Zasto lezbijke mrze bisexual

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Lisa
Postovi: 12
Pridružen/a: 24 tra 2009 00:11

Post Postao/la Lisa » 26 tra 2009 20:20

Sekica, pretpostavljam da se citira da bi se znalo na sto se nesto odnosi i ako je upuceno kao odgovor na jedan odredeni post. Inace, ponekad ljudi citiraju i kada se s necim slazu umjesto da sami pisu istu stvar. Ne znam zasto ti je to cudno... :o

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 22 lip 2009 22:10

da podignem temu :cool:

iako je sve manje više napisano (judina sestra :inlove: ) dodala bih samo to da, npr, ja baš i ne volim govoriti da sam bi iz razloga što me nitko ne shvaća ozbiljno. iz očitih razloga. a s ovom "mržnjom" isl. još se nisam explicitno susrela..

i jako me zanima feministička teorija (a užasno me živcira čim spomenem feminizam komentari ljudi koji nemaju pojma o čemu pričam nego odmah zamisle nabrijane radikalne babuskure koje mrze muškarce) ali i općenito gender i queer theory (ali i cijela dekonstrukcija). mislim da sam pročitala da je jedan od razloga zašto lez ne vole vi jer su lezbijke feministički nastrojene pa im zamjeraju. ma šta ima takvih? :? a ima i onih koje ne vjeruju u bisexualnost pa mise da smo mi sve strejtuše koje im kradu cure a kad nam to dopizdi vraćamo se u sigurno okrilje heterosexualnosti--> glupost! (iako vjerojatno ima i takvih :eek: )

eh sad, u zadnje vrijeme dolazim do spoznaje da ima JAKO malo muškaraca koji me mogu privuči fizički i mentalno, na žalost, pa se sve svodi na čistu seksualnu privačnost ali i to se jako rijetko događa. što je i uzrok tome da nisam nikad bila baš u vezi s muškarcem..
očito sam malo više lez nego strejt :P

Marika
Postovi: 87
Pridružen/a: 16 lip 2009 19:31
Ja sam: biseksualka

Post Postao/la Marika » 25 lip 2009 13:22

Citam malo postove i sad vidim koliko jos to ima nekih razlika, ali moram priznati da sam oduvijek sumnjala da sam bi, i ove razlike sad me jos vise zbunjuju, neznam bas zasto u svemu mora bit prepucavanja i kod nekih mržnje, ako nades srodnu dusu bilo kod cure ili decka neka je tako, glavno da su sretni!

Veze mogu puknut iz puno razloga...

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 25 lip 2009 16:59

U temeljima svake predrasude duboko je ukorijenjen strah koji često baš zbog svog inteziteta biva pogrešno zamijenjen za mržnju. Slikarska paleta boja od kojih je svaka postavljena na jedan dio iste, dok netko brzim potezima kista ne pomiješa plavu sa crvenom formirajući nešto novo. Ustaljeni koncept seksualnosti gubi svoju oštrinu polako se prelijevajući u različite nijanse neekvivalentne konvencionalnim okvirima. Egzistencija nečeg što odstupa od heteronormativnosti pomalo ljulja tlo na kojem je građena i sad kad počinje rasti svjesnost o ta dva različita svijeta – onog svijeta koji je heteroseksualan i onog koji nije – niče nešto što briše granicu među tim dvama zajednicama koje su vječno u konfliktu. Neprijatelji na oba teritorija. Osobe koje mogu funkcionirati na obje strane, stoga diskriminacija evolvira, ne samo od strane lezbijske, nego i heteroseksualne zajednice. Promatrajući one u sredini, svaka strana zazire od vezivanja baš zbog straha da njihov prijalaz nije trajan i da u svakom trenutku mogu se povući na drugu stranu. Zaboravlja se da ostavljanje, odlazak, jest postupak koji je vezan uz karakter i emocionalno stanje osobe, ne njenu orijentaciju.

To što i sami jesmo često objektima diskriminacijskog ponašanja, ne znači automatski da ne nosimo u sebi određene predrasude. Svaka osoba ih ima u nekom obliku prema nečemu ili nekome. =) Bez obzira koliko tvrdila suprotno ... a ono jedino što možemo je pokušati ih racionalno pobiti i shvatiti besmisao tog straha koji nas samo svojim okovima koji smo sami iskovali ograničava.

