Jana Kohut i žrtve traffickinga

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Jana Kohut i žrtve traffickinga

Post Postao/la pineapple14 » 10 ožu 2011 01:24

Ispričavam se ako je prije bila ova tema, ne znam uopće da li se itko od vas sjeća djevojke Jane Kohut koja je 2002. sudjelovala u LORI-noj kampanji Ljubav je ljubav (jedna od cura na plakatu)? (Za one koji ne znaju: http://www.nacional.hr/clanak/13286/rij ... a-hrvatsku)

Tražeći ima li kakvih vijesti o njoj, budući da je aktivistkinja i da živi u Sloveniji, ostala sam šokirana saznavši da je bila žrtva traffickinga. (Konkretno, pročitala sam ovaj članak.) Stvarno ne mogu doći sebi i jako mi je žao cure, koliko god to glupo zvučalo, ne mogu vjerovati da je trafficking tako inteligentno smišljen da čak i ljudi koji su upućeni u društvena zbivanja (aktivisti, itd.) mogu upasti u zamku. Moram priznati da sam nakon ovoga zbilja paranoična, postoji li uopće način kako se obraniti od trgovine ljudima?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Jana Kohut i žrtve traffickinga

Post Postao/la tamara3 » 10 ožu 2011 12:48

O bože... znam tko je Jana, ali o ovome nisam pojma imala... jezivo. Ma nema riječi za takvo što.

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Re: Jana Kohut i žrtve traffickinga

Post Postao/la pineapple14 » 10 ožu 2011 16:15

:sorry:

Ovim putem želim udijeliti curi riječi potpore... iako znam da joj to malo (ako išta) znači... :(((

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: Jana Kohut i žrtve traffickinga

Post Postao/la Uliana » 13 ožu 2011 22:00

aktivistice Janu i Marjanu sam upoznala te davne 2002.

za ovo sam ostala šokirana kad sam saznala.

zamisli da te netko ovako izigra, pogotovo inozemstvo tome pogoduje jer žrtva nije na svom terenu. "novi prijatelji" koji ti se olako tako predstavljaju u kombinaciji sa trenutkom nesmotrenosti i brzopletosti.
ako je neka osoba predobronamjerna, previše se trudi zadobiti tvoje povjerenje, onda nešto tu nije u redu.
uzgred, treba se zapitati tko nekome nudi posao tako lako, pogotovo netko koga poznaješ kratko vrijeme, a da ne traži ništa zauzvrat? ne budimo naivni! posebno danas.
samo da spomenem naš plavi oglasnik koji je krcat sumnjivim ponudama, postoje takvi očito ogavni oglasi gdje odmah vidiš koliko je sati.
uvijek treba sve provjeravati, kad sam kao djevojka od 20-ak godina dogovarala neki razgovor za posao uvijek sam sve provjeravala i 10 puta ako treba, ako mi se po bilo čemu nešto učinilo sumnjivo - nisam išla i gotovo.

frendovima i ljudima od povjerenja sam davala kontakt poslodavca tako da su točno znali kamo idem i s kim ću se naći; isto vrijedi i za dejt, kad se s nekim nepoznatim/polupoznatim nalazim, moje najbolje frendice to znaju i imaju broj te osobe i adresu i točno se zna gdje ćemo biti i koliko dugo;
i najvažnije, zlu ne trebalo, imamo dogovor da im javim porukom među nama dogovorenu šifru koja će značit da je sve Ok.
ako izgube kontakt od mene, znaju kome će se obratiti.
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

uNrEaLL
Postovi: 1125
Pridružen/a: 18 stu 2010 12:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Jana Kohut i žrtve traffickinga

Post Postao/la uNrEaLL » 13 ožu 2011 22:10

Tako i treba uli,potpisujem.Btw nikom ne vjerujem nikađa!

