Predrasude vezane za muškarce i lezbijke

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Predrasude vezane za muškarce i lezbijke

Post Postao/la Judina sestra » 23 ožu 2009 23:28

Možda nije najsretniji naslov, ali htjedoh pitati ovo: koliko ste često naišle na predrasudu ili samo pitanje, prikriveno ili direktno, insinuaciju ili aluziju o tome da automatski, bivajući lezbijkom, mrzite muškarce, bojite ih se, imale ste loše iskustvo s njima pa ste zato "otišle u lezbijke"...?
Postoji li određen tip ljudi od kojih ste to čule i možete li dati usporebu, analogno s ovim, vezanu za gay muškarce i predrasudu da oni mrze žene? Koliko je potonja česta, je li jednako učestala kao ova za lezbijke i muškarce ili ne? Ter zašto?
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 24 ožu 2009 13:10

Događalo se. I od muškaraca i žena.

Nekako mi se čini da se za gayeve ne tvrdi da "mrze" žene, nego da su "nadišli" žene i/ili da ih smatraju nižim bićima. Što jesam čula od nekih, direktno i indirektno.
Znam pouzdano da je jedna LGBT udruga svojevremeno (davno) primila donaciju od jednog takvog ženomrsca.

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 24 ožu 2009 20:40

Doživjeh i to ne od neke lijeve iz Babinog Kuka, nego obrazovane žene iz velikog grada. Samo dokaz da obrazovanje ne igra neku ulogu kod nas u naprednosti shvaćanja.

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 24 ožu 2009 21:57

Itekako ne igra. Ne pomaže ni svo obrazovanje svijeta ako čovjek iz nekog razloga ne iskoristi to znanje da promijeni svoj primitivni način razmišljanja.
Koliko košta madona bez djeteta?

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 24 ožu 2009 22:02

ticklebook je napisao/la:Događalo se. I od muškaraca i žena.

Nekako mi se čini da se za gayeve ne tvrdi da "mrze" žene, nego da su "nadišli" žene i/ili da ih smatraju nižim bićima. Što jesam čula od nekih, direktno i indirektno.
Znam pouzdano da je jedna LGBT udruga svojevremeno (davno) primila donaciju od jednog takvog ženomrsca.
primila donaciju? Grozno, stvarno grozno. ma i te aktivističke udruge, nisu sve loše, ali ima ih dosta koji samo gledaju svoju korist.
ovo što si napisala da gayevi smatraju žene nižim bićima jest točno...patrijarhat ide posvuda, nema veze jesu li oni strejt pa da trebaju ženu koju će degradirati ili su gay pa im žena ne treba za to. jebeni patrijarhat. Čovjek bi pomislio da ćemo se bar mi, sva slova LGBT zajednice, osloboditi od predrasuda koje smo trpili stoljećima i da ćemo raditi na tome da proširujemo svoj um, jednako koliko ćemo raditi na tome da dobijemo što nam pripada. To samo dokazuje da je svejedno jesmo li strejt, bi, gay, pan, whatever, svi smo jednako i govna i divni ljudi.
Koliko košta madona bez djeteta?

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 25 ožu 2009 12:06

Meni lik doleti s izjavom: "TI si lezbača samo zato kaj nemožeš zbarit nijednog lika, al da se jebeš s dečkom odma bi se predomislila, udala se i rađala mu djecu" :o
Normal people frighten me!

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 25 ožu 2009 19:32

yeah. Nevjerovatno koliko je homofobija raznolika pojava, odnosno, dolazi u raznim oblicima. Moja teta je, recimo, od kad s njom razgovaram o homoseksualnosti, a to je dugo (i prije i poslije nego što sam joj rekla da sam i ja one of them), jako otvorena, ima gay prijatelje, i muške i ženske, i govori ono "to je ljubav, ona dolazi u svim oblicima, itd."
Ali nije načisto sa tim. Jednom je meni rekla da misli kako je jedna njena prijateljica, koja je butch, lezbijka zato jer "je valjda jadna svjesna da je kao takva muškarcima neprivlačna". Hmmmm?!!
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 25 ožu 2009 21:30

