Lezbijka/bisex, želim se promijeniti

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
FofL

Lezbijka/bisex, želim se promijeniti

Post Postao/la FofL » 11 kol 2008 20:35

Pozdrav! Možda ovo nije baš pravo mjesto, napast ćete me možda sve, ali već sam tako očajna da tražim pomoć posvuda.
Dakle, maloljetna sam, najesen ću u 3. srednje. Zaljubljujem se i osjećam seksualnu privlačnost i prema dečkima ali mnogo više prema curama. Tražim tretman s ciljem da postanem pretežno heteroseksualna jer mi je i bez lezbijstva život i više nego dovoljno kompliciran. Jedina osoba kojoj sam se uživo povjerila je moja majka, koja je jako dobro reagirala i podržava me, ali ne živim s njom i mislim da mi ne može mnogo pomoći. Da priznam ocu, mislim da ne bi bilo dobro. Oboje me vole i činili su uvijek za mene sve što su mogli (samo što to često nije bilo puno), ali žive odvojeno, a s njima provodim samo dio vikenda i praznika, a živim sa skrbnicima koji su predivni ljudi, vole me kao da sam njihova i vječno ću im biti zahvalna na svemu, ali su veliki homofobi i slomilo bi im srce da saznaju - a vjerojatno bi me i izbacili na ulicu, na što dakako još nisam spremna.
Mrzim pomisao da ću se najesen vratiti k skrbnicima u još jednu godinu skrivanja i pretvaranja, i u školu, gdje mi strah od neprihvatljivog zaljubljivanja sprječava da produbljujem prijateljstva i sudjelujem u "svemu što vole mladi" i gdje ću stalno sretati jednu od svojih najboljih prijateljica u koju sam beznadno zaljubljena (što joj nikad neću moći reći jer je hetero i u sretnoj vezi).
Stoga bih očajnički željela prije jeseni pronaći nešto što bi mi moglo pomoći da postanem pretežno hetero - započeti psihoterapiju, lijekove, alternativne metode... dolazi u obzir sve osim religijskih rješenja jer s religijom imam jako loša iskustva. Kad sam vam se ovako otvorila, nadam se da će me netko razumjeti, koliko god bile male šanse. Nemojte me tješiti da se trebam prihvatiti kakva jesam, to su lijepe riječi ali dosta mi je toga, nadam se da barem donekle razumijete iz ove moje zbrkane situacije da ne trebam još i ovo i da se moram promijeniti ako ne želim da mi se sve raspadne. Ako trebate još objašnjenja, pitajte, napisat ću sve što mogu a da ne ugrozim svoju privatnost.
Unaprijed hvala.

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 11 kol 2008 21:32

Normal people frighten me!

cruisegirl
Postovi: 716
Pridružen/a: 30 lip 2008 20:31
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: split

Post Postao/la cruisegirl » 12 kol 2008 00:02

black_feniks ovo ti je stvarno zanimljiva teorija (koliko moj mozak sa, kako doticno istrazivanje pokazuje, nejednakim polutkama moze razlucit doduse...)

a za magicne tablete koje bi nas promjenile iz gay u straight populaciju jos nisam cula, osim, ako se moze usporedit, u filmovima o srednjem vijeku di su carobnjaci znali pripravljat cudotvorne napitke koji su znali stvarno cinit cuda ako je sudit po scenografiji koja se prezentira u njima

sa psihoterapijom mozes probat, ja sam ucila da je vrlo lako preobratit lez u hetero, medjutim kod mene nije upalilo, ali kao sto rekoh...mozes probat

ne znam sta ti vise reci ili savjetovati obzirom da nikakvo prihvacanje sebe ne dolazi u obzir, osim jedino, da budes toliko jaka?! (ili slaba) da zanjeces samu sebe i das ljudima ono sta oni zele, a ne ti...

i jos nesto, zivot nije lagan, a tezak je onoliko koliko mu mi to dopustimo

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 12 kol 2008 09:44

Slažem se s cruise girl.
Ali ja ne vjerujem da se možeš "preobratiti". Možeš se samo pretvarati cijeli život ali tada nećeš biti sretna 100%. Naći češ muža,rodit češ mu djecu,a šta kasnije,biti češ nesretna i zaljubljena u curu. Sjebat češ si život pretvarajući.
Svi imamo problema,ali jebemu mater treba se suočiti s problemima,a ne bjezati od njih.
Normal people frighten me!

