Šokantno.

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Šokantno.

Post Postao/la Uliana » 11 sij 2009 19:53

Unazad dvije godine viđam sve više djevojaka koje nose krzno.

prošli mjesec prenerazila sam se kad sam ugledala curu mojih godina u krznenom prsluku drečavo žute boje koji se kopčao sa jedne strane sa koje su visjele i klatile se nožice sa šapama, radilo se o više nožica; više od 4, lisičjih, pretpostavljam.

Kakav je vaš odnos prema nošenju krzna?

prošle godine, na stranici PETA-e pogledala sam video stravičnog skidanja krzna sa žive životinje - u kakvom sam stanju bila nakon tih prizora teško je opisati riječima.

Zita

Post Postao/la Zita » 11 sij 2009 22:59

neka nose umjetno kolko ih je volja
pravo ne odobravam

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 11 sij 2009 23:10

Kad sam kupovala jaknu, provjerila sam radi li se o umjetnom krznu. Frendicu, s druge strane, krasi nesto sto je u proslom zivotu mogao biti mali zeko. Pravi mali zeko. :o

Sto sad, da je zalijem kantom boje? :D

OT: Nije mi milo, ali necu dizati revolucije.
bring your mind into my head...

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 12 sij 2009 00:19

u ne volim to nikako.
pogotovo kad se gura na modne piste.
samo jedan posao radim badava i to je bas za prijatelje zivotinja. njihove kampanje.
iako ne volim luku omana i smatram ga pre agresivnim u svojim djelima.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Šokantno.

Post Postao/la Kroacija » 12 sij 2009 14:09

Uliana je napisao/la: drečavo žute boje koji se kopčao sa jedne strane sa koje su visjele i klatile se nožice sa šapama, radilo se o više nožica; više od 4, lisičjih, pretpostavljam
lisicje, kazes? i jos drecavo zuta boja uz to? damn, moram do grada.


ot - i oni bi derali s nas da mogu.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 12 sij 2009 16:26

Mislim da nošenje krzna odavno nije stvar opstanka pa se može nosit i umjetno, dosta je toplo, a zime nisu polarne (right :o).

Ali što je s kožom i mesom? Ili je samo ubijanje životinja zbog krzna neopravdano, a sva ostala su okej?

Avatar
BlackJackie
Postovi: 142
Pridružen/a: 07 stu 2008 10:32

Post Postao/la BlackJackie » 13 sij 2009 08:45

Kožne cipele nosim, meso katkad jedem, ali rijetko, rijetko, iako je i tehnički i subjektivno i objektivno, pojesti biftek jednako ružno kao i nositi krznenu šubaru.

Ali isto se ježim od krzna, načina na koji se do njega dolazi, a posebno iživljavanja na životinjama koje se pretvore u kričavo žuti užas sa par šapica koje mrtvo vise s nečijeg tijela.

Tužno.

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 13 sij 2009 11:04

ne vidim zasto je isto pojesti biftek i nositi subaru :?
meni je meso potrebno da bi bila zdrava. ne treba svakome, ali meni treba. krzneni kaput i subara mi ne trebaju i to je osnovna razlika. a pogotovo mi ne treba od zivotinje koja je ubijena iskljucivo za to.
ako je zivotinja ubijena onda ju treba iskoristiti do kraja pa tako od nje, nakon sto ju pojedemo, nastanu i cipele. meni je to sasvim ok i ispravno.
druga je stvar ubijati radi mode i tastine. e, to mi nema smisla!

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 13 sij 2009 12:13

koliko se samo hrane , mesa baci..ne mogu sad reci fuj, nosi krzno, a biti zamazana mascu od cevapa :D
mozda da jedem samo zelen s maslinovim :)

Avatar
BlackJackie
Postovi: 142
Pridružen/a: 07 stu 2008 10:32

Post Postao/la BlackJackie » 13 sij 2009 12:39

Jasamocitam, ne znam....ukoliko si ikad vidjela kako jadnu isprepadanu kravu nasmrt zatuku dok preplašena doslovno tužno plače obješena naopako i onda sudbina ista par minuta nakon zadesi njeno tele, možda bi vidjela da nema neke razlike.

