ljepote bivanja lezbijkom

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

ljepote bivanja lezbijkom

Post Postao/la Judina sestra » 10 tra 2009 18:45

Na ovom se topicu slavi ljubav prema ženama i lijep osjećaj što smo lezbijke. Postoji li nešto što vam izazove misao "tako je lijepo biti lezbijka"? Nešto što ste osjetili u djetinjstvu, mladosti, sada? Ako postoji, pišite. :)
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 10 tra 2009 22:14

vrlo rijetko..nemrem se sjetit :o

meni su to prije grozote bivanja lezbejkom
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 11 tra 2009 07:02

Uliana je napisao/la:vrlo rijetko..nemrem se sjetit :o

meni su to prije grozote bivanja lezbejkom
Zašto? Opiši!
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 11 tra 2009 13:14

hmm....nije da imam nekog izbora što se tiče ukusa prema boljim polovicama :D
ljepota je u tome što te može dopasti lijepa žena :aha:
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

janne
Postovi: 37
Pridružen/a: 24 lip 2008 15:49
Lokacija: zg

Post Postao/la janne » 11 tra 2009 15:36

lijepo je to sto nema onog nesnosnog smrada muskarca kraj mene...ispricavam se, trebala bi se izraziti vonja, mozda. koji je MENI definitivno vrlo, vrlo neugodan i nesnosan, smrad, kak bi se reklo...ah...
...ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy...

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 11 tra 2009 16:31

ne smrde mi ni muskarci ni zene.
samo mi zene lijepse mirisu.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 11 tra 2009 16:37

Nježna i mekana koža, umijeće ljubljenja i još nekih intimnijih radnji :oops:, stalno ugodan i nježan miris, putenost, duboka emocionalna povezanost i razumijevanje. Ravnomjerna podjela kućanskih poslova :D.
Ima još ali se sad žurim :).
Zadnja izmjena: tamara3, dana/u 11 tra 2009 16:39, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 11 tra 2009 16:38

janne je napisao/la:lijepo je to sto nema onog nesnosnog smrada muskarca kraj mene...ispricavam se, trebala bi se izraziti vonja, mozda. koji je MENI definitivno vrlo, vrlo neugodan i nesnosan, smrad, kak bi se reklo...ah...
potpisssujem totalno, i kad ne smrde po znoju, ja jednostavno ne podnosim taj muški miris...feromoni and stuff

jedini plus lezbejstva je taj što ne možeš zatrudnit i ne moraš upotrebljavat kontracepciju :wink:
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Ftica
Postovi: 126
Pridružen/a: 01 tra 2009 23:24

Post Postao/la Ftica » 11 tra 2009 16:47

oko vonja muškarca bih se složila. nije ni meni ugodan. naprotiv.
al', ljepote bivanja lezbijkom nekako ne želim određivati u odnosu na muškarca, niti po negativnom principu. rađe bih afirmativnim pristupom, ne kontra.

dakle, ljepote... uživam i presretna sam kad god osjetim senzibilitet žene, sposobne da primijeti, osjeti i često bez riječi odreagira. možda prije nego se uopće formulira neka potreba/želja. kroz iščitavanja želja, naravno, sagledava se razumijevanje. ljepota je i slatka opijenost što nastupi zbog načina na koji žena umije 'uzeti' ženu i uživati u njoj. u osluškivanju druge osobe, ispreplitanju inicijative i prepuštanja, bez nužne dominacije jedne strane nad drugom. ljepota je i u tome što nema strana. :) obožavam nenametljivu nježnost i pažnju u segmentima koje valjda samo žena uspije vidjeti, prepoznati... ljepota je i osjetiti dubine koje zatrepere i isplivaju kad se spoje dvije žene. lijepo je osjetiti ljubav koja ne osvaja i ne 'pokorava', nego oslobađa i otkriva. ljepota je otkriti ljepotu, otkriti u sebi cijeli novi svijet probuđen svijetom druge žene. :aha:

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 11 tra 2009 19:40

super postovi od Ftice i tamare :) Baš su lijepi, pametni i topli :)
Evo i mog odgovora: Volim baš tu istospolnost, koliko god banalno zvučalo. Volim je u šutnji, u razgovoru, u seksu, u izmjenjivanju nježnosti, u samom njenom prisustvu. Teško je to zapravo objasniti, ali jednostavno to. Ima muškaraca koji su divni kao osobe, ali s njima nemam to. Nema spolne ravnopravnosti, evidentno,kako izvana tako ni iznutra. Ne vjerujem u onu striktnu podjelu muškog i ženskog mozga, ali smatram da postoji rod u glavi, koji osjećam. I samo ženski mi odgovara.
Nadalje, mogla bih reći da sam petrarkistica. Jako volim žensku ljepotu, odmalena su me žene fascinirale i kada sam crtala, a crtala sam mnogo, crtala sam samo žene. Žene su mi nekako sigurno utočište, a opet seksualna napetost. Žene mi cijelu osobu pretresu, kada dopru do mene.
Koliko košta madona bez djeteta?

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 12 tra 2009 02:17

joj, volim sve, od do.
prenerazim se od pomisli da postoji minimalna opcija da mi moje lezbijstvo nije palo na pamet, tj. da sam ga sputala i išla "biti normalna".

meni je toliko fascinantno i dojmljivo biti lezbijkom da sam zahvalna što imam priliku iskusiti taj osjećaj. tj. ponekad si mislim, điii, ljudi, kada biste samo znali kako nama zna biti dobro. kakav je to feeling.

s pravom djevojkom se u nekim situacijama, gotovo uvijek među strejt a nerjetko i među gej ekipom možeš osjećati kao da ste dva FER-ovca na cugi s hrpom ...filozofa. što god ste rekli ili...prešutili :) savršeno vam je međusobno jasno a ostali te neke telepatske i tako senzualne momente (tu povezanost) uopće ni ne vide, ne skuže, ili joj se na moment začude, onda ih preplaši i prebace pažnju na nešto drugo, van vas. kao... dva splićana u zagrebu... jedan od njih prepričava neku ljetnu galebarsku dogodovštinu, purgeri blijedo bleje a njih dvojica se, iako prekinuti smijehom i nekim toplim "nevermined" tako dobro razumiju.

e tako se s njom osjećam stalno, u društvu, u tramvaju, u depresiji, u...krevetu. kao da smo nas dvije apstraktan svemir u ovom "realnom" svemiru. we against the whole world, što je tako moćno, hrabro i nedodirljivo a opet ni protiv koga se ne borimo... :) friendly smo i happy zapravo. samo brijemo. briiiijemo, nije da hodaš, više ploviš kroz grad, ja opće zapravo ni ne vidim što se (osim nje) oko mene događa. silno volim nekonvencionalnost tog odnosa koja ga čini tako intenzivnim i usmjerenim. specijalno naj - nema ništa opterećujuće u cijeloj toj priči. to nije ona ogromna majčinska ljubav koja za posljedicu ima insomniu, brigu ili paranoju.

osjećaš najviše što se može a ...ne plaši te to.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 12 tra 2009 09:26

weirdo, divno je što se ti tako osjećaš i želim ti da ti taj osjećaj potraje. Ali moram te razočarati, ne osjećamo mi ništa extra od heteroseksualaca. Nije da neka strejt žena nešto "propušta", jer je strejt i njoj najviše odgovaraju muškarci, a ne cure, prema tome, da je s curama, jedino što i propuštala jest biti s dečkima, kad joj to seks.orijentacija nalaže. Mi možemo, recimo, napraviti usporedbu s dečkima i curama; reći da nam je s dečkom bilo katastrofa ili srednje, ali s curom da nam je fenomenalno, i svi opisi osjećaja koje si izložila. U tom smislu, MI smo bile te koje smo nešto propuštale, jer nismo bile s osobom koja je bila u skladu s našom seks.orijentacijom. Ali heteroseksualci se ne osjećaju ništa manje sposobni osjetiti tu povezanost, tu ljubav, lebdenje po gradu koje spominješ, njihov malo svijet itd. Potpuno smo jednako sposobni ići u dubine, i jedni i drugi. Samo je razlika da s jednima možemo, a s drugima ne. Mi ne možemo s dečkima; strejt cura ne može s curama.
Nismo mi neka extra obdarena bića kojima hetero ljudi nisu ni do koljena. Apsolutno smo isti.
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
walkabout
Postovi: 174
Pridružen/a: 10 srp 2007 00:01