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 25 lip 2009 18:34

Broken Down Angel je napisao/la:Zaboravlja se da ostavljanje, odlazak, jest postupak koji je vezan uz karakter i emocionalno stanje osobe, ne njenu orijentaciju.
svaka čast! ova rečenica zaključuje cijelu raspravu :)
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

bowiete
Postovi: 2
Pridružen/a: 25 kol 2009 22:02

Post Postao/la bowiete » 25 kol 2009 22:22

sillmarien je napisao/la:da podignem temu :cool:

iako je sve manje više napisano (judina sestra :inlove: ) dodala bih samo to da, npr, ja baš i ne volim govoriti da sam bi iz razloga što me nitko ne shvaća ozbiljno. iz očitih razloga. a s ovom "mržnjom" isl. još se nisam explicitno susrela..
znam kako ti je. :( kolko puta sam čula da biseksualnost zapravo ne postoji, a reakcija frendice kad je saznala da sam bi bila je: "ma daaj, to ti je samo faza, proći će te..."
mda, i guess what, nije prošlo. :P

Avatar
Wildcat
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 srp 2009 13:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: kako gdi

Post Postao/la Wildcat » 26 kol 2009 09:03

hmmm... mene je bivša prevarila s dečkom... tj bila je s njim i samnom u isto vrijeme... filing je... preužasan... :violent:

e a kad je skužila da joj je bilo bolje onak i da ju on nije mogo dovoljno dobro zadovoljit onda se htjela opet vratit natrag...

a ne, ne, zaboravi stara moja... :negoduje:
- BORN TO BE WILD -

iwy
Postovi: 108
Pridružen/a: 30 ruj 2008 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: somewhere

Post Postao/la iwy » 26 kol 2009 17:19

bowiete je napisao/la:
sillmarien je napisao/la:da podignem temu :cool:

iako je sve manje više napisano (judina sestra :inlove: ) dodala bih samo to da, npr, ja baš i ne volim govoriti da sam bi iz razloga što me nitko ne shvaća ozbiljno. iz očitih razloga. a s ovom "mržnjom" isl. još se nisam explicitno susrela..
znam kako ti je. :( kolko puta sam čula da biseksualnost zapravo ne postoji, a reakcija frendice kad je saznala da sam bi bila je: "ma daaj, to ti je samo faza, proći će te..."
mda, i guess what, nije prošlo. :P
kod mene ti je takva reakcija bila kada sam rekla da sam lezbijka. kao "bude prošlo"...šmrc, nitko me ne shvaća ozbiljno... :D

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 12 ruj 2009 17:40

a zašto biseksualke misle da su normalnije i more open-minded od lezbi?


kao ja sam sad čudna zato jer volim samo pičku i ne idem ovom sistemu na ruku?!

ne podnosim kad me biseksualke čudno pogledaju kad im kažem da sam lezba, lezba u isključivom smislu te riječi - bisexualka će to pokušati opravdati onim svojim odvratnim propatrijarhalnim eufemizmom: "Aha..misliš žene voliš više..(?)"

Ne. Ne da ih volim više, samo me žene i mogu privući, dakle, samo jedan spol, a one biseksualkice koje si umišljaju da su na višoj razini i normalnije od mene zato jer vole oba spola i da su zato više open- minded - nek se napuše...neću napisat čega. :!:
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 12 ruj 2009 19:32

Uliana je napisao/la:a zašto biseksualke misle da su normalnije i more open-minded od lezbi?


kao ja sam sad čudna zato jer volim samo pičku i ne idem ovom sistemu na ruku?!

ne podnosim kad me biseksualke čudno pogledaju kad im kažem da sam lezba, lezba u isključivom smislu te riječi - bisexualka će to pokušati opravdati onim svojim odvratnim propatrijarhalnim eufemizmom: "Aha..misliš žene voliš više..(?)"

