Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la jpeg » 19 lip 2011 17:39

a cudno mi je nekako bilo bez mrvu straja u kostima :D
al na sve se covik navikne!

savrseno savrseno! :inlove:

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la pihach » 19 lip 2011 18:16


Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Pi » 19 lip 2011 19:07

invalid_user je napisao/la:nisam gledala emisiju :/
danas je u slobodnoj izasao jedan komentar j. jovica o prajdu, ne mogu ga pronaci na internetu ali rado bih kvoutala samo jedan dio gdje spominje gay pride djelomicno kao i politicku paradu, sto apsolutno potpisujem i stavljam ju kao jedini ali veliki razlog zasto pride kao takav ne bih podrzala. da me se sada krivo ne shvati, i meni bi suza kanula da sam bila u povorci i osjecala bih se jako ponosno. ali ne stajem ni na stranu jednih, ni na stranu drugih, iako gorljivo branim LGBT zajednicu kad god se pokaze nuzno. samo mi se ne svidja politizacija toga svega.
S tim se slažem i to je i meni prepreka :)
Upravo je isto rekla i ova u Dnevniku Nove, tj. pregledu tjedna. I onaj Holjevac u kolumni, dobar je bio.

Inače, čestitke svima, lijep pride. Samo riješite se političke platforme.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la far out » 19 lip 2011 20:37

dokle god trazimo politicke promjene potrebna je i politicka platforma. pa vi dalje po svome.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la tamara3 » 19 lip 2011 21:00

invalid_user je napisao/la:nisam gledala emisiju :/
danas je u slobodnoj izasao jedan komentar j. jovica o prajdu, ne mogu ga pronaci na internetu ali rado bih kvoutala samo jedan dio gdje spominje gay pride djelomicno kao i politicku paradu...
Nije valjda ovo?

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatsk ... fault.aspx

Svojim nastupima gay-paraderi vrijeđaju javni moral, što se također može smatrati oblikom nasilja

i
U nastojanju da se udovolji, primjerice, europskim kriterijima o ljudskim pravima, morat će se priznavati homoseksualni brakovi, a specijalno kad je riječ o vrijednostima kakve se prakticiraju u zemlji spomenute veleposlanice morat će se legalizirati pedofilske stranke te javne kuće duž cijele obale od Pule do Cavtata.

Ima još bisera, kome se čita neka otvori link, meni je malo pozlilo.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la roadkill » 19 lip 2011 21:21

far out je napisao/la:dokle god trazimo politicke promjene potrebna je i politicka platforma. pa vi dalje po svome.
:thumbup:
bring your mind into my head...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Kroacija » 19 lip 2011 21:27

@tamara_
je, taj je clanak. u sustini je odvratan :D , ali zbilja potpisujem sve sto sam prethodno rekla i ovo gore od sul. :)

nisam dakle ni na strani pojedinih vođa prajda, ali sam jos manje (daleko od toga da uopce jesam :o ) na strani homofoba. koje ne nazivam istovremeno fasistima, jer se ne usudjujem nikog prozivati na taj nacin i izjednacavati se s onima koji actually jesu takvi, hejterima. tu prajd kao takav pokazuje svoju dozu agresije a to mi nimalo ne odgovara niti ide uz dugine boje.

just my opinion. *peace*

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la ow » 19 lip 2011 22:59

Politicka platforma je neizbjezna iz prostog razloga sto tradicionalicticki desno orjentirane konzervativne stranke i stranke ciji program se temelji na krscanskim vrijednostima negiraju prava homoseksualne manjine (kao i prava zena i nekih drugih diskriminiranih skupina) na nacin da homoseksualnost, unatoc znanstvenim cinjenicama i dalje tretiraju kao bolest ili u blazem obliku poremecaj, zena im je za madraca a ne za mudraca a ljudska prava su im nesto sto namece EU i sto nikako ne treba prihvatiti.

Sto se fasizma tice - podignute desnice nasilnika jasno pokazuju koja je njihova politicka opcija.
Isti ljudi manje-vise koji mrze homoseksualce pohode Blajburg noseci ustaske kape, podizu desnicu u nacisticki pozdrav i slicno.

Onoga trenutka kada se pojave desno orjentirane stranke koje ce zastupati vrijednosti kao sto su ljudska prava prema deklaracijama koje su usvojene u UN-u, te koje ce se jasno odrediti prema nacistickom i fasistickom nasljedju nestat ce potreba za politickom platformom u ovom obliku kakva je danas.

