kada bi mogle odluciti gej ili st8?!

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 12 tra 2008 18:36

spank_bitcH je napisao/la:pa ako vec ides pisat,raspravljat na temi(koju je ona otvorila) i ako ustanovis da je nesretna, onda mislim da joj nebi trebala odmagat napadajuci je...bas suprotno.ali ako ti tako to hvacas kao sto si sad rekla,onda ok.
misljenja sam da si bila malo preostra :)
ponekad ostrije rijeci djeluju poticajni,nego da sad placen snjom nad njenom situacijom i da joj tepan i kazen ma sve ce biti uredu samo ti cekaj..evo ja joj se ispricavan ako san bila preostra...
p.s.tko san ja da joj odredjujen smjernice u zivotu,ona ih sama mora pronaci,mogu joj samo ukazat da nije ni sve tako ni crno..a opce poznato da nimalo nije ruzicaso u svemu tome..
toliko od mene :)

Avatar
heroineeve
Postovi: 34
Pridružen/a: 09 tra 2008 13:58
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: osijek

Post Postao/la heroineeve » 12 tra 2008 20:15

@ameli: da, jesam tuzna, jer nakon sto 10 godina zivim -proud to be lesbian- tek sada shvacam koliko me to ogranicava i koliko toga u zivotu necu moci imati.

ja sam 100% gold star lesbian i nema sanse da bi ikada mogla biti s tipom, tako da sigurno necu postati strejt radi komotnosti.

nego me iskreno zanimalo da li se i vi tako osjecate i malo me plasi sto se svi tako dobro nosite s time, jer meni izgleda to bas ne ide, a ne zelim postati frustrirana lezba!!!

p.s. nisi pre ostra!

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 13 tra 2008 03:39

ja tebe stvarno ne kuzim.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 13 tra 2008 13:14

ajd dobro da nisan bila preostra..al zbilja sad te ni ja nerazumim..pokusavan usporediti prijasnje postove sa zadnjim..pa mi se cini da daljnje moje komentiranje zapravo uopce ne bi imalo nikakve veze..cak sto vise bilo bi glupo.. :o

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 13 tra 2008 13:51

meni svejedno.. ja sam bipsi :D
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Avatar
stanica prema suncu
Postovi: 774
Pridružen/a: 13 tra 2007 17:46
Spol/rod: žensko

Post Postao/la stanica prema suncu » 13 tra 2008 14:49

:D ti si moja :D

superstar
Postovi: 679
Pridružen/a: 17 vel 2007 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in your room

Post Postao/la superstar » 13 tra 2008 15:04

vjerojatno bih je uzela..čisto iz znatiželje..

ali bi morala postajati još jedna koja će me vratiti u prvobitno stanje kad mi frajeri dopizde.. :D
+++++++++++++++++++
::superstar::
A friend in need's a friend indeed, a friend with weed is better
A friend with breasts and all the rest, a friend who's dressed in leather..

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 14 tra 2008 14:33

NE BIH NISTA UZELA!

prosla sam jako tezak ali veoma vrijedan put kad uzmem u obzir da sam nakraju dobila ljubav svog zivota, sigurnost u svoje ja, te definitivno jedno super povecalo koje mi je pokazalo tko su ljudi oko mene koje zpvem prijateljima ili rodbinom.


prosla sam onaj najgori oblik outanja koji je ukljucivao obiteljsko nasilje, prijetnje, nijekanje moje srece i identiteta, ali sve to prodje kad si cist u glavi, a pogotovo ako imas nekoga uz sebe tko ce ti pruziti podrsku.


smatram da nisam izgubila nista, samo dobila time sto jesam.

i nema sanse vise ikad da nijecem ono sto sam da bi se netko drugi osjecao komotnije.

