upad na scenu?

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
_rea_
Postovi: 415
Pridružen/a: 14 ožu 2008 01:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: LaiBach :)

upad na scenu?

Post Postao/la _rea_ » 16 lis 2009 00:42

Otvaram temu o upadu na scenu...Bilokakvom...Zanimaju me iskustva...
Recite mi, kako je izgledao vas "upad" na gay scenu?
I kad se to dogodilo? U biti me zanimaju prvi stikovi, prva upoznavanja? Kakva vam se cini vasa scena? Su to zatvorena drustva? Ili one, outane, "stare" ufurane, kako vam je, kad uleti neka mala, zbunjena? Kako se ponasate?
I to ozbiljno pitam, ne prihacam odgovore tipa "novo meso za sevit i slicno";) al ni jedna ne bi dosla do jadnice, ju upoznala s ljudima...mislim, Se sjecate kakva su vasa iskustva bila, Filingi? Pozitivno ili negativno?
Jer moj prvi upad na scenu je as a matter a fact bio je pretty scary, dosta traumatican, bas zbog ljudi...
Moram priznat, da mi je nekako krenulo, kad sam kao klinka "otkrila" forum, ali mi je brzo stalo, kad sam prvi put odlucila isfurat onaj "veliki prvi izlaz"...
Kakvu, po vasem misljenju, stvarate atmosferu za "nove upadnice"?
I kakvu ste ve atmosferu dozivjele ono prvi, drugi put?
Postoje razlicite perspektive, to mi je jasno.
Znam, da to nikako nije simple korak i sigurna sam, da danas ima ljudi (vise nego prije par godina), koji sami bez problema, pronadju put na scenui potpuno se snadju, a postoje oni, koji bi trebali pomoc slicnih njim, pa ju ne dobiju, or...?
***"Lose everything and what is real will still remain"***

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Post Postao/la Bash » 16 lis 2009 00:58

Pa evo, svojedobno san znala da je pola 6-og paviljona na savi gej, a niko nije ima pojma o mojim preferencijama :D tako je to kad stavljate vlastite slike na gay.hr :D iman i malo gej društvance, ali oni mislin da su uvjereni da ja neman nikakve žene na pameti jer postoje bivši dečki, a malo mi je i bed da ne misle da mi je to neka faza pa radije prešućujem dok ne upoznam nekog ko će me ozbiljnije zainteresirat. U mom slučaju je dosta teško bit prepoznatljiva na gej/bi sceni jer san introvertni debil i izgledom nisan stereotipna, osim prema noktima.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 16 lis 2009 01:13

desio se internet. ostalo je povijest. zitu sam upoznala medju prvima :) ona me usmjerila drugima.

Plague

Post Postao/la Plague » 16 lis 2009 03:51

Ja još uvijek nisam "upala" na gej scenu.
Po gej partijima me gledaju ko da tamo ne pripadam.
Imam nekoliko gej frendova i s njima se družim. Za ostale me nije briga.

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 16 lis 2009 10:24

Bash je napisao/la:U mom slučaju je dosta teško bit prepoznatljiva na gej/bi sceni jer san introvertni debil i izgledom nisan stereotipna, osim prema noktima.
uzela si mi riječi iz usta hehe ;) :D sjećam se reakcije mog užeg i šireg društva tipa "ma tko?? ona?? ma neeee? zajebavaš? sereš!" i sl. :D


a šta ja znam šta je to 'gej scena'.. iskreno taj naziv me podsjeća na onaj 'emo scene' i slična isfuravanja...
ne shvaćam.. jel to kad želiš upast u neko društvo za koje znaš da je gej pa ak upadneš onda si 'ušao na scenu' il? :o
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Avatar
Kali
Postovi: 121
Pridružen/a: 29 pro 2008 15:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la Kali » 16 lis 2009 11:27

sillmarien je napisao/la: ne shvaćam.. jel to kad želiš upast u neko društvo za koje znaš da je gej pa ak upadneš onda si 'ušao na scenu' il? :o
Mislim da je to to. Pocet izlazit na gej mjesta, druzit se sa gej ekipom i tak.. :o Uglavnom, ja neznam, nikad nisam bila na nekom sluzbenom gej partiju da budem iskrena niti znam puno gej ljudi :oops: budem vec jednom :D

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 16 lis 2009 13:46

Bash je napisao/la:U mom slučaju je dosta teško bit prepoznatljiva na gej/bi sceni jer san introvertni debil i izgledom nisan stereotipna, osim prema noktima.
:? de to malo pojasni?


