Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Bash » 20 lip 2011 17:50

ok, ali slozila si se na pocetku s invalidnom koja ne podrzava pride zbog politicke platforme. sad kad vidim da znas na sta su mislili, ne kuzim jel podrzavas pride ili ne podrzavas :shinner:
invalid_user wrote:
nisam gledala emisiju :/
danas je u slobodnoj izasao jedan komentar j. jovica o prajdu, ne mogu ga pronaci na internetu ali rado bih kvoutala samo jedan dio gdje spominje gay pride djelomicno kao i politicku paradu, sto apsolutno potpisujem i stavljam ju kao jedini ali veliki razlog zasto pride kao takav ne bih podrzala. da me se sada krivo ne shvati, i meni bi suza kanula da sam bila u povorci i osjecala bih se jako ponosno. ali ne stajem ni na stranu jednih, ni na stranu drugih, iako gorljivo branim LGBT zajednicu kad god se pokaze nuzno. samo mi se ne svidja politizacija toga svega.

S tim se slažem i to je i meni prepreka :)
Upravo je isto rekla i ova u Dnevniku Nove, tj. pregledu tjedna. I onaj Holjevac u kolumni, dobar je bio.

Inače, čestitke svima, lijep pride. Samo riješite se političke platforme.

e usput random info, moje googlačke vještine koje su moćnije od moje memorije su među LGBT simbolima našle i zvijezdu petokraku
http://en.wikipedia.org/wiki/LGBTQ_symbols
eoga još
http://www.articlealley.com/article_7535_34.html
The stars presage the methods of identity created by
gay liberation. In fact, the mark has become something of a
tradition in local circles and has seen a revival since the
1970s."
naravno, o pravom razlogu bi trebalo pitat onog ko je osmislio logo prajda

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Pi » 20 lip 2011 17:58

Zagori mi kolač zbog ovog :D

Dakle, podržavam ideju prajda, ne podržavam njegovo politiziranje putem nepreciznih parola i simbolike koji mogu prouzročiti štetu. Slagala se ja s pojedinačnim parolama ili ne, bolje bi bilo da ih nikako nema jer onda ne bi mogle ni stvarati konfuziju. Ako ih već ima, onda se bome valja vraški potruditi da se izbjegne i mrvica dvosmislenosti (i političke dvoličnosti) koja može proizaći iz njih.

Ili nemoj nikako imati, ili budi analan do boli pa tako izbjegni. Mislim da je ovo prvo puno lakše, pošto se do sada nije pokazalo da je ovo drugo na dostatnoj razini.
Whatever makes you happy
Whatever you want

brigada
Postovi: 14
Pridružen/a: 20 lip 2011 18:46
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la brigada » 20 lip 2011 19:18

Želim se osvrnuti na antifašistička obilježja na prideu kojih je, nažalost, iz godine u godinu sve više. Mislim, neka pride podržava tko hoće, dapače, ali kad na prideu vidim više antifa zastava nego pride zastava, stvarno se zapitam zar netko "krade" pride?

Bez obzira na osobna uvjerenja organizatora koja me se apsolutno ne tiču, i dalje mi nije jasno otkad je to antifašizam pro-gay? I otkad je to lijevo-desna podjela uistinu relevantna za borbu za ljudska prava koja bi valjda trebala biti osnovno načelo svakog pridea?

S obzirom da su na ovom forumu koliko vidim i organizatori i bivši organizatori pridea, nadam se da ću napokon dobiti odgovor - zar vi stvarno mislite da je identifikacija s komunizmom (nemojmo jedni drugima mazati oči, hajde) idealan način promicanja prava LGBT zajednice na našim prostorima?
Mislim, čemu vezivati pride s nečim što nema veze s pravima spolnih i rodnih manjina? Pride samo na sebe preuzima gnjev ljudi koji su već žedni krvi bez ikakve potrebe i gubi podršku svih ljudi kojima smeta ovo nesmotreno isticanje. To je po mom mišljenju samo jeftina provokacija koja skreće pažnju sa stvarnih problema na koje bi se trebalo fokusirati. Zar već nemamo dovoljno problema koje treba riješiti?