Interesantno je da Jovicev tekst (malo zamotano) negira sva vasa (nasa) prava od prava da osjecate to sto osjecate do prava da takav zivot realizirate. To isto pokusavaju i homofobi naravno - sakrivajuci svoje nastojanje pozivajuci se na ocuvanje moralnih vrijednosti drustva. A unutar tih i takvih moralnih vrijednosti drustva nalazi se izobilje izopacenosti pocevsi od pedofilije, incesta, zlostavljanja u obitelji, ubojstava i da ne nabrajam dalje - crne kronike su prepune.

Zalosno je da su Jovicu veci problem pederi nego ono sto se dogodilo Andjeli Beslic, Kristini Susnjara ili slucaj ovog zadnjeg svecenika iz Splitske biskupije koji je neki dan otisao na "godisnji odmor".
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la astra glacialia » 19 lip 2011 23:03

invalid_user je napisao/la:nisam dakle ni na strani pojedinih vođa prajda, ali sam jos manje (daleko od toga da uopce jesam :o ) na strani homofoba. koje ne nazivam istovremeno fasistima, jer se ne usudjujem nikog prozivati na taj nacin i izjednacavati se s onima koji actually jesu takvi, hejterima. tu prajd kao takav pokazuje svoju dozu agresije a to mi nimalo ne odgovara niti ide uz dugine boje.
Potpisujem.
Ja sam Kristina i nisam sudjelovala u ovogodišnjem Prideu jer nisam željela biti dio provokacija, stajati uz ljude neke od čijih riječi su se mogle protumačiti i kao uvrede i mržnja prema nekim drugim skupinama, no sviđa mi se ovo što sam vidjela prateći od povorke nadalje u medijima, pa ako ne bude više nekih oblika radikalizma, mogla bih se od sljedeće godine pridružiti - a ovaj put sam iskoristila dan za svoj širi coming out i jako mi je drago što jesam :)
per aspera ad astra

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Bash » 19 lip 2011 23:14

astra glacialia je napisao/la:nisam sudjelovala u ovogodišnjem Prideu jer nisam željela biti dio provokacija, stajati uz ljude neke od čijih riječi su se mogle protumačiti i kao uvrede i mržnja prema nekim drugim skupinama
čekček pa koje možebitne uvrede i provokacije i mržnja prema nekim skupinama su se isticale prije ovog Pride-a? :o

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la astra glacialia » 19 lip 2011 23:25

Dovoljno bi bilo čak i to što se jedna Marijana Petir http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/mari ... ofoba.html osjetila ugroženom, koliko god je svojim prijašnjim izjavama to "zavrijedila"... no zasmetali su mi neki natpisi organizatora prije, i neki prošlogodišnji i najavljeni transparenti, ne uspijevam sad naći točne primjere.
per aspera ad astra

MarkizaPride
Postovi: 38
Pridružen/a: 31 svi 2011 14:01
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la MarkizaPride » 19 lip 2011 23:38

Dobro večer, ja sam Marko i mislim da ću večeras napokon spavati, nakon tjedan dana zombijanja.

Meni je najdojmljiviji trenutak bio kada smo pri ulaskom u Jurišićevu vidjeli da kraj kolone nije još ni iz Jurišićeve izašao. I onda negdje u daljin se čuju neki uzvici i euforija dolaska na trg, što smo mi imali prije nekih 15 minuta. Zbilja impozantno.

Hvala svima što ste došle. Ovo je svakako bilo nešto povijesno. Rođendan vrijedan pamćenja.

Avatar
funcutica
Postovi: 417
Pridružen/a: 28 svi 2010 01:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: 45°47'N 15°56'E

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la funcutica » 19 lip 2011 23:38

ja sam Ivana i u povorci sam bila.
za politiku prajda me nije bilo briga.
nisam tu bila ni protiv desničara, ni za ljevičare.
bila sam tu za sebe.

jer su u pitanju moja prava.
jer je moja šutnja ostavljala prostor za one koji su puno agresivniji i forsiraju svoje mišljenje.
nekad moraš biti i protiv nečega.
ja sam protiv nasilja, a ono u Splitu je bilo nasilje.
i nije me briga, ali meni je toga dosta.

