Zasto lezbijke mrze bisexual

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 24 ruj 2009 19:04

imam jednu frendicu bisex. koja me jednom, dvaput godišnje nazove i potuži se da su joj se zgadili muškarci, da joj se doslovno bljuje
od njihovih mongoloidnih maloumnih uleta, te da će poludjeti od soliranja i apstinencije - pa onda zamoli mene da je dođem zadovoljit, kao dečko.

profesorica psihologije me najbolje razumije kad mi dozvoljava da se vježbam na njoj. :cool:
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 24 ruj 2009 19:37

Uliana je napisao/la:imam jednu frendicu bisex. koja me jednom, dvaput godišnje nazove i potuži se da su joj se zgadili muškarci, da joj se doslovno bljuje
od njihovih mongoloidnih maloumnih uleta, te da će poludjeti od soliranja i apstinencije - pa onda zamoli mene da je dođem zadovoljit, kao dečko.
.. :o e jbg, zbog takvih i onih koje muzeve "ugmizu" u krevet, mi koje nismo takve, dodjemo na glas ka "pervezne kucke", jbn i zene i muske i sex ..falin te vec duze apstiniram, napij se, nasmij se ajmo doma :roll:

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 24 ruj 2009 19:37

Ja mislim da je najbolje biti BI...ako ste samo homo ili samo hetero, automatski eliminirate 50% populacije!!! :kolo:

Kao što već napisah u ovom postu - ja se zaljubim u dušu, a ne u spol :D
≈ budi moja voda ≈

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 24 ruj 2009 19:39

aquarius001 je napisao/la:Ja mislim da je najbolje biti BI...ako ste samo homo ili samo hetero, automatski eliminirate 50% populacije!!! :kolo:

Kao što već napisah u ovom postu - ja se zaljubim u dušu, a ne u spol :D
..pitat cu te nesto sto me jedna adminka pitala:- da san ruzna ka ..dal bi se zaljubila u mene, kvazimoda?

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 25 ruj 2009 19:07

aquarius001 je napisao/la:
lana je napisao/la:da, i meni se nekako uvijek cinilo da se ne zaljubljujem u spolne organe, da ga jebes, but that's just me...
Slažem se...i ja se uvijek zaljubim u dušu...tijelo je samo oklop :) ...nekak je ispalo da su to sve bile ženske duše :D

"....zašto srodna duša mora baš biti muška?"
mozda si s krive strane šanka! :D

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 25 ruj 2009 20:36

Ameli je napisao/la:
aquarius001 je napisao/la:Ja mislim da je najbolje biti BI...ako ste samo homo ili samo hetero, automatski eliminirate 50% populacije!!! :kolo:

Kao što već napisah u ovom postu - ja se zaljubim u dušu, a ne u spol :D
..pitat cu te nesto sto me jedna adminka pitala:- da san ruzna ka ..dal bi se zaljubila u mene, kvazimoda?
Pa kaj nisi gledala Ljepoticu i zvijer - HAPPY END!!! :inlove:
≈ budi moja voda ≈

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 25 ruj 2009 20:37

lana je napisao/la:
aquarius001 je napisao/la:
lana je napisao/la:da, i meni se nekako uvijek cinilo da se ne zaljubljujem u spolne organe, da ga jebes, but that's just me...
Slažem se...i ja se uvijek zaljubim u dušu...tijelo je samo oklop :) ...nekak je ispalo da su to sve bile ženske duše :D

"....zašto srodna duša mora baš biti muška?"
mozda si s krive strane šanka! :D
:lol:
≈ budi moja voda ≈

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 26 ruj 2009 17:25

Ameli je napisao/la: .. :o e jbg, zbog takvih i onih koje muzeve "ugmizu" u krevet, mi koje nismo takve, dodjemo na glas ka "pervezne kucke", jbn i zene i muske i sex ..falin te vec duze apstiniram, napij se, nasmij se ajmo doma :roll:
  • OK :o
What kind of language is that ? :?
  • :lol:
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 26 ruj 2009 17:51

Uliana je napisao/la:
Ameli je napisao/la: .. :o e jbg, zbog takvih i onih koje muzeve "ugmizu" u krevet, mi koje nismo takve, dodjemo na glas ka "pervezne kucke", jbn i zene i muske i sex ..falin te vec duze apstiniram, napij se, nasmij se ajmo doma :roll:
  • OK :o
What kind of language is that ? :?
  • :lol:
Dalmoški :roftl: ...nije još priznat kao jezik al bude, valjda ;) ...a Am ti govori još i posebnim dijalektom...don`t bother :D
≈ budi moja voda ≈

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 26 ruj 2009 19:25

@Uliana mi vraca, sad se ona sprda na moj racun :twisted: ..
@Aqua, nije bolan to Dalmuški, kaj ti je? :o ..to je moj jezik koji nitko ne razumije, tako mi je lakse i kad pisem pametno ili glupo, na isto mi dodje, nitko me nerazumije :o
ot. iskreno zivo mi se Fucka, dal ce me netko voljet ili nece i koji je razlog njegove mrznje, samo nek je sto dalje od mene!

