autanje

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la JaNNa » 11 srp 2011 16:58

tamara3 je napisao/la:
JanaFern je napisao/la:i tražio me sliku... i pitao par informacija...
Mkej... ovo je čudno :o :D.
:haha: :haha: :haha: :haha:
OKe! ma kao da mi vidi dragu i da čuje da nije probisvijet, valjda....

uNrEaLL
Postovi: 1125
Pridružen/a: 18 stu 2010 12:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la uNrEaLL » 11 srp 2011 17:07

Samo frendicama i to dvijema, prie 4 god, reakcija je bila ne seri, i nisu vjerovale, a onda kao i uvijek joj pa mi smo gole hodale pred tobom, pa sam im rekla da mi nisu napete, pa ono zbunjeno pogledale lol. A mater kao zna, al gura to u ormar, tipa nie istina i to me brat otkucao, jel je procitao neke poruke, dok sam se tusirala.

uNrEaLL
Postovi: 1125
Pridružen/a: 18 stu 2010 12:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la uNrEaLL » 11 srp 2011 17:16

I mater je na to rekla, sad bi bilo dosta, bratu mars u sobu, a meni ti dođi pameti, i necu vise da to cujem a kamoli da vidim, da ti otac to sazna u grob bi ga otjerala. I tako od tog dana mir i tisina. :haha: :haha: i od tog dana ak budu 2 lezbe ili pedera na tv, mater nista ne sere.

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: autanje

Post Postao/la Mary of Silence » 25 srp 2011 19:54

astra glacialia je napisao/la:Mislim da ću se autati na fejsbuku pa nek svi saznaju da jednom već "završimo" s tim.
Nemoj, molim te ! Na facebooku ništa ne kontaju.
Mislim da ćeš samo dobiti komentar od par djevojaka " ahHAHAH super, kwadem ti ovo" ili "Likeeee ! "

Gost

Re: autanje

Post Postao/la Gost » 25 srp 2011 21:17

"kwadem" :haha:

oni koji tako pišu zaslužuju "unfriend". :D

Amor
Postovi: 587
Pridružen/a: 02 sij 2011 09:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la Amor » 30 srp 2011 10:31

za sad se jos nisam odlucila outat, ali ako jednog dana "ozenim" nekoga i odlucimo se za zivot zajedno, neznam hocu li i tada ili cu zauvijek sutjeti, hmmm...

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: autanje

Post Postao/la alice » 30 srp 2011 11:18

ja sam do prije par godina mislila da neću nikome ništa govoriti, osim majci kojoj sam ranije rekla. a onda se jednostavno nešto u mojoj glavi promjenilo i eto... zna čak i susjeda :D
ljudi se obično boje reakcije, no ako je moj šogor prožvakao tu temu i sad je fantastičo s tim, onda mislim da za svakog ima nade :)
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: autanje

Post Postao/la astra glacialia » 30 srp 2011 22:20

Mary of Silence je napisao/la:Mislim da ćeš samo dobiti komentar od par djevojaka " ahHAHAH super, kwadem ti ovo" ili "Likeeee ! "
Onda se čini se ne družim s "normalnim fejsbukovcima" :D
per aspera ad astra

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: autanje

Post Postao/la Fusion » 01 kol 2011 22:51

Potpisujem Popaja.

Za mene ne postoji druga mogućnost nego da ja budem ja, a ne ono što bi drugi željeli da budem.
Imam brdo mana, ali homoseksualni dio mene svakako nije jedna od njih - što je već odavno i znanstveno dokazano : )
Prema tome, svaki pokušaj superiornosti koji pronalazi svoj motiv u tome da je bolji od mene zato što pripada većinskoj orijentaciji režem u korijenu i
potrudim se da ode podvijena repa.
Sve ostalo su samo isprazne isprike za strah od gubitka, a već me odavno prestalo biti strah izgubiti nešto ili nekoga zbog čega/koga bih morala lažirati svoj identitet.

