitala sam je ko sam ja njoj i sta misli o meni..rekla je sve najbolje,a ja sam je pitala da li ce me se odreci ako joj kazem da sam ja ta po kojoj sere i po kojoj pljuje..rasplakala se..i ja sam..sada me cak ispitiva kakav nam je sex hahahha..
Ne znam zašto se toliko uzbuđujete zbog onoga što ljudi pišu. Što je sve prema onome što misle i što rade i što su sposobni da urade! Malenkost. Šala.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 04 tra 2015 13:43

ja sam u potpunosti aut i nije uopće teško.

ali, moguće je da ja koji sam aut znam manje o tome kako je biti aut od onih koji nisu. ima smisla :D

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la Andain » 04 tra 2015 16:16

^to je na neki način zato što si ti gradio svoju karijeru upravo na činjenici što si gay i aut, većina ljudi nije (ovo nije post kontra bivanja auta ili karijere u tom području, samo dajem drugačiju perspektivu :)). U konačnici, imo, neizbježno je ostati u ormaru pred ljudima koje puštaš u svoj život, al neki doista imaju tu nesretnu okolnost da u svojoj okolini moraju biti oprezniji. A ''mijenjaj okolinu'' je uvijek laše reći nego učiniti.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 04 tra 2015 19:25

hvala na informaciji, saznao sam eto jednu novost oko sebe, a to je da sam 'gradio svoju karijeru upravo na činjenici što sam gay i aut'. ja budala mislio da to ipak ima više veze s time što sam jako jako dobar u svom poslu, što sam svaki posao dobio zbog toga a ne preko bilo kakve veze, što govorim strane jezike, što posjedujem veliko znanje o temama kojima se bavim, što imam odlične kolegijalne (heteroseksualne, ako već treba istaknuti) kontakte diljem europe i SAD itd.
sad mi jasno da je ovo što sam prvi saznao pa objavio neki dan koja su to tri hrvatska političara uzimala sumnjive pare od hypo-menadžera zapravo zato što sam gay i aut, a ne zato jer aferu hypo već pratim godinama i što mogu nazvati kolege u austriji, kao i oni mene, kad god treba i kad god jedni drugima možemo pomoći informacijama.
zbunjuje me doduše koju sam to karijeru napravio 'u tom području', s obzirom da sam proveo 5-6 godina u aktivizmu skoro pa posve volonterski (nisam nikad precizno izračunao, ali prilično sam siguran da sam više svojih novaca potrošio na aktivizam - naročito na telefoniranje - nego što sam tu i tamo dobio nekakav honorarčić), te nikad nisam živio od aktivizma nego od te neke karijere koja ima veze s time što sam, jebiga, jako dobar u svom poslu.
možda bi mi i bilo lakše graditi karijeru da nisam bio aut, ali jednostavno imam samopoštovanje koje mi ne bi dozvolio nešto tako.

doduše, doista sam ostao bez teksta na ovu rečenicu: 'U konačnici, imo, neizbježno je ostati u ormaru pred ljudima koje puštaš u svoj život...' pretpostavljam da je spisateljica htjela nešto drugo reći? :gigglenod:

što se mijenjanja okoline, slučajno sam to (u)činio i uvijek ću to raditi, jer nisam nikad podnosio biti proizvodom svoje okoline, nego isključivo vlastitim. ali potpuno si u pravu da je to lakše učiniti nego reći, to iz iskustva govoriš?

(ovo nije post kontra tvojeg posta, nudim samo drugačiju perspektivu. :veryhappydance: )

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 04 tra 2015 19:36

ali, ne bih htio da ostanem(o) samo na ovome prizmenom fajtiću iznad, pa ću kopipejstati nešto što razmišljam pretvoriti u esej, ovo su neke osnovne bilješke:

to je zatvor, taj ormar, u koji smo svi mi automatski rođeni. heteropatrijarhat! (iako se stoljećima, milenijima, rađaju ljudi koji nisu strejt, i dalje se za svaku bebu rođenu na svijtu automatski smatra da je strejt!)
nitko nije IZABRAO biti u ormaru, tamo nas se odmah po rođenju gurne. ormar je nasilje nad slobodnom LGBT ljudi. napadati ormar je borba protiv nasilja i borba za oslobođenje.