FofL

Post Postao/la FofL » 12 kol 2008 09:53

@Black_feniks: Jesam, vidjela sam tu teoriju. No, to je samo jedna teorija, nije 100% potvrđena ni općeprihvaćena. Također, ja nisam bolja u prostornom snalaženju nego u verbalnom izražavanju, baš naprotiv. Rješavala sam neke testove po netu jel imam muški ili ženski mozak i uglavnom mi je ispadalo negdje oko pola-pola - možda bi se moglo reći da sam zato bi, al ne vjerujem baš u te psihotestove. Možda da odem psihologu i zatražim službeno psihotestiranje muško-ženskog razmišljanja?! Sumnjam da tako nešto postoji. A dok se u Hrvatskoj bude ovak snimao mozak, čak i da teorija zaživi, već ću ionak bit stara baba (ako prije ne odustanem od života, naravno).

@cruisegirl: Na kakvu si to psihoterapiju išla, ako se smije znati? I što si učila o tome (i gdje/kako)?

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 12 kol 2008 10:00

ja opce ne znam kaj bi rekla na ovo i rado bi da nam ti sad velis da se salis :o
my only fear of death is coming back reincarnated...

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 12 kol 2008 10:15

Svi bi rado da veli da se šali.... Ja više nemam komentara na ovu temu....

Kad smo već kod toga... Mislite li da se homoseksualnost može "liječiti" ili nešto slično?
Normal people frighten me!

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 12 kol 2008 10:53

ma nemre zabogamiloga...sori flames...
my only fear of death is coming back reincarnated...

Avatar
zelena žabica
Postovi: 231
Pridružen/a: 31 pro 2006 00:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb...

Post Postao/la zelena žabica » 12 kol 2008 11:11

možda terapija elektrošokovima upali.to su koristili pedesetih...

old school style....


iskreno, ne preporučam ovu metodu. možda ti sprže mozak bezveze...
a možda i ne..

shvaćam da si u jako teškoj situaciji, ali dušo, ako ti je frka zbog skrbnika šuti, još godinu, dvije, dok nisi u mogućnosti otići od njih i sama se uzdržavati....


ako se želiš odreći dijela svog identita, misleći da će ti biti lakše u hetero uniformi, samo daj.
ali nemoj očekivati sreću i spokoj,oni ne dolaze potiskivanjem...
ovdje bi trebalo ići nešto pametno ili duhovito, krajnje misaono i duboko.

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 12 kol 2008 11:31

Da terapija elektrošokovima i ona prisilna grupa str8 is gr8
Normal people frighten me!

cruisegirl
Postovi: 716
Pridružen/a: 30 lip 2008 20:31
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: split

Post Postao/la cruisegirl » 12 kol 2008 11:40

ma nisan ja isla na nikakvu psihoterapiju, u skoli smo imali psihologiju kod poznatog psihologa koji je izasao sa tom tvrdnjom da je preobrazaj lagan ako postoji volja. sa svima koji su bili zainteresirani vodio je individualne razgovore, sta je bilo jako interesantno i korisno, ali za preobrazbu nisam bila zainteresirana sto je i on primjetija, pa smo razgovarali o drugim stvarima

jos ti mogu samo preporucit da razmislis o onome sta je zabica napisala, jer sve se svodi na to,... daj si malo vrimena...

e da, i ono sta si napisala na kraju poruke, ako u medjuvremenu ne odustanes od zivota,...svjesna si koju si glupost rekla, je li tako?! odustat od necega umjesto uzest najvise sta mozes!!!

dany

Post Postao/la dany » 12 kol 2008 12:21

znaš onu foru iz kill billa "wiggle your big toe"?
pa ponavljaj sebi cca 10 sati "ja sam strejt". snaga volje uvijek pali. valjda. :o

oke,sad ozbiljno. zatomit ono šta osjećaš,ono šta ti stvarno jesi,je veoma loše. nikakav oblik psihoterapije neće to uklonit iz tebe,a potisnuti osjećaj će se kad tad pojavit u obliku frustracije (u najbolju ruku).
u svakom slučaju,sretno. šta god se odlučila napravit.

