Lezbijka/bisex, želim se promijeniti

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Mia.
Postovi: 1411
Pridružen/a: 04 sij 2010 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: London calling.
Kontakt:

Re: Lezbijka/bisex, želim se promijeniti

Post Postao/la Mia. » 20 lip 2010 19:02

Djevojko slatka i mlada.
Divna si.
Ako si ti ne možeš sama ˝pomoći˝ šta ti misliš da će ti ovdje netko pomoći?
Ja kad tražim ˝pomoć˝ tražim od osoba koje me poznaju...
Ali dobro. To sam samo ja. Jel.
Samo ti traži i dalje.
Obožavam ovakve topike.
Živjeli oni.
Stay tuned.

FofL

Re: Lezbijka/bisex, želim se promijeniti

Post Postao/la FofL » 20 lip 2010 19:36

Jao... :sramise: Sad me je sram što si iskopala ovu moju 2 godine staru temu, ali ipak hvala :) Puno se toga promijenilo u međuvremenu, razgovarala sam s puno ljudi koji su me prihvatili i podržali, doživjela puno lijepih iskustava, naučila puno o samoj sebi i o drugima... Naravno da se nisam obraćala za pomoć samo ovdje, ali svugdje vrijedi probati, zar ne? Nisam više baš toliko luda od želje da promijenim svoju seksualnu orijentaciju i... Shvatila sam da srž mojih ljubavnih problema nije u seksualnoj orijentaciji nego u nečem drugom, i mislim da sam na putu da to riješim, premda će vjerojatno biti jako dugotrajno i teško.

Mazilica
Postovi: 616
Pridružen/a: 12 sij 2010 16:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Lezbijka/bisex, želim se promijeniti

Post Postao/la Mazilica » 11 srp 2010 21:17

Prvi post me rasplakao..
Drago mi je da je ipak rijeseno na neki drugi nacin i da se vise nezelis toliko mijenjati
Γιατί πάντα υπήρχαν οι γυναίκες που λάτρευαν γυναίκες... Και όλα αρχίσαν απο εδώ...

iwy
Postovi: 108
Pridružen/a: 30 ruj 2008 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: somewhere

Re: Lezbijka/bisex, želim se promijeniti

Post Postao/la iwy » 14 srp 2010 12:56

FofL je napisao/la:Pozdrav! Možda ovo nije baš pravo mjesto, napast ćete me možda sve, ali već sam tako očajna da tražim pomoć posvuda.
Dakle, maloljetna sam, najesen ću u 3. srednje. Zaljubljujem se i osjećam seksualnu privlačnost i prema dečkima ali mnogo više prema curama. Tražim tretman s ciljem da postanem pretežno heteroseksualna jer mi je i bez lezbijstva život i više nego dovoljno kompliciran. Jedina osoba kojoj sam se uživo povjerila je moja majka, koja je jako dobro reagirala i podržava me, ali ne živim s njom i mislim da mi ne može mnogo pomoći. Da priznam ocu, mislim da ne bi bilo dobro. Oboje me vole i činili su uvijek za mene sve što su mogli (samo što to često nije bilo puno), ali žive odvojeno, a s njima provodim samo dio vikenda i praznika, a živim sa skrbnicima koji su predivni ljudi, vole me kao da sam njihova i vječno ću im biti zahvalna na svemu, ali su veliki homofobi i slomilo bi im srce da saznaju - a vjerojatno bi me i izbacili na ulicu, na što dakako još nisam spremna.
Mrzim pomisao da ću se najesen vratiti k skrbnicima u još jednu godinu skrivanja i pretvaranja, i u školu, gdje mi strah od neprihvatljivog zaljubljivanja sprječava da produbljujem prijateljstva i sudjelujem u "svemu što vole mladi" i gdje ću stalno sretati jednu od svojih najboljih prijateljica u koju sam beznadno zaljubljena (što joj nikad neću moći reći jer je hetero i u sretnoj vezi).
Stoga bih očajnički željela prije jeseni pronaći nešto što bi mi moglo pomoći da postanem pretežno hetero - započeti psihoterapiju, lijekove, alternativne metode... dolazi u obzir sve osim religijskih rješenja jer s religijom imam jako loša iskustva. Kad sam vam se ovako otvorila, nadam se da će me netko razumjeti, koliko god bile male šanse. Nemojte me tješiti da se trebam prihvatiti kakva jesam, to su lijepe riječi ali dosta mi je toga, nadam se da barem donekle razumijete iz ove moje zbrkane situacije da ne trebam još i ovo i da se moram promijeniti ako ne želim da mi se sve raspadne. Ako trebate još objašnjenja, pitajte, napisat ću sve što mogu a da ne ugrozim svoju privatnost.
Unaprijed hvala.
Vjeruj mi kada ti kažem da te razumijem u potpunosti. I ja sam imala duuugo vremena tu fazu negiranja svoje homoseksualnosti i pretvaranja, a samim time i življenja lažnim životom. Zaljubila sam se u jednu curu s kojom sam išla u srednju i dosta mi je duuuugo trebalo da sama sebi priznam da je volim, a sve to zato jer sam bila u jako homofobičnoj okolini koju bi dotuklo čim bi ja nešto pozitivno rekla o homoseksualnosti. Za njih bi onda bila luzerica, jako bi ih razočarala itd. Sve dok samoj sebi nisam priznala da sam to što jesam, sve dok nisam živjela onakvim životom s tim u skladu, vjeruj mi, ja nisam bila sretna osoba. Osjećala sam se razočarana sama u sebe i vrlo frustrirana, ali to nisam bila ja. Zašto živjeti lažnim životom, zašto dopustiti da te to izjeda ako sama sebi ne priznaš. Ispočetka, znam, jako je frustrirajuće, ali kad skupiš iskustva, znat ćeš odgovor na sva pitanja, pa i sjetit ćeš se da nećeš dopustiti nikome da te sprečava u onome što jesi. Ne mogu ti preporučivati razne terapije, šokere i tome slično kad ništa ne može pobjediti ljubav, pa ni ti razni instrumenti. Možda si još u fazi kad želiš ekperimentirati pa si znatiželjna,pa bolje pričekaj još koje vrijeme, ni ne trebaš nikome reći dok ne budeš sigurna.... :tjesi:

Odgovorite