(bi) Outanje (wannabe?) dečku - ne da ili ne, nego kad?

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
FofL

(bi) Outanje (wannabe?) dečku - ne da ili ne, nego kad?

Post Postao/la FofL » 04 lis 2009 13:47

Ozbiljno razmišljam o tome da si nađem dečka - ne hipotetski, nego sam "bacila oko" na jednog poznanika. Fizički mi je privlačan, znamo se dovoljno da sam uočila mnoge njegove za mene poželjne osobine kompatibilne s mojima. Nisam baš zaljubljena u njega, što je također plus jer mogu pribrano razmišljati u njegovoj blizini, a smatram da bih se mogla zagrijati ako bi bilo šanse.
Smatram da je za vezu kakvu si želim potrebna potpuna iskrenost. Zato bih mu htjela što prije dati do znanja da volim i cure - ako mu to smeta, bolje da ništa ne pokušavamo. Htjela bih mu to "priznati" u istoj "fazi" kad i činjenicu da nisam nikad imala dečka ni curu - možda baš tako, laganim tonom, čim se dotaknemo teme, "Nisam nikad imala dečka, a ni curu" i dalje ovisno o njegovoj reakciji, ili kroz neku zezanciju.
Dakle, što se mene tiče svakako treba znati, samo je pitanje, prije nego što mu dam do znanja da želim više od prijateljstva ili malo kasnije? Ili istovremeno? :D ("Nisam nikad imala dečka ni curu, i želim da mi ti budeš prvi dečko" :cool: )

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 04 lis 2009 14:21

:thumbup:
ne ruši most, možda nas poveže

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 04 lis 2009 14:27

prije. pa ćeš znat na čemu si ;)
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

afrathevamp

Post Postao/la afrathevamp » 04 lis 2009 14:32

O da. I've been there. Kako reći dečku da ti je zadnja veza bila sa ženom?
Ja sam uvijek bila iskrena. Bolje da odmah znam na čemu sam. Ako on to ne može prihvatiti onda je bolje za oboje da se ništa ne započinje.
Reakcije su svakakve:od mogli bi u troje do poremećena si i ne želim imati ništa s tobom. Ok, your lost asshole :P

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 04 lis 2009 15:27

Ne znam zašto se opterećuješ nekakvim "priznavanjem" svoje ljubavne prošlosti. To je samo tvoja stvar (koja je ionako nebitna za vašu vezu) i ako se ne osjećaš ugodno reći nekome da nisi imala dečka/curu/da si bi, onda nemoj reći, pogotovo u početnoj fazi. Vjeruj mi, za mnoge stvari je puno bolje pričekati da upoznaš osobu, možda ti kasnije bude žao što si svoju intimu prostirala pred nekime tko to možebitno nije zaslužio.

Plague

Post Postao/la Plague » 04 lis 2009 15:31

Istina, ali zamisli da počeka, zaljubi se preko ušiju i onda mu kaže a on je ostavi samo zbog toga?
Ako mu kaže odmah onda zna na čemu je.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Post Postao/la Bash » 04 lis 2009 21:28

slažen se sa ananasom, s tim da bih ja prije bilo čega u razgovoru potegnula pitanje biseksualnosti da vidim kako on razmišlja o tome.

Avatar
GaMeS
Postovi: 536
Pridružen/a: 22 svi 2009 15:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Over the rainbow

Post Postao/la GaMeS » 04 lis 2009 21:34

ako započnete temu "ljubavna prošlost" ili "seksualnost" reci mu. glupo je da se time opterečuješ. ako mu je stalo do tebe ne bi mu trebalo biti bitno dal su si imala bivšeg ili bivšu.
I know, you want the sin without the sinner

FleursDeMal
Postovi: 101
Pridružen/a: 25 ruj 2009 11:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Ljubljana

Post Postao/la FleursDeMal » 06 lis 2009 12:34

pineapple14 je napisao/la:Ne znam zašto se opterećuješ nekakvim "priznavanjem" svoje ljubavne prošlosti. To je samo tvoja stvar (koja je ionako nebitna za vašu vezu) i ako se ne osjećaš ugodno reći nekome da nisi imala dečka/curu/da si bi, onda nemoj reći, pogotovo u početnoj fazi. Vjeruj mi, za mnoge stvari je puno bolje pričekati da upoznaš osobu, možda ti kasnije bude žao što si svoju intimu prostirala pred nekime tko to možebitno nije zaslužio.
Definitivno se 100% slazem s tvojim postom.

