Prestrašno!!! I ovo je psiholog!!

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Prestrašno!!! I ovo je psiholog!!

Post Postao/la pineapple14 » 17 sij 2010 22:27

Evo kako gđa. Irena Čorko Meštrović odgovara na pitanje tinejdžerima koji žele promijeniti svoju homoseksualnu orijentaciju:
http://www.psihoterapeut.org/arhiva-pitanja.php?id=46

Neću kopipejstati jer je predugačko.
Ne misli li netko da ovaj članak krši ljudska prava i da bi trebao biti uklonjen? Ovo je prestrašno, i još potpisano od stručnjaka! Užas!

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2010 22:35

pa ne mogu reci da sam nesto posebno iznenadjen. uostalom, psihijatri su ti koji su homoseksualnost in the first place i proglasili patologijom.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Post Postao/la Zita » 17 sij 2010 23:02

Popeye je napisao/la:pa ne mogu reci da sam nesto posebno iznenadjen. uostalom, psihijatri su ti koji su homoseksualnost in the first place i proglasili patologijom.
neda mi otvoriti web stranicu pa nazalost nemrem vidjet tko je i sto je tamo napisala...no ono sto mi je zapelo za oko je da mi je prestrasno da se jos uvijek ne razlikuju psihologija od psihijatrije.
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 17 sij 2010 23:29

No dobro. Duboko se ispričavam. Na njenoj stranici upala mi je oko tema o gestalt pristupu, a budući da smo to učili u srednjoj ih psihologije automatski sam to povezala s tim. Happy?

dany

Post Postao/la dany » 17 sij 2010 23:34

Zita je napisao/la:no ono sto mi je zapelo za oko je da mi je prestrasno da se jos uvijek ne razlikuju psihologija od psihijatrije.
potpisujem ovo.

i ne smatram članak nimalo uvredljivim. pa ljudi su pitali da li je moguće promijeniti seksualnu orijentaciju terapijom i žena im je navela raznorazne primjere ljudi koji su u tome uspjeli, ali je na početku predložila kako napraviti korak ka prihvaćanju sebe i rekla kako većina psihologa, psihijatara i psihoterapeuta smatra seksualnu orijentaciju biološki determiniranom. što je jedan veliki shit (pardon my french), kao i cjelokupna teorija biološkog determinizma.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 18 sij 2010 00:50

sta ce nama homofobi kad imamo vas?

dany

Post Postao/la dany » 18 sij 2010 01:13

da, jako sam zadrta jer prihvaćam ljudske želje, ne namećući im pritom svoje.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 18 sij 2010 01:21

o boze. ne da mi se.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 sij 2010 12:18

Pretpostavlja da na razvoj homoseksualne orijentacije utječu razna ometajuća iskustva u izgradnji seksualnog identiteta – vlastitog osjećaja maskulinosti odnosno femininosti. Osim toga, sumnja se i da seksualno zlostavljanje ili drugi traumatski događaji također mogu imati utjecaja.

Kod djevočica je stvar malo kompliciranija. Kod nekih se djevojčica odvija sličan scenarij kao kod dječaka. Kod nekih drugih, do homoseksualnosti može dovesti negativna percepcija ženske uloge (npr. ako djevojčica svjedoči zlostavljanju majke od strane oca može zaljučiti da biti žena znači biti slaba i ranjiva). Stoga već u ranoj dobi može donijeti odluku da se odmakne od svog ženskog identiteta. Na taj način se čuva od opasnosti koje,prema njezinoj procjeni, koje prijete ženama. Još jedan faktor koji može biti povezan sa homoseksualnom orijentacijom je seksualno zlostavljanje. Zlostavljane djevojčice mogu muškarce doživljavati opasnima, a homoseksualnost je jedna vrsta zaštićivanja sebe od opasnih muškaraca.

Dosta, ne moram dalje ni čitati.

:puke:

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Post Postao/la Zita » 18 sij 2010 14:30

pineapple14 je napisao/la:No dobro. Duboko se ispričavam. Na njenoj stranici upala mi je oko tema o gestalt pristupu, a budući da smo to učili u srednjoj ih psihologije automatski sam to povezala s tim. Happy?
ne. nije. dobro si napisala da je zena psiholog i ne vidim cemu se sad ti pjenis :o

Apropo teksta, prvi dio mi je okej i super mi je to sto je rekla da se pokusaju prihvatiti, kasnije je trabunjala nesto sto mi se nije dalo citat i u sto se ne razumijem i sad dal zena u tom drugom dijelu prica dobro ili ne-jednostavno neznam jer nisam radila istrazivanje.