Post Postao/la walkabout » 12 tra 2009 14:31

smrad muskaraca? e pa sramim se sto me povezuju s vama i vama slicnima
Napustite svaku nadu, vi koji ulazite.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 12 tra 2009 17:25

walkabout je napisao/la:smrad muskaraca? e pa sramim se sto me povezuju s vama i vama slicnima
kaj se odmah ljutiš, pa možda im muški fakat smrde...
ko zna... :o
meni svi smrde jednako, ako su neoprani...
OT: iskreno meni je to šta sam lezbijka donijelo puno problema u životu...
ali nekako sam sretna s tim, život bi mi u suprotnom bio znatno dosadniji....
ne znam uspoređivati muškarce i žene kad volim samo jedno...
meni su žene prekrasne i savršene, nikakav im muškarac u mojim očima nije ni do koljena, ali jebiga netko drugi se ne bi složio samnom..
zato mi nije jasno to uspoređivanje...
meni je lijepo biti lezbijka jer nikad u životu nisam bila ništa drugo..
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 12 tra 2009 19:41

zenia je napisao/la: meni je lijepo biti lezbijka jer nikad u životu nisam bila ništa drugo..
ovo je lijepo ;)
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Avatar
baba_s_kolacima
Postovi: 18
Pridružen/a: 05 tra 2009 18:58

Post Postao/la baba_s_kolacima » 12 tra 2009 19:49

Ne znam zašto je fokus generalno na smrad muškarca, što me nikako ne čini lezbijkom, dapače ne mogu reći da nisam nikad osjetila smrad žene. Zaboga, 15 cura poslije tjelesnog svim dezićima unatoč ne mogu sakriti činjenicu da im se slapovi znoja i dalje slijevaju niz leđa i okolicu, da ne spominjem tradicionalno nepostojanje dezodoransa u tramvajima, ili pak još gore, zalijevanje litrama i litrama jeftinih cvjetnih parfema koji u kombinaciji sa znojem imaju fatalan učinak.
Ljepote lezbijstva...sve je naravno individualno. Žene mi odgovaraju u potpunosti, intelektualno i emotivno, seksualno i prijateljski, i što je najbolje, sve se to funkcionira u vezi. Svako malo se pojavljuje knjiga, film, članak u Cosmu i sl. koji se trudi ili objasniti muško-ženske odnose ili pretenciozno objaviti novu teoriju koja je bolja, new and improved, od stoljeća i stoljeća istih pitanja. Muškarci s Marsa, žene s Venere, nogomet i sapunice, Žuži i njeni savjeti, "budite snažne i emancipirane ali ga istovremeno zadovoljite kako nijedna dosad nije"... Nikad me nisu suprotnosti privlačile, potrebna mi je sličnost na kojoj mogu graditi vezu da bih onda suprotnosti zavoljela.

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 12 tra 2009 20:00

Ovo što spominješ, ovaj fokus na smrad muškarca je stvarno...hm.. iznenađujuć? banalan? ne znam koji pridjev da upotrijebim, ali poanta je tu negdje. I zadnja rečenica je jako lijepa :) Dala mi je osmijeh :)
Koliko košta madona bez djeteta?

