fleksiseksualci, WTF?

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la Kroacija » 29 stu 2010 02:52

Riječ je o osobama koje imaju sklonosti k istom spolu, ali je odbijaju testirati do kraja, a stručnjaci kažu da u toj skupini ima najviše žena u 30-ima i 40-ima. Holivudske zvijezde Angelina Jolie i Drew Barrymore otvoreno su priznale da su ih privlačile žene te da su imale povremene veze s njima. Angelina koja je danas u vezi s Bradom Pittom priznala je da je imala seksualni odnos s glumicom Jenny Shimizu.

Drew Barrymore koja je dvaput bila u braku svojedobno je izjavila: 'Biti sa ženom je kao da istražuješ svoje tijelo, ali preko nečijeg tuđeg.'

Problematična 24-godišnja glumica Lindsay Lohan je među mlađim fleksiseksualkama koje su se priklonile tom trendu. Dok je bila u vezi s DJ-icom Samanthom Ronson tvrdila je da nije, lezbijka već da je možda biseksualka. Nakon veze s Ronson ponovo je počela izlaziti s muškarcima.

Psiholozi tvrde da je fleksiseksualnost postala moderna zbog celebrityja koji je prakticiraju, ali da je oduvijek postojala.

U nedavnom istraživanu Coco de Mera u kojem je sudjelovalo preko 6000 žena, trećina je priznala da im je omiljena maštarija seks sa ženom.
flexisexual
A person of flexible sexual orientation. Whereas they flirt with and try to attract both sexes, yet refuses to identify as bisexual. This person will constantly alter which gender they are more attracted to. Often they will appear to be very androgynous, and hang out with the scene crowd.
jesu li onda ljudi koji "flertaju" sa fleksiseksualnoscu fleksifleksiseksualci? :fuj: :puke:
sto vi mislite o svim ovim etiketiranjima?

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Re: fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la swayka » 29 stu 2010 04:23

ma daj, stalno neki novi nazivi, etikete, nesto.. blah ide mi na onu stvar... svi bi se j***, a da im ne udje, tako da je ista stvar i sa ovim deklariranjem.. uosttalom, zar se moras deklarirat i odabrat etiketu? zivi zivot, a nemoj se zamarat glupostima i ajde u krevet s kim zelis. tocka.

Gost

Re: fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la Gost » 29 stu 2010 09:10

Očito riječi biseksualizam, gay, lezbijka i sl. nemaju dobar "ugled" pa brandiraju novu riječ u nešto manje "opasno".
Fleksi cure očito uvijek na kraju završe sa muškarcem.
Katy Perry je fleksi cura isto... she kissed a girl and she liked it... sad je u braku.

Fleksiseksualnost, pauza koja osvježava! * braindead *
Još fali vintage poster iz 50ih i imamo reklamu.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la pihach » 29 stu 2010 09:42

:haha:
ovo flexi mi zvuci kao reklama za ZABA-in kredit.
flexi, spexi, krexi.. as if.
bitno da se ljudi sexaju, uzivaju jedni u drugima i ne diskriminiraju.
live and let live.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la Popeye » 29 stu 2010 10:50

ReaTM je napisao/la:Očito riječi biseksualizam, gay, lezbijka i sl. nemaju dobar "ugled" pa brandiraju novu riječ u nešto manje "opasno".
yeah.
"fleksiseksualna nobelovka" zvuci valjda bolje nego "gej nobelovka", barem onima koji imaju problem s time da budu gej.

Avatar
Shekret
Postovi: 189
Pridružen/a: 14 lis 2010 16:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la Shekret » 29 stu 2010 10:52

O što neće sve izmisliti :kava:

Onda je gro pijanih srednjoškolki isto flexi kad na pijanom tulumu bare sve kaj stignu i sl. Ma bezveze mi je to s etiketiranjem, kao što ste već rekle.
:luda:

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Re: fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la Broken Down Angel » 29 stu 2010 14:15

Mislim da su etiketiranja, na žalost, neizbježna jer nam omogućavaju da komuniciramo dijelove sebe.
Uništenje etiketa bi značilo odbacivanje očekivanja koje imamo jedni prema drugima. Ako odbijem etiketu "lezbijka" ili "žena", ako neutraliziram sve čime bi me drugi mogli kategorizirati i sama ne kategoriziram druge [što je teško zamislivo s obzirom da tako ljudski um jednostavno funkcionira], dopustim, primjerice, određenoj osobi da mi priđe, da razvije određene emocije prema meni, a uskratim njoj ili samoj sebi informaciju o tome što očekujem i što druga osoba može očekivati od mene, stvara se neporazum koji nekoga može dobrano i povijediti.