Stvarno se nadam pristojnom odgovoru.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 20 lip 2011 22:25

@brigada: odgovore možeš naći na ovom linku:
http://www.zagreb-pride.net/web/images/ ... pridea.pdf

trebas procitati samo dva teksta: uvodni i onaj koji je napisao franko dota. vrlo direktno objasnjenja politika zagreb pridea.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 20 lip 2011 22:31

@sul. + bash: ja na te, hajdemo reci, ekstremnije momente na zagreb prideu (koji su, budimo realni, nepostojeći u poređenju sa standardnim zapadnoeuropskim prajdom) gledam kao na izraz raznolikosti koja se mora moci prihvatiti. da, nesto je mozda a bit too much i neukusno, ali to nije razlog za diskriminiranje ljudi.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la ariadne » 20 lip 2011 23:02

Dobro jesam li ja luda ili apsolutno nitko nije reagirao na ikakvu potencijalno višeznačnu simboliku? Pročitala sam skoro sve članke i puno komentara na iste (nasuprot vlastitom zdravom razumu) i zapravo nitko nije spomenuo ništa osim standardnog oblika izvještavanja (novinari) i većinom neandertalskih komentara čitatelja koji se fokusiraju na predviđanje kraja hrvatske države i svijeta kao takvog kad se pederi neizbježno počnu guziti po ulicama.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Bash » 20 lip 2011 23:28

sul. je napisao/la:Zagori mi kolač zbog ovog :D

Dakle, podržavam ideju prajda, ne podržavam njegovo politiziranje putem nepreciznih parola i simbolike koji mogu prouzročiti štetu. Slagala se ja s pojedinačnim parolama ili ne, bolje bi bilo da ih nikako nema jer onda ne bi mogle ni stvarati konfuziju. Ako ih već ima, onda se bome valja vraški potruditi da se izbjegne i mrvica dvosmislenosti (i političke dvoličnosti) koja može proizaći iz njih.

Ili nemoj nikako imati, ili budi analan do boli pa tako izbjegni. Mislim da je ovo prvo puno lakše, pošto se do sada nije pokazalo da je ovo drugo na dostatnoj razini.
a baš ga picajzliš ccc :D pa za trenutnu hrvatsku javnost koja je osviještena toliko koliko je, nije potrebno imati tako visoke kriterije kao da pišeš paper - u smislu da će ti nedostatak preciznosti u definiranju cilja i svrhe imat za posljedicu propast cijelog truda. populacija koja ovo "čita" je više za novinski članak, ako daš okvirni cilj i pokažeš senzacionalne rezultate (3-4000 ljudi alo e), malo ko će primijetiti nepravilnosti osim tebe i uže publike gejeva koja dobro poznaje temu. if you get my super paralelu :shinner: dobro je ariadne primijetila da niko nije primijetio. postojanje ovakvog nepreciznog pride-a je napravilo veći pozitivan pomak, nego šta bi nepostojanje istog.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Bash » 20 lip 2011 23:30

Popeye je napisao/la:@sul. + bash: ja na te, hajdemo reci, ekstremnije momente na zagreb prideu (koji su, budimo realni, nepostojeći u poređenju sa standardnim zapadnoeuropskim prajdom) gledam kao na izraz raznolikosti koja se mora moci prihvatiti. da, nesto je mozda a bit too much i neukusno, ali to nije razlog za diskriminiranje ljudi.
slažem se :)

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Pi » 20 lip 2011 23:57

Pa možemo reći da si u pravu i da se slažem (nikad nisam ni rekla da nije bilo nikakvog pomaka, samo da je bio moguć još veći), bolje je imati efekta samo na pola populacije nego ne imati ni na koga. Ipak ću se ja držati preciznosti, kad se nešto radi, onda neka bude kako treba. Svaki napredak je i tako samo povećanje preciznosti. Bar teoretski.

Dosta prajda za cijeli život.