Zita

Post Postao/la Zita » 12 tra 2009 21:13

baba_s_kolacima je napisao/la:Ne znam zašto je fokus generalno na smrad muškarca, što me nikako ne čini lezbijkom, dapače ne mogu reći da nisam nikad osjetila smrad žene. Zaboga, 15 cura poslije tjelesnog svim dezićima unatoč ne mogu sakriti činjenicu da im se slapovi znoja i dalje slijevaju niz leđa i okolicu, da ne spominjem tradicionalno nepostojanje dezodoransa u tramvajima, ili pak još gore, zalijevanje litrama i litrama jeftinih cvjetnih parfema koji u kombinaciji sa znojem imaju fatalan učinak.
Ljepote lezbijstva...sve je naravno individualno. Žene mi odgovaraju u potpunosti, intelektualno i emotivno, seksualno i prijateljski, i što je najbolje, sve se to funkcionira u vezi. Svako malo se pojavljuje knjiga, film, članak u Cosmu i sl. koji se trudi ili objasniti muško-ženske odnose ili pretenciozno objaviti novu teoriju koja je bolja, new and improved, od stoljeća i stoljeća istih pitanja. Muškarci s Marsa, žene s Venere, nogomet i sapunice, Žuži i njeni savjeti, "budite snažne i emancipirane ali ga istovremeno zadovoljite kako nijedna dosad nije"... Nikad me nisu suprotnosti privlačile, potrebna mi je sličnost na kojoj mogu graditi vezu da bih onda suprotnosti zavoljela.
lijepo receno bako :)
uvjerena sam da i strejt curama ne odgovara znoj. nit muski nit zenski al to nije point. point je sto vam se svidja a ne sto vam se ne svidja u hetero svijetu ili kod muskaraca
inace, dugo sam razmisljala sto odgovoriti ali bakica je lijepo rekla i jos uvijek nemam nesto pametno za nadodat :)

Avatar
baba_s_kolacima
Postovi: 18
Pridružen/a: 05 tra 2009 18:58

Post Postao/la baba_s_kolacima » 12 tra 2009 21:30

Hvala :)
Lijepo da se i nas umirovljene lezbijke cijeni!

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 13 tra 2009 16:58

Judina sestra je napisao/la:weirdo, divno je što se ti tako osjećaš i želim ti da ti taj osjećaj potraje. Ali moram te razočarati, ne osjećamo mi ništa extra od heteroseksualaca. Nije da neka strejt žena nešto "propušta", jer je strejt i njoj najviše odgovaraju muškarci, a ne cure, prema tome, da je s curama, jedino što i propuštala jest biti s dečkima, kad joj to seks.orijentacija nalaže. Mi možemo, recimo, napraviti usporedbu s dečkima i curama; reći da nam je s dečkom bilo katastrofa ili srednje, ali s curom da nam je fenomenalno, i svi opisi osjećaja koje si izložila. U tom smislu, MI smo bile te koje smo nešto propuštale, jer nismo bile s osobom koja je bila u skladu s našom seks.orijentacijom. Ali heteroseksualci se ne osjećaju ništa manje sposobni osjetiti tu povezanost, tu ljubav, lebdenje po gradu koje spominješ, njihov malo svijet itd. Potpuno smo jednako sposobni ići u dubine, i jedni i drugi. Samo je razlika da s jednima možemo, a s drugima ne. Mi ne možemo s dečkima; strejt cura ne može s curama.
Nismo mi neka extra obdarena bića kojima hetero ljudi nisu ni do koljena. Apsolutno smo isti.
pa apsolutno. ali netko je spomenuo istospolnost. žena zna kako žena brije u pms-u, nakon orgazma, u polusnu. muškarac ne. jednako kako ja ne znam s njim podijeliti adrenalin gola koji je upravo pao. jednostavno mislim da se ljudi istog spola generalno bolje razumiju po neverbalnim pitanjima (u razgovoru se nerjetko bolje razumijem s muškarcima) ali kad se šuti i kada su u pitanju emocije, sex, pogledi... vjerujem da se dečki s dečkima a i cure s curama bolje i jače dožive.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 13 tra 2009 17:43

