Zagreb Pride 2010.

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Zita » 22 lip 2010 12:06

Shanti je napisao/la:
što se tiče vikanja i plakanja i elvisa, ja sam npr. totalno počela histerizirat kad sam vidla video di ga ovaj klepi. jer meni nema goreg od tog policijskog nasilja, pod krinkom zakona. bilo tko te napadne, prijaviš policiji, tražiš nekakvu odštetu, nešto, no kad policija, odnosno ONAJ KOJI TREBA ŠTITITI, napada, to mi je nešto najgore. kao najgora izdaja nečeg moralnog, tak neš. puno bih lakše progutala da je dečko dobio po tamburi od nekog drugog. tad bih i ja vjerojatno rekla "tak mu i treba". :D i ne bih dizala tolku paniku. ali faktor policije...to mi je nešto odvratno.
cekaj. ajd sad zbilja-vristala si i plakala gledajuci taj video?
stvarno?
okej...
jebiga, moja greska. da budem iskrena-nisam citala tvoje postove :/
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Zita » 22 lip 2010 12:12

okej, sad sam procitala tvoj post gdje pises o vristanju
nevjerojatno kako uspjevam potrefit :haha:

sto da kazem i kako da se opravdam...iako mi je posve nenormalno tvoje vristanje-ispricavam ti se
jasno mi je kako si uspjela pomislit da se radi o tebi no zbilja, nije imalo veze
ni sa tobom ni sa corbisom
boze mili ko prstom u .....
*pokunjeno nestaje* :D
Measure of a woman is her sense of humor

Gost

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Gost » 22 lip 2010 12:14

Ne sviđa mi se pretjerivanje oko brojki, ali sve ostalo je solidna 4. :ok:

Avatar
Shanti
Postovi: 105
Pridružen/a: 30 tra 2008 19:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Shanti » 22 lip 2010 12:15

fkt sam se rasplakala a nisam vrištala neg sam počela vikat po kući i psovat sve živo policajcu. mislim, smirila sam se za 5 min al fkt sam poludila :histerija: :D i nisam tak ludila dok sam gledala video neg dok sam vidla ono zadnje jer nisam uopće očekivala da će ga lupit nogom, na to zadnje sam odapela. dok sam gleadla vide osim tog zadnjeg dijela sam si misla "eto vidiš, silno nasilje, a što je zapravo u podlozi tog. ovo njegovo zapomaganje i sve je pravo lice ispod one krinke opasnosti na koju se fura".

eto.

nije tvoja greška niš, kaj briješ. nemaš se kaj ispričavat, nisam se ja ni na što uvrijedila. i kažem nisam vrištala :haha: neg sam se počela derat po kući i pičkarat policajcu :D ja ne vrištim :sramise:
When it comes to love, sometimes you just can't think straight.

Avatar
Shanti
Postovi: 105
Pridružen/a: 30 tra 2008 19:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Shanti » 22 lip 2010 12:18

ahaaaaaa a isss ja ću umrijet :haha:

jebemu zita ne čitaš pozorno :haha: moj post u kojem spominjem vrištanje i plakanje se odnosi na tamarino pitanje kak bih reagirala da je neki manijak zapalio grupu novorođenčadi među kojima je bila moja beba. pa sam rekla da bih vrištala i plakala i zahtijevala da mi ga dovedu da ga ubijem polako i bolno :D

dakle, da razjasnimo, nikakvo vrištanje se još nije dogodilo s moje strane :stop: :haha:
When it comes to love, sometimes you just can't think straight.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Zita » 22 lip 2010 12:25

:haha: :haha: :haha: :haha:
nemoj vise molim te
moja sposobnost da kazem krivu stvar u krivo vrijeme dolazi do maksimalnog izrazaja :haha: :haha:
oh god...
idem prije neg se opet uvalim u neku frku
peace love nirvana

vratimo se na pride
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
zelena žabica
Postovi: 231
Pridružen/a: 31 pro 2006 00:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb...

