Emisija 8. kat-poziv na sudjelovanje

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Emisija 8. kat-poziv na sudjelovanje

Post Postao/la Popeye » 29 tra 2011 10:51

p.s.
ovdje se emisija moze pogledati online:

http://hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=384

Avatar
jagodica_bobica
Postovi: 103
Pridružen/a: 11 lis 2010 20:36
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: picka materina
Kontakt:

Re: Emisija 8. kat-poziv na sudjelovanje

Post Postao/la jagodica_bobica » 29 tra 2011 12:56

Eto da sada i ja izrazim svoje misljenje dok cekam ovdje kraljevski poljubac na kraljevskom vjencanju :ruza:
Franko je bio pre pre pre preodlican i zbilja sam bila ponosna na njega (iako ga ne poznajem), mama je ok jer je skupila hrabrosti nastupiti u emisiji sto ja npr. uopce nisam imala, jedino sto me nekako zgrozilo je njena izjava da joj se sin trazi, a totalno je jasno da je djecak neka vrsta transeksualca, homoseksualca, pa me podsjetilo na reakciju moje majke kada je mene i moju curu nazvala prijateljicama iako je ocito da nismo (outane smo totalno prema njima), dakle taj cin neprihvacanja me zgrozio. A zadnji gospodin Spoljar me totalno razocarao izjavom da nam je ugodno u 4 zida????? MOLIM?????? Ostala sam :paf: :sokirana: :vrti ocima:
Eto to je moje misljenje, ako se netko ne slaze to je njegova/njena stvar.
Dirty dirty dirty dirty dirty dirty sucker
You think I can't get her like you you motherfucker
We can do it like the mandem mandem hey
We can do it like the mandem suga suga suga
We can do it like the mandem mandem hey
We can do it like the mandem suga suga suga

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Emisija 8. kat-poziv na sudjelovanje

Post Postao/la Kroacija » 29 tra 2011 15:02

odiseya je napisao/la:Totalno sam razocarana.
Citava ta turobna atmosfera, kao da se radi o nekoj tragediji...pozitivnija atmosfera je bila u temi o saobracajnim nesrecama. :confused:
potpisujem. odgledala sam sinoc, cisto da vidim kako su se predstavili jer mi je mama to gledala. franko je bio skroz dobar, svaka cast. ovo ostalo... srednja zalost. prvo ta "psihologinja" koja je predstavila da homoesksualnost nije bolest na ovaj nacin: "do 1973. je u knjigama pisalo da je boest, a od 1973. su odlucili da to vise nece tako biti". mislim, gdje su tu neke znanstvene cinjenice? to nije uvjerilo nijednu osobu koja misli da je gejstvo bolest nego upravo suprotno, ispalo je kao da nema nikakvih argumenata za to, nicim potkrijepiti to sto tvrdi.
ona majka je draga, ali kakav je ono komentar na pocetku bio? :eek: "ON SE JOS TRAZI" :eek: zanimljivo, zvucalo je kao da joj je uzasno bad sto joj je sin gej, koji je btw mogao i prozboriti nesto a ne samo stajati tamo kao ukrasno drvce.
onaj posljednji... pa TKO dovodi te ljude u emisiju? ispalo je kao da se razocarao u ljubavi sa zenama i odlucio probati s muskarcima. a s druge strane dota tvrdi da je to nesto "kakvima se stvaramo", nesto s cim se rodis.
nisam nimalo zadovoljna emisijom ni gostima koji su bili, osim f. dote.

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Emisija 8. kat-poziv na sudjelovanje

Post Postao/la fakatja » 29 tra 2011 20:21

A mene je fasciniralo, kako su njezinog sina najvise "zajebavale i ponizavale" djevojke. Zene, blage i razumne, pune empatije... :spava: Buducnost je zena!
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: Emisija 8. kat-poziv na sudjelovanje

Post Postao/la lizistrata » 29 tra 2011 23:35

ok, ja pogledala...

ona majka je tak...a jadna je nekako..a lijepo da voli svog sina..
iako kad sam ga na početku vidjela, prva pomisao je bila : vid markantne žene XD
i da..jedino je onaj komentar: "on se traži " bio nikakav...
plus, micek...sin ti se šminka....mah, neam pojma...

psihologinja.....mogla je tako lijepo elaborirati neke stvari i sa stručnog stajališta razbiti predrasude....šteta nastupa...

a onaj zadnji.....pa di su to našli?
lik je svestrani umjetnik... :/
ma sav je ni vrit ni mimo...
on je u "poodmakloj dobi" (28 god. XD) ušao u taj svijet i maltene njegovim riječima, puf, postao gej jer mu nije išlo s curama..
ma de dobro je..
plus onaj komentar, da mu je majka rekla bolje to sine nego da si mi doveo snahu koja će mi naređivati..ma divota -.-''

bzvz...ako već nije bilo odaziva normalnih ljudi koji će znati o čem pričaju, nisu niti trebali raditi emisiju...
a osobno bih čak došla da imam mogućnosti jer ovo je baš užas...
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Avatar
Riječanka
Postovi: 126
Pridružen/a: 06 ožu 2010 20:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Emisija 8. kat-poziv na sudjelovanje

Post Postao/la Riječanka » 29 tra 2011 23:56

Što se tiče psihologinje - rekla je ono što piše u svim knjigama na temu homoseksualnosti koje sam pročitala. A čitala sam i englesku odnosno američku literaturu. Svugdje piše da su psiholozi i psihijatri provodili razne testove da se ustanovi nekakav poremećaj, al ni jedan test nije pokazao da su gejevi i lezbe psihopati, pa je ISKLJUČIVO iz tog razloga donesena ta odluka 1973.