Portia de Rossi je jako lijepo sažela važnost outanja:

Having to hide something like that just ruined me. It really, really killed me.
Hiding your sexuality is the most horrible way to live and it really does a huge disservice to society,
because if everybody who was gay came out in every profession, teachers, doctors, if everybody came out and said, ‘I’m gay. Who cares?’
it would make a big impact to what’s happening with all this teenage suicide.


slika

Amor
Postovi: 587
Pridružen/a: 02 sij 2011 09:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la Amor » 05 kol 2011 14:35

kad si malo razmislim, necu se autat. to je moj tajni zivot i to je to jer zelim svoj mir. neda mi se prolazit kroz nesto sto sam vec prosla. jest da me zivciraju sa pitanjima oko deckiju, ali...

Avatar
Corduroy
Postovi: 233
Pridružen/a: 03 svi 2011 11:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija:

Re: autanje

Post Postao/la Corduroy » 06 kol 2011 17:54

Ja nemam neku potrebu autat se na neki specijalan način. Uvijek sam bila zatvorena kaj se privatnog života tiče, i kad sam još bila s dečkima, neda mi se ljudima objašnjavati sebe kad je meni to najnormalnija stvar na svijetu.
Al ne skrivam ništ i ne glumim da sam strejt, tko je pažljiv lako skuži situaciju. Ak me netko nešto pita, reći ću istinu. Mama zna, al sama je skužila i ok joj je to.
No ali ipak mislim da bi mi trebalo biti bitno autat se jer je to dio mog identitieta i znam da bi bila zadovoljnija kad bi svi to znali.
Autat ću se ak si nabavim curu - šepirit ću se ponosno njome okolo, hehe! :sarkasticna:
And it seems so real I can feel it
So why can't I touch it?

Avatar
Corduroy
Postovi: 233
Pridružen/a: 03 svi 2011 11:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija:

Re: autanje

Post Postao/la Corduroy » 17 kol 2011 22:13

Evo dogodilo se to da me neko indirektno pitao, a obećala sam samoj sebi da neću srati više, pa sam bila prisiljena prvi put jasno i glasno reći istinu. A bilo je zanimljivo - bila sam na dejtu s likom, al da nisam to ni znala, mislila sam da se nalazimo da se dogovorimo oko nečeg drugog. Nisam se ni snašla već sam uz obalu rijeke cugala pelinkovac s njim. Bilo je romantično i tip je lijep, pametan, glazbenik... Di su takvi bili prije neg su me cure smotale?
Anyways, bio je kul, zezali smo se na račun toga, čak je počeo razotkrivati svoje mračne tajne - totalno smo se opustili. Tak. :pivo:
And it seems so real I can feel it
So why can't I touch it?

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Re: autanje

Post Postao/la Broken Down Angel » 24 kol 2011 18:10


Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 24 kol 2011 20:24

mama je car! :srce:

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la Zbrkica » 29 kol 2011 22:27

ja se tu i tam, kad sam pijana, autam nekom novom ko još ne zna, pa se krug proširuje.. slučajno :sramise: al nisam još nikad naišla na negativne komentare pa je ok zasad. Iako mogla bi si zavezat taj jezik, nije dobro kad ih previše zna - u slučaju da ne želiš da se proširi i da svi znaju jel..
slika

Avatar
Ana_st21
Postovi: 33
Pridružen/a: 09 lis 2011 11:57
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la Ana_st21 » 22 lis 2011 14:31

Zbrkica je napisao/la:ja se tu i tam, kad sam pijana, autam nekom novom ko još ne zna, pa se krug proširuje.. slučajno :sramise: al nisam još nikad naišla na negativne komentare pa je ok zasad. Iako mogla bi si zavezat taj jezik, nije dobro kad ih previše zna - u slučaju da ne želiš da se proširi i da svi znaju jel..
takodjer..a doma svojima nisan jos nije vrime...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la slapa » 27 lis 2011 19:04

inače nemam neku potrebu govoriti o osobnim stvarima drugim ljudima. ali svima koji su me do sada direktno pitali volim li cure kažem da da. onima koji pitaju tipa ima li netko ovo ono, jesi zaljubljena, njima se samo smijem ili kažem a ima netko ili nema nitko sad... još čekam da me mama pita kao što i ona vjerojatno čeka da joj ja kažem :D vidjet ćemo koja će duže izdržati...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la slapa » 27 lis 2011 19:47