ako je Marijana Petir ugrožena samim mojim postojanjem i mojom željom da živim u društvu u kojem nije bitno jesam li lezbijka ili ne, onda mislim da je to njen problem, a ne moj.
mislim, mogu se ja uklopiti bez problema, ali ne želim se uklopiti u društvo u kojem će se svaka različitost dočekati kamenom.
i zato sam bila na prajdu i zato me nije briga čije sam moralne osjećaje time povrijedila.

a i zabavno je bilo :D
Second to the right, and straight on till morning.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la ow » 20 lip 2011 00:04

Jedna Marijana Petir je jedina zastupnica koja je glasala PROTIV zakona o diskriminaciji i to iskljucivo po pitanju da li se tim zakonom treba obuhvatiti i diskriminacija na temelju seksualne orjentacije. Ona je bila gorljivo protiv argumentirajući to cijelom plejadom homofobnih tvrdnji zasnovanih na nauku Crkve i protivnih znanstvenim činjenicama.
Također je imala i neke izjave koje spadaju u klasik homofobne argumentacije: 4 zida, nemam prijatelja ni poznanika homoseksualaca i slicno
Prije nego je taj zakon izglasan ljudi su dobijali otkaze ako bi se saznalo da su peder ili lezba (nema jedan takav slucaj).

NEke njene ostale homofobne poteze mozete vidjeti i ovdje:

http://blog.vecernji.hr/zenska-soba/2010/07/
http://www.crol.hr/portal/index.php?opt ... Itemid=187
http://dalje.com/hr-hrvatska/gledaj-dal ... caj/362950
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

MarkizaPride
Postovi: 38
Pridružen/a: 31 svi 2011 14:01
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la MarkizaPride » 20 lip 2011 00:58

Meni samo nije jasno kako netko može ići na političke skupove, a "brigat" ga/ju za politiku tog skupa. :sramise:

Ja isto tako mogu volit' Rvacku, i ona men' može bit bitna, al neću ić na svaki događaj koji ima rvacki predznak.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la call_me » 20 lip 2011 01:28

Prajd mora biti i uvijek je i politicki event, jer trazi ljudska prava koja se jedino mogu ostvariti politikom, jer naime jedino politicki proces donosi i implementira zakone. ALI Prajd nije politicki event jedne stranke, ne, taj politicki dio uvijek obuhvaca sve stranke koje su ga spremne podrzati, u engleskoj npr. od konzervativaca do laburista. prica da Pride mora biti lisen politicke dimenzije znaci potpuno nepoznavanje materije o kojoj se prica, pa bi jedan Jovic (poznat i po izmisljanju i objavljivanju laznih intervjua i objavi imena zasticenih svjedoka, dakle posve maliciozan i ridikulozni tip) trebao barem zgugati pojmove o kojima ima sta napisati. cak i kad Prajd krene biti jedan street festival, sto je po meni, nekakav krajnji cilj Pridea, uvijek, ali uvijek ima barem neku politicku poruku.
ono sto se u hrvatskoj desilo u zadnjih 10 dana je razina jedne polurevolucije. kako manifestacija ljudskih prava moze od potpunog fijaska postati potpuni uspjeh, kako se drzavni vrh moze sabrati u svega tjedan dana prijetnjama monitoringa, kako hrvatski mediji mogu odigrati tako jednu sjajnu pozitivnu ulogu u postavljanju politickih prioriteta, kako se i mentalitet, makar pojedinaca moze promijeniti u tako kratkom vremenu (o da, moze)...osvjestavanje nasiljem na raznim levelima...cudesno.
i odgovor zasto se Prajd povezuje s fasizmom, jer je naime homofobija povezana s dizanjem desnice u zrak znak fasizma. zato ne govorimo u ovom slucaju o komunizmu, niti o nacizmu, niti o nekoj drugoj ideologiji. jer je naime splitska riva bila skolski primjer fasizma. zato.
o Petirku je dovoljno reci samo ovo...Marijana Petir je jedina zastupnica koja je glasala PROTIV zakona o diskriminaciji. jedina protiv diskriminacije! EJ! i vi radi nje ne biste isle u Prajd???????