Jos bi nadodala da, zgrazajte se koliko zelite, ako je nekome toliko jebeno tesko prihvatiti svoju seksualnost (a takvih ima) ja nemam apsolutno nis protiv toga da je ta osoba "pokusa promijeniti" svoj nacin zivota meditacijom, kroz vjeru, grupnom terapijom itd.
Bolje to nego da zivi nesretna u "homo" miljeu, slamajuci mala nevina srca pripadnicima lgbt populacije, alkoholizirajuci se te da na kraju ucini suicid

Uostalom, isti je vrag hoce li sad jedna hetero 40to godisnjakinja koja je 22 god u braku te ima 3 djece iza sebe shvatiti da je gay i odluciti "promjeniti svoj heteroseksualni nacin zivota".

Svi smo mi vise manje biseksualni i ne vidim zasto bi se trebali strogo trpati u odredjene krugove prema tome kako "drustvu" ili pojedinom aktivistu pase i svatko ima pravo zivjet svoj zivot na svoj nacin-bilo u hetero ili homoseksualnoj orijentaciji.

Ljudi mjenjaju svoj spol, boju kose, nos, usi, stavljaju implantante, postaju karmelicanke i sad bi mi svi trebali dramit jer netko ne zeli biti gay i jer se zeli boriti protiv svoje naravi ili dijela naravi jer ga mozda privlace i osobe drugog spola, samo ne u toj mjeri...

Zasto jednostavno nebi spalili na lomaci sve one koji nisu gay i koji to ne zele biti :roll:

p.s. pod terapijom ne mislim na elektrosokove, lijekove i terapiju koju propisuju psihijatri (potrazi u rijecniku) vec na razgovore sa psihologom, razmjene iskustava unutar iste grupe itd
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
eris
Postovi: 420
Pridružen/a: 05 stu 2009 11:09

Post Postao/la eris » 18 sij 2010 15:07

Čisto objašnjenja radi…psiholog je osoba koja je završila psihologiju na Filozofskom fakultetu….psihijatar je osoba koja je završila medicinu i specijalizirala psihijatriju…
A psihoterapeut je bilo koja osoba koja je završila neku od psihoterapijskih škola neovisno o završenom faksu….

A po pitanu ovog teksta….mislim da je žena dala dobar odgovor….naime, nije na terapeutu da daje savjete već da objasni mogućnosti i da pomogne osobi da otkrije što on/ona želi, osvijesti ono čega možda on/ona nije svijesna i da mu/joj pomogne nositi se s time…

Ne vidim čemu zgražanje i izvlačenje djelova iz konteksta….

stvar je u tome da se ni danas ne zna točno uzrok homoseksualnosti….postoje brojna kontradiktorna istraživanja i brojne kontradiktorne teorije….


Žena je u tekstu samo nevela da ako njen/njegov izbor bude pokušaj promjene svoje moguće homoseksualnosti na što da obrate pozornost i napomenula je da postoje teorije koje podržavaju tako nešto….ako se dobro sjećam,također je i naglasila da će malo koji terapeut se upustiti u pokušaj promjene sex orijentacije…

Uostalom….pitanja su bila usmjerena na promjenu postojećeg stanja….kakav bi to žena bila terapeut kada bi osobu uvjeravala u ispravnost jednog mišljenja?

Terapeut ne smije davati savjete i uvjeravati osobu u nešto

Uostalom, ovo je bit teksta….

Većina će terapeuta podržavati klijente u tome da prigrle svoj homoseksualni identitet, no na taj način negiraju klijentovo pravo da sam odlučuje o ciljevima svoje terapije. A svaki klijent na to ima pravo. Pred vama su sada dva puta – možete pokušati svoju seksualnu orijentaciju promijeniti ili je možete pokušati prihvatiti. A ako put koji ste odabrali ne urodi plodom koji želite, ako ne budete sretni s ishodom, uvijek možete pokušati drugu opciju. Nadam se da ćete pronaći terapeuta koji će biti spreman raditi s vama na vašim ciljevima. U svakom slučaju, pažljivo ga odaberite i nemojte pristati na nešto što ne želite.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 18 sij 2010 15:42

Žena je objasnila problematiku sa svih strana i ne vidim problem
u tome.. Ima ljudi koji se jako teško nose sa svojom seksualnošću i
zaista je žele mijenjati.. Ne treba ih osuđivati zbog toga..
Jedino mi u članku smeta to objašnjenje homoseksualnosti putem
odnosa u obitelji... Da to u nekim ekstremnim slučajevim može zaista biti
tako, ali pobogu nisu sve lezbe postale lezbe jer su zlostavljane
od muškaraca, niti su svi pederi imali lošeg odsutnog oca...
To mi je malo pretjerano definiranje...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 sij 2010 16:02

Ovaj.... je li si netko odvojio malo vremena za proučavanje web stranice koju je dotična navela kao referencu? Ja jesam, i pod naslovom "The Truth" (znači, to se iznosi kao nekakva činjenica) stoji ovo:

Psychotherapists around the world who treat homosexuals report that significant numbers of their clients have experienced substantial healing.