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 26 ruj 2009 20:55

Ameli je napisao/la:@Uliana mi vraca, sad se ona sprda na moj racun :twisted: ..
@Aqua, nije bolan to Dalmuški, kaj ti je? :o ..to je moj jezik koji nitko ne razumije, tako mi je lakse i kad pisem pametno ili glupo, na isto mi dodje, nitko me nerazumije :o
ot. iskreno zivo mi se Fucka, dal ce me netko voljet ili nece i koji je razlog njegove mrznje, samo nek je sto dalje od mene!
:)
≈ budi moja voda ≈

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 27 ruj 2009 12:24

aquarius001 je napisao/la:Kao što već napisah u ovom postu - ja se zaljubim u dušu, a ne u spol :D
:roll: uh... doista, recimo da osoba tvog života ima apsolutno sve karakteristike koje tražiš, da je naprosto idealna, savršena, a da je fizički stravično ružna i odbojna (po tvojim kriterijima, zato neću stavljat nikakve slike), kaj onda?

Mislim, meni to s "osobama" i "dušama" ne drži vodu.

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 27 ruj 2009 14:10

hmm.. po mom iskustvu..i mojim kriterijima..ruzna/lijepa dusa se vidi.. itekako se vidi vec u fizickom izgledu..
:peace:
liquid running...

Plague

Post Postao/la Plague » 27 ruj 2009 14:13

Naravno da nećeš bit s nekim tko ti je fizički apsolutno odvratan. Ali kad je sve na mjestu fizički i psihički pa kad kliknete onda postane sporedno ima li pizdu ili kurac.
Ispričavam se na načinu na koji se izražavam ali sve mi se čini da je to jedini način da neki shvate.

Avatar
Miki
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 stu 2005 17:27
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Miki » 27 ruj 2009 14:20

Meni su rekli da je pizda karakterna osobina, a pička da je organ :o
slika

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 27 ruj 2009 14:24

Kako ti netko tko ti je prekrasan iznutra može biti odvratan izvana?
Materija je podređena onom unutarnjem.
I ne samo podređena, već i određena time.

FleursDeMal
Postovi: 101
Pridružen/a: 25 ruj 2009 11:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Ljubljana

Post Postao/la FleursDeMal » 27 ruj 2009 14:55

Ja mislim, da neko, koji se zaljubuje/voli samo jedan spol (strejt/homo) tesko razumije nekog, koji se moze napaliti/voliti oba spola. Ne znam, zasto treba praviti doktorat onim, koji vole oba spola in takodze ne trebaju praviti doktorat ovi, koje vole samo jedan spol. Jebatga, obstoji homo i bisex i strejt i trans i aseks i etc. etc. Svako ima svoju "definiciju", zasto se napale bas na neku osobu - treba postovat njihov izbor.

A zasto lezbijke mrze biseks? Mozda zbog nedostatka samozavesti (self-esteem), nedostatka povijerjenja u vezu i u osobu, s kojom se lezbijka nalazi.

Ja sam obratno prvo pocela odnosima sa djevojkami a tek sad sam u vezi sa muskarcem - nikad si nisam mislila, da ce bit tak al tako je. Vijerujem u women sexual fluidity i u to, da se tijekom zivota ljudim mijenjaju spolne preferencije. Nisu sve zene, koje su prvotno pocele imate veze s muskarcima a onda prijesle na zene, bile samo pod pritisakom druzbe (society) i druzbenih ocekivanja.

P.S.: Ima neka super knjiga od Lisa M. Diamond: Woman sexual fluidity: understanding Women's Love and Desire
http://www.amazon.com/Sexual-Fluidity-U ... 0674032268

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 27 ruj 2009 15:21

FleursDeMal je napisao/la:A zasto lezbijke mrze biseks? Mozda zbog nedostatka samozavesti (self-esteem), nedostatka povijerjenja u vezu i u osobu, s kojom se lezbijka nalazi.
da ne ulazim u to kako je neistinito, a da ne kažem glupo to što si napisala, ja apsolutno ne vidim kako itko ikoga može mrziti zbog nedostatka samopouzdanja .. :o

ali moguće je i da sam ja nešto krivo shvatila, pa ako je tako unaprijed se ispričavam :o
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Plague

Post Postao/la Plague » 27 ruj 2009 15:41

Ja se slažem sa Fleurs.
I čini mi se da se taj nedostatak samopouzdanja o kojem govori odnosi na strah lezbi da ih se ne ostavi zbog muškarca. Ako nije tako ispravite me.