weirdo je napisao/la:
Judina sestra je napisao/la:weirdo, divno je što se ti tako osjećaš i želim ti da ti taj osjećaj potraje. Ali moram te razočarati, ne osjećamo mi ništa extra od heteroseksualaca. Nije da neka strejt žena nešto "propušta", jer je strejt i njoj najviše odgovaraju muškarci, a ne cure, prema tome, da je s curama, jedino što i propuštala jest biti s dečkima, kad joj to seks.orijentacija nalaže. Mi možemo, recimo, napraviti usporedbu s dečkima i curama; reći da nam je s dečkom bilo katastrofa ili srednje, ali s curom da nam je fenomenalno, i svi opisi osjećaja koje si izložila. U tom smislu, MI smo bile te koje smo nešto propuštale, jer nismo bile s osobom koja je bila u skladu s našom seks.orijentacijom. Ali heteroseksualci se ne osjećaju ništa manje sposobni osjetiti tu povezanost, tu ljubav, lebdenje po gradu koje spominješ, njihov malo svijet itd. Potpuno smo jednako sposobni ići u dubine, i jedni i drugi. Samo je razlika da s jednima možemo, a s drugima ne. Mi ne možemo s dečkima; strejt cura ne može s curama.
Nismo mi neka extra obdarena bića kojima hetero ljudi nisu ni do koljena. Apsolutno smo isti.
pa apsolutno. ali netko je spomenuo istospolnost. žena zna kako žena brije u pms-u, nakon orgazma, u polusnu. muškarac ne. jednako kako ja ne znam s njim podijeliti adrenalin gola koji je upravo pao. jednostavno mislim da se ljudi istog spola generalno bolje razumiju po neverbalnim pitanjima (u razgovoru se nerjetko bolje razumijem s muškarcima) ali kad se šuti i kada su u pitanju emocije, sex, pogledi... vjerujem da se dečki s dečkima a i cure s curama bolje i jače dožive.
Weirdo, ja sam spomenula istospolnost (mene si citirala). I ovo što si napisala nije bio produžetak mog pointa. Rekavši istospolnost, nisam mislila na ono što stereotipno ide uz muškarce i žene, u vidu već nekih ah tako dosadnih i predvidivih stereotipnih interesa poput nogometa i shoppinga, nego baš esencija roda koju osjećam, to je valjda nešto metafizičko, ne mogu objasniti.
Zašto, o zašto se na muškarce mahom misli kao na pivopijuća, nogometgledajuća, s muškimdruštvomizlazeća bića? To su glupi stereotipi! To je isto kao da o curama govoriš da samo shoppingiraju, lakiraju si noktiće i idu na trač s frendicama. Joj, nismo li malo više od toga? Znam dečke koji nisu nimaaalo takvi, uopće, a nisu gay (da ne bi prešli i u taj stereotip). Pa nećemo valjda dijeliti muškarce i žene na pivo/nogomet i shopping/trač s frendicama? Please, nemoj. Čak i u ovoj našoj zemlji situacija nije tako tragična.

A ovo da se dečki s dečkima a cure s curama jače dožive... Ne znam, mora li to po tvome biti pravilo?
Koliko košta madona bez djeteta?

Ftica
Postovi: 126
Pridružen/a: 01 tra 2009 23:24

Post Postao/la Ftica » 13 tra 2009 20:15

Judina, možda ne čitam dobro, al iz ovog što je weirdo napisala nisam iščitala previše stereotipa. ja sam iz napisanog pročitala da govori zaljubljena žena s pozitivnom stavom spram svijeta oko sebe. ako je to stereotip, onda je to jedan od rijetkih stereotipa koji podržavam. ;)

al', ajmo o ljepotama bivanja lezbijkom, a ne u analize stereotipa. :wink: :) nije da te 'kanaliziram', nego mi čini dobro čitati o ljepotama. ;)

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 13 tra 2009 21:10

Ftica je napisao/la:Judina, možda ne čitam dobro, al iz ovog što je weirdo napisala nisam iščitala previše stereotipa. ja sam iz napisanog pročitala da govori zaljubljena žena s pozitivnom stavom spram svijeta oko sebe. ako je to stereotip, onda je to jedan od rijetkih stereotipa koji podržavam. ;)

al', ajmo o ljepotama bivanja lezbijkom, a ne u analize stereotipa. :wink: :) nije da te 'kanaliziram', nego mi čini dobro čitati o ljepotama. ;)
ma napisala je da ona ne može osjetiti isti entuzijazam kao muškarčev entuzijazam kad padne gol u utakmici. A već sam se previše naviđala lezbijskog trpanja muškaraca u tu pijem-pivo-gledam-utakmicu-glup-sam ladicu. Možda sam pogriješila za weirdo, ali to mi je zapelo za oko kod nje. Jer ja sam govorila o nekakvom unutarnjem rodu, a ne ono što stereotipno razlikuje muškarca od žene - nogomet i pivo i muško društvo. Ne mjeri se time muškost, kao što se ni ženskost ne mjeri shoppingom i tračanjem s frendicama. Ispričavam se weirdo ako sam krivo shvatila, to mi je tako izgledalo.
Nego, Ftico, u pravu si, ajmo o ljepotama bivanja lezbijkom. Imaš li kojih ideja?
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 13 tra 2009 21:19

Evo, dok se Ftica ne smisli, imam ja. Daklem fluidnost, seksualna fluidnost i totalna sloboda da se bude sve što možeš biti. Spolna ili bespolna, višespolna, ranjiva, gruba, dominantna, submisivna... i sve istodobno ili kad god i koliko god hoćeš. Nema granica, nema ograničenja, sve je izbrisano i sve je otvoreno. Totalna sloboda. I vrhunci koji se doživljavaju (i) u glavi, na nekoj razini koja nije tjelesna.