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Pi » 20 lip 2011 02:43

Niste shvatili poantu. Ne misli se da ne bude nikakve poruke, afirmativne poruke koja se mora baviti isključivo pravima vezanima uz gej populaciju, nego da ne bude ispolitiziranosti. Onog trenutka kad poručiš da si protiv nacionalizma, daješ političku poruku koja se svrstava samo u jednu političku opciju. Dakle, isključuješ recimo iz svoje organizacije mogućnost da predstavljaš pedera nacionalista. Ili recimo ako netko nosi partizansku odoru na prajdu, onda fino daje poruku za obitelji onih pobijenih na Bleiburgu ili recimo u komunističkom režimu. Drugim riječima, čini štetu, pošto ljudska prava nemaju veze s identifikacijom s nacijom niti sa strankom za koju peder glasa. Tim političkim porukama daje se do znanja da se priključujete jednoj opciji, bar u hrvatskoj realnosti, a ne da se borite za prava jedne manjine koja s dnevnopolitičkim zbivanjima nema veze. To se gura u prvi plan.

Poruka mora biti, da, ali nošenje partizanskih odora, borba za "laicizam" ili protiv njega (WTF, borba za laičko shvaćanje brodogradnje ili medicine, koji je kreten pisao to?), poruke protiv kršćana i sl. ostavite za skupove takvih stranki.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 20 lip 2011 03:53

odnosno, bas suprotno. neka za artikulira konzervativna ili nacionalisticka politika u vezi gay prava i neka pocnu s tih pozicija istupati neki novi gej aktivisti. sto tebe zaustavlja da pocnes okupljati pedere nacionaliste i one pedere kojima su djedovi ubijeni na bleiburgu? :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 20 lip 2011 04:05

invalid_user je napisao/la:
nisam dakle ni na strani pojedinih vođa prajda, ali sam jos manje (daleko od toga da uopce jesam :o ) na strani homofoba.
e, a da budes na svojoj strani? ;)
odnosno, ako se vodis iskljucivo osobnim interesom, u kojoj situaciji mozes ocekivati bolji zivot za sebe kao lezbijku: ukoliko u društvu nadvlada politika zagreb pridea ili politika homofoba? (retoricko pitanje, basically)

i opet da naglasim: nije politika zagreb pridea jedini put do cilja. puteva uvijek ima vise. no, svaka druga politika (ili izostanak iste, sto je opet politika :D) mora proci isti proces, a to je da se prvo konstituira i artikulira, a onda da se pocne prakticno provoditi i javno zagovarati.

ps
evo zanimljiv tekst iz novog lista u vezi prajda, s naslovom: "Da, politizirajte!" :D
http://www.novilist.hr/hr/Komentari/Kol ... itizirajte
Zadnja izmjena: Popeye, dana/u 20 lip 2011 04:33, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 20 lip 2011 04:14

ow je napisao/la:
Zalosno je da su Jovicu veci problem pederi nego ono sto se dogodilo Andjeli Beslic, Kristini Susnjara ili slucaj ovog zadnjeg svecenika iz Splitske biskupije koji je neki dan otisao na "godisnji odmor".
ne znam jesi li upratila, ali meni se cini da sam u proteklih godinu dana procitao previse prica o nasilju nad zenama i ubojstvima zena. cesto od vlastitog bracnog partnera. evo, odmah mi na pamet pada novinarka HTV-a iz slavonije koju je ubio muz. i smatram da bi se takve stvario trebale mnogo vise politizirati, jer ravnopravnost zena mora biti vazno politicko pitanje.

ps
sticem dojam u ovoj raspravi da se misli kako je politika nesto samo po sebi lose. nije.
meni se, smatram potpuno opravdano, gadi trenutno stanje hrvatske politike, ali mislim da ga treba uciniti boljim n(i kroz građanski aktivizam), a ne oprati ruke od svega. zivim ovdje, ne mogu to i da hocu. a pasivan drustveni objekt (umjesto aktivan drustveni subjekt) ne zelim biti.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 20 lip 2011 04:25

btw, evo jedan post o prajdu s drugog foruma, za koji mislim da sadrzi sustinu ovogodisnjeg uspjeha povorke ponosa:

A što se sigurnosti tiče, jedan detalj.

U onom Konzumu na križanju Praške i Tesline konstantno je bio red na kasi od 30 metara pedera i lezbi i ostalih Prajdizana, i svi su se ponašali prirodno, bez ikakve brige. Valjda je Zagreb zbilja sazrio

Još nešto, na početku Jurišićeve na kraj kolone se priključio bračni par s troje potomaka, od godinu, četiri i pet godina starosti. Na kolicima zakačena rainbow zastavica, a ovo dvoje malo starijih skaču i mašu istima. Ponudim im svoju zviždaljku Stockholm Pride, tko će od njih dvoje. Ja, ja, ja, ja. Uzme mama zviždaljku i kaže djeci da se mijenjaju. Hodala je cijela obitelj sve do Zrinjevca.