Healing?

Sve je to fino umotano u političku korektnost, ali to je otprilike sve.

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 18 sij 2010 16:02

eris je napisao/la: stvar je u tome da se ni danas ne zna točno uzrok homoseksualnosti….postoje brojna kontradiktorna istraživanja i brojne kontradiktorne teorije….
A zar je doista bitan uzrok? Da li itko traži uzrok heteroseksualnosti!? Već samo traženje uzroka po meni je užasno glupo, a na neki način čak i uvredljivo (radi dvostrukih mjerila)

eris je napisao/la:Žena je u tekstu samo nevela da ako njen/njegov izbor bude pokušaj promjene svoje moguće homoseksualnosti na što da obrate pozornost i napomenula je da postoje teorije koje podržavaju tako nešto….
Žena se diplomatski ogradila, ali učinak je isti. Tekst može biti poticajan u nekoga u negativnom smislu i daje nade u nešto za što je znanstveno dokazano da je nemoguće. Osim toga je i jako neljudski, ma koliko god bila nečija želja promijeniti se. Da ne spominjem da bi se prvo trebalo ispitati zbog čega neka osoba želi promijeniti homoseksualnost, koliko je taj njen razlog zapravo "istinska" želja, a koliko pritisak okoline (ako se te procjene rade prije estetske operacije, onda zašto ne bi u ovom slučaju).
eris je napisao/la: Terapeut ne smije davati savjete i uvjeravati osobu u nešto
Terapeut bi trebao raditi na tome da otkrije pravi uzrok problema, a ne da nabraja nekakve religijske i ostale sekte u Americi (ionako to nema veze s Hrvatskom). Po toj logici ja bih mogla poslati pismo da sam jako nesretna u životu te da si želim okončati muke na najbezbolniji mogući način, a ona bi mi komotno mogla savjetovati najbolju kombinaciju lijekova ili me uputiti na neku od samoubilačkih organizacija ili stranica na Internetu - na kraju krajeva, ne bi mi rekla ništa pogrešno. No, je li to doista humano?

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 18 sij 2010 16:25

Još jedan rad s linka kojeg je poslala gđa. psiholog

http://narth.com/docs/hallman.pdf

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 sij 2010 16:27

Samo bih još dodala da mi sama ideja (pokušaja) promjene identiteta na nekoj razini smeta (trenutno to ne mogu bolje objasniti) jer u suštini toga su naprosto neodobravanje društva i okoline, predrasude i gomila sranja s kojima se mnogi ne mogu suočiti jer misle da nekaj s njima ne štima i da su bolesni pa vjeruju da se trebaju mijenjati.
Zamislimo idealan svijet u kojem nečija homoseksualnost nikome ne bi smetala. Baš me zanima koliko bi onda ljudi tako jako željelo promjenu?
Nitko.
Jer bi svi mogli uživati u životu takvi kakvi jesu i biti s kim žele - gej, hetero, biseksualni, whatever.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Post Postao/la Zita » 18 sij 2010 16:47

Nemre se reci "nitko" jer uvijek ima netko tko zeli biti drugaciji, netko tko ima drugacije zelje od drugih.
Ljudi oduvijek imaju zelje za promjenama, neovisno o kojoj promjeni se radi, neki su hetero ili homo cisto zato kaj im to tak pase i jel im to tak odgovara, prakticno im je.

A sto je sa biseksualcima? Da li da ubacimo neku predrasudu da bi oni svi bili gay da je drustvo normalno po tom pitanju? jasno da nebi

Da li bi svi ljudi bili debeli i prezderavali se jer ih drustvo nebi stigmatiziralo? Ili obrnuto-zasto npr. crnke boje kosu u plavo kad ih drustvo prihvaca i kao crnke.