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 13 tra 2009 21:34

tamara3 je napisao/la:Evo, dok se Ftica ne smisli, imam ja. Daklem fluidnost, seksualna fluidnost i totalna sloboda da se bude sve što možeš biti. Spolna ili bespolna, višespolna, ranjiva, gruba, dominantna, submisivna... i sve istodobno ili kad god i koliko god hoćeš. Nema granica, nema ograničenja, sve je izbrisano i sve je otvoreno. Totalna sloboda. I vrhunci koji se doživljavaju (i) u glavi, na nekoj razini koja nije tjelesna.
da, totalno se slažem! Nekako mi je u hetero seksu sve već unaprijed određeno. Ona je u određenoj poziciji i on je u određenoj poziciji, kako god ih nazvali. A dvije žene mogu biti oboje, istovremeno ili naizmjenično. Baš to, sloboda i fluidnost. ah :inlove: Mene jednostavno, kad maknem društveni status, prosto veseli što volim žene. Sama sam sebi nekako ljepša i slađa (ne mislim na fizički dio sebe). Nekako - potpuno ispunjujuće. Valjda jer ljubav prema ženama reflektira i mene samu- jer sam i ja žena. Uvijek sam mislila, za muškarce, da mi to suprotno baš smeta. Neću suprotno, hoću meni u istovjetnosti blisko. :)
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 13 tra 2009 21:36

Jako lijepo rečeno, ovo posljednje. U tom duhu, idem ja zagrliti svoje Voljeno Biće :inlove:.

Avatar
Winter
Postovi: 84
Pridružen/a: 12 tra 2009 18:32

Post Postao/la Winter » 13 tra 2009 21:59

Ma molim te lepo, kako lep osecaj biti lezba....kako da nije, osecaj je kao da se poradjas sa bebom od 7 nogu i to beba izlazi naopako, pa zapinje.....kako bre u ovom svetu u ovo vreme moze biti dobar osecaj kad te svi gledaju kao svemirca, a normalne zene ni za lek?????

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 13 tra 2009 22:46

tamara3 je napisao/la:Evo, dok se Ftica ne smisli, imam ja. Daklem fluidnost, seksualna fluidnost i totalna sloboda da se bude sve što možeš biti. Spolna ili bespolna, višespolna, ranjiva, gruba, dominantna, submisivna... i sve istodobno ili kad god i koliko god hoćeš. Nema granica, nema ograničenja, sve je izbrisano i sve je otvoreno. Totalna sloboda. I vrhunci koji se doživljavaju (i) u glavi, na nekoj razini koja nije tjelesna.
Potpisujem od riječi do riječi.

Ftica
Postovi: 126
Pridružen/a: 01 tra 2009 23:24

Post Postao/la Ftica » 14 tra 2009 02:31

tamara3 je napisao/la:Evo, dok se Ftica ne smisli, imam ja. Daklem fluidnost, seksualna fluidnost i totalna sloboda da se bude sve što možeš biti. Spolna ili bespolna, višespolna, ranjiva, gruba, dominantna, submisivna... i sve istodobno ili kad god i koliko god hoćeš. Nema granica, nema ograničenja, sve je izbrisano i sve je otvoreno. Totalna sloboda. I vrhunci koji se doživljavaju (i) u glavi, na nekoj razini koja nije tjelesna.
pretapanje, je l' da?! :aha:
možda je pradoksalno što, govoreći o lezbijskoj ljubavi, govorimo i osjećamo slobodu, u svijetu koji djeluje krcat ograničenjima. ali, kako se najbitnije uvijek prvo dogodi u osobi, tako je valjda i s tim osjećajem slobode. i on izvire iznutra.

