Zagreb Pride 2010.

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la pihach » 19 lip 2010 17:40

Gledam prilog na rtl-u o prajdu i i dalje ne mogu vjerovati da je odrzan anti gay skup, da je tzv. socijalna drzava koja se temelji na ravnopravnosti, slobodama svih njenih gradjana, jednakosti i ostalim nacelima Deklaracije o ljudskim pravima, tako nesto dopustila. Oni povici balavurdije 'Tko ne skace taj je peder e e e' i 'Antifa antifa antifa'... strasno, prestrasno. Gdje mi ljudi zivimo... to je ravno Bliskom istoku. bomba
nadam se da ce tuzba Kontre upaliti, da ce anti prosvjed doci do EU i zabranit nam ulazak u tu famoznu zajednicu, a takodjer se nadam da ce i Ivek reagirati i nesto poduzeti.
Fashisti, nacisti, cetnici, ustashe... fuj! Sve bih ih u Sibir na koljenima poslala.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la komad kruha » 19 lip 2010 17:51

bila sam i bilo mi je lijepo :)
kaj te hiče?

donʹt panic
Postovi: 26
Pridružen/a: 12 vel 2010 16:35

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la donʹt panic » 19 lip 2010 18:28

.
Zadnja izmjena: donʹt panic, dana/u 11 svi 2011 03:15, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Kali
Postovi: 121
Pridružen/a: 29 pro 2008 15:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Kali » 19 lip 2010 18:35

Bilo je odlicno! Sljedece godine ponovno!

:duga:

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la pihach » 19 lip 2010 18:44

da, na kraju je ispalo ok kaj su ih pustiti jer su gejevi prezentirani kao dobrice i miroljubivi, a ovi zadrti i primitivni. Nazalost, hrvatska javnost to ne moze prepoznati (ni progutati) pa bih radje htjela da nisu dopustili anti gay prosvjed.

inace, sad sam na novoj pogledala prilog i onaj mali koje su na pod bacili jer je gadjao povorku je plakao i derao se 'nemojte molim vas, starci ce me ubiti... jbte, sto je meni ovo trebalo?' :haha: :haha: :haha:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 19 lip 2010 18:53

moram priznati da sam se i ja zlobno nasmijao na to. :D ono, tako ti i treba! :D

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Zita » 19 lip 2010 18:57

pihach je napisao/la:da, na kraju je ispalo ok kaj su ih pustiti jer su gejevi prezentirani kao dobrice i miroljubivi, a ovi zadrti i primitivni. Nazalost, hrvatska javnost to ne moze prepoznati (ni progutati) pa bih radje htjela da nisu dopustili anti gay prosvjed.

inace, sad sam na novoj pogledala prilog i onaj mali koje su na pod bacili jer je gadjao povorku je plakao i derao se 'nemojte molim vas, starci ce me ubiti... jbte, sto je meni ovo trebalo?' :haha: :haha: :haha:
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
au au :haha:
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 19 lip 2010 19:19


Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 19 lip 2010 19:21

:haha:
Privitak/ci
retardz.jpg
(27.29 KiB) Preuzeto 2047 puta.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la pihach » 19 lip 2010 19:24

micica :ruza:

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Zita » 19 lip 2010 19:25

:haha: :haha: :haha: :haha:
koji frajer
Measure of a woman is her sense of humor

donʹt panic
Postovi: 26
Pridružen/a: 12 vel 2010 16:35

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la donʹt panic » 19 lip 2010 19:50

.
Zadnja izmjena: donʹt panic, dana/u 11 svi 2011 03:15, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la tamara3 » 19 lip 2010 20:10

Evo kompilacije, dripac koji plače je na zadnjem videu:

http://www.crolportal.com/1/index.php?o ... &Itemid=87

Avatar
Bob
Postovi: 225
Pridružen/a: 02 stu 2005 22:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: ..

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Bob » 19 lip 2010 20:30

:duga:

ovo sa nogom u glavu ovog policajca mi nije baš smiješno - tip svezan i na podu? - makar bacao pepeljare sekundu prije...
for a minute there, I lost myself..