:aha:


a sad zacetnici ove teme- razlika koju bi napravila jedna profesorica javno deklarirana kao lezbejka za okolinu, prosvjetu i sl je velika, da ne kazem veoma veoma znacajna.

ne kazem da bi se svi trebali outati, svatko ima svoje razloge zasto je klozetusha, ali svaki put kada slazete, gubite neki dio sebe, a lazi se samo gomilaju tako da cete na kraju umjesto u dobroj vezi s djevojkom , zavrsiti u odlicnoj vezi sa svojim psihicem.

hvala na tabletici, ali mislim da je ispravan, normalan zivot sa mojom zenom, bolji od bilo kakve plasticne, zasecerene iluzije.
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Avatar
heroineeve
Postovi: 34
Pridružen/a: 09 tra 2008 13:58
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: osijek

Post Postao/la heroineeve » 16 tra 2008 10:39

vec sam rekla da se divim onima koji se tako dobro nose s tim i hvala na iskrenosti.

meni je potpuno jasno koliko bi bila velika stvar da se profesorica outira ali radim na tome da jednom to bude doktorica ili dekanica ali ne vjerujem da cu se ikada usuditi to napraviti jer vjerujem da se lako moze postati zrtveno janje u takvoj igri!

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 16 tra 2008 11:21

heroineeve je napisao/la:vec sam rekla da se divim onima koji se tako dobro nose s tim i hvala na iskrenosti.

meni je potpuno jasno koliko bi bila velika stvar da se profesorica outira ali radim na tome da jednom to bude doktorica ili dekanica ali ne vjerujem da cu se ikada usuditi to napraviti jer vjerujem da se lako moze postati zrtveno janje u takvoj igri!

samo ukoliko to dopustis.

treba imati snage.

i kad te udare pozivajuci se na kojekakve moralnosti i sl, onda se zovu pravne udruge, odvjetnici i sl.

pa se to sve fino dovede na visi nivo, cak i od onog na koji su ti isti htjeli da bude.

ne moras ti biti ta koja ce to napraviti, ali je bitno da su sve osobe svjesne kako osim odgovornosti za svoju vlastitu srecu i mir, nose i djelic odgovornosti i nade za sve druge na svijetu koje su u puno gorim situacijama od nas, gdje im se bilo kakav oblik prava oduzima po rođenju.
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 16 tra 2008 14:20

a gle, nećemo se pretvarati da te to što si lezbijka ne može u životu malo povući unatrag. a i s godinama, kad tvoj život počne ovisiti o ljudima koje više ne možeš birati, dolazi spoznaja da je nepravedno. ali znaš kaj? baš to nepravedno tjera da se boriš jače, grizeš, radiš možda i više. i ako unatoč tome uspiješ, koji dobar osjećaj!

znam da si u delikatnoj situaciji, čak i iz vlastitog iskustva. znam kakvi se ljudi i kakve politike skrivaju u tim vodama, ali ja sam osobno odabrala meni najjednostavnije rješenje. živim s curom, tako da nemam baš puno izbora. ili mogu lagati ili mogu reći neku vrstu istine. pa uvijek kažem da živim s I****. tko hoće, shvatit će, tko ne, ne. a tko mi je bliži (mlađa ekipa), s njima jednostavno kad se osjećam ok i razgovoram o privatnim stvarima spomenem curu kako bi ju spomenula pred bilo kim drugim. jednostavno se ponašam (a to i mislim) da je dio osnovnog bontona ne biti homofob.

još me nitko nije ništa ispitivao, nisam osjetila nikakvo neprijateljstvo, a ako dođe do toga da ostanem bez nečega što mislim da sam zaslužila, nek me se čuvaju. borit ću se svim sredstvima, od udruga do novina.

i na kraju: nema pilule za mene. najbolja vježba karaktera koju sam ikada imala je spoznaja samoj sebi (i drugima) da sam lezbijka. snaga i ponos koje zbog toga osjećam ne mogu se mjeriti nikakvom društvenom prihvaćenošću. skoro svatko može biti društveno prihvaćen. puno manji broj tih ljudi prihvati sebe.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 16 tra 2008 18:19

mayflower! je napisao/la:i na kraju: nema pilule za mene. najbolja vježba karaktera koju sam ikada imala je spoznaja samoj sebi (i drugima) da sam lezbijka. snaga i ponos koje zbog toga osjećam ne mogu se mjeriti nikakvom društvenom prihvaćenošću. skoro svatko može biti društveno prihvaćen. puno manji broj tih ljudi prihvati sebe.
Ovo vrijedi citiranja i više od jednom, sve si rekla.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 16 tra 2008 18:49

mayflower! je napisao/la:a gle, nećemo se pretvarati da te to što si lezbijka ne može u životu malo povući unatrag. a i s godinama, kad tvoj život počne ovisiti o ljudima koje više ne možeš birati, dolazi spoznaja da je nepravedno. ali znaš kaj? baš to nepravedno tjera da se boriš jače, grizeš, radiš možda i više. i ako unatoč tome uspiješ, koji dobar osjećaj!

