autanje

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 03 pro 2007 11:09

mrzim te nenajavljene posjete. jos si roditelji umisljaju da bas oni moraju posjedovati kljuceve tvoga stana.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 03 pro 2007 11:24

Ma nemaju oni ključeve neg je moja draga otvorila vrata dok sam ja bila na benzinskoj po pivu.
Lijepo im je skuhala kavu i u detalje objasnila što ona radi tu.
Najjače je bilo kad sam ja uletila u stan sa pakiranjem tuborga i pelinom, a ona viče
iz kuhinje: ljubavi stigli su ti mama i tata :violent:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 03 pro 2007 11:29

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

eto! pa ti ostavi curu samu doma!
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
smijalica
Postovi: 110
Pridružen/a: 26 stu 2007 20:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la smijalica » 03 pro 2007 11:32

znaju mi best frendovi/frendice,par ljudi kojima mi se nija dalo muljat i mislim da me je brat skužio,al nije niš rekao...
a starci me svako malo pitaju tko mi je onaj dečko,i misle da imam dečka,a on je best frend :D

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 03 pro 2007 11:38

Ah ah. Nemam sreće.. Ipak starci me sada rjeđe posjećuju :D
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

hipster
Postovi: 6
Pridružen/a: 24 vel 2008 04:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: rijeka/zagreb

Post Postao/la hipster » 24 vel 2008 04:26

pozitivno...nije pošteno nositi takav teret...izuzev ekstremnih situacija kada netko odrasta u apsolutno heteronormativnom kolektivu...

Avatar
Babe In Toyland
Postovi: 94
Pridružen/a: 10 svi 2008 13:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Kuća

Post Postao/la Babe In Toyland » 10 svi 2008 14:20

Za sada sam samo rekla prijateljima i reći im je zaista bilo pravo olakšanje. Konačno nisam morala skrivati apsolutno ništa. Svemutome je pridonjela i činjenica da nemam straight prijatelja, točnije nisam u bliskim odnosima ni s jednom straight osobom što je dodatno olakšalo moje outanje njima. I time mije veliki teret pao s leđa.
Naravno, s vremenom sam postala pre slobodna u vezi toga pa se uopće nisamtrudila to sakriti. To je uključivalo žvaljakanja na javnim mjestima i slučne stvari.Naravno, homofobni kreteni su snimali i idući tjedan u školi svi su ispitivali. Pa sam se čak i u školi outala kao bi. To je također bilo olakšanje jer su me konačno prestali ispitivati o orijentaciji, a to su inače stalno radili zbog mojih otovreno lezbijskih stavova i sklonosti da se stalno svađam ako neko prigovara protiv gay ljudi.
Starci još ne znaju i ne namjeravam im atko skoro reći. Mada bi mi bilo lakše kada bi im rekla. Vjerojatno bi za sve "okrivili" glazbu i ne bi mogli vjerovati da je to stvarno istina, a kasnije bi me išli podjebavati zbog toga, što također ne želim jer bi mi bilo ekstremno neugodno u toj situaciji. Tako da ću s outanjem njima pričekat još i vjerojatno im reći ako se ikada zaljubim i budem u vezi za koju znam da je "ono pravo".
I onyl like those things cause I love to see them break

Avatar
Tamelie
Postovi: 334
Pridružen/a: 17 pro 2006 16:33
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Provincija.

Post Postao/la Tamelie » 10 svi 2008 14:36

frend i ja smo se prije dvije godine autali jedno drugome jer smo se odmah skužili.
nakon toga nisam bila govorila nikome ništa neko vrijeme.ali prije kojih godinu dana neka prekretnica se dogodila i rekla sam gotovo svima koje znam,
osim najnajbližim frendicama i roditeljima i sestri za koje sam mislila da će me odma razbiti kad saznaju.
prije par tjedana rekla sam i tim frendicama svojima koje su presuper reagirale.
sestra se iznenadila,ali prihvatila također.
a starcima nešto cijelo vrijeme pokušavam natuknuti,
ali oni ignoriraju to.
brijem da ću uskoro,vrlo uskoro,puknuti i reći im sve.

