Realno- ima li nade?

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Realno- ima li nade?

Post Postao/la Judina sestra » 19 ožu 2009 06:34

Ovom pesimističkom naslovu lupit ću optimističnu kontru: Moje je mišljenje da su je nova kampanja "Različita ljubav, jednaka prava" dobro napravljena- portreti realnih ljudi, nenametljiva, nije vulgarna, jasna i nekomplicirana. Zinula sam kad sam vidjela plakat vozeći se u tramvaju. I moram priznati, zatitralo mi je srce na kratko :)
Ali doista, hoćemo li uspjeti? Recimo, ja nemam dobro mišljenje o prideu kao takvom (ovdje, u Hrvatskoj) jer smatram da naše društvo nije spremno za takav način aktivizma te da je pogrešno njime se služiti u tu svrhu. Plus što postoje mnoge gay osobe koje znam, a sigurna sam i vi, koji ne spadaju u stereotipe i vrlo su staromodni što se tiče nekih stvari(skloni vezama, ne one night standovima, ne privlače pažnju ni u kojem smislu).
Ali, pride je druga tema. Mene zanima sljedeće: Šta vi mislite, ima li nade? U meni osobno uvijek nada postoji, to granica apsurda- ja uvijek dajem još jednu šansu, uvijek se nadam, u meni postoji aktivistički duh.
Međutim, kad čitam vijesti, Hebrang o onoj lez priči za djecu, onaj kreten Josip sa pridea, grozni komentari na gay poljubac na tv-u- istovremeno se nadam i želim se uključiti u borbu, a s druge strane, kad god pričam s nekom gay osobom, kažem "ma treba otići odavde, ovo je odvratno homofobična zemlja".
Onda, da kao spojim nadu i pesimizam, kažem- "Možda ćemo imati prava, za jedno 50 godina." I nakon toga, ne želeći se pomiriti s tim, natrag na bezumno nadanje ili totalni pesimizam.
Zanima me šta i mislite. Varirate li kao ja, mislite li pozitivno, neutralno, negativno? I zašto?
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 19 ožu 2009 07:38

jedino nada i ostaje, samo neznam za koliko godina će biti to realnost kod vas u HR.

Dokaz neslaganja i prepucavanja je slika i prilika,svi portali ili kako se već zovu kod vas forumi it.

Neko iznese svoje mišljenje želju usmerjenost problem ili slično, većinom dobije bobardiranja žalitve sprdanja itd.sve to dobije od isti ili sebi slični, i sad treba očekivatii kako će te podržati zakon oblast sredina i ostala populacija.

Čast izuzetcima, ima ih na ovom ili ostalim vašim forumima ili kako se već to zove. Stvar će se premaknuti, samo tad kada se mi vi inama slični budemo zajedno borili. Želim nam svima sreće!

Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

Post Postao/la dozinho » 19 ožu 2009 09:23

prvo pozdrav sekici..koliko se sjecam s forum..iz slovenije si...gdje je u mnogo cemu drukcija situacija nego ovdje kod nas...a sad sto se teme tice
ja sam kao i ti,uvijek pokusavam zdrzati optimizam da ce se nesto u skoroj buducnosti promjeniti...ali cisto sumljam.....sve te reakcije nasih nekih politicara,kao Hebranga,a ima ih jos..sjetim se poremecenog Roisa...pa reakcija na prvu knjigu,za koju i dalje trvdima da je jedan mali i pozitivan korak k europi...pa kada procitam reakcije ljudi na t-portalu...i njihovo misljenje da sve homoseksualce treba eutanizirat...pa ovaj kreten sa molotovljevim koktelom.....svaki clanak,svako soucavanje s takvom realnoscu i polako moj optimizam bljedi...a kad sve to ispricam curi koja je brazilka..i kojoj je takvo ponasanje svoji sunarodnjaka nepoznato..i kada mi kaze da u Hrvatskoj ne bi zivjela....onda mi se srce zaista stisne i optimizam nestaje..jer postaje mi sve svjesnija da ako zelim zivjeti slobodno,to ce morati za sada biti izvan nase lijepe Hrvatske.....
eu amo voce minha fofinha

