blokade fakulteta

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
ChloeToy
Postovi: 320
Pridružen/a: 12 svi 2008 18:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: caught in between

blokade fakulteta

Post Postao/la ChloeToy » 27 tra 2009 14:17

ne znam koliko ste upoznate s temom, i ne znam gdje da je tocno stavim, pa molim admine da to ucine umjesto mene...ali uglavnom, radi se o http://www.slobodnifilozofski.bloger.hr/

o borbi za sve nas, bez obzira na spol, rod, dob, bilo koju vrstu orijentacije...
stoga vas pozivam da se pridruzite, dodite na filozofski, ili barem potpisite online peticiju...ovo je borba za nasu buducnost

http://tinyurl.com/peticija-besplatno-studiranje

edit:ovo je bila ispravka za dany, sori lapsus jebemti sve :D
ah, da te nema trebalo bi te izmislit. a btw jel mi oprosteno sto provodim besane noci na faksu pa jedva gledam? :p
Zadnja izmjena: ChloeToy, dana/u 27 tra 2009 14:32, ukupno mijenjano 1 put.
Whatever je ostala ovdje i predugo :o

Let's avoid death by small doses,
remembering always that being alive
requires a much larger effort
than the simple act of breathing.

dany

Post Postao/la dany » 27 tra 2009 14:25

svrbi me ta tvoja "orjentacija". al svejedno, borbeno sam potpisala. samo ti zovi kad opet zatreba pravit drustvo u cuvanju hodnika. :aha:

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 27 tra 2009 14:26

Zasto je anketa ogranicena na studente? :o
bring your mind into my head...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 27 tra 2009 14:27

zelis reci da u srijedu sa mnom ides blokirati?

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 27 tra 2009 14:30

Blokirati sto? :o

A ako moja stara po gradu potpisuje peticije studentima, ne vidim zasto su ovo ogranicili. :!:

ccc
bring your mind into my head...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 27 tra 2009 14:31

roadkill je napisao/la:Blokirati sto? :o
tuko. nes me ni vidjet doma. spavat cu na faksu.

ChloeToy
Postovi: 320
Pridružen/a: 12 svi 2008 18:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: caught in between

Post Postao/la ChloeToy » 27 tra 2009 14:34

da, ova je ogranicena na studente, bilo je polemike o tome..al gle, uvijek se mos prosetat do nekog faksa u blokadi i potpisat je onak...na papiru :)
Whatever je ostala ovdje i predugo :o

Let's avoid death by small doses,
remembering always that being alive
requires a much larger effort
than the simple act of breathing.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 27 tra 2009 14:35

roadkill je napisao/la:Zasto je anketa ogranicena na studente? :o
..ovo je dobro pitanje, zasto, ali zasto zakidati da Vam pomognemo i mi "stariji", to je sad vasa bitka, ali tice se i mog dijeteta, ono, ali ONO bitno sto cinite Sada, bit ce i mora biti bitno i za slijedece generacije i njihovin roditeljima..ono sto Vas danas muci i tesko je rijesenje, jos teze ce biti, ako ne mislite i na one, koji stizu poslije Vas, kojima ce te biti uzor,..sve, dobro, sve nuzno, da bi sutra postali..ono sto zele!
Pozovite roditelje, i njima je vise dosta, samo su izgubili snagu i volju..s Vama, bude nesto puno jace i ozbiljnije i dugotrajnije!!!

ChloeToy
Postovi: 320
Pridružen/a: 12 svi 2008 18:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: caught in between

Post Postao/la ChloeToy » 27 tra 2009 14:39

anketa je ogranicena zbog tehnickih razloga, naime da bi se mogli uzeti u obzir ti glasovi kao legalni, jer ukoliko bi bila bez ikakvih restrikcija - što bi legitimiralo te glasove? ili da je nisu potpisali isti ljudi milijun puta, i mnogo drugih razloga...ovo je kakav-takav pokusaj legitimacije online peticije koja se inace kao takva tesko moze uzeti kao vjerodostojna...ali naravno da su svi pozvani - roditelji, bake djede tete, svi, vrata faksa su otvorena svim građanima, svi mogu sudjelovati na plenumu na filozofskom svaki dan u 20 sati, i vidjeti kako to izgleda na licu mjesta. dapače, što nas je više to bolje!

a tamo je i peticija onda koju možete potpisati, ako ne možete ovu već
Whatever je ostala ovdje i predugo :o

Let's avoid death by small doses,
remembering always that being alive
requires a much larger effort
than the simple act of breathing.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 27 tra 2009 14:42

Malo sam sve skupa podvojena oko sveg tog.
Mislim, slobodno obrazovanje je ideal jos od Konfucija i bilo bi divno da svi koji zele obrazovanje mogu to dobiti apsolutno besplatno, ali cinjenica ostaje da su Oxbridge i Ivy League i najkvalitetnija ali i najskuplja sveucilista.