biti u ormaru nije izbor; izbor koji se nudi LGBT ljudima jedino je - izaći iz ormara ili ne, osloboditi se okova ormara ili ne, pomoći drugima, možda slabijima, da se oslobode istih okova. oko toga hoćemo ili ili želimo li biti u ormaru nas nitko nije pitao, gurnuli su nas tamo po svojoj odluci.
promašeno je govoriti da ljudi donose slobodnu odluku o pitanju biti ili ne u ormaru, jer ta nam je slobodka i odluka oduzeta. ali, zato mozemo odluciti izaci iz ormara.

takodjer, svi znamo da dugorocni ormar stvara odredjene psihopatologije, dugorocno skrivanje i laganje + autohomofobija onemogucavaju ljudima da racionalne analiziraju sebe, da racionalno promisljaju, nego je sve iskrivljeno strahom i preuvelicavanjem. ljudi koji su aut su u značajnoj prednosti u odnosu na one koji nisu, i to po znanju i poziciji moći. svi mi znamo kako je biti ormaruša, ali ormaruše ne znaju kako je to biti aut. (nisu li smiješne one standardne fraze 'pa neću se ljudima predstavljajti imenom i odmah reći ja sam peder'; tako ormaruša zamišlja što je biti aut! :lol: stoga ljudi koji su aut itekako jesu u posve racionalno utemeljenoj poziciji da onima koji su u ormaru kažu nešto u vezi tog ormara i zašto je autanje važno. time pomažemo ljudima koji bi mogli biti naša braća i sestre u LGBT zajednici, koji bi svojim oslobođenim potencijalnima mogli pomoći napretku zajednice, da se oslobode.
nije to progon, to je emancipacija.
svaka osoba u ormaru je gubitak za tu osobu ali i za cijelu LGBT zajednicu kao i za, nimalo pretjerano, čovječanstvo. svatko aut je dobitak za tu osobu, za LGBT zajednicu, za čovječanstvo.

jednostavno, the stakes are to high and the gains that we stand to achieve too great in order not to do antything, and just say 'well, when they are ready, i won't bother them...'

kako je camus bio strejt, nije skužio da ljudi koji su gej imaju još jedno veliko pitanje na koje moraju odgovoriti. izaći iz ormara je kategorički imperativ za svaku LGBT osobu. homoseksualac postaje čovjek tek nakon što izađe iz ormara.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la Andain » 05 tra 2015 08:41

@Popaye..da se tvoj ego nije odmah osjetio napadnutim na ono što sam napisala i uzeo vremena da promisliš i o drugoj implikaciji, možda bi shvatio da nema materijala da se uopće vrijeđaš na nešto :)

Dakle, nisam implicirala da možeš pisati i raditi samo u okviru gay tema, samo sam htjela reći da si..well, da citiram tportal ''prvi domaći autorski blog pisan iz perspektive osobe homoseksualne orijentacije'', te da si prije te nekakve poslovne karijere bio u gay aktivizmu. Tvoje autanje (kao nekakav kontinuiran proces) jednostavnije nije isto kao većine iz prostog razloga što (kao novinar i) blogger na jednom od najposjećenijih portala pišeš o sebi kao gay osobi. Čime se još baviš-o tom ne pričam i doista ne ulazim, ni te pratim detaljnije da bih uopće bila vjerodostojna analizirati (zapravo, kad sad pričamo o tome :), dotaći ću se samo jednog što sam bila primjetila, a što me bocnulo jer mi je tematika zanimljiva; u jednoj svojoj kritici Ayn Rand, jednu od gl. junakinja njenog gl. romana si oslovio kao frajera i time pokazao da roman nisi ni pročitao, da bi ga uopće išao kritizirati).

Drugi post još nisi pročitala, a sad ni ne stignem da bih ti ga iskomentirala (ak je uopće bilo upućeno meni). Uglavnom, relax, ono gore, osim dijela s A.Rand :)) nije bila nikakva kritika i analiza tvog rada, samo usputni komentar na pitanje o ''teškoći'' autanja. :)

p.s. a čak i da jesi isključivo ''ekspert'' za gay pitanja (što da se opet ponovim, ne tvrdim;), to iz mog posta, doista ne bi bila uvreda, ako kvalitetno pišeš i obavljaš svoj posao :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 05 tra 2015 12:37

zar nije presmiješno što ti (tko god bila) misliš da znaš više o mom životu i karijeri nego ja? ali to me ne čudi, u hrvatskoj ormaruše nude savjete oko autanja i misle da to ima logike, lolčina.
kako će biti lijepo sve to ostaviti iza sebe za dva mjeseca, jedva čekam. <3
ja sam bio u aktivizmu PARALELNO s mojom karijerom, koja je btw počela mnogo prije rada na tportalu i prije bavljenja aktivizmom. a i taj blog sam počeo pisati nakon dvije godine rada na tportalu. ali slobodno nastavi, reci mi kako je to doista sve bilo. :roll:
Zadnja izmjena: Popeye, dana/u 05 tra 2015 12:52, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 05 tra 2015 12:50

ps
znam da je dagney taggart žena, čitao sam nažalost i 'the fountainhead' i 'atlas shrugged'. smeće od romana koji nude još goru ideologiju za naivne i glupe.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: autanje