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la zelena žabica » 22 lip 2010 13:44

call_me je napisao/la:ja valjda nisam na tom stupnju evolucije ili mi je temperament drugaciji. da je mene netko zveknuo u glavu, voljela bih da ga sataru sa zemljom.


o da............. :ok:
ovdje bi trebalo ići nešto pametno ili duhovito, krajnje misaono i duboko.

corbis
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 pro 2005 15:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la corbis » 22 lip 2010 16:02

ReaTM je napisao/la:Ne sviđa mi se pretjerivanje oko brojki, ali sve ostalo je solidna 4. :ok:
Kakvo pretjerivanje oko brojki? Policija je izbrojala ljude na Tžf, oko 500, malo iznad. To je točna brojka jer su trebali odrediti koliko će interventnih biti oko nas. Bio sam tamo.

Amnesty Int je monitorirao pride, njihova brojka, što se kolone tiče je 800, naši redari/ke su rekli između 600 - 800, mi smo za medije rekli između 600-800, a novinari 24 sata je napisli 1000 i mi smo u zadnjem priopćenju napisali "gotovo tisuću". Dakle, gdje je točno pretjerivanje? Pretjerivanje bi, po meni, bilo ono što se radilo 2006. kad se po forumima brojao tko ima srpski pasoš a tko ne.

Zbilja mi je odvratno kad netko krene oko brojki govorit. Pogotovo ako nije bio tamo ili se poziva na neki dojam.
Zita je napisao/la:
nisam nit na tebe mislila. boze sto ste umisljeni ccc
Od kad smo prešli na "vi"?

Napisala si svoj post točno ispod mojeg, pa ono, nekako mi se čini da se obraćaš meni. Uz to, osjećam se kao pacifist, još piše i u muškom rodu, i tako. Zaista ne znam odakle sam pomislio da se radi o meni. :sramise:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 22 lip 2010 17:02

ah, corbis se nervira. :D chillax!

inace, jedan bas zanimljiv tekst o prideovim plakatima:
http://www.cunterview.net/2010/politika ... pride-2010

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la pihach » 22 lip 2010 18:07

corbis, daj se schillaj i prihvati tudja misljenja i komentare na pride.
nemamo svi ista misljenja i stavove o svemu.
(thank goddess for that)

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Zita » 22 lip 2010 19:13

pihach je napisao/la:corbis, daj se schillaj i prihvati tudja misljenja i komentare na pride.
nemamo svi ista misljenja i stavove o svemu.
(thank goddess for that)
:thumbup:
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la call_me » 22 lip 2010 19:32

mislim da su i corbis i popeye iznimno fini i pristojni tu na crolu, tak da...chill out girls :)

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Zita » 22 lip 2010 20:06

nitko ga nije nazvao nepristojnim. receno mu je da se smiri jer se nepotrebno pjeni na cure oko brojki...
je da bi bila presretna kada nebi bilo 500 ili 1000 ljudi na prideu vec 10 000 i da nebi bili okruzeni policijom! vjerujem da cure isto imaju najbolje namjere i zelje
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la pihach » 23 lip 2010 08:44

call_me je napisao/la:mislim da su i corbis i popeye iznimno fini i pristojni tu na crolu, tak da...chill out girls :)
popeya nisam ni spomenula...

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la roadkill » 23 lip 2010 09:03

dajte ljudi... mora li sve zavrsiti prepucavanjem i "moj piso je veci od tvoga" pricama... :sorry: konstruktivne kritike su jedna stvar, ali ovo...

osobno bi prajdu dala peticu i zahvalila se ekipi koja je utrosila vrijeme i zivce da sve to ispadne kako je ispalo.
bring your mind into my head...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 23 lip 2010 21:49

nije ni rasprava losa stvar. razliciti su putevi prema istom cilju.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la call_me » 23 lip 2010 23:03

amen :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 24 lip 2010 14:54

Zagreb Pridea i svih njegovih programa, aktivnosti itd. sigurno ne bi bilo bez male i velike pomoći mnogih ljudi iz LGBTIQ zajednice, a i šire- Stoga se zahvaljujemo svima kojih smo se sjetili, nadam se da se oni koji smo previdjeli neće ljutiti. :)

http://www.zagreb-pride.net/web/index.p ... 75&lang=hr

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la tamara3 » 24 lip 2010 15:36

Any time :duga:.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la tamara3 » 24 lip 2010 15:36

Btw, jel neko imo živaca čitat najnovijeg Cigija?