tu je još nešto što, bar mi se za moj slučaj tako čini, dolazi iz bivanja lezbijkom - a to je samoodgoj. zapravo, ne mislim da sam tu neki izuzetak. vjerojatno su mnoge od vas, prije nego ste nazvali svoj afinitet pravim imenom, prošle kroz neki oblik samoizgradnje. a to uključuje podosta razgovora sa sobom, prepoznavanje i tumačenje osjećaja ljubavi, preispitivanja istog u kotextu 'kanonizranih' vrijednosti, spoznaje o sebi, drugima u sebi, o sebi u drugima... o tom načinu na koji volimo, a od kog se neki/e umiju prestrašiti. tu je i suočavanje sa spomenutim ograničenjima, svijest o 'težem putu', ali naposlijetku ipak ta silna radost spram slobode. ljubavi kao slobode.
ne želim reći da nelezbijka ne može misliti isto, niti da je opisani tijek samoizgradnje privilegij lezbijki. samo, eto, nekako mi se čini da sam osobno, upravo zahvaljujući svom afinitetu prema istom spolu, puno ranije počela promišljati svjetove - i onaj u sebi, i onaj paralelni, vanjski. nekad ih je kroz odrastanje bilo teško pomiriti. možda ih i nisam nikada posve pomirila, al' bar se međusobno ne odnose bolno kao nekada.

da nisam lezbijka, vjerojatno bih bila bitno drugačija osoba. ne kažem da bih bila lošija ili bolja. naprosto - drugačija. možda ne bih imala potrebe misliti o stvarima koje sam ovako promislila. vjerojatno bih puno kasnije počela nazivati ljubav slobodom. možda ne bih bila pažljiva spram čarobnog svijata detalja, možda manje osluškivala ljude... možda bih, jednostavno, nekom drugom mjerom mjerila postojanje.

zapravo sam zahvalna prirodi na ljepoti bivanja lezbijkom. :)

Zita

Post Postao/la Zita » 14 tra 2009 08:16

eto mrguda...pa dobro.
super je da je vama tako lijepo u vasoj vezi. da me se ne shvati krivo-meni je isto super u vezi i drago mi je sto je vama super ali vi sad vise pricate kako je vama lijepo sa vasom curom a ne kako je vama lijepo biti lezbijka opcenito. u zivotu.
osim onog gore-da se bolje kuzimo jest prednost ali i dalje moram reci kako nisam nasla (ostale) ljepote "bivanja" lezbijkom
ne velim da sam sad u bedu ili da me muci sto sam lezbijka il da cu preci na tamnu stranu :D vec jednostavno nemrem naci tu ljepotu u vodenju dvostrukog zivota, lazima, skrivanju, problemima itd
opet paradoksno-nikad nisam imala probleme(na srecu) mada dosta ljudi zna za mene al ne gledam samo na sebe vec na cijelu situaciju u RH (i svijetu)
fakat ne zelim zvucat zlocesto-al nije li da se malo tjesite i same sebi izmisljate razloge zasto vam je super biti lez a da ti razlozi i nemaju neke podloge
mogu nac razloge zasto mi je super u vezi, mogu nac razloge zasto je super biti hetero, zasto je super bit puna love, rodit se lijepa bla bla al ovdje-jednostavno sam prazna. nula. nema niceg

sigurno ima cura koje su "postale" hetero jer vise nisu mogle izdrzati ovaj put i ima cura cije su cure rekle-nemrem vise ovako i nasle si decka a vas ostavile da krepate u mukama.
da ste strejt mogle bi sa "dragom" imati dijete (mozete i sada ali daleko kompliciranije), to dijete nebi imalo problema, vi bi digle kredit sa "curom" i kupile stan, imale sva prava itd itd

uostalom ako pogledamo sitne cinjenice da je lez populacija puna alkoholicarki, narkomanki te cura kojima treba psihijatrijska pomoc, ljudi koji zele pomoc da postanu strejt (pa i oni koji bi pristali i na silovanje :? ) onda nemrem reci da je ta populacija realno "sretna", da to nije neka posljedica samomrznje, mnogih problema i da je bas najs biti u njoj. med i mlijeko.

Odgovorite