Ako sam ja picajzla, kakva je tek Picajzla picajzla o.O
Whatever makes you happy
Whatever you want

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Bash » 21 lip 2011 00:14

dobro je, iden leć dok je sve ok i svi se ugl slažemo :D (picajzla je samo na lošem glasu)

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la ariadne » 21 lip 2011 00:39

Osobno mislim da je sve ovo skupa sasvim zadovoljavajuće ispalo. Stvar je u tome da i simboli, kao npr. i sam jezik neprestano evoluiraju. Svi znamo da svastika originalno nije značila ono što znači sada. U neko određeno vrijeme će značiti nešto treće. O komunizmu još jedino trkeljaju umirovljenici i ljudi koji iz nekog razloga vole sve vraćati u rikverc neprestanim spominjanjem mrtve ideologije. Ne kažem da nije dobro biti informiran, ali skakati na svaku zvijezdu zato što bi negdje neku babu u Ičićima moglo podsjetit na Tita je jednostavno blesavo.

"I say: don't think about elephants. What are you thinking about?"
"Elephants?"

:D

Najveći problem našeg društva u cjelini je to što ljudi ne mogu ostaviti prošlost u prošlosti i dopustiti mladima da (re)definiraju sadašnjost i budućnost. Zato ne samo da se ne mičemo s mjesta nego idemo i unazad. 16-godišnjaci su prije deset godina ispitivali jedni druge gdje im je stari bio '91 a današnji 16-godišnjaci nose ustaške kape uokolo. Kraljevina Jugoslavija je sljedeća. Jedva čekam. A možda i preskočimo sve skupa i prijeđemo na Osmanlije. Prosvjedi protiv prikazivanja ovih sapunica nakon svega što su Turci učinili našim ljudima! :inlove:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la ow » 21 lip 2011 01:52

Popeye je napisao/la:@brigada: odgovore možeš naći na ovom linku:
http://www.zagreb-pride.net/web/images/ ... pridea.pdf
Bolje da nisam isla ovo citati (ne tvoj prilog nego Dotin) jer iz ove perspektive kada svi koji zele biti realni znaju da je ovogodisnji ZG Pride polucio rezultat koji je polucio ISKLJUCIVO zahvaljujuci Rivi, Dotino pametovanje oko organizacije St Pride-a ispada prilicno bahato i potcjenjivacki u odnosu ka Kontru i Iskorak.
Ruku na srce ne moze se osporiti da su Iskorak i Kontra (koliko god se ja ne slagala sa pojedincima iz njihovih redova kao i nacinom rada) napravili tri kljucna pomaka u ovom desetljecu: organizirali prvi ZG Pride, prvi ST-Pride i zahvaljujuci kamenju koje je letjelo na njihove glave utjecali da se na 10-tom ZG Pride-u pojavi vise tisuca ucesnika.

Uz to, Dota svojim clankom demantira ono sto ste vise puta na forumima istaknuli (pa cak i u ovoj temi) da ZG Pride podupire sve inicijative koje doprinose zajednickim ciljevima neovisno s koje strane dolaze.
Ocito to podupiranje podrazumjeva i pametovanje pa cak i u situacijama kada se radi o inicijativama koje nemaju nikakve veze s vama.
sad me zivo zanima kako bi ZG-Pride odista dao podrsku nekoj desnicarskoj gay skupini kada se nije mogao suzdrzati kritizirati rad udruga koje s njim nemaju veze a iza kojih stoji daleko dulje aktivisticko djelovanje nego je to 4 organizirana Prajda od kojih uspjeh zadnjeg opet morate zahvaliti tim udrugama.
Eh da nije EGO tripova....
Steta, mislila sam da ste nesto naucili ovih zadnjih godina.....
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 21 lip 2011 09:12

temat je u zarezu objavljen 9.6., što znači da su tekstovi napisani još prije. mislim da je to vazan moment za razumijevanje svega.

a inače, nema ništa loše u konstruktivnoj kritici bilo koga. uostalom, mislim da ne grijesim ako kazem da je zagreb pride tijekom godina doživio najviše kritika sa svih strana. i od tebe, uostalom. neke su uvazene, neke nisu. sjecam se da bih prije cetiri godine na svaku tvoju kritiku reagirao slicno kako ti sad reagiras na ovu u frankovom tekstu, no mislim da je to pogrešan način, te da je prava reakcija dijalog.