znam da si u delikatnoj situaciji, čak i iz vlastitog iskustva. znam kakvi se ljudi i kakve politike skrivaju u tim vodama, ali ja sam osobno odabrala meni najjednostavnije rješenje. živim s curom, tako da nemam baš puno izbora. ili mogu lagati ili mogu reći neku vrstu istine. pa uvijek kažem da živim s I****. tko hoće, shvatit će, tko ne, ne. a tko mi je bliži (mlađa ekipa), s njima jednostavno kad se osjećam ok i razgovoram o privatnim stvarima spomenem curu kako bi ju spomenula pred bilo kim drugim. jednostavno se ponašam (a to i mislim) da je dio osnovnog bontona ne biti homofob.

još me nitko nije ništa ispitivao, nisam osjetila nikakvo neprijateljstvo, a ako dođe do toga da ostanem bez nečega što mislim da sam zaslužila, nek me se čuvaju. borit ću se svim sredstvima, od udruga do novina.

i na kraju: nema pilule za mene. najbolja vježba karaktera koju sam ikada imala je spoznaja samoj sebi (i drugima) da sam lezbijka. snaga i ponos koje zbog toga osjećam ne mogu se mjeriti nikakvom društvenom prihvaćenošću. skoro svatko može biti društveno prihvaćen. puno manji broj tih ljudi prihvati sebe.
*skida kapicu* svaka cast. :) :inlove:

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 17 tra 2008 14:22

nebi se mjenjala jel odkad znam za sebe znam da sam gay i to nema veze s odgojem ni s ničim tome sličnim.......to je jednostavno dio mene
I definitivno se ne slažem s onom; svijet ne možeš promjeniti ali sebe možeš

zašto bih uopće mjenjala svijet kad se svijet vrti oko mene :grli: :D
Normal people frighten me!

Avatar
bloody mary
Postovi: 176
Pridružen/a: 20 pro 2007 22:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la bloody mary » 17 tra 2008 15:16

ma ne bi... ja bih radije pilulu koja omogucava meni i dragoj da imamo zajednicko dijete... kad bih zeljela djecu :lol:
"I am so made that I cannot believe."

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 17 tra 2008 15:23

:D :D
Normal people frighten me!

Avatar
crispy
Postovi: 955
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la crispy » 17 tra 2008 21:03

wimpi je napisao/la:Ostala bi lezba, mozda bi izabrala da budem peder, oni su jednostavniji i kolki gej klubovi za jebanje po njemačkoj :eek: Zene prevec filozofiraju oko seksa, sve bi se jebale da im ne udje :roll:
ja tak volim sta ti i ja isto razmisljamo :D
... zauvijek promijenilo se sve ... odjednom ti ...
slika

I opet sam oživija imam force se borit
sad živim za taj osjecaj za ljubav izgorit

Avatar
heroineeve
Postovi: 34
Pridružen/a: 09 tra 2008 13:58
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: osijek

Post Postao/la heroineeve » 18 tra 2008 13:29

@mayflower: stvarno ti hvala na iskrenom postu

@fatal femme: definitivno ima pre malo kvalitetnih javnih predstavnica lezbijki, i potpuno se slazem s tobom da smo svi odgovorne da to promijenimo!

mausi
Postovi: 41
Pridružen/a: 06 svi 2008 18:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na sončni strani alp ;-)

Post Postao/la mausi » 06 svi 2008 19:25

lezba definitvno

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Post Postao/la Rock Faerie » 07 svi 2008 15:02

Uopće nisam ponosna što sam lezba nit bi bila ponosna da sam hetero, ponosna sam što sam slobodna i što mogu donositi svoje odluke bez pilula, čarobnih štapića i sličnih rekvizita.
Što se tiče djece želim ih i imat ću ih na bilo koji način.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
Babe In Toyland
Postovi: 94
Pridružen/a: 10 svi 2008 13:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Kuća