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 12 kol 2008 13:08

Tak je.

Ali ono, ak misliš da strejteri nemaju problema i da im je sve jednostavnije samo zato kaj su strejt, varaš se. :o
I štela bih samo rejti da smatram kako je ta seksualnost koje se želiš rješiti tvoj najmanji problem. :o
I ostali neće otići sami od sebe ak se ti rešiš lezbejštine.

I ne bum ti rekla da se prihvatiš jer, da ga jebeš, ja sebe nisam prihvatila. Još. :o
(u, ja sam sama sebi neprihvaćena. :o :D :D)
Al ono, ak nekaj prokužiš, onda to možeš kontrolirati. Donekle.

Tipa, ak znaš na kojem principu funkcionira veš mašina, znat ćeš kaj smiješ a kaj ne.
Pa ti se ne bu potrgala, recimo.
Epizodna uloga.

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 12 kol 2008 13:51

bravo milo, lepo si ti to njoj objasnila :D :inlove:
my only fear of death is coming back reincarnated...

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 12 kol 2008 13:54

Napušena sam opet, zato je to. :aha: :D :D
Epizodna uloga.

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 12 kol 2008 14:10

:shakehead:
my only fear of death is coming back reincarnated...

svoja
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 kol 2008 18:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ni na nebu, ni na zemlji

Post Postao/la svoja » 12 kol 2008 14:24

Black_feniks je napisao/la:Slažem se s cruise girl.
Ali ja ne vjerujem da se možeš "preobratiti". Možeš se samo pretvarati cijeli život ali tada nećeš biti sretna 100%. Naći češ muža,rodit češ mu djecu,a šta kasnije,biti češ nesretna i zaljubljena u curu. Sjebat češ si život pretvarajući.
Svi imamo problema,ali jebemu mater treba se suočiti s problemima,a ne bjezati od njih.
potpuno se slažem sa gore napisanim i iz osobnog iskustva znam da se od sebe ne može pobjeći i da sam imala hrabrosti prije puno godina ne bi se patila tako dugo, a opet ne bi imala to što imam , a to su moja divna djeca.
i skoro sam si sjebala život, ali sve ide k tome da konačno dolazi moje vrijeme koje ću provesti s njom
samo svoja

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 12 kol 2008 14:28

mozda je samo faza. pa ti se eksperimentira.

a lijekovi i tako dalje...gluposti. ako uistinu je tako, nista to nece promijeniti (ma koliko ti kumila i molila, trudila se i pokusavala).

vjerojatno ces jednog dana pomiriti s tim, protiv toga nista ne mozes.
sto to prije napravis, bit ce ti lakse. shvati da se ljudi zaljubljuju u osobe..i najokorjelija lezba se jednog dana moze zaljubiti u muskarca. nista nije konacno.

Zita

Post Postao/la Zita » 12 kol 2008 17:16

gle-nije ti najsretnije rjesenje negirat samu sebe al ak oces uvijek mozes probat drzat to pod kontrolom, zabrijat da nisi lezbijka al nekak sumnjam da ces biti presretna sa tim
zaboravi na lijekove, na elektrosokove i ina sranja jer unistavanjem svog organizma, mozga te stavljanjem se u neko drogirano stanje ne rjesava tvoj "problem" niti ce ga ikad rijesiti. nauci prihvatiti sebe i voljeti sebe kakva jesi a oni koji te ne prihvacaju kao takvu neka se sami bore sa tim problemom
vjeruj cijeli zivot ce te pratiti to da netko nesto u tvom zivotu nece prihvacat i neces se svima moci prilagoditi niti je to svrha tvog zivota

uostalom homoseksualnost se ne klasificira kao bolest od doba kad su (vjerojatno) tvoji roditelji bili dojencad stoga ne zahtjeva lijecenje

u svakom slucaju, sto god izabrala, sretno.
nemoj samo da te pocne furat na mrznju i totalnu homofobiju