Također, pročitala sam juče u knjizi Ive Žegure "Coming out" da je homoseksualnost bolest JEDINO ONDA ako se ne prihvaćaš. WTF?!?

Vidim da tu pišete kako niste zadovoljni istupom te psihologinje u 8.katu. Očito znate "pravo stanje stvari". Bi li mi netko objasnio onda to? Zar nije tako kako je ona rekla i što je s ovim što Žegura tvrdi?!?

Hvala

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: Emisija 8. kat-poziv na sudjelovanje

Post Postao/la lizistrata » 30 tra 2011 00:48

ti to ozbiljno?
oke kaj si ti čitala? O.o
tj kakvu točno litetraturu??
neki popularnoznanstveni šund s polica knjižnice ili stručnu literaturu?
jer to obično i ne dođe na isto....bar u mojoj struci, pretpostavljam i ovdje...

osobno sam davno čitala članke i knjige vezane uz psihologiju, pa znam da sam našla čisto dobre argumente..za početak, jel...
ali kao što rekoh bilo je davno pa baš i ne znam za konkretan naslov...
ak će mi se dat iskopat ću nešto...
poanta je u tome zašto je homoseksualnost izbačena s liste poremećaja..zato jer su se svi složili da je to normalna pojava, tj varijacija u ljudskom sekualnom ponašanju..a zašto je to pak tako?postoji mnogo razloga...
normalno je jer ne šteti nikome, jer podrazumjeva normalan, sporazuman odnos između dvije osobe (za razliku od npr pedofilije koju svi voooole tako isticati -.-''), i naposlijetku jer kako možeš okarakterizirati drugačiju ljubav?
druga stvar...
homoseksualnost je ljudska karakteristika..kao što je npr boja kose, lijevorukost etc....događa se i u društvima životinja bla...
ako razmišljaš u kontekstu toga da bismo svi trebali biti jednaki u smislu takvih karakteristika, onda, da; homoseksualizam je poremećaj..
ali smatram da smo na svu sreću daleko od vremena kada se ljude stigmatiziralo samo na osnovu toga što nismo svi isti..
poanta...genetski urođeno (najvjerojatnije)...ne šteti niti jednoj strani koja sudjeluje u takvom odnosu, štoviše, ispunjava ih na jednak način kao heteroseksualna veza...


što se tiče žegure...nisam čitala...ali čini mi se da može biti stvar u tome da si krivo shvatila tu rečenisu i izbacila je iz konteksta..vjerojatno je htjela reći da proizlazi u poremećaj ne zbog same homoseksualnosti nego zbog toga jer si onda očito osoba koja ne prihvaća neki aspekt sebe...rečenica koja bi se mogla primijeniti i na hrpu drugih primjera...

u biti ne znam ni sama zašto sve ovo pišem kada se da proguglati i većinom podataka o inoj temi ne nedostaje...
druga stvar je što ponekad osoba mora sama izvući zaključak ( i znati raspoznati točne informacije) , jel :)


a problem s gore navedenom psihologinjom je što očito niti ona ne zna dovoljno o svemu tome..i možda se trebala malo bolje pripremiti...
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Emisija 8. kat-poziv na sudjelovanje

Post Postao/la Kroacija » 30 tra 2011 02:49

Riječanka je napisao/la:provodili razne testove
upravo to i jeste problem - NI JEDNOM nije upotrebljena rijec "test", a kamoli "provodili testove". zvuci neprofesionalno i nerazjasnjeno. ne meni, nego onima koji misle da je to bolest, a takvima trebaju cvrsti argumenti, ako vec ne mozemo predstaviti dokaz.
"americko psihijatrijsko drustvo je donijelo odluku da to nije bolest" - sto, kako, zasto? zvuci laicki i nedovoljno objasnjeno.

Avatar
Riječanka
Postovi: 126
Pridružen/a: 06 ožu 2010 20:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Emisija 8. kat-poziv na sudjelovanje

Post Postao/la Riječanka » 30 tra 2011 12:12

Ne, ne sprdam se. Čitala sam ozbiljnu literaturu o tome. Stvari koje su pisali američki psiholozi i koji su uz psihološki aspekt nastojali obuhvatiti i biološki i socijalni.

U vezi onog što kaže Žegura (koja je inače psiholog) navest ću citat: "1987. godine tijekom revizije DSM-III-R, ego-distona homoseksualnost je zamijenjena kategorijom "nespecifičan seksualni poremećaj" koji se dodjeljivao osobama koje pokazuju "trajno protivljenje, neprihvaćanje i neugodu zbog vlastite seksualne orijentacije." Ista se kategorija spominje i u verziji DSM-IV iz 1994."