Fenomenalno!


dakle, ohrabrenje nas samih, pedera i lezbi. (emancipacija) te povezivanje pedera i lezbi s nasim hetero sugrađanima. (integracija)

:duga:

MarkizaPride
Postovi: 38
Pridružen/a: 31 svi 2011 14:01
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la MarkizaPride » 20 lip 2011 08:52

call_me je napisao/la:Prajd mora biti i uvijek je i politicki event, jer trazi ljudska prava koja se jedino mogu ostvariti politikom, jer naime jedino politicki proces donosi i implementira zakone. ALI Prajd nije politicki event jedne stranke, ne, taj politicki dio uvijek obuhvaca sve stranke koje su ga spremne podrzati, u engleskoj npr. od konzervativaca do laburista.
Dakle po tebi politiku čine političke stranke? :shock2:

Anyhow, kad smo kod Laburista i Konzervativaca, ovi potonji su na Pride of London počeli dolaziti pred nekih par godina. Upravo zato što su se oni mjenjali, a ne Pride.

No ne da mi se više o ovome. Pride jest politički skup, ima svoju političku platformu koja tamo na sajtu visi od kad je Pridea. Donešena je na Internacionali Pridea još 2006 i uz minimalne preinake, ista je dan danas.

sul. je napisao/la:Niste shvatili poantu. Ne misli se da ne bude nikakve poruke, afirmativne poruke koja se mora baviti isključivo pravima vezanima uz gej populaciju, nego da ne bude ispolitiziranosti. Onog trenutka kad poručiš da si protiv nacionalizma, daješ političku poruku koja se svrstava samo u jednu političku opciju.
Tako je, i u tome smo vrlo doslijedni. Protiv svakog nacionalizma. To vičemo deset godina. Možda je samo u subotu to više ljudi čulo.

Normalno da je Zagreb Pride svrstan politički uz radikalnu ljevicu. Jesmo li to ikad skrivali? I svaki Pride to jest (od Stonewalla na ovomo), osim ako se ne radi o uličnoj zabavi za obrtanje novaca. Na svakom emailu, na svakom dopisu od Zagreb Pridea na dnu stranice piše naša politička orijentacija (queer-feministička i antifašistička grupa).

No tako imaš jasnu i transparentnu političku orijentaciju, to ne znači da si politička stranka ili da podržavaš neku političku stranku. :sarkasticna: Politiku ne čine samo parlament, dnevnopolitička prepucavanja, stranke i Vesna Pusić.
Zadnja izmjena: MarkizaPride, dana/u 20 lip 2011 08:56, ukupno mijenjano 1 put.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la ow » 20 lip 2011 08:56

sul. je napisao/la:Poruka mora biti, da, ali nošenje partizanskih odora, borba za "laicizam" ili protiv njega (WTF, borba za laičko shvaćanje brodogradnje ili medicine, koji je kreten pisao to?), poruke protiv kršćana i sl. ostavite za skupove takvih stranki.
Moze malo vise detalja o ovim tvrdnjama (slike partizanske odore ili citat o borbi za laicko shvacanje medicine ili brodogradnje bas da vidimo "koji kreten" je pisao to :kava:

Sto se tice borbe za laicizam - to se odnosi na javne prostore a ne na dokidanje bilo cijih prava na vjeru.
Hrvatska je, prema Ustavu, sekularna država (članak 41.) i svako pozivanje na krscanske vrijednosti u kontekstu zakonodavne, pravosudne i izvršne vlasti, javnih institucija i općenitog funkcioniranja drzave je protivno tom članku Ustava.
Naime, nemam nista protiv toga sto Crkva u svojim krugovima propagira da je homoseksualnost protuprirodna i bolest, no opako imam protiv toga da je moje dijete prinudjeno u skoli slusati seksualni odgoj koji nema veze sa znanstvenim cinjenicama vec sa krscanskim naukom.
Drugim rijecima, onoga trenutka kada se krscanska uvjerenja kroz institucije drzave i zakone pokusaju nametnuti kao zakonska rjesenja koja se odrazavaju na zivot svih gradjana ukljucujuci i mene, Crkva radi diskriminaciju nadamnom i to je nesto sto je neprihvatljivo.