Zita

Post Postao/la Zita » 19 ožu 2009 09:24

dosta ovisi o tome kako se sama postavis prema "problemu"
hrvatska je puna zatucanih kretena koji prave djecu te koja ce isto tako biti zatucana i 2387.godine
no, vjerujem da ce se polako...vrlo polako..jedan po jedan pocet okretat drugim stvarima a ne tudim poslovima i mrznji

Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Nicky » 19 ožu 2009 09:56

Zita je napisao/la: no, vjerujem da ce se polako...vrlo polako..jedan po jedan pocet okretat drugim stvarima a ne tudim poslovima i mrznji

pozlatile ti se riječi :)

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 19 ožu 2009 19:11

Iskreno, osobno ne vjerujem da za nas u Hrvatskoj ima šanse. Čak je i u svijetu loša situacija; jedine kako-tako "demokratske" zemlje su skandinavske, ali koliko sveukupno ima zemalja na ovom svijetu???

Ako pogledam hrvatsku povijest, vidim da se profil ljudi koji žive u njoj nije promijenio; još uvijek smo vrlo "ruralna" nacija, a Krležino doba, mislim, i dalje živi. Slobode o kojima se trkelja su lažne; danas su svima puna usta liberalizma, feminizma i ostalih -izama, ali iza tih riječi ipak još uvijek stoji jedan primitivan, vrlo patrijarhalan mentalitet, a da ne govorim samo kolike su ljudi ovce. Pogledaj današnje generacije djece i mladih koja slušaju cajke, utapaju se u alkoholu, ništa im se ne nudi, ni o čemu ne razmišljaju (svojom glavom), a kako bi i mogli kad ih misaonim procesima nitko ni ne uči --- malo mi je nerealno od njih očekivati da za 10-20 godina postanu tolerantni ljudi i da svoju djecu uče istim svjetonazorima, jer se tolerancija uči od malih nogu.

Dakle, sudeći po današnjim prilikama, ako me pitate ima li šanse, osobno iskreno mislim da nema.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 19 ožu 2009 19:16

bilo bi sanse kad bi zakonodavac (dakle, drzava - sto nas u slucaju OVE drzave odmah moze zavit u tamno crno) nametnuo stroge zakone koji se brzo i jasno provode u slucajevima zlocina iz mrznje. no, kakva drzava, takvi zakoni, tj. takvo njihovo provodjenje. jer kad bi se svaki balvan koji se molotovljevim baca na povorke (ove ili one s kojima se ne slaze) sankcionirao, onda bi se (recimo) kulturno ponasanje pocelo primjenjivati iz straha. pa bi taj strah presao u naviku i postao dio opce drustvene klime. strah od sankcije je jako dobar. ako vec etika, moral i tolerancija ne postoje sami po sebi, a znamo da ovdje ne postoje, onda ih se treba strahom utjerat. al kud god pogledas, jasno je samo da se divljačija i hajdučija isplate i da ni za kakav cin nasilja zapravo nema prave sankcije, pa cega da se boje i sta se ne bi hitali molotovljevim na povorku? because they can.

Zita

Post Postao/la Zita » 19 ožu 2009 19:20

well...bila bi zahvalna i za toleranciju mada ona sugerira vid trpljenja necega a kasnije je nuzno i prihvacanje.

apropo kretena-mislim da je njega zivot dovoljno kaznio da bi se uzrujavala radi njega

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 19 ožu 2009 19:28

pa ne znam, ja hrvatsku ne vidim hiper ultra turbo homofobičnom i ona se prema meni ni nije tako postavila.