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 27 ruj 2009 15:58

(joj ne znam zašto ulazim u sve ovo again and again, ali evo...)

@pic: onda bi to bilo da su lezbe nepovjerljive i imaju manjak samopouzdanja u vezi sa biseksualkama?
jer ja sam shvatila obrnuto :o

aL i dalje se ne slažem.. jer po tome ispada da su bisex nekakve nevjerne drolje koje nikad nisu sa sobom na čisto dal žele pizde ili kurca.. :!:
ne vidim zašto bi ih (lezbe) bilo više strah da će ih netko ostaviti nego u bilo kojem drugom slučaju.

samo želim reći da mi je takva paranoja nerazumljiva :o

/btw. jel moguće da se, Pic, ja i ti napokon ne slažemo oko nečega? :eek: )
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Plague

Post Postao/la Plague » 27 ruj 2009 16:08

Meni nije nerazumljivo jer znamo da se dobar dio bipsićki kad tad odluči vodit "normalan" i društveno prihvatljiv život s muškarcem, djecom i kućicom u cvijeću. Ne kažem sve, ali ima ih i mislim da se upravo toga lezbe boje.
Mislim da bi se i ja bojala u potpunosti prepustit nekom tko nije sasvim načisto sa svojom seksualnošću.
sillmarien je napisao/la: btw. jel moguće da se, Pic, ja i ti napokon ne slažemo oko nečega? :eek:
Da, zamisli. :o
Šok i nevjerica!
Moralo se i to jednom dogodit. :o

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 27 ruj 2009 16:36

Miki je napisao/la:Meni su rekli da je pizda karakterna osobina, a pička da je organ :o
rambo.. :inlove:
liquid running...

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Post Postao/la Bash » 27 ruj 2009 17:15

PicajzLa je napisao/la:Meni nije nerazumljivo jer znamo da se dobar dio bipsićki kad tad odluči vodit "normalan" i društveno prihvatljiv život s muškarcem, djecom i kućicom u cvijeću. Ne kažem sve, ali ima ih i mislim da se upravo toga lezbe boje.
Mislim da bi se i ja bojala u potpunosti prepustit nekom tko nije sasvim načisto sa svojom seksualnošću.

Šta se tiče ovog razloga zbog kojeg se neke lezbe boje bit s bipsićkama, malo mi vuče na licemjerje i da cura koja mi se sviđa ne želi bit sa mnom jer san bi, pisala bi na turn-off temi. Mislin wtf, ako bipsićka završi s tipom i ima djecu, to je konformizam, a da je sa ženom, to je prava ljubav? :(

btw. jesi ti upravo rekla da bipsići nisu načisto sa svojom seksualnošću ili san te krivo skužila? :o

Plague

Post Postao/la Plague » 27 ruj 2009 17:34

Ne, rekla sam da ih ima koji će učinit ono šta je društveno prihvatljivije. I to je činjenica. Ne kažem da su svi bipsići takvi. Ja prva nisam.
I ne, ne tvrdim da nisu sigurni u svoju seksualnost, nego da odu linijom manjeg otpora jer im se ne da borit za ljubav zbog koje će bit diskrimirani.
Ponavljam, nisu svi takvi, ali ih ima i jasno mi je zašto se lezbe boje zaljubit u nekog takvog.

Avatar
GaMeS
Postovi: 536
Pridružen/a: 22 svi 2009 15:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Over the rainbow

Post Postao/la GaMeS » 27 ruj 2009 17:40

nekako se slažem sa picajzlom.

kad si biseksualnan , dvojne si prirode, znaći želiš tj sviđaju ti se i muškarci i žene. Nekima je lakše izabrati muškarca jer onda ne osjećaju pritisak društva i društvenih predrasuda.Tvoj roditelji na kraju krajeva će prije htjeti da budeš u "normalnoj"(po njima normalna) vezi sa muškarcem. Lakše im je na kraju krajeva voditi život uz muža i sa mogučnošću da imaš djecu i u braku si,a uz to usreš i roditelje.
I know, you want the sin without the sinner

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Post Postao/la Bash » 27 ruj 2009 17:46