Meso nije potrebno za zdravlje, znam ljude koji su i po 50 godina makrobiotičari i vegetarijanci pa su iznimno zdravi, dapače, zdraviji od onih koji jedu salame.

Ali opet, sve je stvar individualnog pristupa. Ubijena životinja vamo ili tamo....Što je Ameli rekla, koliko se mesa baci. Koliko hrane ode uzalud.

Ljudi bez svijesti o tome što rade nemaju granica u ničemu, pa tako ni kad su nemoćne životinje u pitanju.

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 13 sij 2009 20:05

Soja ne može u potpunosti zamijeniti meso. Stoga je potrebno.

Iskreno, osobno nisam baš ljubiteljica mesa.
Ali ono bez čega mi je prehrana teško zamisliva su mlijeko i mliječni proizvodi. Kad bi izbacili meso s jelovnika, bilo bi sasvim logično onda izbaciti potpuno proizvode koji sadrže mlijeko ili jaja. Jer je i to jedan oblik zlostavljanja životinja.

A da bi bili dosljedni, ne bi smjeli konzumirati ni biljke.
I one su živa bića; rastu i dišu. Kako možemo biti sigurne da i ne osjećaju?

Protiv mesa, mlijeka ili jaja nemam ništa kad je riječ o preživljavanju.
No, ubijanje za zabavu ili krzna mi nikad neće biti jasno. Neke su stvari bespotrebne.

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 13 sij 2009 21:51

hmm.. da...
krzno ne nosim iz estetskih razloga, jednostavno mi je ruzno..
ali ne razumijem kako netko moze biti toliko licemjeran pa osuđivati one koji ga nose..
naime, ljudi koji nose krzno jer im se sviđa su to krzno negdje kupili..
a kupili ga oni, mi, vi ili ne zivotinja je svejedno mrtva..
tako da ako vec imate zdravu nakanu osuđivati nekoga osudite, stajaznam, kromanjonce koji su pred par milijuna godina ubili prvog slatkog malog zeku i stavili preko kurca jer im je bilo zima..
a ako zelite osuđivati sada, kada postoji i drugi nacin odjevanja, porazmislite malo o svim zivotinjama na kojima se testira gotovo sve od lijekova, preko sminke pa nadalje..
znaci li to da neces popiti lupocet jer su njegovi sastojci bivali testirani na nekom slatkom malom misu..
mislim da je to sve skupa besmisleni rat... od postanka covijeka je jasno da hijerarhijska struktura planete Zemlje diktira cinjenicu da su zivotinje ispod ljudi.. i to je to..

s druge strane, ono protiv cega zaista u potpunosti jesam je rusenje suma.. i to je jedan posve drugi par rukava od nosenja ili ne nosenja krzna.. no dobro..
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 14 sij 2009 09:52

Cirrocco je napisao/la: naime, ljudi koji nose krzno jer im se sviđa su to krzno negdje kupili..
a kupili ga oni, mi, vi ili ne zivotinja je svejedno mrtva..
krivo. da nema potraznje ne bi bilo ni ponude. al slazem se da se radi o necemu sto je otislo predaleko i sto se vise ne moze iskorijeniti.
ne da mi se raspravljati o vegetarijanstvu nasiroko no definitivno znam da nismo svi isti. nekome odgovara ovakav nekome onakav nacin zivota. imam nekoliko vegetarijanaca u svojoj okolini i zdravi su isto kao i ja koja jedem meso. zasto i kak znam da mi treba nema smisla da sad to tu razglabam.
uglavnom, to sto netko meso ne jede uopce ne znaci da se hrani zdravo odn. to sto netko jede meso ne znaci da zivi na hamburgerima i salami.
trece, pogledaj si malo animal planet ili neki dokumentarac o zivinama pa pogledaj jadnoj zebri ili antilopi u oci dok ju kolje lav - jebiga, to je tak.