Naime, imao sam prilike sudjelovati u tim nekim gay povorkama diljem svijeta i moram priznati da se one bitno razlikuju od onoga što nam domaće tetkice prezentiraju kao paradu svog ponosa. Ovo što se događa kod nas prije bih rekao da sliči na demonstracije ili štrajk seljaka (samo bez traktora) nego na gay veselicu kršnih treba i krhkih dečkića. S obzirom na to da je već najavni program organizatora povorke više zvučao kao poziv na bojkot, ni ne čudi me da i ove godine povorka nije prošla bez homofobnih incidenata. Organizatori su samo za ovu priliku neke od ulica preimenovali novim tetkastim imenima, pa je tako ulica Račkog postala Bipsić štrase, Trg hrvatskih velikana Lezbožedni trg, Gajeva je postala Geyeva, a Trg Bana Jelačića Stonwalski trg.

Također su najavili da će špica povorke ponosa biti masovno grljenje i ljubljenje pedera na središnjem zagrebačkom trgu, ovisno o tome kako će se u tome trenutku osjećati te će na taj način proslaviti slobodu seksualnog izražavanja. Dakle, sve ovo navedeno meni je više zvučalo kao pederska provokacija nego kao nešto čime bi naciju trebalo pozvati da istospolnu ljubav prihvati kao nešto normalno. Upravo zbog toga me ne čudi da je takav program s druge strane izazvao one kojima je takvo što potpuno neprihvatljivo, tako da su se ponovno organizirali i tzv. antigay prosvjedi u organizaciji HČSP-a. Naravno, sve je to rezultiralo time da ni ovaj Zagreb pride ne prođe bez incidenata, pa smo tako imali prilike vidjeti kako to naša policija 'trenira strogoću', i to cipelarenjem sirotog maloljetnika kojem se nisu svidjele te pederske parole.

Možda upravo taj najnoviji incident navede organizatore Zagreb Pridea da sljedeće godine ipak pokušaju organizirati drukčiju povorku koja će biti više nalik onima u New Yorku, Sidneyju ili L.A.-u, a koje svojim veselim kostimima, razdraganom muzikom i neprovokativnim parolama budu zaista pozivale sve ljude dobre volje da se svi skupa udruže u veselju i promicanju ljubavi bilo da je istospolna ili ne, tek tada će možda neki zadrti hrvatski homofobi shvatiti da je, u biti, biti Gay skroz onako - okay.


:o :fuj: :o

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 24 lip 2010 16:54

tekst je toliko izvan hrvatske realnosti da prosto ne znam sto bih komentirao.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Zita » 24 lip 2010 17:00

Popeye je napisao/la:Zagreb Pridea i svih njegovih programa, aktivnosti itd. sigurno ne bi bilo bez male i velike pomoći mnogih ljudi iz LGBTIQ zajednice, a i šire- Stoga se zahvaljujemo svima kojih smo se sjetili, nadam se da se oni koji smo previdjeli neće ljutiti. :)

tp://www.zagreb-pride.net/web/index.php?opti ... 75&lang=hr
hm..ne radi ti link
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la tamara3 » 24 lip 2010 17:06

Mislim da fali http na početku, to jest da je samo "tp".