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 12 kol 2008 18:02

:o lobotomija:šala oprosti
..nit postoji pravo rijesenje,osim vrimena,koje ce dokazat sto jesi..lagat se godinama da si str8,godinama nesritna i jednom puknes,nema nekog lijeka koji ce sad te izlicit od gay-orjentacije nit hetero..to je u tebi i ti se jedino sto moras,znat nosit stime,s obzirom da je autorica jos uvik u ajmo rec "pubertetu",trazi se,privlaci je..al me jedna rijec zapela za oko :zelin biti str8...jedno su zelje,a drugo ono sto jesi..premlada si da konacno donosis odluke,prvo prozivi i jednu i drugu stranu,pa di ti srce i tilo prevagne,..i jos nesto..iz tog straha nikad,al bas nikad nemoj udavat se misleci kako si napokon to sto jesi..to ti govori "lazljivica 17g. same sebe"..pa sad kusan svoja g****
p.s.izvinjavan se ako san pretjerala,danas san bila u bolnici pa prican nebuloze il mozda san pametnija??? :D jao,jao,jao :roll:

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 12 kol 2008 18:34

ne mogu vjerovati kako bi se neki ljudi poslužili svim sredstvima da zaniječu sami sebe.
i apsolutno rajtam whatever koja ti je napisala da je tvoja seksualnost tvoj najmanji problem.
vjerojatno bi najbolji savjet bio razgovor sa psihijatrom koji ima velika iskustva u radu s ljudima homo i bi orijentacije.
a ne bi bilo loše niti da se upoznaš sa curama koje su lezbijke i biseksualke, pa bi vidjela da nisi sama niti si jedina koju bi okolina odbacila zbog toga.
i unatoč tome velika većina prihvaća sebe i ne razmišlja o takvim 'nasilnim' promjenama seksualne orijetacije.
in pills we trust

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 12 kol 2008 18:58

mlada si jos. odgodi sve za jos barem 5 godina. formiraj se kao licnost.
ako ce ti i dalje to stvarati frustraciju pravac psih.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 12 kol 2008 19:23

mislim da su lobotomija il barem elektrosokovi pravo rjesenje za suzbijanje vlastitih potreba. to kao da je trazila da bi ona malo manje disala ako moze, jer joj eto vise disanja stvara problem. potrosit ces silno puno vremena i energije u negiranju vlastite sebe da bi sa nekih 30ak shvatila kako je sve bilo uzaludno, samo do sad bus dodatno sjebana da nesto i realiziras.
dakle, jedino pravo rjesenje za tebe da lobotomija, il elektrosokovi uz pustanje filmica kako se dve cure vole. to ti mozda skrene putanje mozga. ostalo je waste of time. al sjajno kak pokusavas svoje bazicne probleme preusmjeriti u to da je uzrok bisexualnost.

FofL

Post Postao/la FofL » 12 kol 2008 20:15

@zelena žabica: Pohađam opću gimnaziju (glupača, trebala sam u strukovnu da sam bila pametnija, ali nisam tada imala pojma što ću sa sobom pa sam išla linijom manjeg otpora ko i obično) pa nakon srednje baš i nemam dobre mogućnosti zaposlenja, a živjeti u nekoj rupi i raditi neki nkv posao mislim da baš i ne bi išlo uz ono što planiram studirati, medicinu ili farmaciju ili psihologiju ili tako nešto - htjela bih jednog dana raditi na liječenju homoseksualaca :D Dakle, to će ispast puno više od 2 godine.
A elektrošokovi? Mislim da je to ilegalno, a i žao mi je onih malih pametnih i nesjebanih dijelova mozga.