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 14 sij 2009 10:15

uglavnom, to sto netko meso ne jede uopce ne znaci da se hrani zdravo odn. to sto netko jede meso ne znaci da zivi na hamburgerima i salami.
Upravo to. Nitko ne poriče to da soja može u određenoj mjeri kompenzirati meso jer kao mahunarka ima visoku energetsku vrijednost (bogata bjelančevinama). Ali opet s druge strane, postoje i određeni nedostatci soje kao što postoje određeni nedostatci mesa. Jedna od opaski se odnose na istraživanja koja su pokazala da ne sadrži dovoljnu dozu željeza, što dakle ljude koji su podvrgnuti vegetarijanskim načinu prehrane čini podložnima anemiji, a također se spominje mogućnost razvoja raka gušterače kod štakora, dok se za ljude još uvijek ne zna postoji li povezanost između prevelike konzumacije soje i istoga. No, opet i meso ima svoje loše strane. Meso toplokrvnih životinja sadrži zasićene masne kiseline (palmitinsku i stearinsku) koje dovode do bolesti kardiovaskularnog sustava te ne sadrže uopće ugljikohidrate potrebne za zadovoljenje dnevnih energetskih potreba. Trebalo bi sve konzumirati u umjerenim količinama. Svaka prehrambena skupina je, po meni, potrebna za organizam. Ali opet, svačiji je izbor kako će kreirati svoj jelovnik i zašto baš na taj način.

Avatar
FreakOfNature
Postovi: 287
Pridružen/a: 07 srp 2008 12:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: negdje

Post Postao/la FreakOfNature » 14 sij 2009 15:37

osobno ne smeta mi, ne razmišljam previše o tom, a filmove odbijam gledati jer znam da su strašni :(

ne vjerujem da ću nositi krzno ali nikad ne reci nikad.... :o
soundtrack mog života...

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 14 sij 2009 19:57

Mislim da bi bilo licemjerno od mene da se grozim nošenja krzna budući da su mi sve cipele kožne. Naravno da mi je užasno ubijanje životinja radi krzna i kože, ali odabirem ne razmišljati o tome. Što se testiranja na životinjama tiče, problem je što netestiranih proizvoda ili nema za kupiti ili ih nema dovoljno, ali kad imam izbor, uvijek odaberem proizvod netestiran na nekoj životinji.

Avatar
acromium
Postovi: 229
Pridružen/a: 13 sij 2009 21:39

Post Postao/la acromium » 14 sij 2009 20:48

Broken Down Angel je napisao/la: Kako možemo biti sigurne da i ne osjećaju?
Zapravo sigurni smo da osjećaju, ali to je sad tema neke druge rasprave.

Anyway.. Htjela sam reci da i Benetton za svoje vunene veste, guli kožu ovcama na živo, dakle bez IKAKVE ANESTEZIJE, kasnije se to meso baci, a ovce doslovno umiru od boli bačene sve zajedno na jednu hrpu.

Nošenje krzna ne podrzavam, čisto iz razloga sto mislim da je vec dovoljno koljačine životinja od strane ljudi.
Za testiranja na životinjama, mislim da je pretjerano puno proizvoda OPĆENITO koji ni po čemu nisu bolji od drugih, osim što nose drugo ime.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 14 sij 2009 21:19

acromium je napisao/la:za svoje vunene veste, guli kožu ovcama na živo
:D
bring your mind into my head...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 14 sij 2009 22:42

acromium je napisao/la: Anyway.. Htjela sam reci da i Benetton za svoje vunene veste, guli kožu ovcama na živo, dakle bez IKAKVE ANESTEZIJE, kasnije se to meso baci, a ovce doslovno umiru od boli bačene sve zajedno na jednu hrpu.

boze.
mogu sve gaziti, cupati, otkidati i nabijati, ali ovce, ne dirajte mi ovce... :(

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 14 sij 2009 22:52

Nisi uocila taj sitni detalj o guljenju koze ovcama? :D Ono, za dobivanje vune, vise ih ne sisamo nego smo ih negdje usput poceli derati. :lol:

Propaganda! :hracak:
bring your mind into my head...

