razgovor s anom dragicevic_htv1

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
LB Savjetovaliste
Postovi: 117
Pridružen/a: 21 tra 2008 17:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

razgovor s anom dragicevic_htv1

Post Postao/la LB Savjetovaliste » 13 sij 2009 12:50

U srijedu, 14.1., na prvom programu HTV-a, u 21:40, u emisiji "Proces" trebao bi biti prilog o Ani Dragičević, djevojci koja je nekoliko godina provela u psihjiatrijskoj bolnici zbog lezbijstva.

Emisiju možete pogledati i preko interneta: http://www.hrt.hr/index.php?id=hrt-uzivo

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 13 sij 2009 14:10

tnx na linku

Ftica
Postovi: 126
Pridružen/a: 01 tra 2009 23:24

Post Postao/la Ftica » 08 tra 2009 23:05

u četvrtak 9.04. u 20:05 na drugom programu HTV-a emitira se dokumentarac o Ani, pod naslovom "Zašto?"

http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mrez ... 2009-04-09

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 09 tra 2009 01:40

pošto nisam u mogućnosti da danas pogledam, dali će biti emitovana repriza? Hvala za svaku informaciju.

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 09 tra 2009 09:16

09. 04. u 03:25 na prvom programu će bit repriza :D
slika

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 10 tra 2009 22:04

Zbrkica je napisao/la:09. 04. u 03:25 na prvom programu će bit repriza :D
zaspala :x
ovoga, ima li tko snimljeno pa da uploada na vimeo ili na youtube? thanks.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 13 tra 2009 21:32

Nigdje ničeg, pretresla sam sve živo - čak je i članak o tome zagonetno nestao s HTV-ovih stranica :o. Ako netko u međuvremenu uspije iskopati, molim da mi javi da ga uploadamo na sajt za sve koje nisu vidjele.

Što se samog dokumentarca tiče, Draga i ja smo još neko vrijeme tupo buljile u prazno, a mene je uspio rasplakati. Za to što je tome mladom biću učinjeno nema dovoljne kazne, kao ni adekvatnih riječi.

Ali, očito je Ana rijetko hrabra, tim više što je smogla snage izići u javnost s cijelom pričom i ako nas čita, htjela bih joj poručiti da je jača no što misli da jest, kao i da je život pred njom u svakom smislu i stoga može biti sve što poželi.
Ne mogu ni zamisliti koliko je to teško i strašno, naročito kad te odbaci vlastita majka i odrekne te se na najčudovišniji mogući način, ali ima nade. Bit će na kraju sve to dobro.

Ftica
Postovi: 126
Pridružen/a: 01 tra 2009 23:24

Post Postao/la Ftica » 14 tra 2009 02:58

gledala sam i ja dokumentarac i također bila na rubu suza.
nevjerojatan primjer antiroditeljstva, nažalost poduprt 'stručnjacima'.
jako bih voljela da se Ana uspije iščupati, da izgradi samopouzdanje, osamostali se i da osjeti onu željenu sreću o kojoj je na kraju govorila.
nadam se i da će njena hrabrost za javnim istupom uroditi plodom tj. da će udruge, novinari, odvjetnik, terapeut, njena djevojka i prijatelji ostati 'tu negdje' za nju. i pomagatai joj dok ne stane na svoje noge. ne može joj više nitko vratiti ili popraviti igubljenih 5 godina, ali bar joj se naredne godine mogu nekako podrškom olakšati.

Avatar
Carla del Ponte
Postovi: 68
Pridružen/a: 04 stu 2005 20:10

Post Postao/la Carla del Ponte » 05 svi 2009 19:18

slažem se s onim što ste napisale o ani i njezinim roditeljima i želim joj da što bezbolnije pronađe svoje mjesto na ovom faking svijetu i bude sretna.
ipak.
htjela sam podijeliti s vama nekoliko misli o dokumentarcu koji je bio prikazan na HTV-u. moram priznati da mi je bio potresan ne samo zbog priče kojom se bavio, već i zbog načina na koji ju je prikazao: na početku ni riječi - tko, što, kada, zašto. bum, tras i evo ane koja nešto priča. WTF??!! mjuza turbo depresivna, sve neki suludi kadrovi, te pod, te zid, te opet ona za stolom priča o nečem što se desilo, teče deseta minuta, nemaš i dalje pojma što joj se uopće desilo. bum, tras broj dva i eto nas pred nečijom kućom i ona zvoni i nekoga nešto optužuje i opet bez glave i repa... blabla, da ne duljim.
dakle, drago mi je da je itko snimio dokumentarac o njenoj nesreći jer je i to za naše društvo, vau, korak naprijed. vidjeti to na državnoj televiziji je vau broj dva. ali da je moglo biti malo jasnije, kreativnije, ljudskije, toplije... moglo je. razgovarala sam s nekim poznanicima o dokumentarcu i oni koji nisu znali o čemu se točno radi, a gledali su dokumentarac, kasnije nisu bili ništa pametniji. ... :o
Playing for the other team.

Odgovorite