Ne znam, zasto bi pomemban fakat morao biti to, da si bisex, za pocetak veze. slika Sama kazes, da se dobro razumijeta, da imata skupne lastnosti i sl. Ako zelis biti s njim, i da ga stvarno zelis upoznat, ta fakat (bisex) ces mu objasnit potpuno spontano kroz pogovor/pricanje/upoznavanje.

Vijerovatno ima vec takvih stvari, koje vas mozda razdvajaju, ne znam, mozda ti kadis, a on ne pa cete o ovome popricat, kad bude prilika.

Jer bogami ne znam, gdje je u stvari problem, da volis oba spola, jer nisi imala nobene veze - al mozda bi mu rada s time kazala vec na pocetku, da NISI resna/monogamna in da ces ga mozda prevarit, jer si znatizeljna ... ak sam pogresila o tvom namenu, onda mu prvo reci, da ti je zanimljiv i tak dalje i KAD cete doci na pitanje o seksualnosti/veze, mu kazi, da jos nisi imala ne veze sa deckom ne veze sa curom. Al to ce doc sasvim spontano. Polako.

Kak bi tebi bilo, kad dodje cura do tebe i ti kaze: Zdravo, jaz sam lezbijka Suzana, volim cvijece, horror, mamu in stvarno mi se svidzas. Kako si?
:eek:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 13 lis 2009 09:57

a tako se netko actually ponasa u realnosti? :roll: kao da se tijekom jednog dejta, u normalnom razgovoru, ne moze dati do znanja vlastito lezbijstvo...

sto se ovog konkretnog slucaja tice, doticna ocito NIJE biseksualna, te ne vidim zasto bi uopce imala decka, osim kao kamuflazu. a ako je to razlog, onda naravno da mu treba lagati, jer laz je modus operandi cijelog pothvata...

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Re: (bi) Outanje (wannabe?) dečku - ne da ili ne, nego kad?

Post Postao/la jasamocitam » 13 lis 2009 10:53

Flames of love je napisao/la:Ozbiljno razmišljam o tome da si nađem dečka - ne hipotetski, nego sam "bacila oko" na jednog poznanika. Fizički mi je privlačan, znamo se dovoljno da sam uočila mnoge njegove za mene poželjne osobine kompatibilne s mojima. Nisam baš zaljubljena u njega, što je također plus jer mogu pribrano razmišljati u njegovoj blizini, a smatram da bih se mogla zagrijati ako bi bilo šanse.
jel ovo samo meni zvuci vise kao poslovna ponuda nego stvarno sviđanje? :o

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 13 lis 2009 13:37

ne zvuci kao poslovna ponuda i nema potrebe odmah za trazenjem igle i dlaka u jajima, seciranjem i osudjivanjem svakog pojedinog djelica.

odlican topik, zadnje vrijeme se isto pitam. obznaniti decku ili ne da sam bila sa zenama? s druge strane, pitala sam frendicu za misljenje jer je sada u takvoj poziciji. vec godinu dana je s deckom a prije toga je bila 2 godine s curom. ona njemu to nije obznanila, niti ce. isprika je bila - "to je proslo vrijeme, ni on meni ne prica o svojim bivsima niti ja to trazim od njega".
ne znam, s jedne strane se slazem s takvim stavom a s druge strane bi me jako kopkalo to sto mu ne mogu obznaniti cijelu istinu o sebi, a ta je da se i ja tu i tamo okrenem za zenom. mislim da ne bih mogla to tajiti.