:D

Avatar
stanica prema suncu
Postovi: 774
Pridružen/a: 13 tra 2007 17:46
Spol/rod: žensko

Post Postao/la stanica prema suncu » 13 svi 2008 22:38

znaju prijatelji. vecina.
frendici je najveca fora kad dode netko i pita-a s kim ona to opet razgovara na telefon?- reci- sa svojom curom
ugl. sto se ja nisam autala, drugi su.

seka.....sva sreca pa je dovoljno mala i lakse joj je objasnit neke stvari.
djeca u svsta povjeruju.
al bi zato mami zeljela reci. kuzila je za prvu curu i to je zbilja bilo gadno. u jednom trenu je pukla i rekla da ce sve to razjebat i rec njenoj mami i tak......
bilo pa proslo
sad curin psihic zna za nas. i to je ok.

ali za sadasnju joj imam veliku zelju i potrebu reci. ali cekam da se prvo nas dvije osamostalimo pa onda.

Avatar
eLi
Postovi: 327
Pridružen/a: 16 tra 2008 09:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: dijagonalno parkirana u paralelnom svijetu

Post Postao/la eLi » 13 svi 2008 23:48

..ha

ja nemam sta outat... :D bar ne u ovoj sredini gdje se vec moglo vidjet moje sklonosti u javnosti... al meni i mojem drustvu to nije frka.nekako (su/)smo (mi/)si svi skloni. :inlove:

nego uskoro cu setati majicu FBI Female Body Inspektor (sam da uzicam sicu)

palim se na reakcije :twisted: :P

vjerojatno i za rukicu (intimnog) frenda... :roll:
turista ce takodjer biti ko u prici. ha. sad sam se jos vise zapalila. hm :cool:


kako mi je danas mozak na stand by-u ovo mi je bila jedina kreativna.. ideja..

...jao idem odsetat u snove i tamo pustit ovu poluglavobolju...
Zadnja izmjena: eLi, dana/u 15 svi 2008 00:08, ukupno mijenjano 1 put.
iako...

after 2012 mozda ne bude tako.... :angry: :shinner: -osim ako da. :D

Avatar
eLi
Postovi: 327
Pridružen/a: 16 tra 2008 09:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: dijagonalno parkirana u paralelnom svijetu

Post Postao/la eLi » 15 svi 2008 00:07

i mean...slika
iako...

after 2012 mozda ne bude tako.... :angry: :shinner: -osim ako da. :D

lidiafox
Postovi: 10
Pridružen/a: 15 svi 2008 12:30

Post Postao/la lidiafox » 15 svi 2008 13:10

ja sam za
JOJ

Torturette
Postovi: 42
Pridružen/a: 18 svi 2008 01:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: metropola

Post Postao/la Torturette » 18 svi 2008 01:45

Ovo je tema koja me ekšuali ˝natjerala˝ da se registriram na vaš forum, i evo me, I'm here and I'm queer. :D
Kroz ovih, well, par godina mog gejstva i henganja po vašem forumu, shvatih da ste vi ovdje (čast iznimkama) jako negativno nastrojene prema coming outu. A zašto, if I may ask?!
First to say, osobno sam s jednom nogom van ormara (jedan roditelj i rastući broj poznanika, to be precizna), ali jedva čekam da konačno iskočim i zapjevam ˝I want to break free˝ - štono bi forumašiča HotIce rekla - prodišem punim plućima. Znači, polu-ormaruša sam, kako bi to neki rekli.
Ali vi, drage moje, cijele ste u nekakvim ˝to bi bio šok za moju obitelj, donijelo bi više štete nego koristi, to je samo moja stvar - šta netko mora znat koga ja dovodim u krevet, inače se ne ljubim po ulici pa mi ionako ne bi ništa značilo, yadda yadda bla truć itd...˝

Kako Vi, drage moje mislite da ćemo IKADA napredovati u ovoj s*ebanoj zemlji kojoj je i Bog rekao laku noć ako ne kažemo tko smo i pokažemo da nas ima 5/10/koliko god tisuća, a ne 150 (broj iz godine u godinu istih persona koje se pojavljuju na Prajdu)?
Hoće li nas s ovim stavom itko ozbiljno shvatiti? Yeah right, hoće.
I sve dok se nikoga ne tiče s kim vi spavate, nitko se neće boriti za vas i vaša, odnosno za nas i naša prava.