@Black_feniks: Kakvi su to str8 is gr8? I, najvažnije od svega, imaju li ogranak u Hrvatskoj?

@cruisegirl: Da je meni taj tvoj profesor psihologije... Mene profa iz psihologije voli jer obožavam njen predmet i znam svašta o svemu o čemu učimo, ali sumnjam da bi htjela tako razgovarati sa mnom, ona u našoj školi i nije zadužena za te razgovore, nego je jedna mlada i smotana od koje nema baš koristi (nažalost, bila sam kod nje zbog nečeg drugog, a i čula sam za još lošija iskustva mnogih).
Volim ja život, stvarno se nadam da neću odustati, osobito me ta moja prijateljica u koju sam potajno zaljubljena naučila uživati u životu i iskoristiti sve prilike - ona mi je ogromna podrška u svemu i baš zato je tako tužno što ne mogu s njom biti posve iskrena i opuštena nego moram stalno paziti da ne otkrije da ju volim i na 'krivi' način.

@whatever: Znam da i straight ljudi imaju problema, i ljubavnih i svih drugih, nisam baš tako blesava, ali isto tako je očito i da im je s te strane puno lakše. Znam i da seksualna orijentacija nije jedini moj problem, ali čini se da je jedini s kojim nikako ne mogu sama naučiti živjeti ili ga prevladati.

@svoja: Imaš djecu, znači imala si seksualne odnose s muškarcem i pretpostavljam živjela u braku s njim - koliko je to bilo odvratno i nepodnošljivo iskustvo? I kako i zašto si se na to odlučila, ako se smije znati?

@Zita: Inače se i ja jako protivim nepotrebnim lijekovima i svim nasilnim terapijama, ali u ovome sam tako očajna i slaba da bih pristala skoro pa na sve.

@Scarlett: Pa upoznajem se sad s vama, na neki način, zar ne? Inače, imam par polu-poznanica polu-prijateljica koje su bi i jednu koja je lezbijka i isto tako znam nekoliko dečki koji su bi, ali nisu mi tako bliski da bih im se povjerila o ovome.

@jabooka31 i sve koje spominjete moju mladost: Nažalost, bojim se da sam već seksualno posve zrela i da nije faza jer traje predugo (od 8. godine, koliko mogu pratiti kad pokušavam analizirati vlastitu prošlost, samo što do 15. nisam znala što je zapravo) i da je preduboko da bi prošlo samo od sebe.

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 12 kol 2008 20:49

@Black_feniks: Kakvi su to str8 is gr8? I, najvažnije od svega, imaju li ogranak u Hrvatskoj?
To je iz filma.... "But I'm a cheerleader" Trebala bi ga pogledat,brijem da je baš tema filma za tebe.
Ali mislim da ima i ovdje takvih gluposti... :roll:

Ja odkad znam za sebe znam da sam gay,nisam to ni pokušavala promjeniti.
Kad sam tek postala svijesna da to shvatim.. Počela sam se raspitivati,gledat filmove s takvom tematikom,čitat članke o tome itd...
Dobro je šta sam u ranoj dobi to prihvatila i počela živjeti s tim.
I to mi uopće ne predstavlja problem niti se ne želim riješiti toga.
Da,bila sam zaljubljena u najbolju frendicu,ali bože moj,prebolila sam i nastavila dalje... Imam pun kurac problema,ali ne zbog seksualnosti nego zbog naravi,obitelji,zdravlja. Ali nebih se mogla zanijekati jer mi se previše sviđaju cure i previše ih volim.
Ja draga moja iskreno mislim da si ti kukavica. :roll:
Normal people frighten me!

Avatar
zelena žabica
Postovi: 231
Pridružen/a: 31 pro 2006 00:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb...