Avatar
Kali
Postovi: 121
Pridružen/a: 29 pro 2008 15:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la Kali » 13 lis 2009 13:49

Hmmm, neznam... Ja sam svojem rekla.. Isto sam se neckala dosta dugo oko toga i onda kad je spontano krenula tema oko gay prava i slicno samo mi je izletilo prije no sto sam se snasla :oops: Ali sve je bilo za 5, nikakvih problema, nista :D

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 13 lis 2009 13:51

invalid_user je napisao/la:ne zvuci kao poslovna ponuda i nema potrebe odmah za trazenjem igle i dlaka u jajima, seciranjem i osudjivanjem svakog pojedinog djelica.
ekskjuzmi? meni zvuci kao poslovna ponuda. :!:
a di je: kak je divan! kakve oci ima! kako je samo duhovit i simpatican i zgodan!:inlove: bilo bi nekak ljepse s tim, al boze moj, nismo svi isti...
i naravno da uvijek postoji potreba za seciranjem, trazenjem igle i dlaka u jajima. zato smo ovdje usred radnog vremena, naravno. za osudjivanjem potreba nikada ne postoji, niti vidim da je netko nekoga osudjivao.

ontopic: treba reci takve stvari, ali nema pametnog savjeta kada jer to zaista ovisi o akterima i situaciji. reci upravo u onom trenutku koji ti se za to cini najbolji, a to moze biti vec sutra ili za pola godine. spontano, polako, bez forsanja...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 13 lis 2009 14:34

jasamocitam je napisao/la: a di je: kak je divan! kakve oci ima! kako je samo duhovit i simpatican i zgodan!:inlove: bilo bi nekak ljepse s tim, al boze moj, nismo svi isti...
eto, odgovorila si samoj sebi na pitanje. nismo svi isti.
i ja ju potpuno razumijem jer mi se i samoj obicno desava da nisam uopce ili sam jako malo zagrijana za nekog da bih na kraju s tim nekim zavrsila u intenzivnom ljubavnom klincu. zaljubljujem(o) se drugacije, i guess.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 13 lis 2009 15:16

Čemu trud oko nekoga od koga ti ne klecaju koljena, a leptirići se ne uskomešaju čim pomisliš na tu osobu? But that's just me :o.

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Post Postao/la fakatja » 13 lis 2009 18:58

1. Nisi nikad imala curu. Pa sta onda ima da priznas? To, da se ti svidaju i cure? Pa bogami, valjda mozes to da mu kazes. Pa i njemu se sviđaju,ne. :D

2.Tamara 3 je napisala:
Čemu trud oko nekoga od koga ti ne klecaju koljena, a leptirići se ne uskomešaju čim pomisliš na tu osobu? But that's just me
Da, bas tako. Bit ce kasno kad to shvati. Al nema kajanja posle jebanja.
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 14 lis 2009 01:17

fakatja je napisao/la: 2.Tamara 3 je napisala:
Čemu trud oko nekoga od koga ti ne klecaju koljena, a leptirići se ne uskomešaju čim pomisliš na tu osobu? But that's just me
Da, bas tako. Bit ce kasno kad to shvati. Al nema kajanja posle jebanja.
you just don't get it.

Avatar
_rea_
Postovi: 415
Pridružen/a: 14 ožu 2008 01:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: LaiBach :)

Post Postao/la _rea_ » 14 lis 2009 08:00

Flames of love...
sve su vec cure gore napisale...
ja ti samo kazem, budi iskrena.
Sigurno cete zapocet razgovor o bivsim vezama i bivsim crush-ima, pa ako ti je stalo do njega i s obzirom na to, da nisi jos imala vezu prije toga, mislim, da ne bi bilo bed, da mu ono jednostavno kazes, da ti se moze svidjet i cura.
Nije ni malo komplicirana situacija...
ako zelis nesto ozbiljno s tim tipom, onda nije uopce pitanje, dal mu trebas rec.
Ima pravo, da zna, i bolje, da mu kazes na pocetku i onda ako prihvati, ok, ako ne, his bad :confused: ..
.look on the bright side...ako to ne prihvati, znas, da nije za tebe, mislim...bar ja ne bi mogla bit s nekim, koji ne prihvaca ovako veliki dio mene.
Ako prihvati normalno, onda znas, da je sve ok, samo pazi, da kad mu budes to govorila, obracas paznju na njega, pokazi mu, da ti je jako stalo, jer decki se brzo osjecaju ugrozeno.
Objasni mu, da ti se sad on svidja i da zelis bit s njim, da to da ti se i cure svidjaju, nece utjecat na vas onos.
***"Lose everything and what is real will still remain"***

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 14 lis 2009 22:13

invalid_user je napisao/la:obznaniti decku ili ne da sam bila sa zenama?
da. takodjer, ako su ti roditelji mrtvi, reci mu i to. ako su zivi, nije ni to lose spomenuti. jer, ne kuzim kakve su to ljubavne veze u kojima se sustavno laze partneru/ici o samom sebi... to je nekako jadno, meni barem... :(

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 15 lis 2009 00:02

pa da, mislim, ja bih se grizla jer bih imala osjecaj da presucujem dio sebe i predstavljam se lazno. mislim, voljela bih da me privlaci samo jedna strana pa da sam na cisto s tim, ovako sam samo jos dodatno sjebana :D

Avatar
Robin
Postovi: 68
Pridružen/a: 31 svi 2009 23:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: na terenu

Post Postao/la Robin » 18 lis 2009 15:15

nisam sigurna sto bi ti savjetovala..
mislim, znam - rekla bi ti da mu kazes, jer mislim da je to u najmanju ruku fer.. dok, opet, meni to zapravo zvuci i kao pitanje -da li da se autam toj i toj osobi?!
to je stvar tvoje osobne procjene, o kakvom se covjeku radi i koliko mislis da si spremna to reci.. neovisno o tome da li ce on biti tvoj buduci ili samo dobar prijatelj,ti njemu govoris o veoma bitnom i velikom djelu tebe..
ne znam o kakvoj vezi je rijec, kolika je razina medusobne iskrenosti i povjerenja..
definitivno samo tvoja odluka, ako dode trenutak da mu kazes, vjerujem da ces ga prepoznati

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 25 lis 2009 10:16

invalid_user je napisao/la:pa da, mislim, ja bih se grizla jer bih imala osjecaj da presucujem dio sebe i predstavljam se lazno. mislim, voljela bih da me privlaci samo jedna strana pa da sam na cisto s tim, ovako sam samo jos dodatno sjebana :D
sjebano je skrivati, a ne biti privucen od strane oba spola.

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 25 lis 2009 11:22

Popeye je napisao/la:
invalid_user je napisao/la:obznaniti decku ili ne da sam bila sa zenama?
da. takodjer, ako su ti roditelji mrtvi, reci mu i to. ako su zivi, nije ni to lose spomenuti. jer, ne kuzim kakve su to ljubavne veze u kojima se sustavno laze partneru/ici o samom sebi... to je nekako jadno, meni barem... :(
Nemoj se ljutiti, ali nije baš sve tako crno-bijelo u životu. Htjeli mi to ili ne, svi mi, a pogotovo na početku, pokazujemo uglavnom ljepšu stranu medalje tj. onu za koju znamo ili pretpostavljamo da će se drugoj strani više svidjeti. To ne mora čak biti svjesno ili s namjerom da nekog obmanjujemo, nego je to jednostavno tako u situacijama kada smo s ljudima koje ne poznajemo toliko dobro da možemo pred njima biti skroz opušteni. S vremenom se, naravno, stvari mijenjaju.

Ali ovo po meni nije pitanje ni laganja ni skrivanja, nego nečijeg intimnog života. Zašto bih dijelila podatke o svom intimnom životu, ako to ne želim!? Što bi nekom dečku ili curi značilo saznanje o detaljima mojih bivših partnera?? Po čemu je to relevantno za ono što se sada događa!?

Naravno, ne govorim o slučajevima kad netko naočigled mulja o sebi, izbjegava dati suvisle odgovore pa trkelja (imala sam i tih iskustava i bilo je jasno da cura mulja o sebi) i sl. Kad-tad se načne razgovor na tu temu pa je neke sitnice iz svakodnevnice neizbježno spomenuti, ali da ću se sad ispovjedati svojoj curi (osim ako sama nemam potrebu za tim!!!) o svojoj ljubavno-seksualnoj prošlosti, neću... A ako će ona sumnjati u moju vjernosti i iskrenost samo zato što joj ne želim reći kakve poze je voljela Marija, što sam točno radila s Nikolinom itd. itd., onda ta veza stoji na jako klimavim nogama. Pa čak i pitanje broja bivših partnera mi je neukusno. Mislim, zašto je to važno i kome!?! Pa ne prijavljujem se u striptease klub, a i po tom pitanju ionako je nemoguće utvrditi govori li netko istinu ili ne...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 25 lis 2009 11:34

ne smatram biseksualnost (kao ni heteroseksualnost ili homosekualnost) intimom, a niti detaljem. meni se to cini kao prilicno vazan podatak.

da mi decko nakon sest mjeseci veze kaze da je biseksualan to bi bio mnogo veci problem nego da to doznam od njega na samom pocetku, kada uopce ne bi bio problem.

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 25 lis 2009 19:26

e ali ima jedan problemcic sa tim svim..
zna se dogoditi da je decku to u pocetku veze bas kul i fora i svidja mu se ali nakon neke duze veze postane sumnjicav i ljubomoran..
ipak, bolje je na pocetku reci, dati do znanja da imas afinitete prema oba spola, jer uvijek se moze dogoditi da kasnije izlanes ili nesto takvo pa da se dese nesporazumi.. ili jos gore.. da konstantno moras paziti sto pricas..
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 25 lis 2009 23:46

Popeye je napisao/la:ne smatram biseksualnost (kao ni heteroseksualnost ili homosekualnost) intimom, a niti detaljem. meni se to cini kao prilicno vazan podatak.

da mi decko nakon sest mjeseci veze kaze da je biseksualan to bi bio mnogo veci problem nego da to doznam od njega na samom pocetku, kada uopce ne bi bio problem.
slazem se. ne toliko radi sadrzaja samog podatka (mada je vazno i svakako bi me zanimalo), nego sto bi imala problema s tim da netko u mene nema povjerenja i pocela vrtit po glavi tko zna sta jos sve ne znam.

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 30 lis 2009 18:49

odlican topik.

bas mi se sinoc desila slicna situacija. kako se ima par dana "kuvam" sa jednim tipom i super mi je, on me je u jednom momentu pitao: jesi kad bila sa curom? :D reko bila sa jednim i drugim i super mi je sa oboje... na sta je on pitao kako je seksat se sa zenom? :D cista muska znatizelja.. ono sta je bitno je da taj dio nije promjenio nasu situaciju..

savjet je da mu odmah kazes kako stvari stoje jer ces i sama znati kako se on nosi sa tim bitnim podatkom. ne znam, radije bi rekla nego presutila svoju biseksualnost jer prvo bi mene samu to izjedalo iz razloga sta bi onda dobar dio proslosti morala presutit, a taj dio mi se ne svidja.. jer onda skrivas dio sebe i to nisi prava ti, vec modificirana verzija koja ti znaci "sigurnost". riskiraj, mozda se iznenadis ;)

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 30 lis 2009 21:12

Popeye je napisao/la:ne smatram biseksualnost (kao ni heteroseksualnost ili homosekualnost) intimom
Pa ne moraju svi ljudi razmišljati kao ti. Osim toga, u čemu je razlika ako je dečko hetero ili bi, ne kužim? Meni je sasvim svejedno da li je cura lez ili bi dok god je sa mnom :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 01 stu 2009 17:06

pineapple14 je napisao/la:
Popeye je napisao/la:ne smatram biseksualnost (kao ni heteroseksualnost ili homosekualnost) intimom
Pa ne moraju svi ljudi razmišljati kao ti.
naravno da ne, samo objasnjavam s koje pozicije nastupam.
Osim toga, u čemu je razlika ako je dečko hetero ili bi, ne kužim? Meni je sasvim svejedno da li je cura lez ili bi dok god je sa mnom :D
meni je jako vazno da ljudi znaju tko su i sto su. to mi se cini kao preduvjet bilo cega drugog.
dakle, nije mi vazno jel moj potencijalni decko biseksualac ili peder, ali mi je iznimno vazno da zna je li biseksualac ili peder. i da to ne drzi kao tajnu.

Odgovorite