Post Postao/la Bash » 05 tra 2015 14:40

Pls, držimo se teme, van osobne razine. :)

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la Andain » 05 tra 2015 16:39

@Popaye..preosobno shvaćaš moj post da bi uopće shvatio što pišem, što mi je žao jer doista nemam nikakvih želja baviti se tvojim djelom. Ovo prozivanje mene ormarušom je fulana argumentacija valjda iz razloga što (ti) je teško poimiti da netko tko se ne skriva i tko ima ok okolinu oko sebe može poimiti drugačije okolnosti gdje nekom stvari nisu tako jednostavne...a što je zapravo bila poanta i mojih postova na ovoj stranici.

Over&out.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
bonaca
Postovi: 146
Pridružen/a: 01 tra 2015 19:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la bonaca » 05 tra 2015 16:42

Mislim da se lik malo puno napuvao..cure su pisale kulturno i bez pljuvanja po tvom radu ili tvom zivotu..a ti se puses bzvz..
Ne znam zašto se toliko uzbuđujete zbog onoga što ljudi pišu. Što je sve prema onome što misle i što rade i što su sposobni da urade! Malenkost. Šala.

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: autanje

Post Postao/la Vox Feminae » 17 svi 2016 04:50

Kuzim poziciju 'aut nije uopce biti tesko', jer sam u njoj i ne bih natrag u ormaric. Stovise, posve sam uvjerena da ne bih ni mogla dejtati takvu zenu. Ona moze biti nenadjebiva, ali neda mi se.

S druge strane, treba pustit ljude da dodju ili ne dodju do tog. Meni je bilo dosta bolno, tak da kuzim zasto ljudi oklijevaju.

On the bright side, kad dodjes do stupnja 'ovo je moj zivot i mozes i ne moras biti u njemu' sve je prozracnije i lakse. Al to treba neku zrelost, odvajanje, muda, slicno.

On the bright side. :D
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la jpeg » 17 svi 2016 09:32

da. Tocno tako. Nekako to, jel autirana je bitnije i prije onoga jel nenadjebiva, jer jednostavno nemos bit nenadjebiva ako nisi autirana. Bas nedamise.

Avatar
killercupcake
Postovi: 10
Pridružen/a: 28 svi 2016 11:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Kontakt:

Re:

Post Postao/la killercupcake » 28 svi 2016 11:42

Zbela Lokwa je napisao/la: Slažem se s nekima da je apsolutno moja stvar s kime spavam i nije potrebno dijeliti to okolo, međutim isto tako osjećam da je to veliki dio mene koji me čini drugačijom od većinskog hetero svijeta, utječe na moja razmišljanja, probleme na koje nailazim kroz život, i ako osjetim da sigurno i bez opasnosti mogu napraviti taj korak u segmentu života koji mi je bitan - napravit ću ga. I to ne aktivistički u drama stilu, već kao nešto normalno i prirodno o čemu ne treba diskutirati ni propitivati. ;)
:this:

Autana sam samo nekolicini bliskih ljudi, ali isto tako to je dio mene i teško mi je to držati za sebe. Kako godine prolaze postaje mi veliki teret nositi u sebi, a samo želim da me drugi prihvate. Želim proći bez neugodnih pitanja tipa "a jel si ikad gledala nas?", "kak to izgleda?" i tipa takve gluposti. Samo želim da ljudi to prihvate ko neš normalno, a ne da me gledaju ko elijena.. Neznam možda je stvar samo u meni, ali imam osjećaj da svojim autanjem ne bih morala više objašnjavati sebe i svoja djela i svoje želje.. :giraffe:
Did I ever tell you what the definition of insanity is? Insanity is doing the exact... same fucking thing... over and over again expecting... shit to change... That. Is. Crazy.