oT: dogodio mi se net. a zatim mi se dogodila lotus :D ostalo je bilo neizbježno XD
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Post Postao/la Bash » 16 lis 2009 15:35

to je šta se tiče nepoznatih. kad sam u takvom društvu držim se po strani, ne održavam eye contact, ne pokazujem da mi se neko sviđa ako mi se sviđa, naprotiv nekad ih nesvjesno namrgođeno gledam i pritom djelujem odvratno arogantno. debil, kažen ti. :) mogu me možda skužit samo neki čudni umovi kojima moj govor tijela ne govori to šta očito govori jer su skužili da ih ipak škicam svejedno.

dakle to plus znaš kad nekad moš prema nekim empirijski utvrđenim obilježjima na prvi pogled za neku posumnjat da je gejbi, npr čudno ošišana kosa, milijun boja na sebi, gestikulacije, itd. e pa ugl nemam ni te sumnje. pa lurkam.

afrathevamp

Post Postao/la afrathevamp » 16 lis 2009 17:51

Dogodio se Bad boy davne 99. Frend i ja išli vidjet kako to izgleda....pa još par puta...AH,those were the days :inlove:

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 16 lis 2009 18:58

lucretia je napisao/la: oT: dogodio mi se net. a zatim mi se dogodila lotus :D ostalo je bilo neizbježno XD
a siroče moje malo, posljedice te traume se još i danas vide. :D

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 19 lis 2009 13:30

Bash je napisao/la:to je šta se tiče nepoznatih. kad sam u takvom društvu držim se po strani, ne održavam eye contact, ne pokazujem da mi se neko sviđa ako mi se sviđa, naprotiv nekad ih nesvjesno namrgođeno gledam i pritom djelujem odvratno arogantno. debil, kažen ti. :) mogu me možda skužit samo neki čudni umovi kojima moj govor tijela ne govori to šta očito govori jer su skužili da ih ipak škicam svejedno.

dakle to plus znaš kad nekad moš prema nekim empirijski utvrđenim obilježjima na prvi pogled za neku posumnjat da je gejbi, npr čudno ošišana kosa, milijun boja na sebi, gestikulacije, itd. e pa ugl nemam ni te sumnje. pa lurkam.
ah zo :D sad mi je malkice jasnije :D
LoTuS je napisao/la:a siroče moje malo, posljedice te traume se još i danas vide. :D
jeldajelda!! to i ja stalno tvrdim
:D
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 20 lis 2009 13:02

Bokte davno je to bilo, vise se i ne sjecam detalja.
Ali da, tad sam shvatila da je vrijeme da odbacim djetinjaste zablude da sve lezbe izgledaju kao Piper Perabo u Lost & Delirious i taj proces je bio isto malo tezak :D
Zadnja izmjena: Hidden_soul, dana/u 17 pro 2010 19:02, ukupno mijenjano 1 put.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 20 lis 2009 14:59

veni, vidi, vici.

Avatar
_rea_
Postovi: 415
Pridružen/a: 14 ožu 2008 01:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: LaiBach :)

Post Postao/la _rea_ » 20 lis 2009 16:11

Hidden_soul je napisao/la: Ali da, tad sam shvatila da je vrijeme da odbacim djetinjaste zablude da sve lezbe izgledaju kao Piper Perabo u Lost & Delirious i taj proces je bio isto malo tezak :D
hahaha, predobro :D :D :D
:lol: :thumbup:
***"Lose everything and what is real will still remain"***

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 20 lis 2009 16:28

Mislim da nikad nisam ni upala na "scenu" izuzmemo li ovo piskaranje po forumu i tu i tamo koje pice sa nekim Crolovkama, jos uvijek sam van te scene. sjecama se na kvatricu u jednom kaficu bilo je jedno vece drustvo lezbi, ja sam se prepala, umjesto u kafic ja sam ga prosla, mada sam neke znala i bila dobra s njima i pozivale su me u Global, zbog velike treme i ne znam-cega, ja sam odbijala. I jos uvijek je tako, uci u drustvo di je vise od dvije lezbe, za mene teza situacija nego ataka agorafobije.
Mnogo zena me plasi :D .

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 21 lis 2009 12:37

Hidden_soul je napisao/la:prijateljstvo preko boce se stvara u trenu
ja bih ovo nazvala općom pojavom :D
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Avatar
eLi
Postovi: 327
Pridružen/a: 16 tra 2008 09:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: dijagonalno parkirana u paralelnom svijetu

Post Postao/la eLi » 21 lis 2009 16:53

hahahahahahhahahahhahahaa...haha...

evo to bi moglo objasnit moj . upad. e. :D

ahahaha.. na scenu... bwahahahah... jao mene joj.
drugi obično za mene prepričavaju te stvari. ali i ovo je dio toga. smijeh. pa sramota. a ja jednostavno izazivam upitnike pa nek to bude to. i tu.

s poštovanjem (anything but) :cool: eli
iako...

after 2012 mozda ne bude tako.... :angry: :shinner: -osim ako da. :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 22 lis 2009 14:34

Ameli je napisao/la:Mislim da nikad nisam ni upala na "scenu" izuzmemo li ovo piskaranje po forumu i tu i tamo koje pice sa nekim Crolovkama, jos uvijek sam van te scene. sjecama se na kvatricu u jednom kaficu bilo je jedno vece drustvo lezbi, ja sam se prepala, umjesto u kafic ja sam ga prosla, mada sam neke znala i bila dobra s njima i pozivale su me u Global, zbog velike treme i ne znam-cega, ja sam odbijala. I jos uvijek je tako, uci u drustvo di je vise od dvije lezbe, za mene teza situacija nego ataka agorafobije.
Mnogo zena me plasi :D .
smatras li svoje ponasanje normalnim?

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 22 lis 2009 14:46

Popeye je napisao/la:
Ameli je napisao/la:
smatras li svoje ponasanje normalnim?
:confused:

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 22 lis 2009 16:42

"scena" moja pojava pa da, kolegica me pozvala u kafić u kojem su se okupljale cure... tu sam upoznala par nevladinih aktivistki svih profila.
Svakako su bile istospolno usmjerene. Mada sam u takve kafiće i klubove zalazila izvan Slovenije. znači bez treme i straha. Sada upadnem ako je neki seminar ili neki kulturni dogodki, posle itak slijedi žur u tim klubovima ili kafićima... ;) Nisam redna gošća, a volim otići i naći se sa određenim curama, da popijemo čašicu rujnog da se iščvekamo to je to.
ne ruši most, možda nas poveže

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Post Postao/la alice » 22 lis 2009 22:27

Ameli je napisao/la:
Popeye je napisao/la:
Ameli je napisao/la:
smatras li svoje ponasanje normalnim?
:confused:
to je naša Ameli, ne diraj ju :P

OT: scena..da.. htjela, ne htjela, upala sam. ali ipak dovoljno godina da ne upadam u neka nova društva.imam svoje prijatelje u koji većinom nisu na sceni. pa sad, jel se gej drustvo koje nije na sceni broji kao scena, to vam ne bih znala rec.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 23 lis 2009 11:52

alice je napisao/la:
Ameli je napisao/la:
Popeye je napisao/la:
Ameli je napisao/la:
smatras li svoje ponasanje normalnim?
:confused:
to je naša Ameli, ne diraj ju :P
yeah, iz dubinske dobrote srca potrebno ju je sto duze poidrzavati u iracionalnim strahovima. :)
OT: scena..da.. htjela, ne htjela, upala sam. ali ipak dovoljno godina da ne upadam u neka nova društva.imam svoje prijatelje u koji većinom nisu na sceni. pa sad, jel se gej drustvo koje nije na sceni broji kao scena, to vam ne bih znala rec.
zapravo, pitanje je - a sta je to scena?
ako je, recimo, rush scena, onda ja nisam nikada bio na sceni. :D

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 23 lis 2009 12:30

Popeye je napisao/la:smatras li svoje ponasanje normalnim?
gle, postavio si pitanje u kojem si vec dao svoj odgovor, pa mozda i nije potreban moj, al evo:
1. sramezljivost, nije rijetkost u drustvu
2. sramezljivost, produkt ne sigurnosti, straha
3. od strahova, javljaju se mnogi psihicki poremecaji

-naravno da bi voljela da sam drustvenija, sigurnija, hrabrija, al jbg nismo svi isti, .. netko pije, netko bjezi, netko se suocava itd.
-mozda moje ponasanje nije normalno, ali smatram i da nije bilo potrebe za analiziranjem mojeg ponasanja.
-mozda da si otvorio temu na ovo pitanje? sto mislis, zasto dnevno od 80-ak korisnica, koje se tu reg. njih 10 ili 15, uopce nesto napisu?

***i da, bas hvala sto mi otvori oci, aleluja, aaaleluja :D

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 23 lis 2009 17:06

sekica63 je napisao/la:"scena" moja pojava pa da, kolegica me pozvala u kafić u kojem su se okupljale cure... tu sam upoznala par nevladinih aktivistki svih profila.
Svakako su bile istospolno usmjerene. Mada sam u takve kafiće i klubove zalazila izvan Slovenije. znači bez treme i straha. Sada upadnem ako je neki seminar ili neki kulturni dogodki, posle itak slijedi žur u tim klubovima ili kafićima... ;) Nisam redna gošća, a volim otići i naći se sa određenim curama, da popijemo čašicu rujnog da se iščvekamo to je to.

Svakako su bile istospolno usmjerene.
:D

moj prvi upad bio je 2001. u Bad Boy, onaj klub na Ksaveru koji se zatvorio.

već prve večeri upoznala sam gay `frenda` suludog S.S., a nakon par tjedana Sanju Juras, dok se još nije bavila aktivizmom.
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 23 lis 2009 18:48

sad ne kužim, jesam li nešto nejasno napisala ili?
ne ruši most, možda nas poveže

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 24 lis 2009 18:20

Ameli je napisao/la:
-naravno da bi voljela da sam drustvenija, sigurnija, hrabrija, al jbg nismo svi isti, .. netko pije, netko bjezi, netko se suocava itd.
-mozda moje ponasanje nije normalno, ali smatram i da nije bilo potrebe za analiziranjem mojeg ponasanja.
-mozda da si otvorio temu na ovo pitanje? sto mislis, zasto dnevno od 80-ak korisnica, koje se tu reg. njih 10 ili 15, uopce nesto napisu?

***i da, bas hvala sto mi otvori oci, aleluja, aaaleluja :D
da bi se ljudi oslobodili straha trebaju se s njima suociti. (i guess :D )
ne vidim kako tebi pomaze da te e tapsa po ramenu jer ne smijes biti u prostoriji s vise od tri lezbe istovremeno ili da se jos, ne daj boze, to ohrabruje... ;)

Marika
Postovi: 87
Pridružen/a: 16 lip 2009 19:31
Ja sam: biseksualka

Post Postao/la Marika » 25 lis 2009 19:37

Neki znaju moju djelomicnu pricu iz drugog topica... Eto moja frendica koju jako dugo nisam vidjela jer se odselila, imala je gej frenda, koji zivi u zg, moj prvi kontakt da sam direkno znala da je neko gej...
A sad znam za neke cure i decke, ali to je samo iz videnja i nista vise. Sa jednim frendom sam nedavno razgovarala i iskrsnula je tema "cura-cura, decko-decko" i priznala sam mu da sam na jednom forumu i da bi mozda i jednog dana mogla imat curu... I lijepo je to prihvatio i sad imamo jos jednu zajednicku temu u kojoj se on samnom slaze i uopce mu to ne smeta, i samo da napomenem taj frend mi je i bivsi, bili smo 1 g zajedno al sad smo si puno bolji frendovi... :wink:

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 26 lis 2009 20:23

Ne bih rekla da sam ikada baš zakoračila na scenu. Najveću interakciju s ljudima biseksualne / homoseksualne orijentacije sam ostvarila virtualnim putem, a neka poznanstva su tek kasnije prebačena i uživo. Kako ide vrijeme, imam sve manju potrebu biti po forumima, ali se na Crol volim vraćati i posebno mi je drag jer je ovo mjesto na kojem smo se moja draga i ja upoznale. Što se tiče izlaska u stvarni svijet i poznatijih okupljališta, bila sam nekoliko puta u G baru. Ali inače nisam baš nešto previše za izlaske tog tipa. Više sam za gledanje filmova doma, odlazak u kino / kazalište ili na neko mirno mjesto na čaj. Tako da mislim da ništa od scene u dogledno vrijeme. =P

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Nyx » 26 lis 2009 21:05

Ma boze sacuvaj. Imala sam mozda jednu priliku za upoznat se sa jednom grupicom al sam zanijemila i totalno se osramotila. Naime svi su si super dobri medjusobno ali novi se ljudi procjenjuju ko telad na stocnom sajmu i jos k tome stalno pricaju o samo njima poznatim temama pa nisam bas imala priliku se ubacit u razgovor kad ne znam kako kad ni o kome se prica.Tako da sam sjedila i sutila i ispala mala blesava klinka koja ne kuzi briju. :cry:
Nisu bas otvoreni za novopridoslice.

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 26 lis 2009 22:25

Nyx je napisao/la:ali novi se ljudi procjenjuju ko telad na stocnom sajmu
jao taj dojam sam i ja znala imati :D
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Odgovorite