loša sjećanja

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
femella
Postovi: 62
Pridružen/a: 03 lip 2008 14:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

loša sjećanja

Post Postao/la femella » 24 ožu 2009 22:44

Upravo sam čitala postove o prekrasnim prijateljima, prijateljicama, braći i sestrama koji su najnormalnije prihvatili da ste gay i podržali vas.
A što je s prijetnjama i lošim sjećanjima. Evo mog primjera... cura i ja smo dugo zajedno, maknule smo se iz manjeg mjesta i pokušale steći prijateljice koje su gay kako bismo napokon mogle s nekim razgovarati otvoreno i iskreno jer nam je pun kufer preskakanja događaja i ne znam čega sve ne kako bismo prikrile vezu.
Upoznale smo super par međutim prijateljstvo je puklo i uslijedile su prijetnje kako će rastrubiti o našoj spolnoj orijentaciji našim roditeljima, prijateljima, kolegama na poslu... One su outane i svi znaju za njih (od šefa na poslu do mame).
Iskreno, meni ta mogućnost nije bila ni malo draga. Ja znam da ima i prekrasnih žena koje ne udaraju ovako nisko, ali jednom je dovoljno.
Jesu li se i vama događala takva sranja. Što onda?
ja u ljubav vjerujem..

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 25 ožu 2009 07:37

uf, žao mi je zbog toga! međutim, kao što kažeš, ima divnih ljudi, pa ćete nekoga naći već. Ja sam isto imala sranje. Ljudi na faksu su počeli tračati o meni i jednoj curi, koja mi je bila zaista samo prijateljica, ali valjda je bilo dovoljno da nas vide zagrljene (prijateljski zagrljaj, naravno) i par puta na kavi. Onda je počeo veliki trač o meni i curi koju sam upoznala s kojom jesam na kraju završila zajedno, ali ni po čemu to nismo pokazale, jednako sam se prema njoj ponašala prijateljski kao i prema svima. Ljudi ogovaraju već pola godine i to ne prestaje. Znam da nije kao tvoje iskustvo, toliko drastično, ali nelagodno mi je, vidim kako me ljudi gledaju i cura i ja moramo planirati da se nađemo negdje drugdje, izvan okolice faksa jer bi nas ljudi u protivnom secirali kao mrtvace na patologiji.
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

Post Postao/la dozinho » 25 ožu 2009 09:00

grozno iskustvo femella...uvijek ima neki strah tagvog scenarija...osobno nemam puno prijatelja...vise su to neki poznanstva....ali imam najboljeg frenda (koji je gay) i par frendica....s frendom od prvih dana imam poseban odnos (jos od kada nije on bio out,a bogme ni ja)...obije imamo istu prijateljicu s kojom mozemo dijeliti sve brige i veselja.....ali nemrem reci da u gay zajednici imam nekih pijatelja....scenarij s pretnjama da ce netko reci mojim roditeljima ili gdje radim mi je kao najgori hororo....s roditeljima bi vec nasla zajednici jezik,... veca mi je frka da bi mi se na poslu takve price prosirile....hmmmm da...vise mi idu na zivce takvi ljudi koji prate svaki pokret (kao slicaj Judine sestre)...oa kaj ih ima biti briga ko s kime ide na kavu i da li su zajedno ili ne....fuck..takvi likovi me toliko iritiraju...nadam se da cu ovdje procitat i neka lijepa iskustva,jer zelim vjerovati da je i to normalna stvar..i da su ljudi za neke svoje pijatelje reagirali....well gay is ok....zagrlili svojeg frenda/cu i ostali uz nju/njega.....barem sam ja to napravila s svojim frendom..tada sam mislila bila uvjerena da sam straight....well i to se promjenilo... :wink:
eu amo voce minha fofinha

ljubic bejbic
Postovi: 5
Pridružen/a: 01 tra 2009 12:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: beograd