Ne. Ne da ih volim više, samo me žene i mogu privući, dakle, samo jedan spol, a one biseksualkice koje si umišljaju da su na višoj razini i normalnije od mene zato jer vole oba spola i da su zato više open- minded - nek se napuše...neću napisat čega. :!:
..jebo te, ak ja ka bisexulka mislim da sam, normalnija od lezbi, sve svoje "stavila na tapet za psovanje"..neznam otkud ti to, al pobogu, glupost kojoj nema..prije bi rekla za sebe, da nesto nije kako treba :o

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 13 ruj 2009 00:16

Uliana je napisao/la:
Ne. Ne da ih volim više, samo me žene i mogu privući, dakle, samo jedan spol, a one biseksualkice koje si umišljaju da su na višoj razini i normalnije od mene zato jer vole oba spola i da su zato više open- minded - nek se napuše...neću napisat čega. :!:
tebe to tak nekako jako dira... :o
a imas neke druge argumente? cinjenice i to? kako se to umislja? kako da prepoznam jednu takvu biseksualku ako je vidim u gradu?

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Post Postao/la Bash » 13 ruj 2009 09:37

Meni je vjerojatnije da im je bilo čudno ako ne izgledaš po stereotipu lezbe pa su zato mislili da si bi, nego jer je lezbijstvo manje normalno i openminded od biseksualnosti. U svakom slučaju, takvi su nazadni primjerci bipsićka u manjini i nije lijepo generalizirat :)

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 13 ruj 2009 22:09

hmm.. samo da se osvrnem na ovo o varanju..
dakle, moje je misljenje da, ukoliko me djevojka prevari s deckom puno cu lakse to podnjeti, jer eto, jasno mi je sto on ima a ja ne..
s druge strane, prevari li me djevojka s drugom djevojkom, razvit ce se to neumoljivo pitanje o tome sto meni fali.. i osjecaj da je nekako moja krivnja to sto je otisla drugoj..

a sto se tice ovog o misli da se biseksualke osjecaju vise open-minded.. je bullshit.. stvar je pojedinca a ne sex. orjentacije.. naime tvrdnja mi se cini kao da pokusavas ustvrditi da svi kinezi obozavaju rizu..
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 14 ruj 2009 13:48

hvala, ti cirrocco, o hvala ti na ovom postu!

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 16 ruj 2009 18:52

Ameli je napisao/la:
Uliana je napisao/la:a zašto biseksualke misle da su normalnije i more open-minded od lezbi?


kao ja sam sad čudna zato jer volim samo pičku i ne idem ovom sistemu na ruku?!

ne podnosim kad me biseksualke čudno pogledaju kad im kažem da sam lezba, lezba u isključivom smislu te riječi - bisexualka će to pokušati opravdati onim svojim odvratnim propatrijarhalnim eufemizmom: "Aha..misliš žene voliš više..(?)"

Ne. Ne da ih volim više, samo me žene i mogu privući, dakle, samo jedan spol, a one biseksualkice koje si umišljaju da su na višoj razini i normalnije od mene zato jer vole oba spola i da su zato više open- minded - nek se napuše...neću napisat čega. :!:
..jebo te, ak ja ka bisexulka mislim da sam, normalnija od lezbi, sve svoje "stavila na tapet za psovanje"..neznam otkud ti to, al pobogu, glupost kojoj nema..prije bi rekla za sebe, da nesto nije kako treba :o
:o pa ti mi se baš činiš jedna od normalnijih ovdje.

mislim djeluješ kao Ok cura koja je ono što je i ne isfurava se
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 16 ruj 2009 18:54

Cirrocco je napisao/la:hmm.. samo da se osvrnem na ovo o varanju..
dakle, moje je misljenje da, ukoliko me djevojka prevari s deckom puno cu lakse to podnjeti, jer eto, jasno mi je sto on ima a ja ne..
Misliš li na onu stvar koja se diže i spušta ili na to da je jednostavno "more presentable"? Ovo je sad već debeli off, ali ja nekako ne mislim tako. Dapače, nekako mi je ta situacija uvredljivija. U nedostatku boljeg izraza.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 16 ruj 2009 19:37

invalid_user je napisao/la:
Uliana je napisao/la:
Ne. Ne da ih volim više, samo me žene i mogu privući, dakle, samo jedan spol, a one biseksualkice koje si umišljaju da su na višoj razini i normalnije od mene zato jer vole oba spola i da su zato više open- minded - nek se napuše...neću napisat čega. :!:
tebe to tak nekako jako dira... :o
a imas neke druge argumente? cinjenice i to? kako se to umislja? kako da prepoznam jednu takvu biseksualku ako je vidim u gradu?
Imaju rupu u glavi ( jer su open minded ), visoke
su i imaju kurac u ustima...
Pa sve ti je rekla.. :roll:
Kak ne razumiješ... :D
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 16 ruj 2009 20:39

