"Butch"

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.

Da li vas privlace takve djevojke?

Da
58
54%
Ne
49
46%
 
Ukupno glasova: 107

Amyy
Postovi: 42
Pridružen/a: 25 tra 2008 20:59

"Butch"

Post Postao/la Amyy » 16 ruj 2008 09:43

Da li vas privlace takve djevojke? :D

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 16 ruj 2008 10:44

:? ne znam..do prije godinu govorila ne,a ipak jedna me kostala glave..nikad ne reci nikad,e da

sandra_
Postovi: 5
Pridružen/a: 06 ruj 2008 18:10

Post Postao/la sandra_ » 16 ruj 2008 11:00

apsolutno ne

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 16 ruj 2008 11:27

sandra_ je napisao/la:apsolutno ne
:D :D ha draga..ponavljam nikad ne reci nikad..i ovo apsolutno :D

sandra_
Postovi: 5
Pridružen/a: 06 ruj 2008 18:10

Post Postao/la sandra_ » 16 ruj 2008 11:48

Ameli je napisao/la:
sandra_ je napisao/la:apsolutno ne
:D :D ha draga..ponavljam nikad ne reci nikad..i ovo apsolutno :D
sam prilicno sigurna ;)

.Butch me privlace kao i muskarci...tj nikako :D
Zadnja izmjena: sandra_, dana/u 16 ruj 2008 11:52, ukupno mijenjano 1 put.

sandra_
Postovi: 5
Pridružen/a: 06 ruj 2008 18:10

Post Postao/la sandra_ » 16 ruj 2008 11:48

dupli...

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 16 ruj 2008 11:53

u pravilu ne. vrlo često su to cure koja jedna drugoj liče ko jaje jajetu.
in pills we trust

Avatar
genius
Postovi: 166
Pridružen/a: 29 kol 2008 11:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: gde sam?

Post Postao/la genius » 16 ruj 2008 12:02

jos nisam naisla na takvu da me je privukla... al ne znaci da necu.. nikad se ne zna

Amyy
Postovi: 42
Pridružen/a: 25 tra 2008 20:59

Post Postao/la Amyy » 16 ruj 2008 12:06

Scarlett je napisao/la:u pravilu ne. vrlo često su to cure koja jedna drugoj liče ko jaje jajetu.

slazem se on the egg think :D

ne mogu se zamisliti sa butch curom

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 16 ruj 2008 13:01

jee..mozda jesu izvana..al u nekima ima vise zenstvenosti kad ih zbilja upoznas nego u fem-djevojaka,..zato opet nikad ne reci nikad :o ..ja san uvik trazila i imala barbie-cure,al...ni to nije to..u biti andro..okej..

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 16 ruj 2008 13:19

generalno ne, al tko zna, mozda me neka zadivi lomljenjem oraha pičkom.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 16 ruj 2008 13:28

invalid_user je napisao/la:generalno ne, al tko zna, mozda me neka zadivi lomljenjem oraha pičkom.
:D :D zasto san mislila da es reci "picka"..pa nisu sve takve..ponavljam..nikad neznas koliko u njoj "picke"ima :D

Amyy
Postovi: 42
Pridružen/a: 25 tra 2008 20:59

Post Postao/la Amyy » 16 ruj 2008 13:33

Ameli je napisao/la:jee..mozda jesu izvana..al u nekima ima vise zenstvenosti kad ih zbilja upoznas nego u fem-djevojaka,..zato opet nikad ne reci nikad :o ..ja san uvik trazila i imala barbie-cure,al...ni to nije to..u biti andro..okej..
andro su pretty :inlove: ..ali butch bas ne,, totalno su odbojne

androgyn girls :inlove:


slika


slika

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 16 ruj 2008 13:35

Pa ono .... Mene ne privlače Barbike nešto puno... Darkerice mnogo obožavam... A butch hmm.. ak je neka luda,posebna privući će me sigurno.
Najbolje je nešto između,ne sad da je skroz neka heavy butch,androgyn na primjer. Ma samo da ima slatku facu,lijepe okice i moja je....

;)
Normal people frighten me!