Post Postao/la zelena žabica » 12 kol 2008 21:02

ajme brzo se umaram od ovakvih nebuloznih topica...

prestajem tipkati na ovu temu.

:spava:
ovdje bi trebalo ići nešto pametno ili duhovito, krajnje misaono i duboko.

Avatar
syrinx
Postovi: 698
Pridružen/a: 31 ožu 2008 23:25

Post Postao/la syrinx » 12 kol 2008 21:12

Flames of love je napisao/la: @jabooka31 i sve koje spominjete moju mladost: Nažalost, bojim se da sam već seksualno posve zrela i da nije faza jer traje predugo (od 8. godine, koliko mogu pratiti kad pokušavam analizirati vlastitu prošlost, samo što do 15. nisam znala što je zapravo) i da je preduboko da bi prošlo samo od sebe.
ma zrelost općenito..
mlada si još..
je ti nemam ništa pametno reć osim da ti držim fige
da ti se odigra kako želiš ma koliko god to nekom imalo ili ne imalo smisla

Avatar
Riba Fish
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 srp 2008 18:31
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ni v rit, ni mimo

Post Postao/la Riba Fish » 12 kol 2008 21:52

oprosti, možda nisam dovoljno pažljivo pročitala tvoj post, al koji je konkretan primjer u kojem ti homoseksualnost zagorčava život? :o
koliko sam shvatila, nisi se outala, pa stoga još nemaš problema sa zadirkivanjem i izrugivanjem javnosti...
zaljubila si se u frendicu za koju misliš da nemožeš imat (u čem se ne slažem, jer bi se možda itekako iznenadila kad bi pokušala nekaj s tom frendicom), al se nadam da si svjesna da se i u hetero svijetu često dešavaju takve stvari, i da bi se već sutra mogla zaljubit u dečka kojeg isto tako ne možeš imat.

zakaj toliko bježiš od zaljubljenosti? pa nije to grijeh. to je, u biti, jedan od boljih osjećaja na svijetu (nakon orgazma :D ) i trebala bi bit sretna kaj ga imaš... neaš pojma kolko ljudi bi se rado zaljubili u nekog a ne mogu.

FofL

Post Postao/la FofL » 12 kol 2008 22:18

Black_feniks je napisao/la:Ja draga moja iskreno mislim da si ti kukavica.
A ja se slažem. :cry: Postoji li za to lijek?

@Riba Fish: Frendica mi je u sretnoj vezi i jasno mi je rekla da ju privlače samo dečki kad smo o tome razgovarale (ja sam njoj na to rekla da još nisam sigurna oko svoje orijentacije, da sam možda aseksualna, a kako sam se osjećala možete zamisliti). Da sam hetero, barem bih se o takvim stvarima mogla normalno povjeravati ostalim frendicama, a i imala bih više potencijalnih partnera na raspolaganju posvuda. I itekako sam sretna zbog osjećaja zaljubljenosti, čak i ovako neuzvraćene i beznadne, ponekad je samo taj osjećaj dovoljan da mi sve bude super, no ponekad me baca u očaj što nikad neću imati nešto više s njom ni s većinom drugih cura u koje se zaljubljujem. A najviše problema trenutačno imam sa stalnim glupim pitanjima 'Jel imaš dečka? A kad ćeš već jednom nać dečka?' itd. i pokušajima da mi se dečka namjesti. Frendice misle da sam aseksualna, patološki sramežljiva ili imam tko zna kakvih problema. A skrbnici već godinama prigovaraju zbog moje kratke kose, nešminkanja, nezainteresiranosti za modu, povremenog zaboravljanja na depilaciju (inače, itekako sam uredna, ali se ne volim uređivati)... jedva uspijevam da ne posumnjaju. S te strane gledano, outanje bi mi možda riješilo neke probleme, ali bi mi sigurno donijelo nove s kojima mislim da se ne mogu nositi.

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 12 kol 2008 23:23

Da,budi strejt,to je lakše,kao šta je i glup biti lakše nego pametan..... :!:
Normal people frighten me!

Odgovorite