takodjer, nisam siguran koliko bi neko nepisano pravilo o izostanku svake kritike medju aktivistima bilo konstruktivno. pitanje je tajminga. nakon dogadjaja u splitu izrazena je solidarnost i podrska, a split pride se itekako spominjao na zagreb prideu, koji uopće ne umanjuje niti skriva, nego vrlo jasno izražava važnost onoga što se desilo u splitu.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la ow » 21 lip 2011 09:52

Ok, tajming kao opravdanje mogu uvaziti sto se tice ovog teksta ali samo ukoliko je ZG Pride, a i sam Dota u medjuvremenu spoznao kako pojedine teze iz teksta, a osobito patronalisticki stav ne doprinose konstruktivnom dijalogu ako su napisane s pozicije "mi znamo i jedini smo kompetentni da damo svoj sud" kako tekst jeste napisan kao i kako takva politika odnosa na aktivistickoj sceni ne doprinosi niti ZG Pride-u niti drustvenim promjenama. Jer iz teksta se vidi da ga je Dota pisao bez uvida u sve informacije, namecuci vidjenje ZG-Pridea kao jedino relevantno pa on poprilicno izgleda negativno po sam ZG Pride.
Ovako ispada da vi ocekujete a i dobijate potporu i od Iskoraka (putem gay.hr-a i sire), i od Kontre, svih LGBT portala i velikog dijela gay zajednice kao i drustvene zajednice, dok vi istu niste spremni dati nikome osim onima koji su u vasim redovima.
Ne tvrdim da to radite, ali sa strane to tako izgleda.
Na peder forumu je bilo i nekih rasprava slicnoga tonaliteta u topicu o ST pride-u od pojedinih mladjih prajdizana koji su otvoreno napadali Iskorak i Hrvoja sto odista ne doprinosi zajednickim ciljevima vec na destruktivan nacin trosi energiju.

Mislim da nitko, ali doista nitko ne moze Kontri i Iskoraku (koliko god se ja ne slagala s njima) a u slucaju St-Pride-a i Dominu osporiti da su se u kljucnim trenucima (da li svjesno ili nesvjesno potpuno je nevazno) nasli u pravo vrijeme, na pravom mjestu i zarotirali kotac dogadjanja daleko brze i jace od bilo koga drugoga u, nesumnjivo, pozitivnom pravcu.
I 2002 a i 2011.

Jedinstvo koje se stvorilo u tjednu izmedju dva Prajda, i rezultati koji su postignuti zahvaljujuci tom jedinstvu, pokazuju koliko je vazno odrzati korektne odnose izmedju razlicitih inicijativa, aktivnosti i aktivista.
A to se ne moze postci umanjivanjem necijih zasluga da bi se velicale svoje.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 21 lip 2011 10:14

slazem se.
no to ne znaci da ne treba biti, kad se stvari smire, analize svega. jer recimo, mene zanima i mislim da je vazno znati jel nesto bilo svjesno ili ne, kao sto si napisala. uostalom i sve drugo, pa i stav zagreb pridea prije odrzavanja split pride, te ponasanje nakon njega. otvoreno i transparentno.

recimo, zagreb pride se nikad ne bi upustio u organiziranje povorke ponosa u splitu, baš zbog jasno definiranog principa da prajd trebaju raditi ljudi iz lokalne zajednice, dakle oni koji u tom gradu žive, baš kao ljudi iz zagreb pridea svakodnevno preuzimaju odgovornost za ono sto cine u zagrebu. iskorak & kontra imaju drukciji stav u vezi toga i pokazalo se da je split pride bio prijeloman događaj. ja se kao prajdizan pitam jel to znači da nam taj princip donekle ograničava aktivističko djelovanje, jel bi bilo vrijeme da se napravi rijeka pride sljedeće godine i da se zg prajd tada preseli na jednu godinu u rijeku? i što s osijekom, za koji znam da ima jednu mladu out gej ekipu, no koja je prepuštena sama sebi? itd.

dakle, analiza svega i svih, kad je trenutak za to. (recimo, nekad u osmom mjesecu :D)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la tamara3 » 21 lip 2011 10:32

Sam da se ubacim, nevezano uz politiku i sve ostalo... mislim da bi zagrebački prajd trebao ostati centralni događaj te da ga nikako ne bi trebalo seliti u druge gradove - prvenstveno zbog kontinuiteta.