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 16 ruj 2008 13:38

a sto sto ti sad oku ne paše..sutra ti srce ukrade :D nikad ne reci nikad :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 16 ruj 2008 13:39

Ameli je napisao/la:
invalid_user je napisao/la:generalno ne, al tko zna, mozda me neka zadivi lomljenjem oraha pičkom.
:D :D zasto san mislila da es reci "picka"..pa nisu sve takve..ponavljam..nikad neznas koliko u njoj "picke"ima :D
ne kazem da su sve takve. samo kazem da se mogu napalit na svasta.
:idiot:

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 16 ruj 2008 15:18

slika

slika

slika

slika

slika

evo ih butchice. sve su različite, sve su posebne. sve su zgodne :P
a pošto mi se ne da ulaziti u dublju argumentaciju, poslužit ću se kao i autorica topika grubom površnom generalizacijom: Ammy i sandra_ su ili:

a. mlade i glupe
b. stare i glupe
c. autohomofobne i glupe

sandra_
Postovi: 5
Pridružen/a: 06 ruj 2008 18:10

Post Postao/la sandra_ » 16 ruj 2008 15:45

to ti nisu butchice mayflower vec andro i femme ,osim te predzadnje..ona pomalo naginje na butch

a ta zadnja je lezbijka i u elle magazinu je cak pohvalila cinjenicu da je medju lezbijkama sve manje butchica :D

i priznajem da sam mlada i luda :D

Avatar
nexus 6
Postovi: 1414
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:11
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Zg

Post Postao/la nexus 6 » 16 ruj 2008 16:12

ja bi ovu :D
slika
I`m in touch with humanity.

Avatar
BlueNight
Postovi: 101
Pridružen/a: 07 stu 2007 21:56

Post Postao/la BlueNight » 16 ruj 2008 17:50

Od ove 4 od mayflower, predzadnja je najbolja :)
:aha:

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 16 ruj 2008 18:21

BlueNight je napisao/la:Od ove 4 od mayflower, predzadnja je najbolja :)
Slažem se,preslatka je.
Normal people frighten me!

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 16 ruj 2008 18:56

1. i 4. nisu baš ono što ja smatram butchicom, barem ne tipičnom. ima u njima puno ženstvenih crta.
in pills we trust

Amyy
Postovi: 42
Pridružen/a: 25 tra 2008 20:59

Post Postao/la Amyy » 16 ruj 2008 19:26

Scarlett je napisao/la:1. i 4. nisu baš ono što ja smatram butchicom, barem ne tipičnom. ima u njima puno ženstvenih crta.

neki ovdje poistovjecuju butch sa -kratkom kosom,,prva je femme,,cetvrta je andro

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 17 ruj 2008 13:28

neki ovdje poistovjećuju butch s ružnom.

ova prva je barem odglumila lik butch odvjetnce u l-wordu (očigledno se referira na butch stilom oblačenja i tak). četvrta je totalno butch (izraz lica, ramena, držanje), samo je zgodna. mislim, sliku sam pronašla upisavši u google preety butch :D

i rest my case: čini mi se da vi pojma nemate kaj znači butch. samo se bojite muškastih cura. osim ako su slučajno zgodne. ali onda nisu butch (iako za njima viču 'dečko, dečko'). onda su andro.

starno mi se više ne da, ali tako me žalosti kad vidim ovakve teme na lezbijskom forumu. kak ne kužite da nije uopće stvar u tome kakve se vama cure sviđaju. nego u tome unaprijednom osuđivanju (butch ne može biti zgodna pa mi se ne sviđa). kak ne kužite da su ljudi različiti, da lezbe dolaze u milijun različitih varijacija. i da je odvratno bilo koju od varijacija unaprijed osuditi.

i razumijem da može biti strašno sebe zamisliti s kratkokosom curom koja hoda ko rukometaš, da se je strašno zamisliti s curom za koju većina ljudi kuži kaj je, da je strašno jer se ta cura ne sviđa drugima (eventualno lezbama) jer 'izgleda kao dečko', ali još je strašnije ne dozvoliti sebi da takvu curu upoznaš zbog tako glupih razloga.

malo tolerancije, djevojke. evo, i ja mislim da su pritajene butchice koje se toga srame pa se oblače u štikle i haljinice nesvjesne sebe. pa me to ne bi spriječilo da se družim s njima, iako im takav stil nikak ne paše i najradije bi im rekla da više obuju tenisice i obuku traperice i majicu. nemojte se ljutiti, ali baš bi voljela vidjeti te vaše ''femmice'' i koliko ih je takvo, a koliko samo prestravljano da ih svijet ne vidi kao lezbe :rolajs:

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 17 ruj 2008 13:53

dakle cure, koja to od vas poistovjećuje butch i ružnoću, nek se javi. :o
zaozbiljno, vjerujem da je takva predrasuda mnogima u glavi, meni ne.

kriteriji kojima ću curu u svojoj glavi identificirati kao butch su naglašene muške ili dječačke crte lica, stav i djelomično i način oblačenja. naglasak stavljam na ¨identificirati u svojoj glavi¨ jer se dotična cura možda uopće ne mora sama identificirati kao butch.

naravno ,ružnoća ili kratka kosa per se s tim nemaju veze.

