Zasto lezbijke mrze bisexual

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 17 ruj 2009 12:15

tamara3 je napisao/la: Elem, otišla je s nekim tipom, a vi kao da nikad niste ni postojale. Što mislite, kakav je to osjećaj? Budući da se to meni skoro dogodilo (srećom nije ali bilo je blizu), iz prve ruke mogu reći da je jako, ali jako usran i da bi mi posve sigurno bilo draže da je na tome mjestu bila neka žena.
Zasto, zensko? Draga Tam, ako ode, boli isto, dal je razlog, zena, muskarac, ili nitko, jednostavno zeli otici ..biti ostavljen zbog bilo kojeg razloga izaziva istu bol i gorcinu! Skloni smo prebacivati krivicu prekida na druge i pocesto ih mrziti, al tu nitko nije kriv osim te dvije strane koje su bile u vezi! I boli, jebeno boli, kad znas da se budi pored nekog drugog, dal to bilo musko ili zensko!

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 17 ruj 2009 12:34

E hebiga Ameli, kad izvlačiš citat iz konteksta. Rekla sam i nešto drugo što je jako važno za isti taj kontekst. A mržnju ni krivnju nisam spomenula ni u tragovima.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 17 ruj 2009 12:53

ticklebook je napisao/la:Pa ja vjerujem u mogucnost normalnog obiteljskog zivota - sa zenom.
Stvar je samo kad to obje strane zele.
:thumbup:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 17 ruj 2009 13:38

Pa i ja isto, kao i mnoge ovdje valjda, ali kakve to sad ima veze :o?

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 17 ruj 2009 13:59

Pa samo hocu reci da nema potrebe ostaviti nekog jer želiš djecu. Pod uvjetom da je i druga strana OK sa tim, naravno :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 17 ruj 2009 13:59

Pa... jasno... ali opet ne vidim vezu :o.

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 17 ruj 2009 15:24

Nemrzim ja te žene. Moja veza sa ženom je bila nepunih 11 g. bila je to veza baš u istom stanu itd... Šta se desilo? ja neznam sebi objasniti... ona se udala.

Znam samo da je boljelo... mene naravno, bol po meni nebi ništa bijo lakši, da je otišla i sa ženom. Sreću sam joj poželila svakako. Jedino što sam tada smršala 18.kg i 5et godina mi trebalo da se dignem iz pepela.
Sad, zašto jedne mogu i sa muškarcem i sa ženom neznam. Neznam niti razumjem tu potrebu takođe... cura ima curu, i još 1ednu negdje na strani. Ja osobno mislim, boli jednako dali te vara ili ostavi, nebitno na spol :)
ne ruši most, možda nas poveže

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 17 ruj 2009 15:33

sekice ma o čemu ti pričaš? ima dečka i jednu curu i još jednu "na strani" -- u isto vrijeme --? :o ili šta, ne razumijem..
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 17 ruj 2009 15:35

sillmarien je napisao/la:sekice ma o čemu ti pričaš? ima dečka i jednu curu i još jednu "na strani" -- u isto vrijeme --? :o ili šta, ne razumijem..
ma zivjele su skupa, njih dvi.

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 17 ruj 2009 15:58

jebiga, jel ja pričam indijanski ili? rekla sam da nerazumijem varanje, nerazumijem ni razlog za takvo nešto. :) ma nebitno sad...
ne ruši most, možda nas poveže

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 17 ruj 2009 16:05

E, jebiga zaboravila dodati, svak od nas ima priliku za prevarati, odvisno je samo kakav je ko karakter :) Ali ja sebe nikad nevaram :!:
ne ruši most, možda nas poveže

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 17 ruj 2009 16:29

:roftl: sekica pitala te je, nesto drugo,
ima dečka i jednu curu i još jednu "na strani" -- u isto vrijeme --?

trbuh me boli od smija, jedan u kupe, drugi u spade :D

Plague

Post Postao/la Plague » 17 ruj 2009 16:51

sekica63 je napisao/la:jebiga, jel ja pričam indijanski ili?
A ono...


Ma Sillmarien nije jasno sta ti je ovo znacilo:
[A nije ni meni bome] :o
sekica63 je napisao/la: Sad, zašto jedne mogu i sa muškarcem i sa ženom neznam. Neznam niti razumjem tu potrebu takođe... cura ima curu, i još 1ednu negdje na strani

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 17 ruj 2009 18:44

... evo da se opet potrudim razložiti, ako mi uspije?

Recimo ne moja bivša, nego ima primjera... imaš curu i još jednu negdje postrani. Znači varaš. Sad ti to sve premalo,i još dečka imaš. Ameli molim te prevedi im, ako opet ne skuže :aaaargh: ja ću umrijet od smijeha, a biću ujedno i žalosna :) Ma jednostavno nerazumjem te nečije potrebe :!:
ne ruši most, možda nas poveže

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 17 ruj 2009 19:30

Ameli je napisao/la:_ Draga moja, ona zenska koja ode zbog ovih razloga koje si ti navela, cili je zivot nesritna, jer ovo je "maska", na koju se naviknes, al to nisi ti, dosta je njih koje su uspjele skinuti te "maske" i tek tad shvatile i osjetile da imaju obitelj: dijete, nju, malu kucicu u cvijecu,itd.
normalno je ono sto si ti, a ne sto zeli okolina (jebeno lako mi pisat, al tesko sprovest :roll: )
Ja znam o čemu pričaš; ova osoba iz moje priče se udala ali mi i dan danas kaže da nikad neće sebi oprostiti što me ostavila....da sam ja jedina osoba s kojom je poželjela imati dijete/obitelj (The Perfect Picture)...

Život je odabir puteva...smjerova...mi biramo...mi živimo s odlukom....
Moj životni moto (jedan od) je:

"If I fail, if I suceed, at least I`ll live as I believe!" :D
≈ budi moja voda ≈

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 17 ruj 2009 20:29

:thumbup: Ja što jesam, provodila sam i u realnom životu... Nadam se da ću imati još priliku :aha:
ne ruši most, možda nas poveže

Plague

Post Postao/la Plague » 17 ruj 2009 20:53

sekica63 je napisao/la:... evo da se opet potrudim razložiti, ako mi uspije?

Recimo ne moja bivša, nego ima primjera... imaš curu i još jednu negdje postrani. Znači varaš. Sad ti to sve premalo,i još dečka imaš.:
I kakve to veze ima s biseksualkama? :?
Mislim da to spada pod varanje a to nije tema ovog topika.
Ne treba nam svima odjednom pet komada muskaraca i zena.
Lakse malo sa stereotipovima.
Zadnja izmjena: Plague, dana/u 17 ruj 2009 21:23, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 17 ruj 2009 20:59

pa kužim ja šta ti govoriš (oh do i hope so), ali mi nije jasno jel misliš da bisexualke ujedno i varaju jer moraju imati sve odjednom :o
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Avatar
GaMeS
Postovi: 536
Pridružen/a: 22 svi 2009 15:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Over the rainbow

Post Postao/la GaMeS » 17 ruj 2009 21:02

sillmarien je napisao/la:pa kužim ja šta ti govoriš (oh do i hope so), ali mi nije jasno jel misliš da bisexualke ujedno i varaju jer moraju imati sve odjednom :o
da. i ja se pitala dal si to mislila. :?
I know, you want the sin without the sinner

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 17 ruj 2009 21:34

naslov, da se podsjetimo : Zasto lezbijke mrze bisexual?..malo smo se pogubile.

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 18 ruj 2009 01:51

Ja se nisam pogubila, i znam koja je tema. Nemrzim ih. to niste pročitale jel? a u više navrata sam pisala nemrizim :aha: Skulirajte se :)
ne ruši most, možda nas poveže

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 18 ruj 2009 12:33

pa mislim da se nismo pogubile. jer bi i ovo mogao biti jedan od razloga zašto lez "ne vole" bi.. jel, ovaj stereotip da moraju imat sve odjednom.. al ok, nisam dobila odgovor pa ono :o
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 19 ruj 2009 20:01

Bash je napisao/la:Meni je vjerojatnije da im je bilo čudno ako ne izgledaš po stereotipu lezbe pa su zato mislili da si bi, nego jer je lezbijstvo manje normalno i openminded od biseksualnosti. U svakom slučaju, takvi su nazadni primjerci bipsićka u manjini i nije lijepo generalizirat :)
pa to bi mi isto diglo živac zato jer ja baš želim izgledat str8 i istovremeno očekujem da me okolina prihvati i vidi kao različitu od hetero žena, ubija me u pojam što nivo percepcije i kolektivna svijest funkcionira po dihotomijskom hetero patternu.

znam, pomirila sam se s tim al s vremena na vrijeme se osjetim neuklopljivo i neprihvaćeno pa onda dođem tu kukat :(
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 19 ruj 2009 20:05

:o zasto cinis od sebe, ono sto ne bi htjela biti?..prvo ti sama prihvati sebe kakva jesi..pa onda?

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 19 ruj 2009 20:38

Cirrocco je napisao/la: ..
pod tim: "jasno mi je sto on ima a ja ne" smatram na kompletan sklop razmisljanja, postavljanja i ponasanja ali i fizicke postave koji muskarci imaju a zene ne..
ili mozda netko smatra da su muskarci i zene isti?
nekim djevojkama jednostavno treba muskarac, da ih vodi ili im povladjuje, da ih obozava ili ignorira, da se mogu pokazat u javnosti, da ju moze "uhvatit kad pada", da se pored njega osjecaju kao mali njezni cvjetic ili kao vampirica dominatrix, a neke eto, jednostavno vole penis vise od vagine..
jer eto, poznavajuci poveci broj bisex. uvjerila sam se da neke od njih takve odnose, ovisno o preferencijama, jednostavno ne mogu razvit sa zenom..
a kao od žene to isto ne možeš dobiti?

kao žena te nemre uhvatit `kad padaš` ili ti nju?

upravo me to i smeta kod NEKIH biseksualki što nisu u mogućnosti vidjeti dečka u curi, jer tako im je to odgojem usađeno da žena može bit samo žena, a čak i kad je butch ili transgender opet je lošija verzija muškarca...
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 19 ruj 2009 20:43

Ameli je napisao/la::o zasto cinis od sebe, ono sto ne bi htjela biti?..prvo ti sama prihvati sebe kakva jesi..pa onda?
onda šta da čovjek kaže na ovo...?
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 19 ruj 2009 22:29

Uliana je napisao/la:
Cirrocco je napisao/la: ..
pod tim: "jasno mi je sto on ima a ja ne" smatram na kompletan sklop razmisljanja, postavljanja i ponasanja ali i fizicke postave koji muskarci imaju a zene ne..
ili mozda netko smatra da su muskarci i zene isti?
nekim djevojkama jednostavno treba muskarac, da ih vodi ili im povladjuje, da ih obozava ili ignorira, da se mogu pokazat u javnosti, da ju moze "uhvatit kad pada", da se pored njega osjecaju kao mali njezni cvjetic ili kao vampirica dominatrix, a neke eto, jednostavno vole penis vise od vagine..
jer eto, poznavajuci poveci broj bisex. uvjerila sam se da neke od njih takve odnose, ovisno o preferencijama, jednostavno ne mogu razvit sa zenom..
a kao od žene to isto ne možeš dobiti?

kao žena te nemre uhvatit `kad padaš` ili ti nju?

upravo me to i smeta kod NEKIH biseksualki što nisu u mogućnosti vidjeti dečka u curi, jer tako im je to odgojem usađeno da žena može bit samo žena, a čak i kad je butch ili transgender opet je lošija verzija muškarca...
bila bih ti zahvalna da pazljivije citas :)
nisu ili ne zele.. to je stvar izbora i ne vidim zasto bi si tu netko smio davat za pravo to im predbacivati..
jednako kao da nekoj lezbijki predbacis jer se pali eto, samo na butch.. a bas bi joj ljepo moglo bit sa femme..
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Avatar
stanica prema suncu
Postovi: 774
Pridružen/a: 13 tra 2007 17:46
Spol/rod: žensko

Post Postao/la stanica prema suncu » 20 ruj 2009 07:50

ti to mislis, jer ti jos ni jedna nije pokazala da te moze uhvatit kad padas.

smatram da jednaku sigurnost mozes dobiti i od cure i od decka. ovisi kako je to sve poslozeno u tvojoj glavi.

boli kad ode, nebitno s kim

i da, ne znam zasto lez mrze bi. valjda zbog nesigurnosti. ja nikog ne mrzim. sve vas volim :)

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 20 ruj 2009 08:16

stanica prema suncu je napisao/la: i da, ne znam zasto lez mrze bi. valjda zbog nesigurnosti. ja nikog ne mrzim. sve vas volim :)
Slažem se :) :) :)
≈ budi moja voda ≈

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 20 ruj 2009 14:00

Uliana je napisao/la:
Ameli je napisao/la::o zasto cinis od sebe, ono sto ne bi htjela biti?..prvo ti sama prihvati sebe kakva jesi..pa onda?
onda šta da čovjek kaže na ovo...?
aj dobro nisam te ocigledno shvatila :)

Odgovorite