Bit je da svatko ima svoje zelje i planove i nije toliko niti bitno drustvo koliko je bitno da si ti sam/a zadovoljna sa sobom. I mi smo zadnji koji bi trebali odredjivati/nametati kakav bi zivot morala vodit jedna (djelomicno)gay osoba koja zeli hetero zivot i obitelj.

I nemrem to gledati kao na "pokusaj izmjene identiteta" jer se osoba kroz godine mjenja.
Netko moze biti hetero i sretan u hetero vezama dok ne upozna neku osobu istog spola koja ju/ga obori s nogu i uleti u takvu vezu i svidi joj/mu se to (i ne, ne pusim fore da su svi ti ljudi latentni gay/les).
Nakon te veze nastavi veze sa istim spolom, mozda se kasnije zaljubi u osobu suprotnog spola. To je jednostavno zivot
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prestrašno!!! I ovo je psiholog!!

Post Postao/la Popeye » 18 sij 2010 21:34

prvo, ovo veleumno isticanje razlike izmedju psihologije i psihijatrije je fakat smijesno. that's all i have to say about that.

drugo, neki postovi u ovom topicu su toliki autohomofobni horror da je to fakat tuzno. and that's all i have to say about that.

dany

Re:

Post Postao/la dany » 18 sij 2010 22:03

pineapple14 je napisao/la:A zar je doista bitan uzrok? Da li itko traži uzrok heteroseksualnosti!? Već samo traženje uzroka po meni je užasno glupo, a na neki način čak i uvredljivo (radi dvostrukih mjerila)
pobogu, psihologija kao znanost obuhvaća stjecanje znanja o uzrocima afektivnih, kognitivnih i bihevioralnih procesa kod ljudi. istraživanja na području ljudske seksualnosti nisu nužno isključujuća, znači, istražuju se uzroci u oba slučaja. plus, to područje je još uvijek poprilično neistraženo zbog čega nitko ne može generalizirati određene teorije na cjelokupnu populaciju. therefore, imamo autoričin odgovor na pisma. objašnjavanje pristupa i teorija s fokusom na ono što je traženo od nje.
pineapple14 je napisao/la:Žena se diplomatski ogradila, ali učinak je isti. Tekst može biti poticajan u nekoga u negativnom smislu i daje nade u nešto za što je znanstveno dokazano da je nemoguće. Osim toga je i jako neljudski, ma koliko god bila nečija želja promijeniti se. Da ne spominjem da bi se prvo trebalo ispitati zbog čega neka osoba želi promijeniti homoseksualnost, koliko je taj njen razlog zapravo "istinska" želja, a koliko pritisak okoline (ako se te procjene rade prije estetske operacije, onda zašto ne bi u ovom slučaju).
ako je znanstveno dokazano da je nemoguće, zašto pobogu postoje ljudi na ovom svijetu koji su u tome uspjeli? tko si ti da procijenjuješ je li njihova transformacija identiteta, nazovimo je tako, istinska i usrećuje li ih? kako znaš kakve su se (ili nisu) procjene radile prije pojedine terapije?
pineapple14 je napisao/la:Terapeut bi trebao raditi na tome da otkrije pravi uzrok problema, a ne da nabraja nekakve religijske i ostale sekte u Americi (ionako to nema veze s Hrvatskom). Po toj logici ja bih mogla poslati pismo da sam jako nesretna u životu te da si želim okončati muke na najbezbolniji mogući način, a ona bi mi komotno mogla savjetovati najbolju kombinaciju lijekova ili me uputiti na neku od samoubilačkih organizacija ili stranica na Internetu - na kraju krajeva, ne bi mi rekla ništa pogrešno. No, je li to doista humano?
kao paralelnu usporedbu problemu prihvaćanja seksualne orijentacije daješ poremećaj. bolest. što depresija jest, jel. nuff said.

Avatar
eris
Postovi: 420
Pridružen/a: 05 stu 2009 11:09

Re: Prestrašno!!! I ovo je psiholog!!

Post Postao/la eris » 18 sij 2010 22:17

slažem se sa dany....i da citiram popeyea jer znam da će mu to biti drago....ne da mi se...

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Prestrašno!!! I ovo je psiholog!!

Post Postao/la Bash » 18 sij 2010 22:19

Mene zanima postoji li validno istraživanje na samohranim roditeljima ili žena priča neke nategnute teorije..
Jer ove izjave o posljedicama utjecaja samo jednog roditelja se vrlo lako mogu preokrenit kao npr. razlog protiv usvajanja djece kod gay parova.