a za tvoje primjere koje ti je google izbacio kao butch se možemo ili ne moramo složiti. ova teta iz l word stavom zaista jest butch, ali u njoj ima jako puno toga ženstvenog. doduše, možda to samo ja vidim :)


i pitanje ovog topica jest bilo da li vam se sviđaju butch cure ili ne.
sami podatak da se meni generalno ne sviđaju butch cure samo govori o tome da me one sexualno ne privlače. daleko od toga da butch cura ne može biti lijepa, slatka, whatever, pa isto tako i ružna. jednako vrijedi za femme/kurac/palac.
ali ti unaprijed zaključuješ kako se automatski time butchice osuđuju, smatraju ružnima, bla bla. ali razumijem te, lezbe nisu cijepljene od predrasuda, dapače, prepune su ih, i to se svakodnevno može vidjeti na našim dragim forumima, kako tu, tako i na gay.hr.

a što se tiče tvoje opaske na femme cure -da, zaista postoje žene koje se osjećaju potpuno prirodno bivajući istodobno i femme i lezbača.
Zadnja izmjena: Scarlett, dana/u 17 ruj 2008 16:12, ukupno mijenjano 2 puta.
in pills we trust

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 17 ruj 2008 14:01

Ljudi previše vole kategorizirati stvari.
I rest my case.
Normal people frighten me!

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 17 ruj 2008 14:57

:D moze jedna konstatacija..sve su zene lijepe na svoj nacin..u svakoj se da pronaci nesto i lijepo,ali i ruzno..netko je rekao da sam povrsna jer sam voljela "barbie"djevojke,je istina je,gledala jesam..taj prvi vizualni kontakt je bitan al ne i presudan,naravno kad vidim dobru zensku,da tesko oci skinem s nje,al..iskreno..ima ih puno lijepih,ali praznih..opet,manje lijepih,al kad udju u prostoriju "popune je svojom pozitivnom prisutnoscu"..zato ne bi da djevojke,zene dijelimo po ovom il po onom..jer u svakoj se da naci nesto za sebe,samo je pitanje ukusa i zasto smo s njima,dal imamo zajednicke poglede i zelje..bar doneklen da veza opstane..a opet avanturistkinje,koje zele se dokazati(kao ja nekad :roll: )gledat ce,samo "korice"..neznam ,mozda sam subjektivna u ovoj temi,jer izasla sam nedavno iz jedne veze s kako vi kazete "butch"djevojkom..al ta cura imala je vise njeznosti i paznje od umisljenih femme..zato..tko voli sto nek izvoli,ali nemojte vezati ruzno-butch..da znate samo kolika ljepota lezi u njima,a i femme-lijepo,da izvana..al sto ce ti takvo sto,ako je gledas ka ukras..pa nisu zene cipele ili torbica,pa ako je lijepa,ja cu je uzet,ne ako se ti osjecas ugodno i dobro..onda je to-to..bilo da je ova ili ona(meni je dugo tribalo da iz guzice dodje u glavu :oops: )..zato nema unaprijed prosudjivanja i osudjivanja,kako recu:svaka krpa-svoju zakrpu nadje ;) ..i nikad ne reci nikad!!!!
Zadnja izmjena: Ameli, dana/u 17 ruj 2008 14:59, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
freya
Postovi: 776
Pridružen/a: 21 sij 2008 23:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la freya » 17 ruj 2008 14:58

fascinira me kolko se ljudi mogu kategorizirat medjusobno da je to nevjerovatno...
ja cu voljet zenu bez obzira jel ova butch,femme,andro, vodoinstalaterka, pedikerka, kucanica, name it yourself... jednostavno mi nejde u glavu sve te kategorizacije, pobogu, cemu to?
One good thing about music, when it hits you fell no pain

Amyy
Postovi: 42
Pridružen/a: 25 tra 2008 20:59

Post Postao/la Amyy » 17 ruj 2008 15:17

scarlett:
sami podatak da se meni generalno ne sviđaju butch cure samo govori o tome da me one sexualno ne privlače.
jasnije od ovog ne moze biti,dakle ko voli nek´izvoli ko ne voli neka zaobidje.Mene ne privlace i ciao...o ukusu se ne raspravlja ;)

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 17 ruj 2008 16:08

Amyy je napisao/la:scarlett:
sami podatak da se meni generalno ne sviđaju butch cure samo govori o tome da me one sexualno ne privlače.
jasnije od ovog ne moze biti,dakle ko voli nek´izvoli ko ne voli neka zaobidje.Mene ne privlace i ciao...o ukusu se ne raspravlja ;)
..nije mi jasno..al te netko prisiljava da ih volis..samo govorimo o separaciji ovakve ili onakve..ti uzmi sta ti srcu milo..i da..ako imas svoje misljenje reci..pametna si cura ne tribaju ti citati drugih ;)

Odgovorite