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 14 sij 2009 23:14

:o a daj joj objasnite, a ne samo se sprdati..
@acromium- ono koliko znam, a ajmo reci da je moje znanje skromno, da se ovce strizu, a ne gule, mislim da si pobrkala :)

Avatar
acromium
Postovi: 229
Pridružen/a: 13 sij 2009 21:39

Post Postao/la acromium » 15 sij 2009 13:00

Ameli je napisao/la::o a daj joj objasnite, a ne samo se sprdati..
@acromium- ono koliko znam, a ajmo reci da je moje znanje skromno, da se ovce strizu, a ne gule, mislim da si pobrkala :)
ne, ne U KRIVU STE. Sto se Benettona tice.. stvar je drugacija nego kod ostalih uzgajivaca ovaca. Guljenjem KOŽE, s kojom se normalno, skida i vuna u jednom komadu, se dobiva vuna bolje kvalitete. Nema zabune glede mog posta. :cool:

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 15 sij 2009 13:26

oprosti, ali ovo je jednostavno nevjerojatno i bedasto.
kojeg bi to smisla imalo? pa ne daje ovca vunu samo jednom u zivotu! tak nesto bi, da sad ne ulazimo u etiku, u prvom redu bilo totalno neisplativo.

Avatar
acromium
Postovi: 229
Pridružen/a: 13 sij 2009 21:39

Post Postao/la acromium » 15 sij 2009 13:52

jasamocitam je napisao/la:oprosti, ali ovo je jednostavno nevjerojatno i bedasto.
kojeg bi to smisla imalo? pa ne daje ovca vunu samo jednom u zivotu! tak nesto bi, da sad ne ulazimo u etiku, u prvom redu bilo totalno neisplativo.
Neisplativo?? A recimo Australija?Tamo to recimo mogu provoditi, bas zbog velikog uzgoja.
Ovo je jedan od videa s PETA-ine stranice koji govori bas o tome.

roadkill--> http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp ... &Player=wm

Nakon toga odite dva, tri puta na BACK i vidjet cete da Benetton vrlo dobro posluje od takvog nacina tretiranja ovaca.
Zadnja izmjena: acromium, dana/u 15 sij 2009 14:12, ukupno mijenjano 1 put.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 15 sij 2009 13:59

rekoh da je moje znanje skromno, da pokrije svo ljudsko sranje..
ovo kad covjek gleda..a nemam komentar..ponekad mi se cini da je bolje sto manje znati..

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 15 sij 2009 14:03

Ne nosim krzno, ne kužim što je tu tako kul u nošenju krzna? :? E i da, ne odobravam to.

Avatar
acromium
Postovi: 229
Pridružen/a: 13 sij 2009 21:39

Post Postao/la acromium » 15 sij 2009 14:08

Ameli je napisao/la:rekoh da je moje znanje skromno, da pokrije svo ljudsko sranje..
ovo kad covjek gleda..a nemam komentar..ponekad mi se cini da je bolje sto manje znati..
Je da, blazeni u neznanju. Nego, ne bih ni ja ovo primjetila da nisam dobila neki letak, prije 4-5 godina kada je u Zagrebu bio prosvjed ispred njihove trgovine..Nosili su poveze na ocima i transparente s porukom: ''Benetton, slijep za patnju zivotinja''. Jednostavno ti tako nesto ne moze ne zapeti za oko. :cry:

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 15 sij 2009 18:05

Vidi, prestali smo ih sisati. :o Da baba sad ovo vidi, steglo bi je oko srca.

Tja. Jadne ovce.

Zanima me bi li dobivali kvalitetnije perike kad bi ljudima skidali skalp umjesto da ih sisamo? :D
bring your mind into my head...

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 15 sij 2009 22:44

a što se radi mačkama i psima u Kini, kako bi krzno bilo kvalitetnije?!!

mnogi ne znaju...

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 16 sij 2009 01:50

Uliana je napisao/la:a što se radi mačkama i psima u Kini, kako bi krzno bilo kvalitetnije?!!

mnogi ne znaju...
mislim da u kini krzno macaka i pasa ionako nije bas prioritet.. pogotovo pasa.. na primjer samo: pas koji laje nije dovoljno kuhan..
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Odgovorite