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Re: Re:

Post Postao/la pineapple14 » 18 sij 2010 22:50

dany je napisao/la: kao paralelnu usporedbu problemu prihvaćanja seksualne orijentacije daješ poremećaj. bolest. što depresija jest, jel. nuff said.
Nisam nigdje napisala depresija, ali dobro, to je tvoj zaključak.
I ako si malo bolje proučila link koji sam poslala, a i cijeli narth.com (ili kako već), vidjela bi da oni tretiraju lezbijke kao žene s poremećajem... zovu ih SSA women :roll: . Ako to nije obilježavanje , onda ne znam što jest. (A inače, neprihvaćanje sebe i jest "bolest" - zove se nedostatak samopouzdanja)

A za ove nebuloze kako svatko ima pravo mijenjati se na koji god način želi, uzmite samo za primjer Michaela Jacksona koji je od zgodnog crnca postao bijelac praktički u raspadu (RIP, inače cijenim njegovu glazbu)... Promjene mogu ići do nekih granica, a onda to prestaje biti razumno... Vi ste naivni ako ne vidite diskriminaciju upakiranu u lijepi celofan... ovakva kvazi-istraživanja mogu biti odličan temelj da neki vrli stručnjak proglasi "SSA women" kao neadekvatne za odgoj djece, brak i sl. nebloze... Ako ti još nije jasno da na onoj stranici (narth) propagiraju heteroseksualnost i brak kao ispravan ženin (i muškarčev) put, rado ću ti citirati još nebuloznih dijelova.

I jedno pitanje za sve vas koji podržavaju ove besmislice: s obzirom da živimo u Hrvatskoj, kako to da se već niste odlučili na jednu "konverzivnu" terapiju? Ipak je heteroseksualkama život puno lakši, a i ženska seksualnost je fluidna... Kakve su bile reakcije roditelja bile na vaš coming out? S obzirom na iskustva koja sam čula od drugih, čudim se - ali istinski - kako se već nisu prijavili u narth, a da ne spominjem daljnje probleme. Ovo nije provokacija, već normalno pitanje od osobe koja se može pohvaliti uspješnim coming outom u 15-oj i roditlejima koji su mi kupovali lezbijske romane i dokumentarce za rođendane, a čak i ja nekad pomislim da bi mi kao strejterici bilo u životu puno lakše (što je i istina)...

Avatar
Karamela
Postovi: 66
Pridružen/a: 01 lis 2009 19:13

Re: Prestrašno!!! I ovo je psiholog!!

Post Postao/la Karamela » 21 sij 2010 11:29

da, meni je u mom subjektivnom razmišljanju vrlo ponižavajuća i nehumana činjenica da netko želi preobrazbu iz homo u hetero. no, ne vjerujem da je moguće, jer da je, isto tako bi bilo moguće iz hetero u homo. poanta je da znamo da se sexualna orijentacija ne može birati-pa isto tako se ne može mijenjati. problem je u tim osobama, a ne u njihovoj sexualnoj orijentaciji

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Prestrašno!!! I ovo je psiholog!!

Post Postao/la Zita » 21 sij 2010 11:32

meni je jos jedna cinjenica bitna u cijeloj ovoj prici a to je da dosta vas gleda na homo i hetero kao na crno i bijelo. kao da ne postoji sivilo izmedju toga
doslovno-ili si ovo ili si ono
totalni nonsens
Measure of a woman is her sense of humor

dany

Re: Prestrašno!!! I ovo je psiholog!!

Post Postao/la dany » 21 sij 2010 16:41

@ pineapple

pretpostavih da pričaš o depresiji jer je (statistički) o tome riječ u većini slučajeva u kojima osoba želi počiniti samoubojstvo, a iznimno je nesretna. ostatak su alkoholičari i shizofrenične osobe, a to mi se nekako nije činio slučaj. no dobro, sorry na krivoj pretpostavci.
svejedno smatram ta dva slučaja neusporedivima.

među ostalim, i zbog ove činjenice:
Zita je napisao/la:meni je jos jedna cinjenica bitna u cijeloj ovoj prici a to je da dosta vas gleda na homo i hetero kao na crno i bijelo. kao da ne postoji sivilo izmedju toga
doslovno-ili si ovo ili si ono
totalni nonsens
i nisam proučila spomenutu stranicu, moj komentar se odnosio na dotičnu psihologicu i njen članak.

Mer
Postovi: 57
Pridružen/a: 08 sij 2010 22:25

Re: Prestrašno!!! I ovo je psiholog!!

Post Postao/la Mer » 29 sij 2010 09:29

:duga: :duga:

Odgovorite