Rijeka, Osijek (hm hm...), ponovno Split dapače... samo ne na isti dan. Međutim, to bi svakako iziskivalo daleko više ljudi i resursa u samoj organizaciji, kao i suradnje, ako bi to radile različite udruge.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la ow » 21 lip 2011 11:44

Slazem se da treba napraviti sto objektivnu analizu i dogadjanja i resursa osobito ukoliko bi ona bila u funkciji uklanjanja nekih ogranicavajucih faktora koji definitivno i uvijek po defaultu postoje pri svakom djelovanju.

Takodjer se slazem i s Tamarom da sam ZG Pride ne treba seliti u druge gradove, sto opet ne znaci da druge gradove treba zanemariti. Preostaje da pocnemo zajedno raditi na povecanju broja ljudi i resursa koji bi preuzeli organizaciju u drugim gradovima, (naravno bitno je da ne budu sva dogadjanja isti dan kako ne bi smo ljude stavljali u poziciju da ne mogu prisustvovati dogadjanjima kojima zele).

Osnovni preduvjet je stvarna suradnja koja ne smije biti opterecena nikakvim aktivistickim i ideoloskim predrasudama.

Osnovna boljka aktivizma na nasim prostorima koja je obiljezila proteklih 10 godina bi se mogla svesti u sintagmu: "Nije bitno STO je netko napravio nego TKO je to napravio".
Zahvaljujuci tom i takvom stavu uludo je potoseno puno vremena u jalovim svadjama i destrukciji, a mnoge dobre ideje pa i djelovanja nisu ostvarile uspjeh koji su mogle zahvaljujuci ogranicenjima koje je taj pristup nametao.
Ako uspijemo u narednom desetljecu fokus prebaciti sa TKO na STO i neoptereceni podrzavati sve ono sto doprinosi napretku drustvene pozicije LGBT osoba neovisno da li je u skladu bas sa svim nasim nastojanjima i uvjerenjima - puno cemo napraviti.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

GreenLantern
Postovi: 49
Pridružen/a: 14 lip 2011 11:49
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: gej

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la GreenLantern » 21 lip 2011 14:40

Općenito se suzdržavam od komentiranja ovakvih rasprava jer u pravilu ne vode ničem i često su rezultat rješavanja frustracija i međusobnih sukoba često obojanih i skrivenih u nekakve ideološke dogme i stavove pojedinih organizacija/inicijativa/grupacija.

Ono što mogu reći u svoje osobno ime, da sam kao peder u RH ponosan što u Hrvatskoj postoji LGBT aktivizam kao takav i što se od svih država u regionu pozitivno ističemo unatoč svim problemima s kojima smo suočeni. Zagreb i neki gradovi Hrvatske su daleko tolerantniji od ostatka regiona i možemo biti sretni što živimo ovdje. Sretan sam što po prvi puta u našoj zemlji postoje dva pride-a, a nadam se kroz idućih par godina da će ih biti još više. Za to se trebamo svi zahvaliti hrabrim ljudima koji su marširali prvim prideom 2002 godine, koji marširaju danas kao i svim onima koji će marširati idućih godina. Nadam se da će u budućnosti biti prevladani osobni animoziteti i sukobi, te da ćemo svi zajedno shvatiti da radimo za boljitak LGBT zajednice jer na kraju prva linija pokreta za LGBT prava nije na pride-ovima i aktivističkim udrugama već na pojedinkama i pojedincima koji u svom svakodnevnom životu pomiču granice tolerancije u našem društvu - neki brže, neki sporije - ali u pravilu svi uvijek prema naprijed.