Cirrocco je napisao/la: dakle, moje je misljenje da, ukoliko me djevojka prevari s deckom puno cu lakse to podnjeti, jer eto, jasno mi je sto on ima a ja ne..
aha, znaci najbitnija razlika zasto bi jedna biseksualka bila s tipom je kurac? izvinjavam se na prostodusnosti ako je tvoja implicitna recenica ukljucivala neke psihicke kvalitete koje i wow, muskarci imaju. :o

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 16 ruj 2009 21:52

da, i meni se nekako uvijek cinilo da se ne zaljubljujem u spolne organe, da ga jebes, but that's just me...

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 16 ruj 2009 22:03

lana je napisao/la:da, i meni se nekako uvijek cinilo da se ne zaljubljujem u spolne organe, da ga jebes, but that's just me...
Slažem se...i ja se uvijek zaljubim u dušu...tijelo je samo oklop :) ...nekak je ispalo da su to sve bile ženske duše :D

"....zašto srodna duša mora baš biti muška?"
≈ budi moja voda ≈

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 16 ruj 2009 22:43

invalid_user je napisao/la:
Cirrocco je napisao/la: dakle, moje je misljenje da, ukoliko me djevojka prevari s deckom puno cu lakse to podnjeti, jer eto, jasno mi je sto on ima a ja ne..
aha, znaci najbitnija razlika zasto bi jedna biseksualka bila s tipom je kurac? izvinjavam se na prostodusnosti ako je tvoja implicitna recenica ukljucivala neke psihicke kvalitete koje i wow, muskarci imaju. :o
dakle, buduci da imam iznimno velik broj muskih prijatelja visoko razvijene inteligencije, emotivne inteligencije i intelekta, da muskarci imaju psihicke kvalitete... i ne, nisam mislila na penis, a ako ste vi to tako shvatile vas problem..

pod tim: "jasno mi je sto on ima a ja ne" smatram na kompletan sklop razmisljanja, postavljanja i ponasanja ali i fizicke postave koji muskarci imaju a zene ne..
ili mozda netko smatra da su muskarci i zene isti?
nekim djevojkama jednostavno treba muskarac, da ih vodi ili im povladjuje, da ih obozava ili ignorira, da se mogu pokazat u javnosti, da ju moze "uhvatit kad pada", da se pored njega osjecaju kao mali njezni cvjetic ili kao vampirica dominatrix, a neke eto, jednostavno vole penis vise od vagine..
jer eto, poznavajuci poveci broj bisex. uvjerila sam se da neke od njih takve odnose, ovisno o preferencijama, jednostavno ne mogu razvit sa zenom..

tako, nadam se da sam malko rascistila ovaj problemcic koje neke ovdje ocito imaju vezano uz falusne objekte.. dojma sam da bi Freud imao tu puno toga za reci.. :)
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 17 ruj 2009 01:06

Cirrocco je napisao/la:
invalid_user je napisao/la:
Cirrocco je napisao/la: dakle, moje je misljenje da, ukoliko me djevojka prevari s deckom puno cu lakse to podnjeti, jer eto, jasno mi je sto on ima a ja ne..
aha, znaci najbitnija razlika zasto bi jedna biseksualka bila s tipom je kurac? izvinjavam se na prostodusnosti ako je tvoja implicitna recenica ukljucivala neke psihicke kvalitete koje i wow, muskarci imaju. :o
pod tim: "jasno mi je sto on ima a ja ne" smatram na kompletan sklop razmisljanja, postavljanja i ponasanja ali i fizicke postave koji muskarci imaju a zene ne..
ili mozda netko smatra da su muskarci i zene isti?
aha, a koji su to "fizicki postavi" koje muskarci imaju a zene nemaju, osim penisa i viska dlaka? :o
izuzevsi to, ovo ostalo navedeno ("kompletan sklop razmisljanja, postavljanja i ponasanja"), uzevsi u obzir "jer eto, jasno mi je sto on ima a ja ne.." logicki oznacava zenu kao nekog tko ili nema ili ima kompletno drugaciji "sklop razmisljanja, postavljanja i ponasanja" od muskaraca. osim ako ne referiras na izricito neki osobni primjer.


zaboravi ustvari, ne da mi se ulaziti u ovo.