Post Postao/la ljubic bejbic » 02 tra 2009 14:33

:( stvarno mi je zao sto u 21.veku ljudi moraju prolaziti kroz takve stvari...ono,biti ucenjen od strane nekog drugog na takav nacin :x a jos o proganjanju i ogovaranju nemam sta reci :!: ja se bas zbog tih stvari bojim reci nekome od mojih da sam L-girl ma i samoj sebi od straha nisam htela dugo priznati :?
vreme je da smejem se

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 03 tra 2009 01:21

bla. tesko pijanstvo.
Zadnja izmjena: jabooka, dana/u 07 tra 2009 14:10, ukupno mijenjano 1 put.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 03 tra 2009 05:37

Nisam nikad imala losih iskustava po tom pitanju.A mislim da je bitan i tvoj stav u tome.Ja nikad nisam krila sto sam i s kim sam,ali nisam ni naglasavala.Cura je uvijek bila prisutna u svemu vezanom za mene i io je uvijek nekako prolazilo pod normalno,u drustvu,na poslu,....
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 03 tra 2009 15:21

Meni je vlastita bivša nakon prekida na facu obznanila koje sam seksualne orijentacije. Dobro pa je to napisala ispod slike koju je stavio moj bratić pa je obriso za nekih 20 minuta. Nemam pojma ko je vidio al eto.. Živi se normalno! Al bome nije bio lijep osjećaj. :x Do tad nisam imala nikakvo loše iskustvom iskreno ni sam ni razmišljala o tome.
slika

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 03 tra 2009 16:48

uuuuuh te bivše, pa naravno neke su baljezgare!

Avatar
Bob
Postovi: 225
Pridružen/a: 02 stu 2005 22:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: ..

Post Postao/la Bob » 03 tra 2009 16:50

calypso je napisao/la:Nisam nikad imala losih iskustava po tom pitanju.A mislim da je bitan i tvoj stav u tome.Ja nikad nisam krila sto sam i s kim sam,ali nisam ni naglasavala.Cura je uvijek bila prisutna u svemu vezanom za mene i io je uvijek nekako prolazilo pod normalno,u drustvu,na poslu,....
slažem se
ni ja nisam imala loše iskustvo. ustvari, nikad ne reci nikad..

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 03 tra 2009 17:04

sekica63 je napisao/la:uuuuuh te bivše, pa naravno neke su baljezgare!
Ah.. Kaj da ti kažem..

Ti vidim nisi imala nikakvo loše iskustvo ili? :D
slika

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 04 tra 2009 18:43

:o ma da ?

ja sa skoro svakom bivšom (p)ostanem super frendica!

mene ne može nitko outat - samo se uredim i nabacim malo šminke i nitko živ me neće ozbiljno shvatit kao lezbijku. :D
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 04 tra 2009 22:08

Da imala sam, ali ne na takav krut način, sama osobno nikad nebi bivšoj ništila ugled, ni u kakvom smislu! nek cura funkcijoniše ima pravo nato, ko sam ja da sebi dajem prava. Bile smo bilo nam je lijepo,

Sada nam želim samo još ljepše!

Avatar
Russian Roulette
Postovi: 407
Pridružen/a: 18 sij 2006 16:33
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Peezdeechy
Kontakt:

Post Postao/la Russian Roulette » 04 tra 2009 22:25

Ne vjeruj lezbama. *scared*

Dunno, mene par kolega nagovaralo da idem bariti profesoricu.. da bi nas sve zajedno pustila na ispitu.

To ipak nije ucjenjivanje, ne? LOL. Šteta profa je strejt, al možda i nije.. :o
Take a shot.

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 05 tra 2009 03:21

Ja vjerujem! neću ožigosati sve, zbog jedne nepremišljenice!

Nikad nisam bila zaljubljena u one što sjede na čelu, kao profe, šefice, i slične pilotke. Nekažem da nije bilo neki topli pogleda ;)

Odgovorite