pričala sam sinoć s jednim sjajnim dečkom iz buenos airesa i postavio mi je baš pitanje kako je to biti gay ovdje? odgovarala sam mu metodom toka struje svijesti, kako obično i odgovaram na pitanja i u jednom momentu se čula kako govorim da je sjajno. zašto sjajno? pa zato što nas nitko ne tuče, ne siluje, ne liječi i ne trudi se preobratiti nas. ono, dekriminalizirani smo! a s druge strane svaki put kad se s curom primim za ruke, poljubim je u bircu, na semaforu, u klubu, nije to baš sasvim normalno ni svakodnevno i zato je sveto a bome i napeto...
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 19 ožu 2009 19:34

lana je napisao/la: kakva drzava, takvi zakoni, tj. takvo njihovo provodjenje.
Ne slažem se. Hrvatska ima na papiru jako dobre zakone, koji se ne provode. Ali čak i kad bi se provodili, ne možeš zakonima mijenjati mentalitet ljudi (nažalost), ne možeš ih prisliti da budu tolerantni (u neku ruku to bi bila diktatura). Istina, poštivanje zakona bi štošta olakšalo i ne kažem da to nije velika stvar, ali postoje (suptilni) oblici netrpeljivosti koji se jednostavno ne mogu regulirati pomoću papirologije, a nisu ništa manje opasni od direktnih fizičkih/psihičkih/seksualnih itd. napada.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 19 ožu 2009 20:42

Pa mislim da je korijen svemu upravo neobrazovanost - i da i netolerancija i zatucanost upravo poticu od tog.

I mislim da su i skolstvo i kultura na puno nizim granama nego prije rata. Unatoc globalizaciji znanja, internetu, dostupnosti informacija... S fakulteta izlaze polupismeni zatucani zombiji. Mislim da bi prije urucivanja diplome, cisto za probu, trebalo svakog pitati "Koliko posto mozga imamo"? :D

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 19 ožu 2009 20:50

neobrazovanost, starost gradjana-samim tim vec zatvoreni umovi...situacija se mijenja, ne moze se reci da nije tako.na nivo skandinavskih zemalja, sto se ovog tice, doci cemo za pedesetak godina, kad izumre vise od pola sadasnjeg stanovnistva i kad se mozgovi malo otvore.

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 19 ožu 2009 21:42

far out je napisao/la:.na nivo skandinavskih zemalja, sto se ovog tice, doci cemo za pedesetak godina
Misliš? To je vrlo optimistično! Za pedeset godina još ću biti živa (ako budem imala sreće), a jedan ljudski vijek je ništa za povijest.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 19 ožu 2009 22:07

Ma nema to veze sa starošću građana - znam nekoliko lezbijki starijih od 50 i jednu stariju od 70 (ta je zakon, stara garda, fini maniri, živjela vani - trebala bi malo podučavati ove današnje curice kako se ophodi prema damama :D ) - ne znam šta bi one rekle na ovo - LGBT populacije je bilo uvijek. Pročitajte malo o Berlinu 1920ih.
Stvar je u tom što zatucani nameću svoje.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 19 ožu 2009 22:45

pineapple14 je napisao/la:
lana je napisao/la: kakva drzava, takvi zakoni, tj. takvo njihovo provodjenje.
Ne slažem se. Hrvatska ima na papiru jako dobre zakone, koji se ne provode. Ali čak i kad bi se provodili, ne možeš zakonima mijenjati mentalitet ljudi (nažalost), ne možeš ih prisliti da budu tolerantni (u neku ruku to bi bila diktatura). .
ne, nije diktatura, nego naime demokracija. ako sankcijama bilo novcanim bilo zatvorskim stitis manjinu, posebice u ljudskim individualnim pravima onda je to demokracija.
zvir i bestimja.

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 19 ožu 2009 23:01

Sankcijama ćeš eventualno dobiti prestrašenu osobu koja će isključivo iz straha činiti to što je propisano, a ne iz vlastitog moralnog nahođenja. Mislila sam da prava demokracija uključuje malo višu svijest od takve. Ovako bi sve bilo samo na papiru i, uostalom, iz straha nikad nije proizašla dobra osoba. Naravno da treba i zakonom zaštititi ljudska prava, ali treba zagrepsti i malo dublje od toga, što je, naravno, puno zahtjevnije i dugotrajnije. Mislim da se pojednostavljivanjem problema u najboljem slučaju dobije kratkoročni učinak, a uglavnom promjene niti nema. Pravi primjer za to je hrvatsko zakonodavstvo.
Zadnja izmjena: pineapple14, dana/u 19 ožu 2009 23:07, ukupno mijenjano 1 put.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 19 ožu 2009 23:07

