autanje

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
zee
Postovi: 367
Pridružen/a: 23 stu 2009 18:37
Spol/rod: žensko
Lokacija: ZG

Re: autanje

Post Postao/la zee » 02 lip 2011 10:03

Nedavno sam se outala roditeljima...i doživjela predivnu reakciju, posebice s tatine strane, koji je povremeno znao imati pokoji glup homofoban komentar. Malo su me ostavili bez teksta, pozitivno naravno :)

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la Rogue_813 » 03 lip 2011 20:41

Outana sam većini ljudi koji me znaju i do kojih mi je dovoljno stalo da uopće izmijenimo par riječi, pa kad se tema okrene na takve stvari, ne ustručavam se reći istinu o sebi. Naprosto se nemam čega sramiti niti bojati. Imam sreće što sam na faksu gdje s time ne vidim problema, a s poslodavcima... hm, ako uspiju sagledati moje kompetencije preko imidža, seksualnost im ne bi trebala predstavljati problem. Također se namjeravam odseliti u liberalnije krajeve.
Problematični su mi samo roditelji; s njima općenito nikad ne govorim o seksualnosti, i iako sam im dala dosta razloga da pomisle da sam lezbijka, nije im baš neki odaziv. xD Saznat će kad budu spremni, a vjerujem da im je zaista stalo do toga da budem sretna (iako su previše paranoični i samo bi me štitili protiv koječega).
Da imam curu, ne bih je se nigdje sramila, osobito ne pred roditeljima. S druge strane, ne bi mi padalo na pamet da je izlažem bilo kakvoj opasnosti ili prevelikoj neugodnosti zbog toga što nastojim biti out & proud - spremna sam na kompromise.

Smatram da se treba raditi prvenstveno o osobnom izboru. Drago mi je uvijek kad netko hoće i može biti out, ali razumijem da tu često ima previše komplikacija.
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
philadelphia
Postovi: 147
Pridružen/a: 17 ruj 2010 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la philadelphia » 04 lip 2011 09:34

u zadnje vrijeme dosta razmisljam o tome da se autam. zamisljam kako bi to izledalo i tocno vidim tu situaciju u svaki detalj.
-prijatelji bi me napustili, osim najbolje prijateljice koja bi rekla: znala sam! :D
-mama bi okrivila tatu jer su se stalno svadali dok sam bila mala i bla, bla...nisam imala muski autoritet...
-tata bi krivio mamu jer mi nije nikada objasnila stvari o seksu...krivio bi i njezinu obitelj jer ona ima 70-godisnju tetku koja se nikad nije vjencala...
-poceli bi se svadati
-onda bi dosao stariji brat i pokusao bi im objasniti da je to samo faza i da ce me proci...
-dosla bi i starija sestra koja bi im objasnila da je to sve normalno, prirodno, bla, bla...
-mlada sestra bi pokusala zaustaviti svadu, ali oni bi se i dalje svadali tko je kriv, a ta svada bi potrajala...svaki put kad se sjete ponovno bi se posvadali oko toga
-baba bi me se odrekla...mozda bi zvala nekog svecenika da istjera vraga iz mene... ili bi iskoristila priliku pa me odvela kod glavnog, odnosno pape dok je jos tu... :luda:

zakljucak: radije sutim o tome radi mira u kuci :stop: :mase:
I ZINLA GUZCA..

Avatar
Dylan_bejbe
Postovi: 43
Pridružen/a: 01 vel 2011 16:19
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: autanje

Post Postao/la Dylan_bejbe » 04 lip 2011 18:34

Mislim doma mi znaju, ali me niko ne svaca ozbiljno...kao nju je uvatila faza proci ce i to, dopizdit ce joj, bacit ce svoje lezbejstvo ko iznosene patike...Ali su mi najsmisnija pitanja iz ekipe kako to sta ili one izjave tipova...uh kako pozelenim kad to cujem da im je super vidit 2 cure ali tipovi ijuuu,ubit zaklat, na goli otok. Mislim sta to ikoga briga uostalom da volim zene, pa ne drpam se na cesti, to je grezo, i od strejt para, greezoooooo, tako da ne ugrozavam nikoga, niti krsim zakone, a ako mene u svojoj sobi napaljuju zidovi i trljam se o njih to je jebeno moja stvar i moja seksualnost. a e ka
:aaaa:

Avatar
touch_me_iM_sick
Postovi: 561
Pridružen/a: 29 stu 2010 14:46
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la touch_me_iM_sick » 05 lip 2011 07:50

zee je napisao/la:Nedavno sam se outala roditeljima...i doživjela predivnu reakciju, posebice s tatine strane, koji je povremeno znao imati pokoji glup homofoban komentar. Malo su me ostavili bez teksta, pozitivno naravno :)
to stara :duga:

Avatar
funcutica
Postovi: 417
Pridružen/a: 28 svi 2010 01:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: 45°47'N 15°56'E

Re: autanje

Post Postao/la funcutica » 13 lip 2011 15:31

danas sam saznala da me najbolji frend autao cijelom bivšem razredu i hrpi drugih ljudi, tek tako.
super.
iako me nije pretjerano briga, jer sam aut doma svojima i svima koje upoznam.
al ok. :/
malo sam razočarana.
šteta što mi frend nema dobar glas, mogao je postati novi Farinelli. :D

moram priznati da se popravljaju. glasine koje u zadnje vrijeme čujem o sebi su skoro pa istinite. iako mi malo nedostaje maštovitost očitih izmišljotina. :D

se vama događa da naiđete na nekog poznanika i on vam ponudi svoju sućut što ste sada lezba? :/
jesu li vas kada autali zato što im je nestalo materijala na trač partijama?
skroz bezveze. :/
Second to the right, and straight on till morning.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 13 lip 2011 15:44

ja kad sam se krenuo autati, ubrzo sam shvatio da stalno odradjujem manje-vise jedan te isti razgovor. i fakat je postalo dosadno.
pa sam onda rekao svima koji vec znaju da sam gej da to slobodno sire okolo, na koga god da nalete :D

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: autanje

Post Postao/la astra glacialia » 13 lip 2011 23:08

Mislim da ću se autati na fejsbuku pa nek svi saznaju da jednom već "završimo" s tim.
per aspera ad astra

Avatar
touch_me_iM_sick
Postovi: 561
Pridružen/a: 29 stu 2010 14:46
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la touch_me_iM_sick » 14 lip 2011 09:53

autat cu se u subotu na prajdu, mozda moju sliku stave na fejzbuk na homopopis :D

Dabar DaBar
Postovi: 6
Pridružen/a: 23 svi 2011 21:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la Dabar DaBar » 16 lip 2011 14:12

autala sam se dosta ljudi ekšuli, dobro ne bilo kome, frendovima i frendicama s kojima sam si dobra i s kojima nisam vise zeljela izbjegavati pitanja tipa imas decka ili tako nesto... pa sam im eto rekla, ne, imam curu...:P i moram priznati da su sve reakcije bile super, cak i ljudi koji to nisu mogli bas shvatiti su rekli ono okej, ako te to cini sretnom, drago mi je...:D
al ne usudjujem se reci roditeljima, jer vise puta su rekli da ako im dodjem da sam gay da ce me se odreci... tak da... to cu im reci tek kad budem financijski stabilna, cisto da si olaksam zivot...:P fakat su konzerve, pa ne bi tila riskirati...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la JaNNa » 16 lip 2011 14:41

Popeye je napisao/la:ja kad sam se krenuo autati, ubrzo sam shvatio da stalno odradjujem manje-vise jedan te isti razgovor. i fakat je postalo dosadno.
pa sam onda rekao svima koji vec znaju da sam gej da to slobodno sire okolo, na koga god da nalete :D
:haha: :haha: :haha: :haha:
pa di si frendice? :D

ali fkt je govor isti! kad kreneš s jednim i on upali, onda ga stalno ponavljaš...
inače,
ot. outana sam prijateljima i svi su to jako dobro prihvatili, a za starce i obitelj... hm.. čekam još... neznam što, ali čekam... veći mi je bed za posao, nego za starce...
no privlačna mi je ideja objavit to na fejsu ili reć nekome za koga znam da ne može šutit, pa da onda cijeli grad zna..
a joj.. bilo bi priča... već vidim face i rečenice :kokice:

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: autanje

Post Postao/la astra glacialia » 19 lip 2011 22:47

Rečeno, učinjeno :duga: Na kraju je ispalo još veće autanje nego što sam isprva planirala, ali čini se da je sve prošlo super :) Imam predivne rođake, prijatelje i poznanike :srce: a saznala sam i ja neka zanimljiva iznenađenja :cool2: Sad još samo ovdje promijeniti u profilu coming out u "svima sam rekla" :cuddle:
per aspera ad astra

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la jpeg » 19 lip 2011 22:50

JanaFern je napisao/la: no privlačna mi je ideja objavit to na fejsu ili reć nekome za koga znam da ne može šutit, pa da onda cijeli grad zna..
a joj.. bilo bi priča... već vidim face i rečenice :kokice:
pa iducem samo naglasi da nikom ne govori

Avatar
killer_cupcake
Postovi: 1044
Pridružen/a: 16 pro 2007 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la killer_cupcake » 20 lip 2011 13:44

outana svima i s vrimenom mi dosadilo ponavljat se pa se znam uvatit kako pojedincima nakon par minuta poznavanja kažem - e da, ja sam lezba, da ne bi bilo nismo znali :haha:

a oni koji ne znaju i ne kuže, eh, pa nisam im ja kriva ča su heteronormativni al i njima ću ponovit, tek toliko ako triba :sarkasticna:

al moram priznat da me uvati neki trenutni bijes, koji traje 2, 3 sekunde, kad mi netko upadne sa hetero pitanjima, zaključcima ili ičime slične vrste, dok neke moje poznanike uvati bijes ako ih se prepozna kao gay :nezna:
we have all heard what we wanted to hear, truth that sounds right to our ears

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: autanje

Post Postao/la Daisy » 03 srp 2011 05:35

autanje veoma koristi psihickom zdravlju. posljedicno i fizickom. jedna vrsta oslobodjenja.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la jpeg » 03 srp 2011 12:43

pa naravno da je oslobadjajuce. al mi nije laknulo jer brinem o starcima sad.
i sad mi se ovo cini veci problem nego moje skrivanje.

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: autanje

Post Postao/la Daisy » 05 srp 2011 08:17

mravcica je napisao/la:pa naravno da je oslobadjajuce. al mi nije laknulo jer brinem o starcima sad.
i sad mi se ovo cini veci problem nego moje skrivanje.
zasto brines o starcima?

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la jpeg » 05 srp 2011 12:55

zato sta nije moj zivot u pitanju, oni se moraju sad nosit sa necim da su drugaciji, da moraju se snalazit u drustvu i objasnjavat ili sutit poznanicima. i brinu se jako za mene i nije im lako.

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: autanje

Post Postao/la Daisy » 05 srp 2011 12:59

bit ce sve u redu, za sve treba vremena...

Avatar
Muse
Postovi: 20
Pridružen/a: 29 lip 2011 11:09

Re: autanje

Post Postao/la Muse » 05 srp 2011 13:05

Outam see sto puta dnevno a tebi je sasvim svejednoo, znam da sam bi i znaju to svi, znam da je kasno al trebaš mi tiii (!!!)

..To bi htjela doživit.. :predaja:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 06 srp 2011 22:21

@mravcica: mozda bi tvojim roditeljima pomoglo da procitaju knjigu 'više od prihvaćanja'.
riječ je o skroz ok knjizi, koja se baš bavi coming outom, ali i time kako on utječe na obitelj i kako se obitelj treba postaviti itd.
e sad, ta knjiga je izašla, čini mi se, 1997. godina i mislim da se vise ne moze naci u maloprodaji. no, koliko znam, ima u knjiznicama.
ja sam nekad imao fotokopiju cijele knjige, ali sam je nekome dao i sad pojma nemam gdje je.

evo link s osnovnim info:
http://www.booksa.hr/knjige/2837

iz osobnog iskustva ti pak mogu reci da se stvari s vremenom mogu normalizirati, no potrebno je da ti na tome radis i da roditeljima demistificiras mnoge stvari koje ih sada mozda brinu. stay strong. :)