@popaj - u prilici sam redovito pratiti sve informacije vezano za nasilje nad zenama i obiteljsko nasilje i ponekad mi se cini da u tom smislu hrvatska javnost (a ni mediji) nije odmakla dalje od srednjeg vijeka. Od ukupnih ubojstava na godišnjoj razini više od 50 % otpada na ubojstvo od strane člana obitelji. I dalje se, po defaultu, ubojstva dogadjaju nakon visestrukih prijava za nasilje, vecini ubojstava prethodi potpuna indiferentnost institucija (policije, socijalnih sluzbi i sl.) i doista su rijetki novinari koji toj temi posvecuju vrijeme. A ne sjecam se niti jednog pripadnika crkvenih krugova da je nasilju u obitelji posvetio i jednu jedinu recenicu.
Zadnja izmjena: ow, dana/u 20 lip 2011 09:05, ukupno mijenjano 1 put.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Pi » 20 lip 2011 09:04

Popeye je napisao/la:odnosno, bas suprotno. neka za artikulira konzervativna ili nacionalisticka politika u vezi gay prava i neka pocnu s tih pozicija istupati neki novi gej aktivisti. sto tebe zaustavlja da pocnes okupljati pedere nacionaliste i one pedere kojima su djedovi ubijeni na bleiburgu? :)
Pa sprečava me prvenstveno zdrav razum. Isto kao da idem okupljati obožavatelje tetrisa i praviti stranku koja podržava ulazak Hrvatske u EU. Tetris ima s EU veze koliko i nacionalizam s gej pravima. Ili partizanluk s gej pravima. Ta koja je obukla partizansku odoru na pride ima IQ 25.

Nema hrvatske ljevice. To je mit. Ima nešto što koketira s ljevičarstvom, sve je to tu negdje. U svakom slučaju, savjet je bio dobronamjeran. Nema apsolutno nikakve potrebe da se kritiziranjem ipak 50% populacije Hrvatske koja je glasovala za HDZ ili mu je naklonjena stvara averzija prema homoseksualcima, pogotovo zato što ove prave ljevice nema i ono je nakaradno ljevičarstvo. Čini štetu, kužiš. Čak je i moj tata primijetio da ste kritizirali nacionalizam (što nema veze sa zdravim razumom), ali niste recimo komunizam. Komunizam doduše ulazi u onu borbu protiv fašizma, no prilagoditi to hrvatskim prilikama je krucijalno, s obzirom da populacija tako baždarena medijima u zadnjih 15 godina da je "antifašizam" i "antihrvatstvo" izjednačeno. Dok recimo ne ulazi u našoj svijesti da je i komunizam fašizam.

Opet, ostaje argument da većinu homoseksualaca ne zanima ta politika, bar ne takva, zanimaju ih isključivo njihova prava, a borba za ta prava se može artikulirati i bez ljevičari vs. desničari gluposti. I da među homoseksualcima ima dosta ljudi koji nisu "marksisti", kako veli popeye.

OK, povlačim se.

P.S. Dragi popeye, ti spavaš manje nego ja, što definitivno nije normalno. Ti to tako uvijek ili...? :D

Et ov, bome, to nije laicizam, nego sekularizam. Netko je pomiješao kruške i jabuke, što je tako glupa greška za nekoga tko to zastupa da je praktički bizarno. Laik je jednako osoba koja se ne razumije u specifičnu profesiju, makar i teologija valjda ulazi u to, što bi značilo da pride promovira recimo to da umjesto doktora rade laici. Ili umjesto građevinara laici. Ako promoviraš laicizam. Na to sam se referirala. Protiv sekularizma ništa protiv nemam. Tvoje osobne frustracije većinski kršćanskom populacijom neću komentirati, i ja sam ateist pa mi ne smeta to što promoviraju, jer ih ne bendam. Išla na vjeronauk pa nisam oštećena ni frustrirana, svejedno sam ateist.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Pi » 20 lip 2011 09:27

ow je napisao/la: Moze malo vise detalja o ovim tvrdnjama (slike partizanske odore ili citat o borbi za laicko shvacanje medicine ili brodogradnje bas da vidimo "koji kreten" je pisao to :kava:
MoRe. :kava:
Tako je dosadno kad netko ne provjeri definicije. To je najmanje što se može napraviti prije postanja. :)