Avatar
Hanibani
Postovi: 44
Pridružen/a: 22 vel 2011 19:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Jana Kohut i žrtve traffickinga

Post Postao/la Hanibani » 13 ožu 2011 23:13

znam tko je, nisam znala....
prestrašno..

a i nevjerojatno da nitko o tome nije pisao... ili barem, nije se pisalo toliko da bude vrlo transparentno..
nadam se da je jana sad dobro.. koliko može biti... :stop:
ex infinity :)

Avatar
touch_me_iM_sick
Postovi: 561
Pridružen/a: 29 stu 2010 14:46
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Jana Kohut i žrtve traffickinga

Post Postao/la touch_me_iM_sick » 20 ožu 2011 15:13

strava.

satine462
Postovi: 21
Pridružen/a: 23 sij 2011 12:17
Spol/rod: žensko

Re: Jana Kohut i žrtve traffickinga

Post Postao/la satine462 » 20 ožu 2011 21:56

ja sam apsolutno u šoku. pa to je STRAVIČNO. sjećam se jane, upoznala sam je prije kojih deset godina, kad sam imala cca 16 i kad je počela kampanja ljubav je ljubav, i sjećam se kad je rekla da se seli u ljubljanu studirati....

STRAVIČNO, eto, nemam riječi:(

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Jana Kohut i žrtve traffickinga

Post Postao/la Kroacija » 15 lip 2011 00:43

iskreno se nadam da se ovoj nestaloj curi iz drnisa nije nista slicno desilo...iako bi mozda cak i to bilo bolje nego da ju nadju mrtvu negdje :( uzasno mi je zao slucaja jer sam se druzila neko vrijeme sa njenom sestrom. dodje mi da se sama uputim i krenem u potragu :/

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Jana Kohut i žrtve traffickinga

Post Postao/la far out » 15 lip 2011 00:52

nadam se da ce je pronaci i da ce biti ziva. iako, vjerojatniji su ishodi da je odavno prebacena preko granice ili da je mrtva. nazalost.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Jana Kohut i žrtve traffickinga

Post Postao/la Kroacija » 15 lip 2011 00:58

:(

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Jana Kohut i žrtve traffickinga

Post Postao/la call_me » 15 lip 2011 02:35

o za boga miloga koja strasna prica :( :( :(

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Re: Jana Kohut i žrtve traffickinga

Post Postao/la rijetka ptica » 15 lip 2011 15:45

Zgrozena sam cinjenicom da je netko ovo postao. Razlozi zbog h zrtve nasilja (btw, bolje je izbjeci rijec zrtva I upotrijebiti recimo survivor..) Ne izlaze u javnost svojim licima,tijelima,imenima I prezimenima su posve osobni jednako kao sto je osoban I trenutak I nacin iznosenja te teme u javnosti,ako se odluci na taj korak.
Ovakav senzacionalisticki pristup toj temi ala 24sata je odvratan, ponizavajuci I krajnje..ne znam nemam rijeci,bijesna sam.
Janu si, ako si htjela, mogla naci na tisaucu drugih nacina I s njom razgovarati (ili ne!) O tome.
Ovakav nacin te stavlja rame uz rame s bezosjecajnim novinarima senzacionalistima, neodgovornim policajcima, neobrazovanom strucnom osoblju I psiholozima bez empatije, dakle uz bok sa svom onom bagrom koju prezivjelie moraju gledati I slusai jos godinama, a sve bez ijednog pozitivnog efekta.
Uzas.
liquid running...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Jana Kohut i žrtve traffickinga

Post Postao/la tamara3 » 15 lip 2011 15:57

Ne žesti se - Jana je i sama progovorila o tome, to ni više ni manje nego pred UN-om:

http://www.ohchr.org/EN/NewsEvents/Page ... lence.aspx

...a danas se bavi i borbom protiv trgovine ljudima:

http://www.infosud.org/spip.php?article8246

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Re: Jana Kohut i žrtve traffickinga

Post Postao/la rijetka ptica » 15 lip 2011 18:53

U pravu si,oprosti.citala sam forum s mobitela,u brzini I promaknuo mi je link I sve..razestih se,istina..znam za njeno aktivisticko djelovanje po tom pitanju I za govor,samo me je asociralop na novinarski senzacionalizam bez truna empatije,bocnulo te podbolo I izbacilo rijeci.:)
liquid running...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Jana Kohut i žrtve traffickinga

Post Postao/la Kroacija » 15 lip 2011 19:43

e fakat se nadam da ce se desiti cudo i da ce naci malu antoniju. :( zivu. .:/

Odgovorite