Da ne dužim, spava mi se - come out i ne budite pizde već pokažite malo tog bunta i te odlučnosti koje mi lezbe, as they say, imamo na izvoz.



OBEY!!

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 18 svi 2008 10:31

Aj reci ti meni jel tebe jako zanima s kim spava tvoja best frendica,
ili možda susjed kojeg pozdraviš a ulici ili zetov kontrolor koji ti je naplatio vožnju bez karte...? Mene to istinski ne zanima.. Zašto bi o
nda zanimalo njih?
Ovo s prideom si malo promašila.. Pride ne služi
zato da svi prisutni vide ko s kim spava i ko je
homoseksualac već se time prosvjeduje protiv
kršenja osnovnih ljudskih prava..
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Zita

Post Postao/la Zita » 18 svi 2008 10:35

da :thumbup:

a gle, outaj se ak oces, ko ti brani i kog se to tice. isto kak se tebe ne tice zasto se netko ne zeli outat.
ne kuzim zasto su ste vi svi koji ste totalno za comming out toliko agresivni (ne govorim tu sad o tebi vec inace) i zeljni da se i drugi outaju? ne zelite sami biti u govnima u koja ste se uvaljali, zelite da i drugima bude sjeban zivot il je nesto drugo u pitanju?
jel to na foru-ja pusim pa pocni i ti da smo na istom or what?

jer iskreno, mislim da vas zaboli dupe kak ce biti nekoj drugoj lezbi ak se outa il dal ce joj to pomoc itd..kao da je samo vazna brojka outanih

Avatar
miuccia
Postovi: 107
Pridružen/a: 08 sij 2008 11:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na kraju sveta negde daleko...

Post Postao/la miuccia » 18 svi 2008 11:24

mislim da je jednako agresivna kao ova s nadasve pametnim tezama o zetovom kontroloru. samo sta se s njenim misljenjem puno njih ovde slaze, sto
je opet pak drugi fenomen. :nerd: i btw mislim da se njeno ponasanje zove idealizam or sth similar... peace. :cvjetic:
Painkillers are a girl´s best friend...

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 18 svi 2008 11:43

Što je agresivno u zetovom kontroloru?
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
miuccia
Postovi: 107
Pridružen/a: 08 sij 2008 11:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na kraju sveta negde daleko...

Post Postao/la miuccia » 18 svi 2008 11:54

uključi mozak, srećo, i pročitaj opet. jesi cula ikad za sarkazam, ironiju, cinizam i te fore? e pa, izaberi jednu o ponuđenih opcija i pročitaj imajući je na umu pa mozda shvatis prenesneno znacenje, tj da sam U BITI rekla da NEMA niceg agresivnog u oba pristupa. i naznacila sam da mijesate idealizam sa agresijom. al to nije cudno za ovaj forum buduci da su rijetki idealisti (i ljudi koji uistinu procitaju i shvate neciji post prije nego se krenu pravit pametni for the second time) ovde, stoga... jos nesto?
Painkillers are a girl´s best friend...

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 18 svi 2008 11:59

kako meni ide na zivce kad mi netko od nekih dvadesetak ili nije bitno koliko godina namece sta bi ja trebala raditi.
kao za dobrobit sebe. pa valjda ja znam sta je najbolje za mene.
taj stav mene nervira. to prozivanje.
nitko nije negativno nastrojen samo se prilagodjava zivotu najbolje sta zna.
da ne duzim bit cu pizda koliko hocu i to je moj izbor.
i jebe mi se.
predlazem da gay prava u ovoj drzavi pripadnu samo outanim.
pa da vise nas poluormaruse pustite na miru.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 18 svi 2008 12:02