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: autanje

Post Postao/la Little N » 28 svi 2016 13:21

Mogu shvatit strah od reakcije roditelja, al tesko mi je shvatit da se netko boji rec prijateljima..
Pa s njima uz posao i curu provodim najvise kvalitetnog vremena, i ne pada mi na pamet pretvarat se da sam nesto sto nisam.
Imala sam srece jer su kroz zivot ostali samo kvalitetni ljudi za koje se nisam ni u jednom trenu premisljala dal bi im trebala rec i dal cu ih potencijalno time izgubit.
Svi moji znaju i divan je taj osjecaj slobode.
Treba muda. I nikad ne bi nazad.

Avatar
Pipica
Postovi: 31
Pridružen/a: 17 ožu 2012 18:13
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la Pipica » 15 lip 2016 14:43

Moji i njeni prijatelji znaju, nekoliko ljudi na poslu, čak i šefica koja je skroz ok s tim..Njeni starci znaju vec 4-5 godina i skroz su ok s tim..Nedjeljni ručak kod njih je obavezan.. :) Sestra mi zna od samog početka i velika mi je podrška.
Po zimi sam u Zagrebu i živimo skupa, a preko ljeta na moru pa smo odvojene i kada ona dođe nemamo gdje bit skupa..zato sam i odlučula reći starcima jer je to nakon 8 godina već postala prava patnja..Starcima sam rekla prošle godine (21.6.2015. - nikad neću zaboravit).
Na outanje starcima spremala sam se godinama i nikad nije bio pravi trenutak..sve do te večeri. Bilo je oko 12 navečer i bila sam s dragom ispred kuće kad je stari došao doma..Posvađale smo se (česta pojava kad smo duže odvojene) i plačuć sam otišla u kuću govoreći E SAD IM IDEM REĆ, DOSTA MI JE..Stara je bila na kauču u polusnu, a stari u kuhinji..Ja došla sva uplakana i bez zraka i sjela na kauč. I tu je krenulo....Mama je samo plakala, a tata je krenuo sa svojim homofobičnum ispadima, rekao je da je to bolest i da nisam normalna i da je ona odvratna i sve ružno šta ide s tim, da prijatelji koji to znaju mi zapravo nisu prijatelji..Bilo mi je strašno teško, mislila sam da ču doživit infarkt..Nakon toga mi je pao kamen sa srca, ja sam svoje obavila.. :) Dva dana sam ih izbjegavala i onda smo počeli pričati. Tu temu nikad nismo nastavljali i vjerojatno nećemo, niti će oni prihvati mene i nju..Ali šta je, tu je..Mi se i dalje volimo nakon 9 godina i planiramo imati dijete uskoro..Pa šta bude.. :)

Avatar
modblaise
Postovi: 161
Pridružen/a: 07 lis 2011 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Trogir
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la modblaise » 28 srp 2016 13:20

Sestra mi je znala oduvijek. Roditelji kad su saznali za vezu sa frendicom nisu imali baš bajne reakcije. Tata nikad u životu nije to ni spomenuo naglas, a mama me htjela vodit u popa na blagoslov, rugala se sa mnom, svašta mi govorila. Nakon toga sam se zatvorila u sebe i živjela laž. Tek 3 najboljih prijatelja i nekoliko psihologa i psihijatara krajem srednje škole dijelili su moje tajne snove i želje sa mnom. A izvani, živjela sam "normalni" život, osnovala obitelj i imala djecu.
I onda kad sam počela psihički pucat, kad sam shvatila da sve što imam ne vrijedi ništa ako nemam sebe, ostavila sam sve što sam stvarala pola života. Da ponovo nađem sebe. I da budem s njom. Najveći strah je bio od autanja djeci. Hoće li me voljeti? Hoće li me prihvatiti? Na kraju je bilo tako lako. Čudili su se kako sam uopće mogla tako živjeti. Prihvatili moju dragu sa velikom ljubavi.
I tako se polako autam. Od kad živim SEBE otkrivam se polako najdražim ljudima. Rodici. Prijateljima. Prošli mjesec kolegici na poslu. Svakim autanjem kao da s mene otpadaju okovi. Karika po karika s tog lanca koji me pritiskao, a da nisam ni znala koliko. I svaki put, umjesto očekivane osude i prezira, dobijem tople zagrljaje, podršku i oduševljenje zbog hrabrosti što sam smogla snage da budem svoja.
I zato iz svog iskustva, preporučam svima, da se autaju što prije, barem užem krugu ljudi u kojem se kreću i da budu slobodni. Inače ne živimo. Samo umiremo.
I need you, you're the one I need.