hmmmmm....to bi tak bilo da zivimo u zemlji cudesa. kad bi ponasanja podrazumijevala evoluirane svijesti i savjesti. but, sori to brejk d news...we don't.
djelotvornim i ucinkovitim sankcijama ces dobiti to da se ljudi korigiraju u skladu sa minimumom morala. i da ne pokusavaju sve sta im padne na um ili sta bi htjeli ili si dozvolili. strah od boga ili od kazne je granica izmedju kaosa i uredjenih drustva.
idealizam je legitivan i divan al ne postoji.
zvir i bestimja.

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 19 ožu 2009 23:09

Idealizam? Ha ha. Pa ti govoriš o njemu. POznato je da naš narod uvijek pronalazi rupe u zakonu; zato su Šveđani morali mijenjati svoje stoljećima nepromijenjene zakone kad su se doselili ljudi iz naših krajeva. Zar doista misliš da bi se zakonima spriječila diskriminacija!? (Da je tako, onda je već odavno ne bi ni bilo... po zakonu imam pravo sklopiti lezbijsku legitimnu zajednicu pa opet nisam čula da je u Hr to itko napravio)

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 19 ožu 2009 23:17

pineapple14 je napisao/la:Zar doista misliš da bi se zakonima spriječila diskriminacija!? (Da je tako, onda je već odavno ne bi ni bilo... po zakonu imam pravo sklopiti lezbijsku legitimnu zajednicu pa opet nisam čula da je u Hr to itko napravio)
samoj si sebi upala u usta. naime, i lana i ja smo govorili o IMPLEMENTACIJI zakona, pri cemo se slazemo sa tobom, a onda nas ti pobijas tim istim stavom?!?!?!?
btw, nema smisla osvrtati se na post koji je nadopunjen, jer moj post odgovara na tvoj post prije mijenjanja, a nakon sto ga promijenis moj odgovor nema smisla.
da, zakoni su jedan od preduvjeta borbe protiv diskriminacije, implementacija i sankcije kao temelj borbe za necija prava daljnji, sudska praksa treci, postepeno mijenjane demokratske kulture i tradicije cetvrti itd.
zvir i bestimja.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 19 ožu 2009 23:19

lana je napisao/la:strah od sankcije je jako dobar.
Ja bih dodala - kod nas ocito i jedini moguc.

Boli me k. hoce li me ljudi voljeti i smjeskati mi se s odobravanjem (karikiram, normalno da mi je stalo), ali zelim svoja prava. Ne trazim da me itko voli ili da mu se svidjam, bar ne ona osoba koja ne moze razluciti moju osobnost od sexualne orijentacije, ali zelim da ne istupa protiv mene. Zelim da mu budu jasne posljedice i da ih se boji, ako vec nista drugo ne funkcionira.
bring your mind into my head...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 19 ožu 2009 23:23

da, to funkcionira.
kako je margaret t. izbrisala vandalizam u engleskoj? prvi kreten navijac koji je izletio na teren i poceo radit pizdarije dobio je 7 godina zatvora. ODMAH. sljedeci nije utrcavao. ni treci, ni cetvrti. tak je stalo.
zvir i bestimja.

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 20 ožu 2009 06:59

da, nema druge kod nas. Mi nismo fini i senzibilizirani Evropljani koji se sve mogu dogovoriti razmjenom mišljenja, bolno smo suprotni od toga. Kod ovih primitivnih seljačina, a kad kažem seljačine ne mislim samo na njihov stav o homoseksualnosti nego općenito stav o životu, ne pali ništa drugo nego jezik kakvim se oni sami služe i kojeg sami razumiju - nasilno kazna, sankcija, grubo, nema finoće i dogovora.
Tako bi se moglo desiti situacija u društvu kada će oni koji imaju homofobične stavove morati šutjeti na ulici i kad će oni morati, s tim svojim stavom, živjeti prikriveno.
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 20 ožu 2009 14:53