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Zita » 24 lip 2010 17:07

dobro mislis :)
popravila sam
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 24 lip 2010 19:07

tnx :)

btw, evo i simpatican tekst o prideu s e-novina:
http://www.e-novine.com/drustvo/38564-O ... avlje.html

ove godine je mnogo ljudi bilo po prvi put, cini se. meni je to zapravo super, bas sam komentirao s frendom da prepoznajemo nekih 30ak lica, a za ostale bas i ne znamo tko su :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la tamara3 » 24 lip 2010 19:23

Mislim da tome pridonosi i pozitivna kampanja na raznim forumima (pa i ovom) i slično. Prije je bilo puno više sukoba.

corbis
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 pro 2005 15:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la corbis » 24 lip 2010 19:52

Evo jedne dobre poluistine: http://danas.net.hr/hrvatska/abenacic/p ... 55006.html

Zanimljivo kako se tračevi rasplinjavaju, al dobro, "libido" thing je istina sto posto. :haha:

A evo i zahvalnice svima i svakome: http://www.zagreb-pride.net/web/index.p ... 75&lang=hr

Ak smo nekog propustili, osobno preuzimam krivicu. :isus:

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la komad kruha » 25 lip 2010 10:32

oh... danas stvarno svaka budala svoje mišljenje ostavlja po virtualnim prostranstvima... zar cigi zaista nema drugog posla ???
kaj te hiče?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 30 lip 2010 20:21

Za koga oni paradiraju?

Ima i jedna ironična lekcija koju bi lokalni šovinisti mogli iščitati iz ovogodišnjeg Pridea. Naime, ako Zagreb nešto snažno razdvaja od Beograda, to je onda činjenica da je u njemu ipak moguće održati paradu.

Svaki malo obrazovaniji Hrvat zna da je neukusno mrziti homoseksualce. Otvorena mržnja prema »pederima« rezervirana je još samo za Bad blue boyse, Torcidu i slične maloumnike odnjegovane u radničkim obiteljima gdje nikad nije uzmanjkalo pive i šamara. No, tako nešto ne pristaje građankama i građanima koji su završili neku iole pristojniju srednju školu, kupili makar jedan ispit na Prometu ili Ekonomiji, pročitali u životu barem jedan izvanlektirni naslov (pa bio to i uradak Jelene Veljače), ili odgledali veći dio nekog kazališnog komada, uključujući i one s repertoara zagrebačkog HNK-a.
Ukratko – svaka prosječna Ana ili Ivan Horvat koji su u životu iskazali i najmanju želju za sudioništvom u nekom obliku kulture i uljudbe – uspjeli su nekako prihvatiti činjenicu da danas, u 21. stoljeću, postoje žene i muškarci koji ljubav prakticiraju s pripadnicima istog spola. Gospodin i gospođa Horvat čak se i grohotom nasmiju kad njihovi ostarjeli roditelji, zgroženi prizorima na Dnevniku zaključe da bi sve te pedere i lezbe trebalo pozatvarati. Horvatovi dobro znaju da su takvi stavovi relikt nekog prošlog vremena, danas prikladni tek ljudima koji se još sjećaju kakav su okus imala Trumanova jaja, a domaću zadaću pisali pod otvorenim nebom, s jednim okom na bilježnici, drugim na ovcama.
Znaju Horvatovi da se danas više ne govori »pederi i lezbe«, štoviše čak se više ne kaže ni homoseksualci. Danas su to sve neki istospolni partneri, nešto gay, queer, LTGB i štajaznam. Sve su to naši Ivan i Ana prihvatili, jer znaju da moramo u Europu kojoj kulturno i civilizacijski oduvijek pripadamo, a tamo nas neće odvesti neki Kerumi, Thompsoni, Branka Šeparović... pa čak nas ni Bozanić ne može odvesti u Europu. Gospodi u Bruxellesu draži su Josipović, Srbi, Židovi, agnostici te, naravno, te osobe kojekakvih spolnih preferencija. Ma i ne smeta to Horvatovima, barem ne previše i ne javno.