Plague

Post Postao/la Plague » 17 ruj 2009 05:45

Sta ste se odma uzjogunile? Chill out lejdiz.
Slazem se s Cirocco. Isto mislim da bi lakse prihvatila da me cura ostavi zbog decka. Da me ostavi zbog druge cure sigurno bi se pitala sta to meni fali, usporedivala bi se s tom drugom curom, kako u fizickom tako i u psihickom smislu i vjerojatno bi na kraju razvila neke komplekse u odnosu na nju, tipa da je pametnije, ljepsa, zgodnija i sigurno ima ono nesto sto ja nemam. Kad tad bi me proslo al mi ne bi bilo lako.
Kad su muskarci u pitanju sve te usporedbe padaju u vodu. Mozda je shvatila da joj je lakse i drustveno prihvatljivije imat vezu s musarcem, mozda se zazelila muske jednostavnosti i jednostavnosti takve veze.
Ne znam, neusporedivo mi je to, kruske i jabuke.
I nemojte sad i mene napast jer govorim cisto s nekakvog subjektivnog stajalista i ne namecem svoju tvrdnju kao opcevazecu. Ja tako mislim, vi ne mislite - super.

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 17 ruj 2009 07:54

PicajzLa je napisao/la:Sta ste se odma uzjogunile? Chill out lejdiz.
Slazem se s Cirocco. Isto mislim da bi lakse prihvatila da me cura ostavi zbog decka. Da me ostavi zbog druge cure sigurno bi se pitala sta to meni fali, usporedivala bi se s tom drugom curom, kako u fizickom tako i u psihickom smislu i vjerojatno bi na kraju razvila neke komplekse u odnosu na nju, tipa da je pametnije, ljepsa, zgodnija i sigurno ima ono nesto sto ja nemam. Kad tad bi me proslo al mi ne bi bilo lako.
Kad su muskarci u pitanju sve te usporedbe padaju u vodu. Mozda je shvatila da joj je lakse i drustveno prihvatljivije imat vezu s musarcem, mozda se zazelila muske jednostavnosti i jednostavnosti takve veze.
Ne znam, neusporedivo mi je to, kruske i jabuke.
I nemojte sad i mene napast jer govorim cisto s nekakvog subjektivnog stajalista i ne namecem svoju tvrdnju kao opcevazecu. Ja tako mislim, vi ne mislite - super.
Mene još nikada cura nije ostavila zbog druge cure već zbog okoline i razmišljanja - želim normalan obiteljski život, The Perfect Picture - kućicu, muža i dječicu...I to frustrira; mislim da je gore kad te netko ostavi zbog onoga što nisi i što nikada nećeš postati :( .
("Bolje se roditi bez k.... nego bez sreće; jer ako imaš sreće, narasti će ti")
....da me cura ostavi zbog cure bio bi to pozitivan šok, ok, ona je bolja (hmm, da li se takva rodila :wink: ), moram poraditi na sebi, znam što poboljšati..... :D
≈ budi moja voda ≈

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 17 ruj 2009 08:47

aquarius001 je napisao/la:Mene još nikada cura nije ostavila zbog druge cure već zbog okoline i razmišljanja - želim normalan obiteljski život, The Perfect Picture - kućicu, muža i dječicu...I to frustrira; mislim da je gore kad te netko ostavi zbog onoga što nisi i što nikada nećeš postati :( .
Mislim da ovo prilično ima smisla, eto, bolje si to rekla od mene. Sve to najjače dolazi do izražaja ako cura nije out, ne u nekom širokom smislu, nego kad je toliko u ormaru da za vašu vezu znaju samo zajednički prijatelji/ce, a s njezine strane pak nitko. Elem, otišla je s nekim tipom, a vi kao da nikad niste ni postojale. Što mislite, kakav je to osjećaj? Budući da se to meni skoro dogodilo (srećom nije ali bilo je blizu), iz prve ruke mogu reći da je jako, ali jako usran i da bi mi posve sigurno bilo draže da je na tome mjestu bila neka žena.

I s tim Freud nema ama baš nikakve veze, kao što to Cirrocco pomalo s visoka pokušava implicirati, onako kao u šali. Ha ha.

