blokade fakulteta

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 14 svi 2009 10:51

@Slut: Neki profesori održavaju nastavu kako u kabinetima, tako i na alternativnim lokacijama. Prostor Bogoslovnog fakulteta je uglavnom prazan, ali na Pučkome učilištu redovito se ponešto održi. Iako velik broj profesora ne dolazi na predavanja, čak i jedan dio onih koji podržavaju blokadu se pojavljuje u date termine tek radi nas nekoliko koji dođemo. S tim da se ne vodi evidencija o dolascima.

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 14 svi 2009 23:50

ne znam koju bi uzrecicu napisala nakom 4str izdrkavanja i suceljavanja misljenja!!!!

politika ff-a nova, sada,ova po jadnoj nam bolonji je sljedeca: student/ica smije pasti samo 1 godinu i ako padne drugi put, leti s faksa. sada, nije na studentima da provedu cjeloviti zakon, fala bogu, ima dosta duja bonaccija koji bi ga mogli napraviti do kraja! po bolonji se nacelno moze studirati 12 godina, zbog ECTS bodova i vise matematike. ali svaki faks za sebe provodi svoju jedinstvenu bolonju. po meni fer je najposteniji i skidam kapu :)
mi zelimo besplatno obrazovanje za sve!- to znaci da ako je student/ica na vrijeme izvrsio/la svoje obaveze i upisao/la se u visu godinu- zasto bi morao/la placati i tu godinu? to mi ne zelimo!

pitanje starih studenata- imaju rok do 10mj ove godine da sve ispite zavrse, a ako im se to ne dogodi padaju na bolonju.

mi nismo nista precizirali zato sto nije na nama da krojimo zakon!!!!!

i postujem ljude koji su protiv blokade, ali ih isto tako molim da malo razmisle cemu sve to. i da jedan mali usljivi kolokvij se moze pisati i neki drugi dan, stovise ima i ispita!

mentalitet u hrv je za plakati. cim se ljudi dignu za neku stvar koja bi olaksala zivot, odmah se javlja vecina ljudi koji su protiv jer misle da ce time sebi naskoditi. zalosno.

@call-me-slut: ti si profesorica? ako da, di su ti nestale pedagoske mjere? cisto me informativno zanima, nevezano za dogadanja za blokadu.
jelda? :)
______

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 15 svi 2009 18:17

nemoj me jebat molim te. ja imam od studenata najvise ocjene sto se tice predavanja i pedagoskih mjera. a da cu ti objasnjavat sta radim, necu.
ignoriraj me sa pizdarijama.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 16 svi 2009 15:21

sve je to tako romanticno, sarmantno, revolucionarno i njezno. nazalost sasvim nerealno i neizvedivo, a i ne bas u svim segmentima jako pametno. ali ugodno za znati da se krenulo s bilo kakvim javnim buntom. i to je nesto.

lulu
Postovi: 89
Pridružen/a: 04 svi 2008 11:16

Post Postao/la lulu » 30 srp 2009 15:59

i kak je na kraju prošlo?

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 02 kol 2009 19:52

hahahahhahahhaha. ko te probudio na kraju? :D :D :D

Plague

Post Postao/la Plague » 10 kol 2009 15:51

Zanima me...
Receno je da je blokada tek privremeno obustavljena do 9. mjeseca.
Jel se planira nastavak ili su se organizatori pomirili s tim da nece nista postic?
Jer, koliko god bi ja htjela da se ostvari svi ciljevi blokade, za to, nazalost, nema realne sanse... :cry:
Pogotovo u ovoj situaciji u kojoj se drzava nalazi.. :(

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 11 kol 2009 09:32

nema realne sanse, naravno, a nema ni rezona. to besplatno skolovanje za sve je bullshit jer ih ima jako puno koji NE zasluzuju skolovat se besplatno, a s druge strane onih koji itekako zasluzuju pune stipendije i kojekakve druge povlastice al ih ne mogu dobit jer je teorija "svima isto" za kurac!

Plague

Post Postao/la Plague » 11 kol 2009 17:25

@lana
Ja sam totalno za tu "svima isto" shemu, samo sto je to u praksi neizvedivo :(
Mene samo zanima hoce li nam ta borba protiv vjetrenjaca zasrat jos jedan semestar?
Zadnja izmjena: Plague, dana/u 11 kol 2009 18:32, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 11 kol 2009 18:16


Plague

Post Postao/la Plague » 11 kol 2009 18:31

Meni to ne zeli otvorit :?

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 12 kol 2009 00:10

nemoj jebat :D kak to mene veseli. jos jedan semestar odradit bez pol qrca...divnooooooo :kolo:

Plague

Post Postao/la Plague » 12 kol 2009 00:41

@slut
ne znam sta ti studiras ali meni to nikako ne pase jer jedan od jezika koje studiram nisam nikad prije ucila i jezicne vjezbe su mi JAKO BITNE da bi savladala gradivo (i to ne samo meni nego svima koji imaju jezicne vjezbe na filozofskom) tako da nama izostanak istih znaci enormno mnogo posla koji moramo sami odradit, a da ne govorim da je to prakticki nemoguce savladat kako spada bez lektora.

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 12 kol 2009 17:37

@ slut: eh možda tebi. meni treba nastava jer me u protivnom nitko živ ne natjera da učim. zato sam se za ovu blokadu i prijavila na nastavu po kabinetima :D

PicajzLa je napisao/la:@slut
ne znam sta ti studiras ali meni to nikako ne pase jer jedan od jezika koje studiram nisam nikad prije ucila i jezicne vjezbe su mi JAKO BITNE da bi savladala gradivo (i to ne samo meni nego svima koji imaju jezicne vjezbe na filozofskom) tako da nama izostanak istih znaci enormno mnogo posla koji moramo sami odradit, a da ne govorim da je to prakticki nemoguce savladat kako spada bez lektora.
ajde ajde, da ti malo više radiš bilo bi bolje ;)

i nadodala bih tvom postu da ćemo sad dobiti novog lektora i tko zna kako će on radit s nama, pogotovo što smo "zadnja" godina..

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 16 kol 2009 18:29

svi trebaju imati jednake prilike u drustvu, a obrazovanje treba biti besplatno.

nadam se nastavku blokade na jesen.

Odgovorite