(Malo)građanski stavovi

Ali zašto, o zašto ti perverznjaci moraju zloupotrebljavati našu toleranciju i, kad smo ih već prihvatili kao ravnopravne pripadnike društva, moraju nama i cijelom svijetu nabijati na nos svoj perverzni stil života.
Za koga oni paradiraju? Na što su to oni tako ponosni? Zašto djeca moraju gledati kako se oni ljube po ulicama? E pa, slično je nekako razmišljao i potpisnik ovih redova kad su prije tek nešto manje od desetljeća prvi put najavili da će se u Hrvatskoj održati Pride povorka. Kažimo doduše u njegovu obranu da je tek koju godinu ranije došao iz grada koji je tada bio provincija, a danas pak potonuo u civilizacijski ekvivalent one rupe što su je u Gvatemali nedavno otvorile poplave.
Možemo u obranu dotičnoga reći i da su to posve standardizirani hrvatski (malo)građanski stavovi, koji se za potrebe razgovora rentaju iz kolektivnog spremišta površnih stavova o temama o kojima baš i ne razmišljamo previše. Danas se od manje-više svakoga očekuje da ima mišljenje o svemu, a fraze »ne bih znao« i »nemam mišljenje« postale su rijetke kao javanski nosorozi ili sibirski tigrovi. Nije u početku bilo lako shvatiti za koga »oni« paradiraju, pogotovo u vrijeme kad ih je bilo šačica naspram gomile ćelavih nasilnika i policije koja je manje-više osiguravala neometano premlaćivanje povorke. Bilo je lako zamijeniti hrabrost za glupost, ili barem lakomislenost, pa zaključiti da homoseksualna populacija uzalud provocira konzervativnu većinu. Ima u onom spremištu površnih stavova još jedan kojim se rado poslužio i poneki političar – »Načelno podržavam, ali sad nije vrijeme za to.« Ta teza ima tek jednu, ali opaku manu. Načelna podrška teži se protegnuti u beskonačnost. To dakako znači i da vrijeme za »to« nikad ne dolazi.

Homofobna sramota

I što su nam onda pokazali svojim paradiranjem? Skrušenom autoru ovog teksta pokazali su da je upravo sad vrijeme za to. I da je bilo i prošle godine, i one prije toga, i prije... Ako za nešto još ne smije biti vrijeme, niti je smjelo biti jučer, a ponajmanje smije biti sutra – to je onda podilaženje govoru mržnje i bilo kojem obliku šovinizma. Nadajmo se da je to lekcija koju će što prije naučiti i vlasti pa će iduće godine zabraniti onu homofobnu sramotu na trgu. Ministre Karamarko, ako načelno i podržavate neofašistički govor mržnje – sad nije vrijeme za to! Nikad veća parada, koja je ove godine stvarno imala na čemu biti ponosna, pokazala je kako ljudi blistaju unutrašnjom i vanjskom ljepotom kad se bore za slobodno društvo. Šuplje, obrijane glavice pokazale su kako su ljudi nakazni kad se bore protiv njega. Ima i jedna ironična lekcija koju bi lokalni šovinisti, a naročito oni s nacionalnim predznakom, mogli iščitati iz ovogodišnjeg Pridea. Naime, ako Zagreb nešto snažno razdvaja od Beograda, to je onda činjenica da je u hrvatskoj metropoli, za razliku od srpske, ipak moguće održati paradu. Nikako ne bismo smjeli zaboraviti da je to činjenica koja se nije tek tako dogodila, nego su je izborili oni koji su vjerovali da se isplati riskirati brutalne batine. No, nisu se morali boriti samo s batinama, nego i s nerazumijevanjem i skepsom sa raznih strana, pa čak i iz gay zajednice. Priznajmo i sa stavovima svih nas koji ni sami nismo znali što bismo s paradom ponosa. Možda je baš zato sad došlo vrijeme da konačno shvatimo. Da shvatimo da bi svi koji u ovoj državi vjeruju da ljudi imaju pravo biti različiti, trebali biti ponosni na nju.

Miroslav Zec, Novi List

Avatar
Bob
Postovi: 225
Pridružen/a: 02 stu 2005 22:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: ..

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Bob » 01 srp 2010 20:14

možda je offtopic - ovo je o prideu u chicagu, al evo ima i katolika koji misle drukčije :

http://naytinalbert.blogspot.com/2010/0 ... -i-am.html


:srce:
for a minute there, I lost myself..

Odgovorite