koliko ste predrasudne?

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite

koliko ste predrasudnicki nastrojene?

ja se zovem Predrasuda
1
3%
osrednje, tu i tamo se nadje nesto sto mi smeta
18
46%
jako rijetko
12
31%
ma nee, ja sam totalno open-minded turboextrakul lezba
8
21%
 
Ukupno glasova: 39

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

koliko ste predrasudne?

Post Postao/la Kroacija » 06 vel 2006 21:21

znam i uvjerena sam da medju vama ima takvih al me zanima koliko. npr ja sam upoznala par lezbi koje gledaju samo u jednom pravcu - znaci "fuj hetero, fuj bisex, fuj transsex, ja sam samo za HOMO!". zanima me imate li bilo kakvih predrasuda - nacionalnost, seksualnost, spol, hrana, auta, macke, zmije, sise...SVE. bilo kakve predrasude. nemojte se sramit napisat i molim vas da budete iskrene jer je to bit ankete. hvala.

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Post Postao/la Ice » 06 vel 2006 21:29

jako rijetko...Bože moj,al neću sad srat da nemam nekad nekih sitnih predrasuda, tj. to nisu predrasude već više neka čuđenja,kak bi rekla, al njih zanemarim skroz kad upoznam osobu.a možda i njima nešto ne paše u vezi mene dok me ne upoznaju..Al nikad ne bi sudila osobe zbog seksulanosti,vjere,nacionalnosti i sl,a pogotovo zbog hrane i auta koji vozi....
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

Avatar
nexus 6
Postovi: 1414
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:11
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Zg

Post Postao/la nexus 6 » 06 vel 2006 22:08

nemam predrasuda prema nikome jedino mi ide na živce kad neko ima pretjeranu potrebu pokazivat svoju seksualnost. ne znam, oblačenjem, ponašanjem i slično, ono, samo kaj se doslovno ne dere po cesti, ja sam gaaaaayyyy. recimo, nemrem vidjet muške u uskim majicama što ne mora uopće značit da su gay, al svejedno, nemrem to vidjet.
a što se zbeli tiče, šta ja znam nije da sam ih puno upoznao al dobija se dojam ko da su vas štancali na traki, čast izuzecima i nadam se da ne zamjerate na iskrenosti, jebiga takav sam dojam steko.
I`m in touch with humanity.

tramp
Postovi: 20
Pridružen/a: 02 stu 2005 06:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: NYC
Kontakt:

Post Postao/la tramp » 06 vel 2006 22:11

imam e sad recimo ne znam da li se to sto se ne zelim druziti sa nasilnim ljudima moze nazovati predrasudom? ne bih mogla biti u vezi sa prereligioznom osobom ili sa nekim ko je opsjednut svojom etnickom pripadnoscu (u smislu sve druge su fuj) mada nesto ne mislim da bi te osobe htjele biti sa mnom u vezi pa i nije problem

sto se tice LGBTIQ spektruma - imam predrasuda prema ozenjenim/udatima koji drze str8 masku a idu lovit sa strane, mada mi to smeta i bez str8 maske (zivot sa partnerom/kom i dugogodisnje laganje - ovdje ne govorim o "jedne pijane noci" ili o onima koji su rekli sta rade) i stvarno pokusavam to shvatiti ali definitivno imam nekakvu negativnu sliku izgradjenu; imam predrasude o ljudima koji su autohomofobicni - i ovdje ne mislim na ljude koji nisu aut iz objektivnih razloga, nego one koji ce pljuvat po svemu gay a istovremeno stalno traziti homo-sex ...

i eto tako ... ima jos sigurna sam, budem dopisala :P

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 06 vel 2006 22:24

Ja zbilja baš ne kužim pitanje... mislim, 'predrasuda' se definira kao 'unaprijed formirano loše mišljenje/stav o nečemu o čemu ne postoji dovoljno znanja ili razloga', tako nekako... pa ih onda u tom smislu nastojim izbjegavati iako mi se nekad zalomi rečenica tipa 'svi su oni ovo ili ono'.