Ooooo je napisao/la:Meni se danas desilo da sam se outala rijecima "ja imam curu" i dobila pregrst uvreda i progon iz kuce od vlastite majke.
To me nekako promijenilo,ja sam i dalje sretna sto imam curu i ne kuzim gdje je frka tocno :D Neka drugi razmisljaju. Ja imam svoj zivot-SVOJ i ne trpim skrivanje radi "mira u kuci"
Hebiga,biti svojom je nekad skupo :)
skupo al će se svejedno isplatiti ;)

baj d vej status ti očito nije ažuran :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 27 lis 2011 23:26

Ooooo je napisao/la:Meni se danas desilo da sam se outala rijecima "ja imam curu" i dobila pregrst uvreda i progon iz kuce od vlastite majke.
mene to uvijek šokira.
nadam se da si ok. i da imaš gdje spavati.

nisam siguran jel ikako mogu konkretno pomoći, no možeš mi se obratiti na u2u ako misliš da bih mogao.

Avatar
Corduroy
Postovi: 233
Pridružen/a: 03 svi 2011 11:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija:

Re: autanje

Post Postao/la Corduroy » 30 lis 2011 10:34

Ooooo je napisao/la:Meni se danas desilo da sam se outala rijecima "ja imam curu" i dobila pregrst uvreda i progon iz kuce od vlastite majke.
To me nekako promijenilo,ja sam i dalje sretna sto imam curu i ne kuzim gdje je frka tocno :D Neka drugi razmisljaju. Ja imam svoj zivot-SVOJ i ne trpim skrivanje radi "mira u kuci"
Hebiga,biti svojom je nekad skupo :)
I ja se nadam da si ok... :(
And it seems so real I can feel it
So why can't I touch it?

backspace

Re: autanje

Post Postao/la backspace » 31 lis 2011 17:43

u nekoliko navrata vidjela ovdje u postovima od oooo da brije na taj neki naivni idealizam kad se radi o partnerstvu i to,
pa eto, drž se, i sretno tebi i tvojoj curki, nek vremenom samo jača to između vas :)

evo i nekih nice tonova (diđej u meni divlja :D):

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=flWP28y2 ... re=related[/youtube]

i jedna lagano božićno-cuddly-snježna rekla bih:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GfAb0gNPy6s[/youtube]

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: autanje

Post Postao/la Daisy » 04 stu 2011 11:09

backspace je napisao/la:u nekoliko navrata vidjela ovdje u postovima od oooo da brije na taj neki naivni idealizam kad se radi o partnerstvu i to,
pa eto, drž se, i sretno tebi i tvojoj curki, nek vremenom samo jača to između vas :)

evo i nekih nice tonova (diđej u meni divlja :D):

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=flWP28y2 ... re=related[/youtube]

i jedna lagano božićno-cuddly-snježna rekla bih:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GfAb0gNPy6s[/youtube]
naivni idealizam rece ona i pusti si jednu od najromanticnijih pjesama ikad...ko te ne bi znao, skupo bi te platio :) : ) :)

backspace

Re: autanje

Post Postao/la backspace » 04 stu 2011 19:24

pa da, naivni idealist sam MUA.
ne treba za mene para, ufatim za mali prst (ili srednji.. ili nogu.. ili glavu.. ili kosu) i idem za đabe :D

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: autanje

Post Postao/la Daisy » 04 stu 2011 23:29

aj nek je onda barem srednji.