Ne zamjeri, ja sam trenutno u jednom iznimno agresivnom stanju zbog spomenutog autanja..
Ja sam prvi post shvatila kao agresivan i u njemu ne vidim ništa ironično, samo podosta psovki.
Ja ne znam kakav ti to idealizam vidiš u tome..
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Torturette
Postovi: 42
Pridružen/a: 18 svi 2008 01:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: metropola

Post Postao/la Torturette » 18 svi 2008 12:15

First of all, prijedlog šefici foruma da ukine podforum Aktivizam, coming out jer ovdje ionako vlada teza da je ˝aktivizam tj. da su aktivističke fore za kurac˝.

@zenia
Ne zanima me tko s kim spava, da se razumijemo.
Nije mi bitno da li moju govedinu dira gay mesar, ili mi kartu cvika biseksualni desničar koji vara ženu.
Poanta je u tome da ljudi ne trebaju javno reći s kim spavaju, nego se probuditi iz gay zimskog sna i pokazati da ih ima i da su tu - u mesnici i u tramvaju.
A Pride, draga moja, znam zašto služi. Nije to parada samo pedera i lezba, već i drugih ljudi koji nas potiču i bore se za nešto što je već odavno trebalo biti tu. A dok nas je tamo 150, ozbiljno će nas shvatiti nitko. That's my point.


@zita
Opet, ne briga me zašto se netko ne želi outati, i poštujem svačije razloge da ostanu u ormaru. Samo se čudim klimi na ovom (pod)forumu, koji as I've said, promovira ormarisanje forever.
Nisam kukavica, u govnima cu biti whether sama ili s nekim, ali ponavljam - hoćemo li ikada s takvim stavom dobiti prava koja tražimo? Aha, znaš da hoćemo. Nemoj ovo shvatiti kao prozivanje, ne tjeram ja tebe ili bilo koga na coming out (ja to nit' mogu nit' smijem nit' želim), i vjerujem da te ne zanimaju životi drugih, ni kako će nekoj drugoj lezbici livin' in Čunjoland biti, ali it takes million of us to make it right.
To ti je ko ono ˝neću ja na izbore, ko da moj glas u dva milijuna išta vrijedi.˝ I onda pobijedi HDZ.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 18 svi 2008 12:18

jabooka31 je napisao/la:kako meni ide na zivce kad mi netko od nekih dvadesetak ili nije bitno koliko godina namece sta bi ja trebala raditi.
kao za dobrobit sebe. pa valjda ja znam sta je najbolje za mene.
taj stav mene nervira. to prozivanje.
nitko nije negativno nastrojen samo se prilagodjava zivotu najbolje sta zna.
da ne duzim bit cu pizda koliko hocu i to je moj izbor.
i jebe mi se.
predlazem da gay prava u ovoj drzavi pripadnu samo outanim.
pa da vise nas poluormaruse pustite na miru.
Slazem se sa svim ovim i potvrdujem, uz dodatnu molbu da odjebete sa tim gay.hr-ovskim slengom "ormarusa" i slicnih govana agresivne politike outanja ljudi.
Outat cu se kad ja hocu, kome ja hocu i kako ja hocu, a agresivnost "vaseg" stava ne samo da je u tome sto se neoutani prozivaju i vrijedaju svim nacinima da se outaju, nego si svi ti samoprozvani aktivisti koji su to postali poljubivsi curu ispred Globa uzimaju jos za pravo outati druge i upirati prstom u njih.
Odjebite sa svojim napretkom u drustvu i inim govnima i to probajte objasniti svim onima koji eto nisu bili "ormaruse" pa sad hodaju sa masnicama, lomovima i slicnim zgodama koje se desavaju jer su eto oni bili odvazni i buntovni.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Torturette
Postovi: 42
Pridružen/a: 18 svi 2008 01:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: metropola