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la tamara3 » 19 lip 2010 20:32

Da, i ja mislim da to nije bilo nužno potrebno. Zapravo ne znam, ta pepeljara je ustvari nekog mogla i ubit.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Zita » 19 lip 2010 20:36

tko zna sto im je mali rekao da ga je policajac udario
uostalom, mogao je ubit nekoga/ozbiljno ozljedit tom pepeljarom i neka mu je sad
nadam se da ce dobiti i paprenu novcanu kaznu
ocito je da kod nas samo novcane kazne i takve reakcije pale
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la tamara3 » 19 lip 2010 20:39

Nažalost da, i mnogi od njih su došli zbog nasilja, navodno su neki od tih fašista uletili na kraj povorke na Trgu, nisam uspjela vidjet.

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Uliana » 19 lip 2010 20:50

:haha:
slučajno sam se vozila tramvajem dok je prolazila povorka jurišićevom..

čovjek je objašnjavao prijatelju turistu da kod nas postoje 2 parade i upitao ga :`Jel i kod vas tako?´ na što se ovaj nasmijao, zbunio te odvratio:`Ne, kod nas nema ničeg sličnog...imamo Pride ali ovako nešto nisam još vidio!´

onda čujem komentar iza sebe:`Evo krenuli su prema Trgu, sad će se poklat!!´

neki djedica do mene se udri smijati i mahati specijalcima kroz prozor od trama, prolazi jedan murjak specijalac tik do tramvaja i namigne djedici :haha: haha haha hahaha :haha:
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
Bob
Postovi: 225
Pridružen/a: 02 stu 2005 22:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: ..

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Bob » 19 lip 2010 21:00

Zita je napisao/la:tko zna sto im je mali rekao da ga je policajac udario
uostalom, mogao je ubit nekoga/ozbiljno ozljedit tom pepeljarom i neka mu je sad
nadam se da ce dobiti i paprenu novcanu kaznu
ocito je da kod nas samo novcane kazne i takve reakcije pale

da se razumijemo, taj decko treba dobiti novcanu kaznu, zatvorsku kaznu, bilo bi idealno kad bi morao svoju kaznu odraditi za dobrobit neke gay udruge:),tu uopce nema govora, ali je li policajac taj koji sudi i udarcem u glavu kaznjava?

iz snimke se vidi,( a pitanje je sad sto je tocno bilo) da je dobio udarac nogom u glavu u trenutku kad je bio svladan i kada nije vise bio prijetnja. to mi nije ok...
for a minute there, I lost myself..

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Zita » 19 lip 2010 21:01

ne opravdavam ponasanje policajca i sigurno nije prema pravilima al isto tako ne zalim tog nasilnika
Measure of a woman is her sense of humor

lastresort

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la lastresort » 19 lip 2010 22:17

pih meni uopće nije nikog ža,jer su mene(lezbu) držali u policijskoj stanici s 3 prijatelja jer smo bili prijetnja gej paradi bla bla još san zaradila kaznu i pustili su me tek u 18:00 pa san pokisla ko pička,samo radi fokin majce tj.natpisa,i tregera tako da A.C.A.B. debili svi odreda,a mogli su skinsi i pederi skupa paradirat,il su pak Hrvati tolko zatucani,ček ovo zadnje bilo je retoričko :palacdolje:

Gost

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Gost » 19 lip 2010 22:28

Mislim da bi Zg Pride trebao osuditi ponašanje policajca i upotrebu pretjerane sile.

I ovi komentari da je zaslužio su u najmanju ruku degutantni, digli ste mi tlak.
Niste ništa bolji od njih.

Avatar
apsurdna
NullPointerException
Postovi: 300
Pridružen/a: 22 sij 2010 19:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Mojave Wasteland

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la apsurdna » 19 lip 2010 22:36

lastresort je napisao/la:pih meni uopće nije nikog ža,jer su mene(lezbu) držali u policijskoj stanici s 3 prijatelja jer smo bili prijetnja gej paradi bla bla još san zaradila kaznu i pustili su me tek u 18:00 pa san pokisla ko pička,samo radi fokin majce tj.natpisa,i tregera tako da A.C.A.B. debili svi odreda,a mogli su skinsi i pederi skupa paradirat,il su pak Hrvati tolko zatucani,ček ovo zadnje bilo je retoričko :palacdolje:
to je zato sto vecina pod "skinhead" misli "nazi skinhead"
We can afford all we need, we cannot afford all we want.
Torta je laž.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Zita » 19 lip 2010 23:15