ChloeToy
Postovi: 320
Pridružen/a: 12 svi 2008 18:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: caught in between

Post Postao/la ChloeToy » 27 tra 2009 14:49

http://www.emancipating-education-for-all.org/blog

ali to se dogada u cijelom svijetu. nemaju svi novaca za ivy league, ali zasto se onda ne bi mogli skolovati negdje drugdje..mozda bi to stvorilo vise strucnjaka koji bi onda mogli siriti znanje svima a ne samo onima koji imaju tu (novcanu) privilegiju
Whatever je ostala ovdje i predugo :o

Let's avoid death by small doses,
remembering always that being alive
requires a much larger effort
than the simple act of breathing.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 27 tra 2009 15:08

Pa naravno. I svjesna sam tog trenda.
Preko podcasta se recimo može dobiti odlično obrazovanje skupih sveucilista potpuno besplatno.
I naravno da ne moraju svi ici na Oxbridge/Ivy League.
Strucnjaci se stvaraju tamo. Jednostavno zato jer za istu stvar na Oxfordu npr. mozes dobiti grant za projekt i suradnike, a kod nas kad zatrazis istu stvar prvo ce ti se grohotom nasmijati povjerenstvo u kojem sjedi 5 ugursuza koji 10 godina nisu napisali nijedan clanak (kamoli bitniji), za istu stvar koju zelis ostvariti kod nas, prvo se moras najebat za opremu ili literaturu, imas kafkijansku administraciju kojoj je zadatak ubiti svaku inicijativu, potrosis energije i energije koje si mogla iskoristiti za istrazivanje na fight s tom nekom administracijom; sveucilista su godinama vec mjesta uhljebljenja podobnih (jer ne znam kako inace opravdati prisutnost nekih spodoba na faksu).
Sveucilista nadalje nisu uopce konkurentna niti otvorena trzistu.
Onda, ratio student:profesor je odvratan. Pogotovo ekonomija i pravo.
Onda: Proguglajte obaveznu literaturu na fakultetima. Koliko je tog nacrckanih knjiga profesora, mozda cak malo preradjenih doktorata/magisterija? Iz recimo 1970ih godina.
Ako je literatura suvremena, mozete se kladiti da je osoba koja to predaje skolovana vani.
ITD.

ChloeToy
Postovi: 320
Pridružen/a: 12 svi 2008 18:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: caught in between

Post Postao/la ChloeToy » 27 tra 2009 15:16

i to je jedna od stvari. apsolutno se slazem s ocjenom nasih fakulteta. prvo ih placas, dobro sad se vise referiram na postiplomske i doktorate, ali ono sto dobijes za tu cijenu..veoma je diskutabilno.definitivno nešto duboko ne valja ni sa sustavom ni s državom u cjelini...cijela ova stvar s fakultetima samo je grebanje po površini puno većeg problema
Whatever je ostala ovdje i predugo :o

Let's avoid death by small doses,
remembering always that being alive
requires a much larger effort
than the simple act of breathing.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 27 tra 2009 21:03

nego...konkretno pitanje...koliko ce trajat ta blokada tamo? jel ocekujete da ce potrajat do kraja tjedna il mislite da ce se prekinut prije 1. maja?
i kako ce se nadoknadit nastava?

ChloeToy
Postovi: 320
Pridružen/a: 12 svi 2008 18:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: caught in between

Post Postao/la ChloeToy » 28 tra 2009 07:43

to nitko ne zna. plan je da traje dok se ne popusti zahtjevima, a sad...sta ce biti do 1. maja...nemam pojma. vise nisam ni pesimisticna ni optimisticna, vidjet cemo.
nastava? to je pitanje ostavljeno za kraj blokade. a naravno da ovisi i o njenom ishodu. eto, jbg, ne mogu bit konkretnija
Whatever je ostala ovdje i predugo :o

Let's avoid death by small doses,
remembering always that being alive
requires a much larger effort
than the simple act of breathing.

Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Nicky » 28 tra 2009 09:48

definitivno podržavam ovaj prosvjed...otkako se uvodi bolonja na faksevima to više nema smisla...evo konkretno na mom faksu (fer) se svaki predmet polaže iz tri dijela i na svakom od tih kolokvija se skupljaju bodovi (max 100), i ako se do kraja semestra ne skupi barem 50 (+ još uvjeti za odrađene labose i bla bla) pada se taj predmet bez prava na drugi, treći rok za polaganje predmeta. To odmah znači da prilikom upisa istog predmeta drugi put se on PLAĆA, a također su predmeti vezani jedan za druge preduvjetima (svaki predmet ima bar jedan ili dva predmeta čije je polaganje preduvjet za upis tog predmeta), a to opet znači da ako padneš jedan predmet u zimskom semestru, ne možeš sigurno upisati jedan ili dva predmeta iz ljetnog semestra, a taj predmet koji si pao ne možeš upisati do slijedeće akademske godine. Budući da nisi upisao sve predmete koji su predviđeni za tu godinu (iz ranije navedenih razloga), ne skupiš sve ECTS bodove za tu godinu i računa se i dalje da si na toj godini...još plaćanja i tako u nedogled....i da školarina se u kešu mora uplatiti odmah na početku akademske godine, pa gori su od kamatara! pa sad mi vi recite je li to u redu! osobito kad se radi o studentima koji dolaze iz drugih gradova i moraju još plaćati stanarinu, hranu....(soba u domovima nema ni približno dovoljno za smještaj studenata)

...a nije istina da država nema novaca...jer onda bi igrači dinama i ostalih klubova zajedno s maminjom morali plaćati porez, a sada ne moraju, pa samo bi nam njihovi novci bili dovoljni da možemo besplatno studirati i još da imamo i besplatnu hranu...a da ne spominjem rončevićeve "kamione", pelješki most i sve ostalo što dolazi na prvo mjesto ispreed znanja u državi obrazovanja.... :roll:

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 28 tra 2009 10:22

podrzavam inicijativu, podrzavam studente, ali se borite u krivom smjeru.
besplatno studiranje, besplatna hrana, besplatne knjige, besplatan prijevoz, sve bi besplatno. ok, razumijem vas, ali isto tako nigdje u svijetu obrazovanje nije besplatno.
super je organizacija, zbilja mocno, ali bi se s tom organizacijom moglo napraviti masa masa drugih mocnijih stvari, ako vec postoji. vece stipendije, bolje obrazovanje, a ne cisto samo i jedino besplatno studiranje.
sa takvom organizacijom mase, dici cijelu hrvatsku na noge, jer na kraju, sad ste studenti za koju godinu cete radit i privredjivat i lomit kicmu zbog nesposobne i usljive drzave u kojoj zivimo.
I am not a myth.

Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Nicky » 28 tra 2009 10:32

agasta je napisao/la:podrzavam inicijativu, podrzavam studente, ali se borite u krivom smjeru.
besplatno studiranje, besplatna hrana, besplatne knjige, besplatan prijevoz, sve bi besplatno. ok, razumijem vas, ali isto tako nigdje u svijetu obrazovanje nije besplatno.
super je organizacija, zbilja mocno, ali bi se s tom organizacijom moglo napraviti masa masa drugih mocnijih stvari, ako vec postoji. vece stipendije, bolje obrazovanje, a ne cisto samo i jedino besplatno studiranje.
sa takvom organizacijom mase, dici cijelu hrvatsku na noge, jer na kraju, sad ste studenti za koju godinu cete radit i privredjivat i lomit kicmu zbog nesposobne i usljive drzave u kojoj zivimo.

slažem se da možda nije sve do kraja razrađeno, ali ne bi bilo dobro da se sad dijelimo u frakcije, ništa ne bi postigli, i ovako je pitanje što ćemo na kraju dobiti, ali barem dajemo do znanja da je u hrvatskoj nova generacija koja ne želi šutiti i jesti sva govna koja joj se serviraju...možda još ima nade za nas ...

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 28 tra 2009 10:50

ma to je sjajno! kazem, apsolutno podrzavam, sve mi je zao sto nisam vise student! ali ako se vec stvorila masa i gomila i sjajna je organizacija, nema tu dijeljenja trebalo bi samo jos malo povuc i potegnut i pocet tjerat ih da mijenjaju sve! ako vec ne zelite sutit onda se borite i za ono sto ce vas sutra docekat!
I am not a myth.

Avatar
syrinx
Postovi: 698
Pridružen/a: 31 ožu 2008 23:25

Post Postao/la syrinx » 28 tra 2009 17:04

meni je ovo super.
5 ooo kuna školarine, a kasnije ovisim o tome koliko sreće imam u životu i koliko sam snalažljiva. da ne spominjemo cijene doktorata i nekakvih poslijediplomskih specijalističkih studija.
pare iz proračuna su očito nedovoljne za školstvo. ok to kužim, ali sumnjam da ne mogu dati više.

vani neke velike korporacije i ini milijunaši daju dio para za školovanje.
oni za nagradu dobiju olakšice i nema poreza, bla bla, tako da nisu nešto puno u gubitku, a te pare jako dobro dođu.

pa daj onda agrokor, todorića, inu i ine firme neka daju nešto para za to školstvo u koje kakti toliko ulažemo, pa nek im država odbije porez na to i da neke olakšice i svi na dobitku.

pa nek neke pare namjenjene nekim pizdarijama (tipa, zanima me jako koliko će para utrošiti na reklame za izbore ispred nas) daju za bitne stvari.
školstvo, zdravstvo, ceste šta god.

jebalo, sve pare na kriva mjesta.

i 5 ooo kuna koje ja dajem...na faxu nema mjesta, imali smo 2 projektora i ne vlastitu zgradu. ničeg nema tamo. pa kud ide onda to jebemu.

jao..

Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Nicky » 28 tra 2009 17:19

postoje daleko važnije stvari od fakseva, pa tko želi obrazovanu naciju!

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 28 tra 2009 17:47

evo syrinxova je rekla super stvar, dignite se na hrv korporacije, pa jebemu misa, imate toliku moc sad u rukama, zasto stati na onima koji ne znaju slusat i brinu se samo za svoje dupe!?!?
I am not a myth.

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 02 svi 2009 14:00

Omogućavanje besplatnog studiranja uspješnim studentima mi se čini najkorektnijim. =) Zahtijevanje istog za sve zvuči pomalo utopijski.

No, ono što mene ponajviše smeta je način na koji se žele postići određeni ciljevi. Onemogućavanje prisustvovanja predavanjima kolegama koji se ne slažu sa blokadom i svojevoljno žele sudjelovati u nastavi već doseže granice arogancije. Uskraćivanje slobode izbora manjini od strane većine (ako nije obrnuto) je također jedna vrsta nasilnog čina.

Nemam ništa protiv toga da se prosvjed nastavi.
Ali sam svakako za to da se blokada prekine što prije.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 03 svi 2009 10:14

mali off, ali zapravo i nije jer je vezan uz temu - procitajte tomicevu kolumnu iz proslosubotnjeg jutarnjeg. fantastican je. i o blokadi je.

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 03 svi 2009 16:13

vezano za temu (nadam se da admini nece zamjerit):

http://nsist.blog.hr/

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 03 svi 2009 22:38

sa svih strana poceli su lomiti blokadu. pritisaka je mnogo. ali studenti bi trebali ostati ustrajani u svojim zahtjevima.
jer inace nista od nicega....samo pusta obecanja ove trule vlade.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 04 svi 2009 14:38

lana je napisao/la:mali off, ali zapravo i nije jer je vezan uz temu - procitajte tomicevu kolumnu iz proslosubotnjeg jutarnjeg. fantastican je. i o blokadi je.
Slazem se u potpunosti. :)

http://www.jutarnji.hr/komentari/kolumn ... ,160752.jl
Zadnja izmjena: ticklebook, dana/u 04 svi 2009 14:50, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 04 svi 2009 14:44

syrinx je napisao/la:meni je ovo super.
5 ooo kuna školarine, a kasnije ovisim o tome koliko sreće imam u životu i koliko sam snalažljiva.
Pa ne mislis valjda da je diploma garancija icega?
Cak i ako imas MBA s Whartona ili LSE, doktorat s Oxbridgea ili Ivy League (ili ostalih boljih sveuculista), naravno da daljnja karijera ovisi o snalazljivosti i sposobnosti i stalnom nadogradjivanju stecenih znanja.
Ako stojis na mjestu, tones, to je bit svega.

Avatar
syrinx
Postovi: 698
Pridružen/a: 31 ožu 2008 23:25

Post Postao/la syrinx » 04 svi 2009 17:01

ma znam ja to sve.
ali isto tako znam ljude sa fakultetima koji su na kraju bili primorani
uzet neki kratki knjigovodstveni tečaj ili slično,
i sad vode knjige za neke sitne pare,
a poplatili su si taj fakultet jer, eto, da si barem donekle olakšaju budućnost.
mogli su si onda komotno ovo radit odmah poslije srednje, pa bi barem imali radnog staža.
šta će nam fakulteti ako nema posla za ljude sa fakultetom.
onda ćemo si imati strukovne škole, i odmah poslije srednje na posao
i eto...

ma ne tražimo nemoguće...
pa di idu svi novci?
kad se svi žale na plaće, na bolnice, na mirovine, na cijene, na cestarine...
di idu?

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 04 svi 2009 21:02

obezvrijedjivanje diplome na konto toga da se netko nije mogao sa zavrsenim faksom zaposlit je totalna idiotarija. sto sam vise znala, sto sam imala vise diploma, to sam dobijala bolje poslove. bez diploma bih bila obican potrcko. idealan je omjer lapo lapo: diploma+ iskustvo. obezvrijedjivati bilo sto od navedenog je idiotarija

Odgovorite