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 06 vel 2006 22:52

predrasude se stvaraju i razbijaju sa obzirom na vlastiti razvoj i okolinu u kojoj zivimo :namjesta prof, naocale :o):
nemam predrasude po pitanju boje koze, nacionalnosti, drustvenog statusa.
i ako mi se zna tu i tamo dogoditi da mi izleti neka recenica tipa: a glupi nogometas.. tupa plavusa i sl, :osica: sto je vise nekako nauceno i vise u svrhu podbadanja nego za pravo :P :D :P

ne volim kad netko ima predrasude tipa ako imas tetovaze, you are a bad ass rocker :cool: . ako ides po partijima, definitivno nesto uzimas :cool: , ako slusas r n b i ides po jarunu kvocijent inteligencije ti je vrlo upitan i sl. :cool:
radije bi da me se sudi i kategorizira po velicina sisa nego muzike koju slusam :kiss:
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 06 vel 2006 23:52

imam predrasude prema ljudima koji su krcati parama, voze mrcine od auti, i IQ im je ravan podu, ali novcano nize rangirane gledaju kao zadnje smece sa ulice.
naime, koliko god vikala da sam prejudice-free, nisam, nit ne mogu bit, jer nitko ne moze bit prejudice-free (dokazano sa socioloskog aspekta). imam predrasude prema skinsima. prema strejtericama koje su "kul" ak si nadju curu, i onda tu curu otkantaju sam tak.
imam predrasude prema ljudima koji igraju igrice onda kada nije vrijeme za to.
sto oznacava da imam predrasuda, i nisam ponosna na to, al koliko god da se trudila, uvijek ce me nest strefit iz cega cu izvuc jedan oblik predrasuda.
I am not a myth.

silence
Postovi: 29
Pridružen/a: 01 stu 2005 23:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la silence » 07 vel 2006 02:14

Predrasudna sam do bola :D :D :D
U biti nisam lezba, ali kad pogledam u ogledalo - znam da tako treba biti :roll:
n e b o v e d r o b e z o b l a c h k a

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 07 vel 2006 13:11

ja imam predrasude prema redarima u diskoklubovima. kad vidim obrijanu glavu, par masnih kobasa na vratu, facu ko da je zavrsio FBI i CIA treninge da bi mogo procijenit ko predstavlja opasnost, polumafijaski stav... jednostavno ne volim taj tip ljudi. i to unaprijed ih ne volim makar ne prozborilia niti rijec.

Zita

Post Postao/la Zita » 07 vel 2006 13:59

neznam da li postoji jedna jedina osoba koja je skroz bez predrasuda
i osoba koja to tvrdi laze
svi ih mi imamo, manje ili vise, kazemo ih il presutimo..al ih imamo

carmen
Postovi: 541
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: promjenjiva

Post Postao/la carmen » 07 vel 2006 14:19

žalosno, al istinito....
take my breath away :inlove:

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 07 vel 2006 21:36

takodjer, predrasude prema skinsima imam, pogotovu onima kojima je bitno da znaju tko je bio hitler i da nekom tamo kinezu u centru treba zapaliti ducan. ako vec zelis biti obrijani/nabrijani/xgeneracija idiot onda barem budi obrijani/nabrijani/x generacija informirani idiot. :x
prema previse iskvarcanim curama, sa gomilom bizhe na sebi ( lazno tozla i sl), upicnjacima i ocrtanim usnama olovkom previse tamne boje( trashy do bola) :aha:
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 07 vel 2006 21:48

djelomicno. uglavnom prema onima koji su se po slicnom obrascu ponasanja pokazali vrijedni predrasuda. imam ogromnih predrasuda prema rodjacko-plemensko-balkansko tranzicijskom smecu koje se pokazalo kao smece.
stoga to vise ne uzimam kao predrasudu, nego vise fenomenolosko antropoloski. u tu spadaju mnoge kolicine populacije na sirem prostoru regije.iskreno ih vidim kao stoku.
zvir i bestimja.

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 07 vel 2006 21:48

FatalFemme je napisao/la:takodjer, predrasude prema skinsima imam, pogotovu onima kojima je bitno da znaju tko je bio hitler i da nekom tamo kinezu u centru treba zapaliti ducan. ako vec zelis biti obrijani/nabrijani/xgeneracija idiot onda barem budi obrijani/nabrijani/x generacija informirani idiot. :x
tesko da oni budu informirani.
prema previse iskvarcanim curama, sa gomilom bizhe na sebi ( lazno tozla i sl), upicnjacima i ocrtanim usnama olovkom previse tamne boje( trashy do bola) :aha:
:D :D ovako specificnu predrasudu jos nisam imala prilike cut. presmijesno :D
I am not a myth.