ReaTM je napisao/la:Mislim da bi Zg Pride trebao osuditi ponašanje policajca i upotrebu pretjerane sile.
to bi bila jedna divna gesta (okreni drugi obraz, dobra karma itd) koja takvim nasilnicima i manijacima nebi apsolutno nista znacila + time bi skajlali policajce te se nebi zacudila kad bi poceli razmisljati na nacin:"mi ih branimo a oni nas jos osudjuju"

vjerujem da ce ionako biti problema oko tog udarca u glavu i da ce biti sankcija te da nebi trebali dodatno palit vatru (no, to je samo moje misljenje)

uostalom i dalje neznam zasto ga je udario, nisam bila tamo, stoga je i sa ove strane glupo osudjivati policajca kad nisu poznate sve cinjenice
i jos jednom-smatram kako ga nije trebao udarit dok je bio vezan ali ne zalim tog malog kriminalca niti 2%
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la pihach » 20 lip 2010 10:12


Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 20 lip 2010 11:55

SVIM MEDIJIMA:

OSUDA NASILJA, PROCJENA POLICIJSKOG POSTUPANJA I OCJENA PRIDEA


Građani i građanke izborili su se za pravo na prosvjed i slobodu kretanja unatoč opstrukcijama

Povorka ponosa LGBTIQ osoba (lezbijki, gejeva, biseksualnih, transrodnih, interseksualnih i queer osoba) izborila se jučer na Trgu bana Jelačića za pravo građana i građanki na slobodu kretanja i javnog okupljanja, unatoč opstrukcijama gradske uprave i prometne policije. Sudionici i sudionice Povorke ponosa nisu pristali proći iza kioska, s južne strane Trga, izolirani od građana i građanki na čemu je insistirala prometna policija pozivajući se na Rješenje koje je prije desetak dana izdao gradski Ured za promet. Uzvicima „Hoćemo Trg!“ izborili smo se za prolazak tramvajskom prugom, ispod zastava duginih boja, među građane i građanke Zagreba, gdje nam je i mjesto.

Unatoč birokratskom nasilju koji Gradski ured za promet iskazuje prema Povorci ponosa, a i drugim javnim skupovima u gradu, Zagreb Pride nije izborio samo pobjedu za kulturu mirnog i nenasilnog prosvjedovanja za Povorku ponosa, već i za sve građane i građanske inicijative koje imaju pravo demonstrirati, izraziti se i oduprijeti opstrukcijama vlasti.

Stotine tisuća kuna policijske zaštite zbog 50-ak fašista

Policijska zaštita na samoj Povorci ponosa koštala je sve nas, građane i građanke RH, stotine tisuća kuna zbog 50-ak fašista i drugih antidemokrata koji svojim porukama mržnje i straha povećavaju rizik direktnog nasilja prema Povorci ponosa.

Ljudska prava nemaju cijenu

U organiziranje ovogodišnje Povorke ponosa i svih drugih aktivnosti koje je od početka godine proveo Zagreb Pride potrošeno je 80ak tisuća kuna. Svi naši donatori, kao i sredstva koja smo dobili kroz pobjedu na javnim natječajima za organizacije civilnog društva, popisani su na našim web stranicama: http://www.zagreb-pride.net/web/index.p ... 56&lang=hr

U taj iznos nisu uračunate tisuće sati volonterskog rada, propalih ispita na fakultetu, neplaćenih slobodnih dana na poslu petnaest članova i članica Organizacijskog odbora Zagreb Pride-a.


Procjena policijskog postupanja

Zagreb Pride zgrožen je snimkama policijske brutalnosti i pretjerane upotrebe sile prilikom uhićenja jednog od nasilnika i homofoba u Gajevoj ulici koji je pokušao napasti Povorku ponosa. Ta je osoba, moguće i maloljetnik, bila svladana, ležala je na tlu te je zazivala milost riječima „Nemoj molim te, ubit će me doma“, što se vidi i čuje na snimkama objavljenim na televiziji i internet portalima. Unatoč tome, policajac ga je u tom trenutku udario nogom u glavu.