weirdo je napisao/la:...i u jednom momentu se čula kako govorim da je sjajno. zašto sjajno? pa zato što nas nitko ne tuče, ne siluje, ne liječi i ne trudi se preobratiti nas. ono, dekriminalizirani smo!
Bejb, zar zbilja trebamo biti zadovoljne time što nas nitko ne maltretira? Ne, jer je to daleko od dovoljnog, a dovoljno je jedino i isključivo imati jednaka prava. I provođenje zakona kao što govore slut i lana. Jer, naime, imamo iste dužnosti a građanke/građani smo drugoga reda. I to je sramotno.

Što se svega ostaloga tiče, mislim da se jedino mogu nadati da ću kao Del Martin završiti pred matičarem s 80 i kusur (i to samo možda) dok me u kolicima guraju mlade forumašice :D i netom nakon toga mirno odapeti.

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 20 ožu 2009 18:34

Slažem se s tamarom. Dekriminalizirani jesmo, ali šta to znači? To znači jedino da neće upasti policija u stan i odvesti u postaju dva muškarca ili dvije žene koji/e su uhvaćeni/e u seksualnom činu! To nikako nije dovoljno, i kao što kaže tamara, dovoljno je jedino i isključivo dobivanje jednakih prava, a činjenica da nas nitko neće uhapsiti zbog seksualnog čina nije nimalo dovoljno. Time smo malo bolji od Iraka.
Čak i da se zakon promijeni u našu korist, opet ostaje ovo homofobično, primitivno, ksenofobično i sve-što-je-drugačije-od-nas fobično postratno društvo u kojem će homoseksualci uvijek biti nešto fuj, bolesno, ili će nas žaliti, preporučivati liječenja, psihoterapije, itd. Odlično je da se weirdo kreće u nehomofobičnim krugovima, kojih, dakako, u Hrvatskoj ima, ali generalno je ovo društvo što se tolerancije općenito tiče na dnu.
Ljudi misle i dugo će misliti, u najboljem slučaju "ok, neka se curice vole, ali nije to kao ljubav s muškarcem".
iako je ovo društvo veoma homofobično nastrojeno prema gay muškarcima, više nego prema gay ženama, to je opet dvostruki mač - gay muškarci se mrze, opasno i radikalno jer su oni shvaćeni OZBILJNO, kao prijetnja. Žene se samo igraju. One sve trebaju muškarca. Žene se ne mogu seksati, jer oni pod seksom smatraju isključivo penetraciju u nešto. Naravno da prema njima, analogno ovoj definiciji seksa, nije gay muški seks nije seks, ali opet se penisom penetrira u nešto, makar i u "neprirodno" mjesto.
Žene nemaju penis. Točka. Ovo društvo je, osim što je homofobično, duboko patrijarhalno pa se tako i seks promatra falocentrički. Nema penisa- nije seks. A gay muškarce mrze, posebno one feminizirane, jer su upravo to- feminizirani, dakle, liče na žene. Lakše će proći neka butch cura, iako će biti smatrana ružnom, nego feminizirani muškarac jer će on, za razliku od nje, biti okarakteriziran kao slab, inerioran, submisivan- atributi žene. Bottom line is- lezbijke vode dvostruku borbu- kao žene i kao lezbijke. mene će ljudi gledati i misliti si: "A dobro, jadna, gay je, a šta ćeš. Kad bi se potrudila i našla tipa- onda bi vidjela šta je dobro."

Zato- nije super. Nije nimalo super. Ljudi više pizde kad vide na htv-u dva muškarca kako se ljube nego kad vide rat. Misle "ah rat, pa da, znamo to, tako to ide, tako je to uvijek bilo." Ali dva gay muškarca- tu nastaje panika, jadna djeca, bit će doživotno istraumatizirana.
Nije dobro, uopće nije dobro biti gay i ovdje živjeti.
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 20 ožu 2009 19:15

call_me_slut je napisao/la: btw, nema smisla osvrtati se na post koji je nadopunjen, jer moj post odgovara na tvoj post prije mijenjanja, a nakon sto ga promijenis moj odgovor nema smisla.
E pa sorry, post sam nadopunila prije nego što sam skužila da si poslala odgovor pa ga više nisam mogla vratiti na staro.

A što se ovog svega tiče, da, klin se klinom izbija, ali ja govorim o tome da seljačizam nećeš izliječiti zakonima. Zakonima nećeš dobiti tolerantne ljude. Zakonima nećeš dobiti nehomofno društvo. Itd., itd. Po toj logici mi bismo već živjeli u društvu a la Skandinavija, a ne živimo. Treba mijenjati kulturu i mentalitet i tek onda će svi ti zakoni imati smisla. Ovako će seljačina uvijek pronaći rupu u zakonu ili bilo koji drugi način da ti naudi, koji nije zakonski kažnjiv jer će te diskriminirati "zaobilaznim" putem kojeg zakon neće možda prepoznati kao diskriminacijskog, a pravi razlog (to što si gay, npr.) će ostati skriven.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 20 ožu 2009 19:21

Judina sestra je napisao/la:Naravno da prema njima, analogno ovoj definiciji seksa, nije gay muški seks nije seks, ali opet se penisom penetrira u nešto, makar i u "neprirodno" mjesto.
Ovo je možda malo off, ali naprosto moram spomenuti čega sam se sad sjetila: prije nekog vremena mi je u ruke došla nekakva bedasta "duhovna" knjiga o seksu, zove se "Tao ljubavi" i s obzirom da sam upravo našla PDF na netu, unutra piše doslovno ovo i molim vas pročitajte jer sam morala prepisivat :o:

Kao što sam već objasnio, refleksološke zone penisa i vagine nadopunjuju jedne druge, tako da se odgovarajući organi oba spola mogu napuniti energijom. Homoseksualni muškarci će moći do nekog stupnja ostvariti taj učinak ali homoseksualne žene to neće moći.
Kod žena su refleksološke zone smještene unutar vagine. Podraživanje klitorisa će voditi do prevelike stimulacije bubrega, a možda i jetre. Srce. pluća i slezena-gušterača neće biti zahvaćeni i u tijelu žene nastat će poremećaj ravnoteže. Bubrezi će oslabiti i mnogo vode će biti zadržano u tijelu. Zadržavanje vode, naročito oko bokova i stražnjice je uobičajeni problem lezbijki.
Da bi se osiguralo pravilno podraživanje potreban je muškarac.
Umjetni penis nije prava zamjena jer nema života, nema energije. Živi penis je "palica života" koja će tijelo žene ispuniti energijom [...].


U nastavku se navodi gomila sličnih sranja, ali sam izdvojila najveće. Dakle, duhovnjački seksizam i bulšitiranje na kvadrat. Al sad bar znate da su vam bubrezi falični jer nema "palice života".

:puke: :puke: :puke:

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 20 ožu 2009 19:31

Slazem se sa slut da je najucinkovitije da ih se lupi po prstima - zatvor, kupljenje smeca po autocesti/cesti/parkovima/whatever 365 dana, kopanje kanala, debela novcana kazna prema prihodima, sta god.
Ljudi se gore ponasaju ako misle da njihova sranja nemaju posljedica.
I nema rođo, nego - pušing, rođo, pa odleži/odradi. Drugi put ćeš razmisliti jel katolički bacati molotovljev koktel.

Umjesto da država lijepo otvori ured za registraciju i RAZVODE gay brakova :D :D

Ocete se vjencat? Moze, 100 kn. Ocete se razvest? Moze, 10.000 kn.
Pa izvol'te.
:P :D :D

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 20 ožu 2009 20:40

Da sad ne citiram na sta se referiram... ne da mi se. Dakle, sto se diktature tice, ponekad je ona ovdje jedini nacin - pogotovo ako "diktatura" u ovom kontekstu znaci rigorozno provodjenje zakona. Za sada ne vidim drugi nacin da se divljastvo sankcionira. Da, s mnogim nasim zakonima uglavnom je sve u redu, ali sta s tim? Ko ih provodi? Po zakonu vozac stane kad su pjesaci na zebri. Well, nisam primjetila u zadnje vrijeme da se to desava, a jos sam manje primjetila da je neko zbog divljanja preko zebre kaznjen. Generalni je stav who gives a shit za zakone jer ih ionako nitko ne provodi. Pa ako je diktatura u tom smislu jedini nacin, I'm all for it!

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 20 ožu 2009 23:23

tamara3 je napisao/la:
Judina sestra je napisao/la:Naravno da prema njima, analogno ovoj definiciji seksa, nije gay muški seks nije seks, ali opet se penisom penetrira u nešto, makar i u "neprirodno" mjesto.
Ovo je možda malo off, ali naprosto moram spomenuti čega sam se sad sjetila: prije nekog vremena mi je u ruke došla nekakva bedasta "duhovna" knjiga o seksu, zove se "Tao ljubavi" i s obzirom da sam upravo našla PDF na netu, unutra piše doslovno ovo i molim vas pročitajte jer sam morala prepisivat :o:

Kao što sam već objasnio, refleksološke zone penisa i vagine nadopunjuju jedne druge, tako da se odgovarajući organi oba spola mogu napuniti energijom. Homoseksualni muškarci će moći do nekog stupnja ostvariti taj učinak ali homoseksualne žene to neće moći.
Kod žena su refleksološke zone smještene unutar vagine. Podraživanje klitorisa će voditi do prevelike stimulacije bubrega, a možda i jetre. Srce. pluća i slezena-gušterača neće biti zahvaćeni i u tijelu žene nastat će poremećaj ravnoteže. Bubrezi će oslabiti i mnogo vode će biti zadržano u tijelu. Zadržavanje vode, naročito oko bokova i stražnjice je uobičajeni problem lezbijki.
Da bi se osiguralo pravilno podraživanje potreban je muškarac.
Umjetni penis nije prava zamjena jer nema života, nema energije. Živi penis je "palica života" koja će tijelo žene ispuniti energijom [...].


U nastavku se navodi gomila sličnih sranja, ali sam izdvojila najveće. Dakle, duhovnjački seksizam i bulšitiranje na kvadrat. Al sad bar znate da su vam bubrezi falični jer nema "palice života".

:puke: :puke: :puke:
da, jesam otišla malo off, htjedoh se izviniti zbog toga, pa nisam- evo, izvinjavam se :) Ali da, eto, kako se stvaraju predrasude. A milioni lezbijki koje žive seksualno ispunjeno- to nema veze. Nema penisa, odnosno, "palice života". Ma fuj, fuj, fuj. To je to. Žena se smatra ovisnom o toj palici. A dva muškarca imaju te palice pa je gay seks prihvatljiv kao seks sam, ne kao ideja dva muškarca u seksu jer i to je odvratno homofobima. A zašto? Kad god homofob govori o "pederima", uvijek kaže nešto u stilu "fuj primat' u guzu". Primati, opet, atrubut submisivnosti koji se pripisuje i ženi! A kad žena i nije submisivna, recimo, u odnosu na drugu ženu, onda je "neopremljena" jer nema "palicu života". I opet se vrtimo u krug. Užas, užas.
Koliko košta madona bez djeteta?

Zita

Post Postao/la Zita » 21 ožu 2009 10:55

wow
kako duhovno :nesvjest:
"malo" precjenjuju svoj penis i jos "manje" imaju zavist prema dildu i mogucnosti da se, zamisli, moze bez muskarca

stalno penis ovo penis ono, vise mi je lose od tih magicnih stapica koji se svakodnevno uzviseno secu po svijetu a nisu nizasto

sto je onda sa vaginom?! kaj to je mjesto za ispraznjavanje kao wc? zasto to nebi bilo "vrelo zivota" ako je ono "palica zivota"

a nekak nisam primjetila da su lezbe redom bubrezne bolesnice pa nek slobodno pisofira... :roll:

Odgovorite