Najava predstave - Opatija, 21.2.

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Think Pink
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri
Kontakt:

Najava predstave - Opatija, 21.2.

Post Postao/la Think Pink » 18 vel 2008 20:44

NAJAVA PREDSTAVE:
Hoće li biti drugačije kad im kažem da sam gej?

Udruge LORI i ALARM predstavljaju FORUM KAZALIŠNU PREDSTAVU: Hoće li biti drugačije kad im kažem da sam gej?

Predstava se organizira za gimnazijalce opatijske škole Eugen Kumičić, a uz njih su dobrodošli/e i ostali/e građani/ke.

Predstava će se održati:

u kulturnom domu "ZORA" (V. Nazora 3), Opatija
21. veljače (četvrtak) s početkom u 17.30 sati


Predstava Hoće li biti drugačije kad im kažem da sam gej? predstavlja poseban oblik interaktivnog scenskog izričaja u kojem publika dobiva priliku svojim intervencijama utjecati na zbivanja na sceni.

Veliko nam je zadovoljstvo pozvati vas da prisustvujete predstavi!

Predstava je originalno nastala u sklopu Kampanje Obitelj bez predrasuda koja ima za cilj istaknuti probleme s kojima se LGBT osobe (lezbijke, gej muškarci, biseksualne, transrodne i transeksualne osobe) susreću u svojim obiteljima, povećati svjesnost članova obitelji/roditelja o potrebama LGBT osoba, potaknuti veću prihvaćenost ovih osoba u obitelji kao i utjecati na bolju osnaženost samih LGBT osoba.
Više o tome na: www.obitelj-bez-predrasuda.info

Lezbijska organizacija Rijeka „LORI“

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 19 vel 2008 07:57

idees.. :)
za gimnazijalce, ha? hajde, budes nam rekla kako je proslo, jesu li klinci bili blesavi, i dal se netko od fanaticnih roditelja bunio iduci dan...
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Think Pink
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri
Kontakt:

Post Postao/la Think Pink » 19 vel 2008 18:15

da, moglo bi biti zanimljivo :)
biti ce vjerojatno i neki profesori prisutni a jedan dio predstave se odigrava i u razredu s homofobicnom razrednicom.. bas me zanima kakve ce reakcije biti..

u svakom slucaju javim kako je proslo :wink:

Avatar
flowery
Postovi: 97
Pridružen/a: 10 vel 2008 17:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu i tamo

Post Postao/la flowery » 22 vel 2008 19:01

pa mogu reći da je bilo dosta zanimljivo, ovo je bilo prvi put da sam bila na takvoj, pa možemo reć radionici, uglavnom palčevi gore i pohvala "glumcima" bili su bolji nego bilo koji pravi glumci (ako ih tako možemo nazvati) iz naših velebnih serija. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Odgovorite