Avatar
Loner Poet
Postovi: 163
Pridružen/a: 09 srp 2016 08:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la Loner Poet » 28 srp 2016 14:22

Ja sam out & proud... Ali isto tako razumijem žene i muškarce koji se ne žele zbog xyz razloga autati na sav glas. I to poštujem. Meni situacija nije bila kao kod većine vas, vjerojatno... Ja sam se autala iz želje da odjebem sve debile od sebe... I uspjela sam. Yyyeeeyyy! :D Autanje ili ne, ovisi od osobe do osobe i od situacije do situacije. I nikako mi nisu jasni ljudi koji tjeraju na bilo koji način druge na autanje....
“I am a rare species, not a stereotype.”

TheaX
Postovi: 434
Pridružen/a: 27 stu 2016 05:08
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la TheaX » 05 pro 2016 15:12

jabooka je napisao/la:Mozda je tema bila sto puta, mozda.....ali zanima me.

Zasto se autat, a zasto ne.
Koji su vasi razlozi za i protiv.

Sta se mene tice. meni bi autanje donijelo vise stete nego koristi. jednostavno se nisam sposobna nosti sa tim teretom. ovako mi je lakse.
i ne zelim na sav glas pricati o svojoj seksualnosti. s kim sam i zasto. to ocekujem i od drugih.
Ja sam više slobodnog duha, ono sam što jesam ... ne provociram svojom seksualnoscu oko sebe, znam se ponasati i ljudi koji se nisu nikad sreli sa tzv "gej" osobama, na prvu su bili šokirani, tipa ... Imas li decka, muža ... Ne imam, djevojku :D a onda su me upoznali i dio sam svake "zajednice".

Ja da se u svojoj koži dobro osjecam potrebno mi je biti "svoja", moja seksualna orijentacija nije napisana na celu ali ako dodjem u neku novu okolinu i dolazi se to tog pitanja ili ti teme, osjecala bi se jako lose u svojoj koži kad bi se morala pretvarati da volim nešto što ne volim ...

Oni koji ce me osudjivati, neka se maknu, takve niti ne zelim u svom zivotu niti ih imam, oni koji nece, drago mi je da ostanu.

Ja iskreno prihvacam i jedne i druge. Svatko ima svoje razmisljanje i misljenje, svoju slobodu i svoj zivot.

Netko bi radije zadrzao dobar posao i ostao "u ormaru" sto je sasvim razumljivo a netko bi našao manje dobar ili ti placen posao, na mjestu gdje moze biti "outan", ovisi kome je sta najbitnije, ja idem u ovo drugu skupinu jer sam sama sa sobom bolje osjecam.

Tesko je reci za i protiv ... sve je to individualno, nitko nema isti zivot, isto okruzenje, iste probleme ... manje više ... a moje je da bi svakome rekla ko bi se pitao da li da se "outa" da razmisli šta mu to moze donjeti dobro a sta lose i na kraju krajeva najbitniji je on/ona u cijeloj toj prici.

Tako da neka se slijede svoji osjecaji i instinkti, racionalni i emocionalni.

Ja sam OUT ali nisam zbog toga nešto PROUD, ne podržavam baš parade i slično ... iskreno briga me za to.
Ko koga voli, jebe, ženi, njihova stvar ... kao kod gej, lez, trans, bi, hetero populacije.

Tako da :feelingfree:
Nakon 28 godina, Milk se nasmijala iskreno. Nakon jebenih 28 godina. Zahvaljujući meni i samo meni.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 07 pro 2016 09:46

zapravo je bas pogođeno to što je u frazi 'biti svoja' druga riječ pisana pod navodnicima. :sinister:

TheaX
Postovi: 434
Pridružen/a: 27 stu 2016 05:08
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la TheaX » 07 pro 2016 09:55

ne kuzim ... jel se osjecas prozvano? :P

ja pricam o sebi ... tako da ja sam uvijek ""svoja"" kad se o meni radi i trebali bi biti dvostruki navodnici! :D
Nakon 28 godina, Milk se nasmijala iskreno. Nakon jebenih 28 godina. Zahvaljujući meni i samo meni.

luky251
Postovi: 2
Pridružen/a: 13 ožu 2017 15:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: autanje