I dokle god ćemo raspravljati o prošlosti i tko je što učinio, ili nije učinio, ili je trebao učiniti nećemo biti ništa bolji od našeg državnog vodstva i njihovih rasprava o domovinskom ratu i sličnih rasprava. Ljudi smo, činimo greške, svađamo se, inatimo se, emotivni smo - ali na poslijetku sposobnost opraštanja, zajedništva i suradnje je ta koja će nas otisnuti naprijed u budućnost, jer kao što prajdovci kažu - budućnost je naša. :)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la tamara3 » 21 lip 2011 15:24

Aleluja, GreenLantern - zapravo bi sve i trebalo biti tako jednostavno.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 21 lip 2011 18:40

@ow: well, ja zelim znati i tko je sto uradio, i zasto i koliko je kostalo i do kada se to radilo, te ako se prestalo, zasto. takodjer, zelim da svaka udruga ima na svojem webu dostupan za download detaljan izvjestaj o financijama, projektima itd. takodjer zelim cuti od svake udruge cime se i zasto planira baviti u sljedece vrijeme, te kako se to uklapa u the big picture i sto se time zeli postici. zelim cuti od svake udruge kako zamisljaju LGBT situaciju u hrvatskoj 2020. i što svojim djelovanjem planiraju ciniti da bi takva bila. zelim takodjer da su predstavnici razlicitih aktivistickih skupina spremni objasniti i zastupati svoje stavove u dijalogu sa gej zajednicom i ostalim aktivistima. zelim aktivizam a ne projektizam. zelim da se iz gej-lezbijskog aktivizma ukloni stigma parazitiranja. zelim da se udruge trude ljude privlaciti aktivizmu i "proizvoditi" nove aktiviste, a ne zacahuriti se i cuvati poziciju. zelim da se moze pricati i o proslosti i o sadasnjosti i o buducnosti, te da se nista ne mete pod tepih. itd itd...

koliko god jednostavno ili komplicirano bilo, ono sto ja zelim jest transparentnost + jasnoca djelovanja i uvjerenja.

MarkizaPride
Postovi: 38
Pridružen/a: 31 svi 2011 14:01
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la MarkizaPride » 21 lip 2011 18:44

Meni je uvijek bitno ŠTO netko radi, a ne TKO. :roll2:

Ponekad ŠTO i TKO idu ruku uz ruku, nema sumnje.

I naravno da se može osporavati hrpu stvari oko ST Pridea. Za početak što taj kotač nisu zarotirali Splićani/ke (ne rođenjem, nego osobe koje žive u tom gradu), nego oni kojima je trebala "javnozagovaračka aktivnost" koja "seli iz Zg u St". Al sad nije tu vrijeme ni mjesto. Bitno je da nitko nikada ne bude više kamenovan, a da se potom "javnozagovarači" vrate u svoje sigurne domove s porukom - "osnujte udrugu".
Zadnja izmjena: MarkizaPride, dana/u 21 lip 2011 18:48, ukupno mijenjano 3 puta.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la pihach » 21 lip 2011 18:45

Popeye je napisao/la:@ow: well, ja zelim znati i tko je sto uradio, i zasto i koliko je kostalo i do kada se to radilo, te ako se prestalo, zasto. takodjer, zelim da svaka udruga ima na svojem webu dostupan za download detaljan izvjestaj o financijama, projektima itd. takodjer zelim cuti od svake udruge cime se i zasto planira baviti u sljedece vrijeme, te kako se to uklapa u the big picture i sto se time zeli postici. zelim cuti od svake udruge kako zamisljaju LGBT situaciju u hrvatskoj 2020. i što svojim djelovanjem planiraju ciniti da bi takva bila. zelim takodjer da su predstavnici razlicitih aktivistickih skupina spremni objasniti i zastupati svoje stavove u dijalogu sa gej zajednicom i ostalim aktivistima. zelim aktivizam a ne projektizam. zelim da se iz gej-lezbijskog aktivizma ukloni stigma parazitiranja. zelim da se udruge trude ljude privlaciti aktivizmu i "proizvoditi" nove aktiviste, a ne zacahuriti se i cuvati poziciju. zelim da se moze pricati i o proslosti i o sadasnjosti i o buducnosti, te da se nista ne mete pod tepih. itd itd...
... and world peace :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 21 lip 2011 18:56

pa da. :D

my point is da situacija nije ili-ili. no ako jest, uvijek cu prije biti za samostalan rad iz ideala nego za trula i fasadna saveznistva. been there, doesn't work.