slika

slika
Whatever makes you happy
Whatever you want

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la ow » 20 lip 2011 09:37

sul. je napisao/la:
Popeye je napisao/la:Tvoje osobne frustracije većinski kršćanskom populacijom neću komentirati
Ja uopce nemam frustracije vezane uz krscansku vecinu, no ne prihvacam da mi ta vecina namece zakonodavni okvir u sekularnoj drzavi.
Drugim rijecima - nemam nista protiv dolaska Pape niti manifestacija koje su pri tome uslijedile, niti mi je palo na pamet pojaviti se u blizini bilo kojeg dogadjanja vezanog za Papu te svoje nezadovoljstvo izrazavati bacanjem kanmenja na ucesnike. Ali imam problem s tim da mi ta ista vecina ogranicava prostor na "moja 4 zida" zbog moje seksualnosti, ili da me, u protivnom, kamenuje ako na sebe objesim rainbow zastavicu (ovo je hipotetski primjer koji se referira na ST Pride).

U Splitu se dogodio LINC koji su izvrsili nasilnici uzdignutim desnicama pozivajuci se na krscansku vecinu, a cije su nasilje relativizirali odredjeni Crkveni krugovi i predstavnici desnih stranaka. Razbijene glave mirnih prosvjednika su dovoljan razlog za stvaranje frustracija svake demokratski orjentirane osobe.
Taj linc nema nikakve veze sa politickom platformom ZG Pride-a jer je ST-Pride organiziran od strane sasvim drugih udruga.
Kamenje nije baceno na ljevicare, antifasiste i slicno nego na ljude koji smatraju da pripadnici LGBT populacije imaju pravo na nesmetan zivot u ovoj drzavi. Nije cak baceno ni na same pedere i lezbe - vec na svakoga tko se u kolini nasao.

Ono sto je tebi malo teze skuziti je osnovna razlika izmedju "nas" i "njih" (ovo nas i njih je uvjetno receno)
Oni se bore da ogranice MOJ zivot i zivotni prostor a ja se borim da ostvarim pravo na SVOJ zivot i svoj zivotni prostor. Njihovo djelovanje je usmjereno protiv necega sto spada u domenu MOJE privatnosti dok je moje djelovanje usmjereno na ostvarivanje prava ma MOJU privatnost.

By the way u demokratskim drustvima, privatnost je seksualno opredjeljenje ali i nacionalni i vjerski osjecaji, politicka uvjerenja i sl.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la ow » 20 lip 2011 10:00

sul. u pravu si - tako je dosadno kad netko namjerno plasira dezinformacije pokusavajuci argumentirati svoje neutemeljene tvrdnje.
sul. je napisao/la:Ili recimo ako netko nosi partizansku odoru na prajdu
sul. je napisao/la:slika
PRVO: Partizanska odora nije isto sto i pionirska obiljezja (kapa i marama) jer ne postoji niti jedna osoba na svijetu koja je u kontekstu nosila pionirska obiljezja a da je bila u partizanima.
Pionirska obiljezja su obiljezja koja su definirala djecu od 7 -me do 13 -te godine i poistovjecivanje njih sa bilo kojim oblikom vojnog djelovanja ili politicke opcije je odista odraz tendenciozne zlonamjernosti.
DRUGO: navedena slicica je slika sa jednog od prethodnih prajdova, i njena upotreba u kontekstu ovogodisnjeg prajda uz lazne navode da se radi o partizanskoj odori jasno pokazuje snagu tvoje argumentacije. btw, a ja ti ovdje mogu postati sliku zenskog vrata s krizicem sa ovogodisnjeg prajda sto apsolutno ne znaci da se ovogodisnji Prajd poziva na krscanske vrijednosti, kako si ti pokusala imputirati ovom slikom sa pionirkom.