Post Postao/la luky251 » 13 ožu 2017 16:07

Ja sam se autala mami prije par godina, ispočetka nije to prihvatila, štoviše, osjećala je krivnju i plakala je kao kišna godina. Rekla je da ne želi više o tome razgovarati i da to uopće više ne spominjem, a kamoli da to spomenem okolo jer što će drugi ljudi misliti o nama...Prije par dana mi je kroz razgovor rekla da prihvaća moj izbor i da je to moja odluka! Nisam se sad toliko autala frendovima, nego se slučajno saznalo jer sam iskomentirala jednu curu pa su svi tada saznali. Reakcije su bile negativne jer živim u relativno maloj primitivnoj sredini gdje svi sve znaju o svakome, pa nije teško sasuti negativnu paljbu po nekome jer znaš o kome se radi. Uglavnom, jako mi se teško nositi s tim silnim pritiskom, mami se baš ne mogu povjeriti jer nije baš za priču o tome, curu nemam i ne znam da li ću je i kada ću uopće imati jer sam doživjela i same negativne reakcije od cura kojima sam onako na neizravan način napomenula da mi se sviđaju (a znale su za mene), išle su me ponižavati uokolo i osramotile pred poznanicima...a svaka podrška i ohrabrujuća riječ ti je uvijek dobrodošla, a nisi je nikada imao prilike baš doživjet.

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: autanje

Post Postao/la Vox Feminae » 14 ožu 2017 00:31

^

Bit ce okej. Mozda sve izgleda crno, ali nije tako. Stvari se mijenjaju i za par godina imat ces curu, imat ces prijatelje koji te prihvacaju i vole bas takvu kakva jesi.
Stvari se mijenjaju, ne treba odustajati nakon prvih losih iskustava. ;)

Radi na sebi, pisi ovdje kad ti je tesko i sjeti se da ima onih koji su prosli slicno kao i ti, pa eto, sad zive sretno i bericetno. :D

Zivot i nije idealan ni u jednom trenu, uvijek postoji ono nesto...zato nadji tu pozitivu, nadji ono vrijedno u sebi i uzivaj u zivotu.

Btw, mene mama htjela voditi psihijatru i godinama govorila da je to bolest, a danas dovodim curu na obiteljski rucak, pricaju telefonski i dolaze nam u posjet.
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la Nirya » 14 ožu 2017 07:40

What Vox said :) Sve s vremenom bude lakše :) Da se nadovežem - moja je mama reagirala grozno, ne želim ni pisati kako, ali nije htjela ni čuti za "to", a sad mi, osim što zove moju curu na kavu i cura joj šalje poklone za rođendan, govori stvari tipa "Ugledaj se malo na nju" :D

Male sredine su zajebane, radim u jednoj takvoj i ne pada mi na pamet autati se tamo, iako sam u praktički svim drugim društvenim krugovima autana. Što se frendova tiče - i to se promijeni. Upoznaš nove ljude koji te prihvate, bar dio starih frendova isto nauči prihvatiti, dođeš na CroL druženje pa odjednom imaš gro lezbo frendica :D i ni ne skužiš koliko brzo su stvari od "poprilično shitty" postale "baš super" ;)
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
nautilus
Postovi: 63
Pridružen/a: 23 vel 2010 19:17

Re: autanje

Post Postao/la nautilus » 12 svi 2019 21:33

Huh kaj se nitko nije autao zadnje dvije godine? :dork:

Ja uopce ne znam kak da to izvedem.. :shakinghead:

Avatar
In_obscuro
Postovi: 103
Pridružen/a: 12 tra 2017 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la In_obscuro » 15 pro 2019 13:30

Kod mene u familiji zna par ljudi, no osim bratića ni s kim ne pričam o tome jer me ne podržavaju i nadaju se da ću se ipak preobratiti. Odlučila sam da je najbolje sve vezano za privatni život držati za sebe.

Frendovi znaju. Na poslu šutim k'o zalivena, ne da mi se nositi etikete i biti tema razgovora.

Općenito me živcira da je ikome bitno tko je hetero, a tko nije. Nisam na tom nivou da budem out and proud i nemam pojma hoću li ikada biti, iako bih voljela da mi to ne predstavlja teret.
Freedom awaits, open the gates

Avatar
Skincare Perzefona
Postovi: 24
Pridružen/a: 21 ruj 2020 01:01
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la Skincare Perzefona » 15 lis 2022 04:19

Ljudi iz mog užeg kruga (obitelj i prijatelji) naslućuju da sam lez. Ono zadnjeg dečka (i prvog) sam dovela u 4. srednje :lol:
a i maniri me odaju, što me živcira, jer nisam toga ni svjesna.. Jbg

Odgovorite