Kad ovo čitam stvarno ne znam što bih trebala misliti! A i što se tiče testova koje su poduzimali i o kojima sam čitala: često su provođeni na životinjama il na leševima, il nije uzet dovoljan uzorak il nije dovoljno specifičan, i iz njih se, po mom mišljenju, NE MOŽE izvesti valjan zaključak. Dakle, i sve to za niš.

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: Emisija 8. kat-poziv na sudjelovanje

Post Postao/la lizistrata » 30 tra 2011 12:41

invalidna: ti se referiraš na testove, ali ne znaš na koje konkretno..mislim reći objavljeni su testovi, ali ne i točno koji nije ispravno...


riječanka:

i ah...ajmo ovako..koji test dokazuje da je netko normalan? sve se svede na isto...
šteti li osoba ikome u društvu?jel sposobna voditi normalan život?pridonosi li kao osoba društvu?bla, bla...
oke, znači vođeni su ragovori s ljudima, i testovi takve vrste koji su dokazali da osobama niš ne fali...
znači tako nešto ne možeš dokazati...možeš zaključiti....ali stvar je potpuno jednaka s bilo kojim drugim oblikom normalnosti...
pravilno bi bilo reći, ne postoje testovi koji dokazuju da je homoseksualnost normalna, ali postoje testovi koji dokazuju da nije nenormalna...
što opet izaziva krive konotacije, al jbga...

a s biološkog stajališta...i genetskog....znači općenito znanstvenog, ali ne psihološkog..
to već rekoh, normalna varijacija..nema se više što reći...

ma po meni je psihologinja trebala reći, ne to je maknuto s liste poremećaja tad i tad bla bla...
nego, utvrđeno je da je homoseksualizam normalan dio ljudskog ponašanja itd...i takvi su ljudi normalni itd..
jer nigdje ekšuli nije rekla da je znanstveno utvrđeno da nam niš ne fali..

dok s druge strane imamo i kinsleya i njegovo proučavanje cijele ove teme..ali bolje da u to niti ne ulazim, nego si ako hoćeš malo pročitaj...

a u vezi žegure....to se koliko ja vidim odnosi na ljude koji sebe ne vole i ne prihvaćaju zbog tog aspekta...dakle, sigurno postoji i slična kategorija za npr ljude koji se ne vole zbog mase drugih stvari..
a ako nije stvar u tome..onda su to jednostavno gluposti...mislim, kaj reć..
ne zna ni hrpa psihologa sve...samo pogledaj koliko psihologa i psihijatara još imaš u hrvatskoj a ako im dođeš i kažeš da si gej će te odmah početi liječiti :S
tako da ono..ali kažem, brijem da je ovdje skroz fulan kontekst...
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Re: Emisija 8. kat-poziv na sudjelovanje

Post Postao/la Zbrkica » 02 svi 2011 15:46

mogla je bit puno bolja ta emisija, svaka čast svima koji su sudjelovali al imam dojam da je napravljena preko kurca, ono ajmo i tu temu riješit..
slika

Cambria
Postovi: 8
Pridružen/a: 01 svi 2011 15:08
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Emisija 8. kat-poziv na sudjelovanje

Post Postao/la Cambria » 03 svi 2011 10:07

Mogla je biti, uvijek sve može biti bolje. ;)
Ali ne vjerujem da je preko kur*a odrađena, koliko se sjećam već su imali neke LGBT tematike.
Franko je bio divan, prikazao se kakav i očito je, samosvijesna, afrimirana osoba, bez imalo sumnje i stida zbog onoga što je - slika normalnog čovjeka/pedera kakva bi se trebala vrtjeti strejterima da uvide da i nismo drugačiji od njih.
Psihologinja je bila mlaka, njoj pomalo to i zamjeram, ali majka u svakom slučaju treba dobiti aplauz, bez obzira na to što neki misle da je mogla i ona biti odrješitija. Ne vidim da se i jedna druga majka pojavila, zar ne?
A lik s kraja, katafakinstrofa, samo je iskoristio emisiju za samopromociju svoje knjige, tužne sudbine, čega god i pokvario sve.

Avatar
jagodica_bobica
Postovi: 103
Pridružen/a: 11 lis 2010 20:36
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: picka materina
Kontakt:

Re: Emisija 8. kat-poziv na sudjelovanje

Post Postao/la jagodica_bobica » 28 svi 2011 10:59

Meni se u 8. katu gosti uopce nisu svidjeli osim decka na pocetku, ali zato najbolja emisija o homofobiji je bila u studiu 45, gosti fenomenalni i tvrdnje prekrasne. Ja sam odusevljena!
http://www.rtl2.hr/studio45/2011/05/04/ ... redrasude/
Dirty dirty dirty dirty dirty dirty sucker
You think I can't get her like you you motherfucker
We can do it like the mandem mandem hey
We can do it like the mandem suga suga suga
We can do it like the mandem mandem hey
We can do it like the mandem suga suga suga

Odgovorite