Post Postao/la Torturette » 18 svi 2008 12:38

Niti upirem prstom, niti želim outati ikoga, niti želim da itko outa mene preko moje volje. S tim se nikad nisam slagala i to je odvratno. Prozivanje was never my cup of tea. Nisam agresivna i puca mi pisho oces li ti ikada bit outana, ja se nadam da cu ja biti sto prije. And then all lived happily ever after.
Outaj se kad god hoćeš i kome god hoćeš, to je tvoja stvar.
A idealizam i aktivizam onda ostavi nekome koga actually boli pisho oce li moj gay sin moći za 25 godina prošetat ne samo ZG-om već i Imotskim bez straha, and continue living in your little happy world.
Peace out.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 18 svi 2008 12:44

Pa koji kurac ja imam uopce sa aktivizmom i idealizmom?
Jebe se meni za aktivizam sve dokle dio tog aktivizma ne bude da me ne pusti da zivim na miru vec me prvo naziva "ormarusom", pa ne samo da nije dovoljno da me nagovara da se outam vec me ide outat i protiv moje volje, pa sam manje vrijedna ili mozda manje gay jer se ne secem po gay pride-u, pa sam sebicna jer ne mislim na svoje unuke i to hoce li se oni setati po Imotskom sa svojim partnerima, pa dobro gdje jebeno staje?
Boli me kurac za taj aktivizam, sto je jabooka rekla, ako se ikad izborite za prava, sredite nekako da pripadnu samo outanima, nas "ormaruse" samo pustite na miru da budemo pizde sebicne.

I onda se nemoj tu cudit ko pura dreku jer je stav nekih ljudi drugaciji od tvog u pogledu coming outa, niti ih prozivati za sebicnost i ostala sranja ako tebe bas toliko boli qrac za to (kao sto bi trebao), outaj se kome god zelis ako te volja i seci se sa natpisom "lezbetina" po Imotskom & continue living in your little happy world.
Zadnja izmjena: Hidden_soul, dana/u 18 svi 2008 12:47, ukupno mijenjano 1 put.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Torturette
Postovi: 42
Pridružen/a: 18 svi 2008 01:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: metropola

Post Postao/la Torturette » 18 svi 2008 12:46

Ok, I get your point. Hope you're happy and all that. Pis :cvjetic:

Zita

Post Postao/la Zita » 18 svi 2008 13:04

jabooka31 je napisao/la:kako meni ide na zivce kad mi netko od nekih dvadesetak ili nije bitno koliko godina namece sta bi ja trebala raditi.
kao za dobrobit sebe. pa valjda ja znam sta je najbolje za mene.
taj stav mene nervira. to prozivanje.
nitko nije negativno nastrojen samo se prilagodjava zivotu najbolje sta zna.
da ne duzim bit cu pizda koliko hocu i to je moj izbor.
i jebe mi se.
predlazem da gay prava u ovoj drzavi pripadnu samo outanim.
pa da vise nas poluormaruse pustite na miru
.
yes! apsolutno!!
tako da, please, uzivaj u aktivizmu, u outanju, o svemu sto god ti padne na pamet al skinite se nama sa grbace

T-i krivo si shvatila. mi ne promoviramo ormar vec samo ne kamenujemo i osudjujemo one koje zele bit u njemu. ak te to smeta-slobodno otidi sa foruma

Torturette
Postovi: 42
Pridružen/a: 18 svi 2008 01:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: metropola

Post Postao/la Torturette » 18 svi 2008 13:07

Ni ja ne kamenujem niti osuđujem, već se samo čudim. Mislim da to smijem.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 18 svi 2008 13:08

Zita smiri malo.. Tebi je svaka druga 'otiđi s foruma'
Cura nije mislila ništa loše..
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Zita

Post Postao/la Zita » 18 svi 2008 13:11

smirena sam
samo ne dijelim njeno misljenje i to je to.

ona je pocela sa time da mi ovdje promoviramo ormar, da obrisemo forum aktivizam itd i vrlo je logicno za rec ak joj se tak ne svidja da ide drugdje

enivej. opce nebitno. nikad se necemo slozit i to je to

Torturette
Postovi: 42
Pridružen/a: 18 svi 2008 01:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: metropola

Post Postao/la Torturette » 18 svi 2008 13:11

Thank you, Zenia.

Odgovorite