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la jpeg » 07 srp 2011 00:44

hvala ti, znam za knjigu i pomisljala sam da im je nabavim al sam jos u nedoumicama.
mama je znala ranije, al tati je novos i vidim da se tata smije, mozda mi je cak i veseliji otkad mu je novo stanje, okej je, vidim to. bio je malo potisten otkad je saznao i brinuo se za mene, za sutra, al sad je okej.
kontam da bih ih tim naslovom i takvom literaturom nekako kao gurnula u ponor razmisljanja, a oni su ipak starog kova, bolje mozda za sad da im sjedne s vremenom i da sami nauce zivjet na novi nacin kao.
a kasnije, ako budu otvoreniji i spremni za razgovor i da se obuce kako se postavit na van u drustvo s tim, mozda tad nabavit literaturu.
ovako mi se cini kao presing, kao da moraju. al nadoc ce im s vremenom da je to tako i da se ustvari nista ne mijenja.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la pihach » 11 srp 2011 13:41

ima veze s outanjem, ali ne osobnim.

naletih na ovo bas... http://www.shewired.com/lifestyle/freja ... uple-alert
zene su uspjesne, seksi, popularne, imaju para, dobru poziciju u drustvu, itd.
nisu jedine, ima ih jos bezbroj takvih. i zena i frajera. upocetku su bi a onda krenu s pricom da su oduvijek bili gej, ali su se bojali izaci s ti van.

razmisljam si - nije ni cudo sto se toliko poznatih lately outa kad ih boli john - imaju para, omiljeni su u drustvu, karijere zavidne, zgodni su (zasad) i kaj je najgore kaj im se moze desiti? nista.
koliko je ljudi u ormaru zbog straha da ne izgube sve sto imaju, narocito financijsku podrsku - od obitelji ili zbog gubitka posla.
a ove slavne boli briga jer imaju milijune i nitko im nista nemre. dapace, ok je biti gej jer su gejevi i lezbe postali zahvalni kupci nekretnina, pokretnina, a visoko kotiraju u showbizzu i na menadzerskim pozicijama.

trebala bi se uvesti nova krilatica - it's ok to be rich and gay.:)

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la JaNNa » 11 srp 2011 13:44

hm.. vjerujem da i među njima ima ljudi koji se boje, ali u manjem broju..
mislim da autanje prvo ima veze s glavom i vlastitom hrabrosti i vlastitom svješću...

ot. ja se u petak autala šefu i reakcija SUPER!!!! :ura:

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la pihach » 11 srp 2011 14:24

:duga: :duga:
znaci da si slavna pa mozes :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la tamara3 » 11 srp 2011 14:36

JanaFern je napisao/la:ot. ja se u petak autala šefu i reakcija SUPER!!!! :ura:
Ma da, kak je to izgledalo, reci nam više :)?

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la JaNNa » 11 srp 2011 14:55

pa bilo je onak - spontano... malo smo bili u cugi i nešto me prcao jer kao imam nekog frajera i ja sam samo rekla da nije frajer... on se počeo smijat.. a ja sam rekla da sam ozbiljna i onda je on rekao kao daj ne seri i malo zastao... a onda samo kimnuo glavom i rekao da je on to oduvijek mislio... i tražio me sliku... i pitao par informacija... i rekao da je sretan radi mene...

eto... tako je to bilo... i nakon toga smo se onda svi pošteno opili!

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la pihach » 11 srp 2011 15:02

pa super ti je sef.:)

Plague

Re: autanje

Post Postao/la Plague » 11 srp 2011 15:20

ja sam se lani u drugom mjesecu autala ocu. rekla sam mu da imam curu, a on je rekao "pa šta onda? imam i ja." koji lik.
majka stara nije tako dobro reagirala, ali bit će i od nje nešto.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la tamara3 » 11 srp 2011 16:10

JanaFern je napisao/la:i tražio me sliku... i pitao par informacija...
Mkej... ovo je čudno :o :D.

Odgovorite