Avatar
Ivanaa
Postovi: 56
Pridružen/a: 03 svi 2011 01:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la Ivanaa » 11 stu 2011 17:56

Da se moći klozetirati da se mogu opet outati. Praktički nemam više kome reći, a to me tako zabavljalo.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: autanje

Post Postao/la Fuga » 11 stu 2011 18:54

Autala sam se u većini svima, neka se ne ljute oni koje sam zaboravila.
Ne mogu reći da sam imala problema, majka mi je to objeručke prihvatila, jedino kaj se malo zbunila kako ću s kim biti, tj.kad sam u kojoj fazi. I to je uigrala, tako da sve ide po špagi. Autala sam se i svim prijateljima i relevantnim poznanicima, autala sam se i na prošlom poslu za vrijeme ovogodišnjeg prajd, isto mahom okej reakcije. Na trenutnom poslu se nemam kome autati :D
Ove godine sam se autala i frendici iz djetinjstva, ne znam, to mi je bio problem, uvijek smo kretale tu negdje, no nikad nismo konkretno o tome, igrom slučaju se i to desilo, prošlo je isto okej.
Nekad se bojim da me ljudi ne shvaćaju dovoljno ozbiljno :D, da misle da ću se na kraju ipak skrasiti s mušketirom itd, nije da odbacuje tu tezu, jednostavno sam širom otvorena. :D

Iz mog slučaja autanje zvuči okej, bez problema. Ipak znam i slučajeve gdje to nije baš najbolje prošlo, gdje su roditelji kćer izbacili van iz kuće, zabranili bilo kakav kontakt s ostatkom obitelji, blokirali sve račune i eventualni povratak i normalizaciju odnosa uvjetovali si obaveznim psihijatrijskim liječenjem. :/
I tako to.
Sretno svima : )

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la shizika » 10 pro 2011 14:32

..i tako, malo po malo i ja se počela autat ;D
...život je lijep... (:

summermorning
Postovi: 11
Pridružen/a: 17 lis 2011 13:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la summermorning » 10 pro 2011 19:52

samo nekim frendovima rekla..strah me starcima reci jer bi dobili infarkt oboje istu sekundu...stara me pokusava stalno udati...tlaka mi to slusati godinama vec,ali jednostavno ne mogu to napraviti.ne zivim s njima tako da ni ne znaju puno toga i mislim da je tako najbolje da ostane. :D )

Avatar
ejla
Postovi: 174
Pridružen/a: 01 vel 2010 01:40

Re: autanje

Post Postao/la ejla » 12 pro 2011 03:37

Svi mi frendovi znaju a bome sam se autala i ekipi s faksa na prošlom terenu, spontano, kumovao je alkohol a igrali smo neku igru, psihijatar, pa je to došlo na svoje :wow:
starci ne znaju, ali dosta su liberalni i mislim da ne bi zanovjetali ali još nije pravo vrijeme...

Gost

Re: autanje

Post Postao/la Gost » 12 pro 2011 12:19

Inaće me ne interesira ničija seskualna orijentacija ukoliko me netko ne zanima na taj način ili se sam pohvali u tom smislu tako da ne očekujem niti da mene netko to pita osim ako se ne zanima za mene na taj način ili se ja sama nisam pohvalila, a isto tako i o ostalim segmentima privatnog života kao što je imaš li partnera itd...Spontano govorim ljudima, ali ne naglašavam to baš stalno...a bez obzira radi li se o muškarcu ili ženi kod mene ista stvar...smatram da je seksualnost ipak privatna stvar...mami nisam rekla, ali je sama skužila,
pa me nekad zna pitat "a jel to frendica koja ti je samo frenedica ili?" :haha: uglavnom nisam joj još nikad konkretno odgovorila, ali znam da jednom hoću :pivo: btw. zna da imam frenda koji je gay i zna da sam bila na zagreb prideu ove godine prvi put tj. baš sam joj se javila na mob. tad i pita me di si...a ja govorim pa na gay prideu :duga: i rekla mi je super sam pazi da ne dobiješ kamen u glavu, a da zna da se spremam i u split iduce godine ne bi se tak šalila :sarkasticna:

Odgovorite