Post Postao/la Babe In Toyland » 10 svi 2008 14:08

Ja bi vjerojatno ostala ono što jesam.
Sviđa mi se ovako i drago mi je da nisam straight.
Možda bi izabrala da sam bi budući da je njima ipak lakše, ali ne vjerujem.
Ponosna sam što sam drugačija i drago mi je da jesam.
I onyl like those things cause I love to see them break

Avatar
heroineeve
Postovi: 34
Pridružen/a: 09 tra 2008 13:58
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: osijek

Post Postao/la heroineeve » 13 svi 2008 09:01

Babe In Toyland je napisao/la: drago mi je da nisam straight...
Možda bi izabrala da sam bi budući da je njima ipak lakše
ovo su dvije izjave koje si proutrječe!

osim toga sto znaci drago ti je da nisi strejt? zasto?

Avatar
Babe In Toyland
Postovi: 94
Pridružen/a: 10 svi 2008 13:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Kuća

Post Postao/la Babe In Toyland » 14 svi 2008 10:11

Uf, objasnjavanje same sebe...
Ajde, pokusat cu.

Ovako. Uz taj neki "straight" svijet ja povezujem onaj tipican lifestyle koji mi se ne sviđa - muž, obitelj, djeca, kućanski poslovi i sve to tako. Naravno, živiš tako i nitko ne misli d aje to čudno budući da je to tako nekako normalno i prosječno. Uklašap se u sredini u sve je super. Ne moraš se opterećivati stvarima tiša "hoću li ikada ikoga naći" i slično.
Upravo zbog te prosječnosti i takvnog razmišljanja ne želim biti straight. Jer n eželim razmišljati na taj straight način. To mi se ne sviđa, a ne znam kako bi razmišljala da sam straight. A ako uzmem prosječnu straight osobu, stvarno ne želim biti kao ona/on.
Onda imaš biseksualnce. Oni su potpuno neograničeni i slobodni. U neku ruku nisu opterećeni svojom seksualnom orijentacijom, barem tako mislim. Traže jednake kvalitete i kod muškaraca i žena, nema spolnih ograničenja.
Shvaćaš što sam htjela reći?
I onyl like those things cause I love to see them break

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 14 svi 2008 12:02

bla. bla. bla.
toliko nelogicnosti u tvom zadnjem poslu da mi se ne da ni izdvajati.
od toga da se straight ne mora opterecivati da li ce koga naci. do obavljanja kucanskih poslova koji po tvome obavljaju samo straight zajednice. zatim da si bi orjentacije jer se ne zelis uklapati u tipican lifestyle. odn. normalno i prosjecno.....
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 14 svi 2008 12:33

:D
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

dany

Post Postao/la dany » 14 svi 2008 12:55

Babe In Toyland je napisao/la:Shvaćaš što sam htjela reći?
ne :o

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 14 svi 2008 12:57

:lol:
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 14 svi 2008 13:37

dany je napisao/la:
Babe In Toyland je napisao/la:Shvaćaš što sam htjela reći?
ne :o
Ne ni ja ... shvatila sam prvi dio,al u drugom sam zaspala :aha:

Uglavnom.....zašto biti normalan kada možeš biti zbela - nemoraš se brinut da ne zatrudniš,ljepše je kad te ženska sva mirisna i ljepa zagrli nego kad te lik dlakav i znojan zagrli...... tako da... ja obožavam kad me neko ne shvaća i kad dobi :eek: :o efekt --- I love myself just the way I am

Ljubomorne duše mogu da mi puše :P :P :twisted:
Normal people frighten me!

Avatar
Babe In Toyland
Postovi: 94
Pridružen/a: 10 svi 2008 13:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Kuća

Post Postao/la Babe In Toyland » 14 svi 2008 20:10

Ja sma malo rastresena zadnjih dana plus da inace imam dosta podvojenih misljenja u vezi svega tako da mi je tesko objasniti sto doista mislim.
I onyl like those things cause I love to see them break

Avatar
sqo5
Postovi: 65
Pridružen/a: 01 lis 2006 01:41

Post Postao/la sqo5 » 14 svi 2008 20:55

Sam naslov ove teme je nespretno definiran,to je kao da pitamo nekog''Kada bi mogle odlučiti,što biste bile,žena ili muškarac?''
A već su to što jesu.

Odgovorite