Zagreb Pride 2010.

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 07 srp 2010 06:11

tamara3 je napisao/la:Mislim da tome pridonosi i pozitivna kampanja na raznim forumima (pa i ovom) i slično. Prije je bilo puno više sukoba.
mislim da nam je svima trebalo vremena da spustimo loptu.
sjecam se kada sam prosle godine dosao ovdje na forum da su neke cure cak pisale kako na dan pridea odlaze iz zagreba zbog krvoprolica koja ce uslijediti. na to sam prvo potpuno ispalio, a onda sam izbrojao do deset (ili sto :D) i krenuo objasnjavati, jer mi je postalo jasno da ce nam svima biti bolje ako se razumijemo, bez obzira slazemo li se ili ne.

nakon sto je sve prilicno dobro proslo, skuzio sam da mi se kao najveci uspjeh ovogodinjeg pridea (i svega sto je islo uz njega, jel) cini to sto ima mnogo vise ljudi koji su ohrabreni i ponosni. u tv prilozima izjave daju mnogi ljudi, a ne samo nekolicina aktivista, nema vise paralizirajuceg straha. a i rekao bih da gay zajednica sazrijeva i definitivno pobjedjuje - i svoje strahove i prijetnje homofoba. imam obicaj spominjati kako ce u hrvatskoj biti stanje LGBTIQ prava 2020. godine, vrlo sam optimistican oko toga, jer se sada ostvaruje najefikasniji nacin postizanja ravnopravnosti: s jedne strane je to vjerodostojan i beskompromisan aktivizam, a s druge su tu svi oni "obicni" pederi i lezbijke koji slobodno i otvoreno zive svoje zivote u svakodnevnici.

Odgovorite