Avatar
nika331
Postovi: 344
Pridružen/a: 03 stu 2005 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la nika331 » 07 vel 2006 23:13

nexus 6 je napisao/la:nemam predrasuda prema nikome jedino mi ide na živce kad neko ima pretjeranu potrebu pokazivat svoju seksualnost. ne znam, oblačenjem, ponašanjem i slično, ono, samo kaj se doslovno ne dere po cesti, ja sam gaaaaayyyy. recimo, nemrem vidjet muške u uskim majicama što ne mora uopće značit da su gay, al svejedno, nemrem to vidjet.
a što se zbeli tiče, šta ja znam nije da sam ih puno upoznao al dobija se dojam ko da su vas štancali na traki, čast izuzecima i nadam se da ne zamjerate na iskrenosti, jebiga takav sam dojam steko.

koja si ti budala .... :roll: :roll: :roll:

silence
Postovi: 29
Pridružen/a: 01 stu 2005 23:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la silence » 08 vel 2006 01:38

ma nije! :) samo je nesiguran :o
n e b o v e d r o b e z o b l a c h k a

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 08 vel 2006 16:33

a mozda je i u pravu?
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

silence
Postovi: 29
Pridružen/a: 01 stu 2005 23:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la silence » 08 vel 2006 16:53

kud bi... štancali su nas. :roll:
n e b o v e d r o b e z o b l a c h k a

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 08 vel 2006 20:23

Ček, ja i dalje ne kužim... neke od vas su napisale da imaju predrasude prema, nemam pojma, skinsima i pojavama/ljudima koji su dokazano, ne znam, nasilni, pokvareni, loši i tome slično... to onda nije predrasuda već stav zasnovan na nekakvoj informaciji/saznanju, zar ne :o?

silence
Postovi: 29
Pridružen/a: 01 stu 2005 23:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la silence » 08 vel 2006 20:24

ne brini, ništa nije dokazano :!:
n e b o v e d r o b e z o b l a c h k a

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 08 vel 2006 20:54

:offtopic:

...ako te ničim izazvana kresnem palicom po čelu dok šećeš ulicom, onda je to valjda prilično dobar dokaz da sam nasilna. Ili... :o?

end of :offtopic:

silence
Postovi: 29
Pridružen/a: 01 stu 2005 23:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la silence » 08 vel 2006 21:40

nije. uz to još moram imati pouzdane svjedoke i hrabre. i ti ne smiješ imati neke veze vezice u nadležnim ustanovama. i možda uspijem dokazat. :P ili nabavit palicu.
n e b o v e d r o b e z o b l a c h k a

Avatar
nexus 6
Postovi: 1414
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:11
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Zg

Post Postao/la nexus 6 » 08 vel 2006 21:46

nika331 je napisao/la: koja si ti budala .... :roll: :roll: :roll:
to znam. slobodno pridodaj još pokoju uvredu :o
I`m in touch with humanity.

Avatar
nika331
Postovi: 344
Pridružen/a: 03 stu 2005 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la nika331 » 08 vel 2006 21:59

gdje su tebe naštancali ... heh :wink:

Avatar
nexus 6
Postovi: 1414
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:11
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Zg

Post Postao/la nexus 6 » 08 vel 2006 22:02

ja sam na žalost jedinstven
I`m in touch with humanity.

silence
Postovi: 29
Pridružen/a: 01 stu 2005 23:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la silence » 09 vel 2006 02:48

u petak tije kravata party u globalu :D you should go!
i molim, svima pokazati tu jedinstvenost! :inlove:
n e b o v e d r o b e z o b l a c h k a

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 11 vel 2006 19:09

vidi - tamara 3, zita, call_me_slut
koncizno, inteligentno, pogodak u centar
sapienti sat :cool:
mazohist & truba

key si
Postovi: 1
Pridružen/a: 21 vel 2006 14:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: SARAJEVO

Post Postao/la key si » 05 ožu 2006 11:20

dok sam bila madja imala sam predrasude prema svemu i svacemu, ali to se vremenom, ja mislim, ipak mijenja..
pocnes stvari da gledas nekim drugim ocima, realno i tih predrasuda je sve manje
no cincili! please

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 05 ožu 2006 17:22

nravno..svi ce reci kako nemaju predrasuda..ali..ja nekako ipak vishe vjerujem ljudima..kada mi kazu..da..imam predrasude..
taaako da....eto..hebga..izgleda da ..imam neke predrasude...a o cemu..hm..to vjerojatno ovisi o situaciji..ili kao reakcija.. npr. pred neki dan sam pljuvala po ..hahha " zutima"..bila sam uzaaasno iznervirana nekim americkim odvjetnikom..koji je branio njihove metode-mucenja "ratnih zarobljenika" ( politickih..ili kakvih vec ne ) ..uglavnom..covjek je nekakav americhanin japanskog podrijetla...i eto..sipala sma otrov po.. " zutima"... tj. izmedju ostalog po zutima..prva meta su mi bili amerikanci-njihova politika bl abla bla...a kako je taj krele bio zute rase..eto..hebga..omakla mi se koja i o njima...i kak statisticki imaju najmanje cune..i bla bla bla..
na srecu..stara je bila tu..pa me samo upitala cujem li ja sebe..i..ahhh..tu sam stala..i dala se na spremanje mojih cuvenih toastova..
btw. to je bilo u sklopu emisije " reporteri "..
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

Odgovorite