Plague

Post Postao/la Plague » 17 ruj 2009 09:11

@Tamara
Razumijem sto hoces rec, iako ja nisam pricala o tome a vjerujem da ni Cirocco nije. Ja sam pricala o tome kad se zaljubi u decka a ne kad ode s njim da bi joj bilo lakse u zivotu. To je, vjerujem, odvratna situacija i samo govori koliko je ona jadna kad je u stanju odrec se ljubavi zbog neprihvacanja okoline.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Bazicno hetero zene

Post Postao/la ticklebook » 17 ruj 2009 11:30

Ne znam, stalno razmisljam sta napisati o ovom.
A sta ako je ON muska verzija mene. Isti interesi, radne navike, jednako ostavlja knjige i papire posvuda, citamo iste knjige, casopise (ne znajuci)... (ok, jedino se on zdravije hrani :D ).
I sta ako nas ne razdvajaju ni kilometri ni vremenske zone, ni to sto se vidimo par sati jednom u par godina, kad je ljuta ili tuzna zove mene ili kad prica o zajednickim uspomenama pa se raznjezi. Ili kad se prekooceanski raspadamo na "Zute dunje". Sve je vrlo prijateljski. Ali smo tu.
Sta ako s NJIM (u njenom drustvu) sjedim u bircu i pricam kao sa sobom, zabrijemo na kompjutere, globalnu ekonomiju, rat u Iraku, a onda mi on usput kaze da ona non-stop prica o meni i da me je morao koancno upoznati.
Sta ako zbog udaljenosti i svadje s tadasnjom koja nije htjela ici nisi otisla na njeno vjencanje ali kad cujes Svirajte mi jesen stize dunjo moja i Lepu protinu kci i Ne volim januar pomislis na nju. I ona to zna. Sta ako si prva kojoj je rekla da ce se udati, ako ti prije njega znas ako joj kasni, i prolazis tu dramu i obje se vec ufurate u to da je trudna, a onda javi da je dobila pa nekako osjetis - razocaranje?!
Osoba uz koju sam odrastala, koja je bezgranicno prastala i prihvacala, moje planove, moje ambicije i moj cinizam, uz koju sam jedino osjetila bezuvjetnu ljubav za sebe u potpunosti kakva jesam.
To sto je sad gdj. X., koliko mijenja cinjenica da jos imam posebno mjesto u njenom zivotu?
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 17 ruj 2009 11:40

vratila bi se na onaj dio :aquarius001 je napisala:
Mene još nikada cura nije ostavila zbog druge cure već zbog okoline i razmišljanja - želim normalan obiteljski život, The Perfect Picture - kućicu, muža i dječicu...I to frustrira; mislim da je gore kad te netko ostavi zbog onoga što nisi i što nikada nećeš postati Sad .
_ Draga moja, ona zenska koja ode zbog ovih razloga koje si ti navela, cili je zivot nesritna, jer ovo je "maska", na koju se naviknes, al to nisi ti, dosta je njih koje su uspjele skinuti te "maske" i tek tad shvatile i osjetile da imaju obitelj: dijete, nju, malu kucicu u cvijecu,itd.
normalno je ono sto si ti, a ne sto zeli okolina (jebeno lako mi pisat, al tesko sprovest :roll: ).
Muski i zenski svijetovi su razliciti, ali nesto zajednicko krasi i jedan i drugi, a to je dusa. Lako za penis, narucis ga preko kataloga :D , ljubav niti naruciti, niti kupiti, "Nju" sretnes u nekom lokalu, na ulici, na poslu na zabavi i tad nije bitno jel to musko ili zensko!
Zapravo, sve je to toliko komplicirano, po meni, svijet je sarolik, ljudi su razliciti, namjere razlicite, a zelje su u vecini negdje Skrivene u nama!
Smotala san sve :D , pustit cu ovaj post, pa tko razumi-razumi :D
Klik ;)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 17 ruj 2009 11:40

Ako ti ta situacija odgovara, ta činjenica ne mijenja ništa.
Ako pak postoji želja/nada/nešto da zapravo želiš biti s njom, onda mijenja sve jer, na koncu, ona dijeli život i svakodnevnicu te liježe i budi se s nekim drugim.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 17 ruj 2009 12:01

Pa ja vjerujem u mogucnost normalnog obiteljskog zivota - sa zenom.
Stvar je samo kad to obje strane zele.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Odgovorite