Avatar
Lampyris
Postovi: 7
Pridružen/a: 14 ožu 2011 23:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Lampyris » 21 lip 2011 23:00

Drage Crolovke, meni je ovo bio najljepši Prajd na kojem sam bila. Toliko optimizma, snage, pozitivne vibre ne viđa se često... Mislim da je ovo bila najefektivnija kampanja za prava LGBTIQ osoba ikad napravljena u Hrvatskoj. Žao mi je jedino što je njen preduvjet moralo biti razbijanje glava u Splitu.
I veliko bravo za neke internetske portale (osobito index.hr) koji su se iskazali kao mediji koji su vrlo korektno popratili sva događanja vezana uz Prajdove i vrlo aktivno sudjelovali u promociji ljudskih prava. Mislim da su oni svojih izvješćivanjem motivirali mnoge ljude da dođu na Prajd.
:duga:

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Uliana » 22 lip 2011 10:56

Lampyris je napisao/la: Toliko optimizma, snage, pozitivne vibre ne viđa se često... Mislim da je ovo bila najefektivnija kampanja za prava LGBTIQ osoba ikad napravljena u Hrvatskoj. Žao mi je jedino što je njen preduvjet moralo biti razbijanje glava u Splitu.
:duga:
jao..još sam uvijek pod dojmovima...priznajem da nisam očekivala toliko pozitivne energije, toliko različitih ljudi udruženih u borbi za isto: pravo na jednakost i ravnopravnost..

nažalost, još uvijek prebalkanska atmosfera za moj ukus, jer sam na Zrinjevcu dobila 3 uleta od hetero dečkiju, i još 10 godina mlađih od mene. zna to zaboljet. :)
onda mi je još najfrendica bacila sarkastičan komentar da mora da je divan osjećaj biti takav luzer da budeš lezbijka kojoj se na Prideu upucavaju muškarci.
:sarkasticna: nije smiješno.

izignorirala sam to, došla sam podržat, a ne da me netko bari.
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la ow » 22 lip 2011 11:14

pihach je napisao/la:... and world peace :D
:thumbup: :haha: :haha:

@popaj i marko: Da li da se upecam ili ne upecam? - pitanje je sad!
naravno da necu jer mi se ne da ponovo otkrivati toplu vodu :stop:

slazem se s onim sto su napisali Hrvoje i tamara :)
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Lampyris
Postovi: 7
Pridružen/a: 14 ožu 2011 23:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Lampyris » 22 lip 2011 14:44

Uliana je napisao/la: nažalost, još uvijek prebalkanska atmosfera za moj ukus, jer sam na Zrinjevcu dobila 3 uleta od hetero dečkiju, i još 10 godina mlađih od mene. zna to zaboljet. :)
onda mi je još najfrendica bacila sarkastičan komentar da mora da je divan osjećaj biti takav luzer da budeš lezbijka kojoj se na Prideu upucavaju muškarci.
:sarkasticna: nije smiješno.

izignorirala sam to, došla sam podržat, a ne da me netko bari.
Je, je... Nije to lako. Kad te tako bare. Sram ih bilo. :hihi:

Jedina socijalizacija koju sam imala (osim s dvoje strejt frendova) je bilo to što sam prišla jednoj curi jer mi je izgledala kao da joj je zlo... Ono, ulet mi je bio legendaran: "Jesi li dobro?"... :wacko: :haha:

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Uliana » 24 lip 2011 18:40

Lampyris je napisao/la: Jedina socijalizacija koju sam imala (osim s dvoje strejt frendova) je bilo to što sam prišla jednoj curi jer mi je izgledala kao da joj je zlo... Ono, ulet mi je bio legendaran: "Jesi li dobro?"... :wacko: :haha:
:D klasičan medicinski ulet ..

bitno da si imala hrabrosti uletjeti, već je to za svaku pohvalu :haha:

e, al predobar mi je bio frend s naljepnicom Split Pride Survivor preko golog trbuha, str8er, ali taj poštuje lezbijke :tjesi:
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 25 lip 2011 14:54

prajdova matea popov ponovno gostuje u 'studiju 45' :)

http://www.rtl2.hr/studio45/2011/06/22/ ... redrasuda/

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la far out » 26 lip 2011 13:19

nadam se da nisam jedina koja gleda petirku u nedjeljom u dva kako se blamira i stankovica kako se vrlo izricito izasnjava kao pro gay. :)

Odgovorite