Zagreb Pride osuđuje svako nasilje, a u ovom slučaju pretjeranu, nepotrebnu i nezakonitu upotrebu policijske sile. Zagreb Pride će uvijek beskompromisno promicati, zahtijevati, zagovarati, tražiti i boriti se za punu jednakopravnost ljudi, dostojanstvo i zaštitu ljudskih i građanskih prava - kako prvenstveno LGBTIQ osoba, tako i onih koji žele našu smrt, kada njihova prava i nepovredivo ljudsko dostojanstvo gaze vlasti i organi reda.

Osuda nasilja

Osuđujemo stoga i nasilje nad dvojicom mladića, našim prijateljima i kolegama Draženu i Igoru, koje je kukavički pretukla jedna organizirana fašistička banda dok je patrolirala gradom tražeći gejeve i lezbijke, točnije sudionike/ice Povorke ponosa. Smatramo da se radi o organiziranom, političkom progonu sudionika Povorke ponosa, koji je motiviran mržnjom, točnije homofobijom, ali i progonu zbog našeg otvorenog zalaganja za demokratske vrijednosti i antifašizam. Od policije zahtijevamo i tražimo da se počinitelji promptno pronađu i privedu pred lice pravde.

Osim Igora i Dražena, prema našim informacijama napadnuta je i jedna američka i dvoje danskih državljana. Napad se dogodio na Kaptolu, preko puta Katedrale, a počinitelji po opisu koji su nam dale napadnute osobe odgovaraju huliganskoj bandi koja operira po gradu i prepoznaje sudionike/ice Povorke ponosa. Koliko nam je poznato, ove tri osobe nisu napad prijavile policiji, niti su potražili liječničku pomoć. Zadobili su lakše tjelesne ozlijede, još su u šoku i nevjerici zbog nasilja koje su iskusili usred bijela dana u centru glavnog grada Hrvatske. Treba spomenuti i da su dvojica danskih državljana bili turisti u zagrebu, koji nisu ni znali da se održava Povorka ponosa, ali su joj se pridružili. Zbog 10-ak fašista dva su turista prekinula svoj godišnji odmor u Zagrebu.

Ocjena Zagreb Pridea 2010 – „Hrvatska to može progutati“

Jučerašnja Povorka ponosa bila je po dosad najveći masovni prosvjedni coming out u Hrvatskoj. Bilo nas je gotovo tisuću i svake godine nas je sve više. To je pokazatelj da su LGBTIQ osobe u Zagrebu sve slobodnije i da im je prosvjed protiv diskriminacije, homofobije i transfobije važan i potreban. No, Povorka ponosa Zagreb Pridea je i prosvjed protiv svakog oblika nasilja, fašizma, nacionalizma, rasizma, seksizma i ksenofobije. Tako će biti i iduće godine, na desetom jubilarnom Zagreb Prideu.

:duga:

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Zita » 20 lip 2010 12:04

tisucu ljudi u povorci? nisu li portali prenosili vijest o 500 osoba?
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la tamara3 » 20 lip 2010 13:30

ReaTM je napisao/la:Mislim da bi Zg Pride trebao osuditi ponašanje policajca i upotrebu pretjerane sile.

I ovi komentari da je zaslužio su u najmanju ruku degutantni, digli ste mi tlak.
Niste ništa bolji od njih.
No daj, pa nitko to nije rekao... mene samo zanima što bi bilo da je ta pepeljara nedajbože pogodila cilj, bi li onda noga u glavu bila opravdana? Činjenica je da je balavac došao tamo nabrijan, s ciljem da nekom razbije glavu, isto ko i oni divljaci u toru koji su pokazivali prstom po grkljanu na Trgu, od kojih hrpa maloljetnika, djeca. Pa tko to odgaja, di oni rastu, kaj njih njihovi starci uče???

E sad, kaj se s tim malim dogodilo, to nitko ne zna osim onih koji su tu scenu vidjeli, pa pričekajmo hoće li biti vijesti iz prve ruke. Da, grdo je vidjeti premlaćivanje klinca koji je svezan na podu, to stoji.

Vidjet ćemo hoće li se policija očitovati o tome i što će reći da je zapravo bilo.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la far out » 20 lip 2010 13:50

policajac je suspendiran.

ovako kao opcenito-nije to trebao napraviti. nesluzbeno-zao mi je da nisam bila na njegovom mjestu.

Odgovorite