S druge strane, ta ista očekivanja opet stvaraju problem. Jer postojeće kategorije nisu oslobođene različitih konotacija kojima njihovim preuzimanjem ne možemo umaknuti. Opterećene su značenjem [često negativnim / nepoželjnim] u toj mjeri da njihovim odašiljanjem, upućujemo prema van i puno toga što bi htjele izbjeći. Također, identiteti su puno složeniji od nomenklatura koje su nam na raspolaganju za njihovo označavanje što izvrsno ilustriraju mnogobrojne teme na forumu koje su se bavile rodnim određenjima i emocionalnim / seksualnim orijentacijama u LGBTQI populaciji. "Lezbijka" & "žena" su danas postali opći termini. Osoba koja se identificira sa ženskom rodnom ulogom, bira između termina poput "femme" & "lipstick" što opet dovodi i do promjena i na području seksualnosti. Dva različita termina za isto rodno određenje koje se razlikuju samo u činjenici da će za imenom "femme" posegnuti osoba privučena osobama koje preuzimaju elemente muške rodne uloge, a "lipstick" osobama koje posežu za elementima ženske rodne uloge. Što opet dovodi do preslikavanja opozicije heteroseksualnosti - homoseksualnosti u rodnom pogledu. Da ne pričam koliko se stvari zakompliciraju "križanjem" obilježja koje se očituje, primjerice, u novokovanici "gaysia" [Azijatkinja homoseksualne orijentacije]. Cijeli taj spektar različitih etiketa daje priliku korisnicima istih da naglase određene dijelove sebe za koje smatraju da u određenom trenutku trebaju biti ispoljeni prema van. Određuju se, dakle, prema postojećim obrascima koji su manje - više svima razumljivi. Što na neki način omogućava i termin "fleksiseksualnost" > osoba koja posegne za njim, dat će jasno do znanja što želi i što možemo očekivati od nje što stvara manje šanse da se netko dovede u zabludu ili još gore, opeče. Poanta: Ono što mislim da treba s vremenom dekonstruirati su rodne uloge, a ne identiteti u odnosu na koje se oni razvijaju.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la komad kruha » 29 stu 2010 19:24

dobro rečeno.


sve što razbija binarnost je ok.


jedva čekam pročitati u nekom nadobudnom članku: biti biseksualna je ok, ali flexiseksualna. to je tu mač.
kaj te hiče?

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la astra glacialia » 29 stu 2010 19:51

Takav je život, pokušavaš izbjeći bilo kakvo etiketiranje po seksualnoj orijentaciji i onda te etiketiraju kao fleksiseksualku :D

U točku definicije "Whereas they flirt with and try to attract both sexes, yet refuses to identify as bisexual." mogla bih uklopiti puno ljudi koje znam, uglavnom "pijanih srednjoškolki na pijanim tulumima", ali ne isključivo - pa, svatko ima pravo sa svojim životom postupati kako hoće, i "formalnom" identifikacijom i praktično, ali slažem se da to nažalost često izaziva zbrku iz koje netko može izaći i povrijeđen (no, tko mu/mi tad kriv za naivnost :visi: ).

Broken Down Angel, jako lijepo objašnjenje :thumbup:
per aspera ad astra

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la jpeg » 29 stu 2010 20:20

ja sam flexi. a i sexualna.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la ariadne » 29 stu 2010 22:56

Svašta. Judith Butler se okreće u grobu. A čak nije ni mrtva.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la Kroacija » 29 stu 2010 23:02

slazem se sa broken. i mislim da je nuznost "etiketiranja" efikasna svega u tome da nekolicinu epiteta/opisnih recenica spetlja pod jednu rijec. s druge strane, sva ta silna -seksualci terminologija ljudima ide na jetru iz dva razloga, sto se mene tice. prvi je i sama nefleksibilnost/ne prihvacanje (karakteristika) jedne od -seksualnosti, mozemo to nazvati i predrasudama, drugi razlog su nenormalni anarhisticni pojedinci poput mene, koji smatraju da je bilo kakvo odredjivanje i definiranje iceg bilo kojem segmentu socijalizacije besmisleno i nepotrebno.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la pihach » 30 stu 2010 22:15


Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la Capt. Kirk » 30 stu 2010 22:22

Sutra ću reći mami da sam fleksiseksualac. slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la Popeye » 30 stu 2010 22:33

invalid_user je napisao/la:drugi razlog su nenormalni anarhisticni pojedinci poput mene, koji smatraju da je bilo kakvo odredjivanje i definiranje iceg bilo kojem segmentu socijalizacije besmisleno i nepotrebno.
pa te zato i ljudi zovu osoba X, jerbo ni imena nemaš.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la rainbow » 30 stu 2010 23:00

invalid_user je napisao/la:
flexisexual
A person of flexible sexual orientation. Whereas they flirt with and try to attract both sexes, yet refuses to identify as bisexual. This person will constantly alter which gender they are more attracted to. Often they will appear to be very androgynous, and hang out with the scene crowd.
jesu li onda ljudi koji "flertaju" sa fleksiseksualnoscu fleksifleksiseksualci? :fuj: :puke:
sto vi mislite o svim ovim etiketiranjima?

jebate..pa ja sam flexisexi :luda3:

a vele da su etikete za bočice, al i nama nekad dobro dođu ta razna nazivlja jer se ipak počćesto sporazumjevamo jezikom;
mene smeta nefelxibilnost kad se jednom u neku ladicu upadne, i od strane promatrača i od strane onog koji je svojevoljno u ladicu unišo..ja bi da je sve flexi

omniflexitopija

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: fleksiseksualci, WTF?

Post Postao/la melted_sun » 01 pro 2010 13:33

m daj više s tim podnazivima i nazivima.
kompliciraju bzvz.
nije govno nego se pas posra :rolleyes:

Odgovorite