Ok, ali kako bilo ko može znat voli li ta žena stvarno tog tipa ili je s njim radi sela? Ne znan, takve priče mi se prije čine ka tješenje same sebe.. I nerijetko čujem ili pročitam po forumima takve izjave, kao bila je sa mnom davno, a sad je udana s djecom. I onda ono zločesto - "kako predvidljivo". :roll:

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 27 ruj 2009 18:48

kao prvo, picajzla, preporučila bih ti da inače pišeš što misliš jer iz tvog se posta
tko nije sasvim načisto sa svojom seksualnošću.
nije baš dalo iščitati
I ne, ne tvrdim da nisu sigurni u svoju seksualnost, nego da odu linijom manjeg otpora jer im se ne da borit za ljubav zbog koje će bit diskrimirani.
a drugo, mislim da ako ti se dogodi prava ljubav u tom trenutku života kada se želiš trajno vezati za nekog, da nećeš pobjeći od toga samo zato što je taj netko žensko. a da ima takvih, vjerojatno i ima, ali o njima ne mislim ništa dobro i užasno me smeta kada se od njih tvori zajednički nazivnik za sve bisexualke

:!:
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Plague

Post Postao/la Plague » 27 ruj 2009 18:55

sillmarien je napisao/la:kao prvo, picajzla, preporučila bih ti da inače pišeš što misliš jer iz tvog se posta
tko nije sasvim načisto sa svojom seksualnošću.
nije baš dalo iščitati
I ne, ne tvrdim da nisu sigurni u svoju seksualnost, nego da odu linijom manjeg otpora jer im se ne da borit za ljubav zbog koje će bit diskrimirani.
OK. Krivo sam se izrazila.
sillmarien je napisao/la:a drugo, mislim da ako ti se dogodi prava ljubav u tom trenutku života kada se želiš trajno vezati za nekog, da nećeš pobjeći od toga samo zato što je taj netko žensko. a da ima takvih, vjerojatno i ima, ali o njima ne mislim ništa dobro i užasno me smeta kada se od njih tvori zajednički nazivnik za sve bisexualke

:!:
Da, ima ih i ponovila sam 5 puta da ne mislim da su sve takve ali zbog onih koje to jesu takvo mišljenje je nastalo i dobro se drži.

FleursDeMal
Postovi: 101
Pridružen/a: 25 ruj 2009 11:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Ljubljana

Post Postao/la FleursDeMal » 27 ruj 2009 19:07

sillmarien je napisao/la:
FleursDeMal je napisao/la:A zasto lezbijke mrze biseks? Mozda zbog nedostatka samozavesti (self-esteem), nedostatka povijerjenja u vezu i u osobu, s kojom se lezbijka nalazi.
ja apsolutno ne vidim kako itko ikoga može mrziti zbog nedostatka samopouzdanja
Ja pricam o tome, kako funkcionira veza lezbijke sa biseksualkom. I zasto taj strah ili mozda i gnus lezbijk do biseks. Ak nije to, zasto onda (nekatere) lezbijke kazu, da sa bisex zenama ne mozejo imat onu pravu Ljubav i da su uvjek u nekom strahu? Kad u vezi nije povijerjanja (--> da su skupa zbog toga, sto tako oboje zele), onda nisi daleko od ljubomore, posesije i nonstop preverjanja (checking), ak te tvoja bisex cura zaista voli ili se mozda vec ogleduje za drugim, "naravno" deckom. :roll:

Zapravo, ja sam bila outirana kao lezbijka (mojoj druzini, prijateljima) in se nisem sramovala time. Sa zadnjom djevojkom sva ukupno zivele 4 godina pa zapravo to nije malo. Al sad, kad sam sa deckom, sam se outirala ko bisex. Ak se nekomu to vidi ko "lagan zivot", e pa to nije vise moj problem. :wink:

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 27 ruj 2009 19:08

FleursDeMal je napisao/la:Ja mislim, da neko, koji se zaljubuje/voli samo jedan spol (strejt/homo) tesko razumije nekog, koji se moze napaliti/voliti oba spola. Ne znam, zasto treba praviti doktorat onim, koji vole oba spola in takodze ne trebaju praviti doktorat ovi, koje vole samo jedan spol. Jebatga, obstoji homo i bisex i strejt i trans i aseks i etc. etc. Svako ima svoju "definiciju", zasto se napale bas na neku osobu - treba postovat njihov izbor.
@FleursDeMal- eto, pa razumjeh sto si napisala, cudo, jer ni sebe da "pohvatam" :D , ne ulazim u pitanje zasto, al ovaj podebljani dio :thumbup:

Odgovorite