po meni, ljudi neskloni ili u nemogucnosti shvatiti i/ili prihvatiti homoseksualnost nisu u stanju prihvatiti opcenito emocije kao takve. tek osoba dovoljnog emotivnog kapaciteta koja razumije ljubav moze shvatiti privlacnosti neovisno o spolu. ipak, s druge strane, dugogeneracijski tabu stvara brojne kočnice jer ipak, kad jos od prababe cujes tu pogrdnu rijec tesko ju prihvacas..
ali jednako tako je i sam sex neovisno o seksualnosti jos uvijek veliki tabu, pa me nekako ne cudi sve ovo..
zatucanost zena prema zenama, zatucanost muskih prema zenama i sve ostale zatucanosti samo su plod dugotrajnog usutkavanja ljudi po pitanju ikakve seksualnosti..
i patrijarharnost ne dolazi po defoltu, ona je takodjer plod dugotrajnog stvaranja u mentalnom sklopu ljudi..
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 25 ožu 2009 21:31

Osobno nisam naišla na to, odnosno nije mi niko to reko u facu, ali vjerojatno iza leđa jest.
Općenito me onako, suštinski, nervira povezivanje lezbijstva s muškarcima na bilo koji način - te ih mrzimo, te smo ružne, te nismo našle pravog te ovo te ono - konstantno se to dovodi u nekakvu uzročno-posljedičnu vezu i od toga mi je zlo, dočim se pederima i o pederima to ne govori.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 09 tra 2009 20:18

Black_feniks je napisao/la:Meni lik doleti s izjavom: "TI si lezbača samo zato kaj nemožeš zbarit nijednog lika, al da se jebeš s dečkom odma bi se predomislila, udala se i rađala mu djecu" :o
Meni obično kažu:
- "Nemoj jebat? Wow. Al čuj, ak ikad budeš htjela probat, frendovi smo, samo reci, ne moraš brinut za diskreciju..."
- "Jel ti smeta ako ti gledam u sise?"
- "Idemo se napit i zbarit neke koke"
- Jel ti znaš da sam u srednjoj bio zaljubljen u tebe. Kako. Pa nemoguće. Ma nisi, jel da da nisi. Pa nisam peder, jebote."
- "A jel onda voliš obrijane pice? I ja isto."
- "Pa ne izgledaš ko lezba"
- "Jel te mogu gledat kad si sa ženom?"

Itd.
Moram početi zapisivati te bisere. :D

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 10 tra 2009 09:49

a ne,najbolje pitanje od frenda je bilo : čuj, jel buš se ti ljutila ako ti zbarim bivšu curu?
:lol:

oT: da, čula sam takve opaske, ali ih nitko do sad nije usmjerio prema meni...jer bi bile neutemeljene, valjda...d'oh
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 13 tra 2009 17:50

ticklebook je napisao/la:
Black_feniks je napisao/la:Meni lik doleti s izjavom: "TI si lezbača samo zato kaj nemožeš zbarit nijednog lika, al da se jebeš s dečkom odma bi se predomislila, udala se i rađala mu djecu" :o
Meni obično kažu:
- "Nemoj jebat? Wow. Al čuj, ak ikad budeš htjela probat, frendovi smo, samo reci, ne moraš brinut za diskreciju..."
- "Jel ti smeta ako ti gledam u sise?"
- "Idemo se napit i zbarit neke koke"
- Jel ti znaš da sam u srednjoj bio zaljubljen u tebe. Kako. Pa nemoguće. Ma nisi, jel da da nisi. Pa nisam peder, jebote."
- "A jel onda voliš obrijane pice? I ja isto."
- "Pa ne izgledaš ko lezba"
- "Jel te mogu gledat kad si sa ženom?"

Itd.
Moram početi zapisivati te bisere. :D
Ova četvrta "opaska" mi je najbolja, ovo sa srednjom...nisam peder, jebote! hahahaha, koja je to logika! Kako to objasniti? Zanimljivo! :D :D
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 15 tra 2009 10:56

Pa ako volim zene, onda sam musko.
Jer mozes biti ili musko ili zensko. Musko voli zensko, zensko voli musko.
Ako sam musko a on se palio na mene, to implicira da je on peder. A nije peder.
Inace, decko koji je autor izjave je oduvijek bio pomalo...simple.

Odgovorite