Sto se laicizma tice - hajde odista pronadji definiciju gdje se pojam "laicizam" po bilo kojem osnovu dovodi u vezu sa bilo cim drugim osim religijom.
Tvoja recenica u kojoj poveziujes laicizam sa brodogradnjiom imputirajuci da je to netko negdje napisao takodjer govori o tvojoj sklonosti ka izvrtanju cinjenica sto se inace prostim jezikom zove laganje.
I ne zelim copy/paste - vec link na definiciju.
Zadnja izmjena: ow, dana/u 20 lip 2011 10:48, ukupno mijenjano 1 put.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 20 lip 2011 10:47

sul. je napisao/la:

Opet, ostaje argument da većinu homoseksualaca ne zanima ta politika, bar ne takva, zanimaju ih isključivo njihova prava, a borba za ta prava se može artikulirati i bez ljevičari vs. desničari gluposti. I da među homoseksualcima ima dosta ljudi koji nisu "marksisti", kako veli popeye.
well, to znaci da ce oni aktivisti koji se tako pozicioniraju zasigurno naci veliku podrsku ("vecine ho0moseksualaca").
ako si u pravu, em ce imati velik broj ljudi na raspolaganju, em slobodan politicki teren.
Tvoje osobne frustracije većinski kršćanskom populacijom neću komentirati, i ja sam ateist pa mi ne smeta to što promoviraju, jer ih ne bendam. Išla na vjeronauk pa nisam oštećena ni frustrirana, svejedno sam ateist.
biti ostecen nesrecom mi se uvijek cinilo logicnijim nego biti neostecen. biti frustriran nepravdom i licemjerjem mi je mnogo bolja reakcija na isto nego ne biti uopce dirnut.
tako da mi bas i nije nikad bilo jasno zasto je tako lose i sramotno biti frustriran sa stvarima u drustvu koje smatras losima. frustrirani ljudi stvari mijenjaju, sigurno ne oni kojima je sve super. moje je pitanje: a zasto ti nisi frustriran/a? što te spriječava da ti bude stalo?

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Pi » 20 lip 2011 10:48

Sad me već ljutiš.

1. To što je pionirska odora ne znači apsolutno ništa. Petokraku pod kojom je počinjeno toliko zločina nosi odrasla osoba. Nemojmo se zavaravati da je to modni izričaj, a ne politička izjava. Da je dijete na ustaškom tulumu nosilo odoru mladih ustaša, to bi bilo isto fantastično? Btw. zagreb pride u svom logu ima - petokraku.To isto slučajno?
2. Ne jebi - nisam ni rekla da je nosila na ovom prajdu (ako jesam, de mi citiraj), govorila sam općenito na prajdovima. Ne stvori dojam u javnosti jedan prajd, nego bome svi prajdovi do sad.
3. Pa, za tebe bi bilo dobro da googlaš termin "layman", što je na engleskom laik. Da ti kvotam s wikipedije, kad si već sama lijena, "A "layman" is a person who is a non-expert in a given field of knowledge", i dalje nastavlja reći da se nekada odnosio na sve ljude koji nisu u svećeničkoj odori. I u bivšoj definiciji i u sadašnjoj, idiotizam je staviti laicizam u svoj proglas. Sad budi fer i pospi se pepelom i reci da si pogriješila. Ajde, da vidim tu ljudskost.
4. Pametan čovjek bi promislio dva puta što mu drugi govori prije nego krene govoriti o laganju nekome drugome. Tamara će se složiti sa mnom da je neutemeljeno vrijeđanje zabranjeno na forumu, no neću ti zamjeriti, jer ne možeš zamjeriti čovjeku koji nije sposoban napraviti raščlambu. Tvoja sramota proglašavati ljude lažljivcima prije nego uzmeš pojmovnik i pročitaš post kako treba.


Popeye - ne mijenjaju stvari frustrirani ljudi. Frustrirani ljudi rade štetu. Ljuti su i očajni, pa rade greške. Oni koji su sposobni bez frustracija promotriti situaciju rade promjene. Evo, apeliram da se promijeni laicizam u sekularizam, da ovi kao ow koji se ne bave preciznošću ne dolaze u zablude. One step at a time.
Whatever makes you happy
Whatever you want

MarkizaPride
Postovi: 38
Pridružen/a: 31 svi 2011 14:01
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la MarkizaPride » 20 lip 2011 10:54

Ima na logu crnu zarotiranu petokraku na rozom polju. Zagreb Pride je queefeministička grupa. Kakvo bi obilježje trebalo biti neko - tadaaaa - queerfeminističko? :shock2:

Frustrirani, bijesni uporni i nadasve prkosni ljudi rade promjene. Tako je bilo od kad je svijeta i čovjeka.
Zadnja izmjena: MarkizaPride, dana/u 20 lip 2011 11:02, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovorite