Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la Popeye » 04 kol 2011 16:42

e da, i ovo:
Popeye je napisao/la:
ow je napisao/la: neki drugi kriticari koji ne pripadaju LGBT miljeu o knjizi imaju sasvim suprotno misljenje pa je onda, slijedom svega ispisanog, upitna i objektivnost tvoga misljenje o samoj knjizi
sasvim suprotno misljenje od 'smeće' jest 'fantastično', 'genijalno', remek-djelo'. propustih tako intoniran tekst kolege/ice, pa te molim za link ili, ako nema online, da mi kazes o cijoj je kritici rijec.
dakle, mogu linkovi na te 'neke druge kriticare' i njihove hvalospjeve nori verde? ili je i to izmisljotina? :wacko:

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la lizistrata » 06 kol 2011 10:20

Ow ne kužim poantu.
ispada da se referiraš samo na mišljenje outanih ljudi i aktivista koji su po tebi očito svi u nekoj tajnoj zavjeri i napadaju ljude koji nisu njihovi istomišljenici?
Mislim ako i ja, osoba koja nije aktivist i ne poznaje nikoga od navedenih kažem da je takav potez bio vrlo nizak, što ćeš o tome reći?
I da, možeš se pozivati na njeno neotuđivo pravo da nastupa kako želi, i dobro to je tvoje pravo.
Ali da nije bilo korektno, nije. Jer mislim, čitam sve navedene argumentei jednostavno ne stoje.
Nemaš što raditi u javnom mediju i preseravati se i izvlačiti na svoju privatnost, ako za to nemaš dobar razlog. Ako joj je neugodno što je napisala takvu knjigu i što je to što je, jednostavno neka ne izlazi na televiziju kao i ostali ljudi koji pišu pod pseudonimima.Izdaj knjigu i budi u svoja 4 zida jer ti je očito to bio plan od početka. A nemoj pobirati slavu bez da si spremna dati išta zauzvrat. Simple as that.
A da ne govorim o tome, kako se automatski nametnulo mišljenje da se osobe trebaju skrivati i sramiti zato što su gay. Jer nikom nijepalo na pamet da se skriva jer je pisala o tome kako je eksperimentirala s drogama i sl.Ako i jest, opet dolazimo do toga da bi njena prezentacija mogla govoriti kako je to dvoje isti koš.Iako opet...Što je onda radila na televiziji?Mislim, stvarno....
Poanta je neka piše što hoće, ali ako je već pisala pod pseudonimom zato jer joj je neugodno neka se ne pojavljuje na televiziji..Jer šalje krivu sliku.. Što je pisac htio reći? Niti sam on (ona) ne zna..I ne ne osporavam joj pravo da napravi što je napravila, samo smatram da iako ima to pravo, jedino što je postigla je bio veoma nekorektan istup u medijima u kojem se niti sama sa sobom nije mogla dogovoriti što misli. -.-
A što se tiče kvalitete knjige, ne bih uopće htjela u to previše ulaziti. Samo mi nije jasno zašto je uopće takvo štivo dobilo ikakvu pozornost.

i da, nađoh citat:“ Manji, ali ne i nevažan razlog za kovanje pseuodnima je i moja želja da svoj literarni identitet odijelim od civilnog jer među njima nema prostog znaka jednakosti, naprosto smatram da je moje bavljenje prozom trebalo razdijeliti od mog novinarskog identiteta. Nije, dakle, riječ o mojem bezglavom bijegu od identiteta lezbijke i autorice knjige „Posudi mi smajl“, no teško da je to itko mogao unaprijed znati.“
i : „Najvažniji razlog za prikrivanje mog identiteta je želja da svojoj obitelji ne priuštim traumu zbog autodestrukcije i petljanja s drogama / porocima s kojima eksperimentira glavna protagonistica knjige“
Znači bed ti je zbog toga što će svijet reći o tebi kao protagonistici knjige, ali ne bježiš od identiteta te iste protagonistice? I onda se usput kreneš izvlačiti da će tvoj novinarski značaj pasti u vodu, jer si napisala knjigu koje se valjda sramiš,ili što? wtf
bem ti pisca koji ne stoji iza svojih riječi, al je u stanju o njima trkeljati, opet, pod pseudonimom. Ne mogu se natjerati da poštujem takve ljude (nevezano uz samo autanje).
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la Zita » 11 kol 2011 14:32

nekako se nadam da Noru Verde zaboli dupe za vase trkeljanje
da prostite :)
Measure of a woman is her sense of humor

Dash
Postovi: 648
Pridružen/a: 24 vel 2011 21:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la Dash » 11 kol 2011 15:22

Zita je napisao/la:nekako se nadam da Noru Verde zaboli dupe za vase trkeljanje
da prostite :)
Slažem se u potpunosti, mada moram priznati da me jako zanima da li Nora Verde jede blitvu sa češnjakom ili bez. Ako ne jede sa češnjakom, onda me zanima da li ikad misli početi i da li ćemo to tada i saznati. Da li je netko u kontaktu s njom da to otkrijemo što prije? :telefon
Hvala.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la call_me » 12 kol 2011 01:12

pretjerujete. stivo nije katastrofa. u redu je, za jedno popodnevno ljetno citanje necijeg bloga. steta da taj dnevnicki pristup osim nabacivanja misli nije dobio i neki ritam price. postoje ok dijelovi, a vecina je pubertetsko drkanje kurca. steta da materijal nije bolje iskoristen.

Dash
Postovi: 648
Pridružen/a: 24 vel 2011 21:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la Dash » 12 kol 2011 01:34

Koliko sam ja shvatila, but excuse me pls, ...žena nije htjela... niti će ..još...pokazati u javnosti...to
...da li zaista jede blitvu bez češnjaka i sa ?

Ili da li više voli paradižot ili žličnjake od snijega?

oladite...
sjašite...

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la komad kruha » 27 kol 2011 22:43

dobila sam knjigu na poklon, ali nikako da ju pročitam ne ide mi... :(
kaj te hiče?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la Popeye » 28 kol 2011 22:29

Zita je napisao/la:nekako se nadam da Noru Verde zaboli dupe za vase trkeljanje
pa to bi bila jedina normalna reakcija. ;)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la tamara3 » 30 kol 2011 14:54

komad kruha je napisao/la:dobila sam knjigu na poklon, ali nikako da ju pročitam ne ide mi... :(
Ja sam je jedva dogurala do kraja i poslije sam se osjećala lajk vratite mi nofce. Srećom, nisam je kupila :plazi2:.

dany
Postovi: 609
Pridružen/a: 21 sij 2011 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la dany » 05 ruj 2011 19:08

pubertetsko dnevničko izdrkavanje upakirano u nekakvu priču o generaciji x. sve šta je meni ostalo u glavi nakon čitanja te knjige je kako bih si mogla nasnimit nekakav cede s muzikom i nazvat ga "omiljene pjesme nore verde".

nadalje, jebemise za njeno skrivanje i objavljivanje knjige pod pseudonimom u nekakvom aktivističkom smislu. al u knjizi je spominjala kako ne poštuje "amebe" koje joj pri davanju intervjua, čim isključi diktafon, kažu "ovo ide off the record". obzirom da je svojevoljno odlučila svoj život ukoričit i prodavat, kao šta isti ti ljudi za komadić slave ili para ili čegagod prodaju svoje živote, mogla je onda i ona ne bit "ameba" ili ih ne osuđivat.

ili jednostavno nazvat knjigu "off the record".
jebote b*g

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la call_me » 05 ruj 2011 21:28

smjesno mi je da knjiga pocinje tekstom za Martinu P. :) cini mi se da se sve lezbe ovog grada jednom dosle u kontakt s Martinom P :D

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la jpeg » 05 ruj 2011 21:39

ima iznimki.
jej.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la tamara3 » 06 ruj 2011 11:22

dany je napisao/la:pubertetsko dnevničko izdrkavanje upakirano u nekakvu priču o generaciji x. sve šta je meni ostalo u glavi nakon čitanja te knjige je kako bih si mogla nasnimit nekakav cede s muzikom i nazvat ga "omiljene pjesme nore verde".
Mh... ne znam ni kakve veze priča ima s generacijom X al dobro. Ustvari ne znam s čim ima veze :nezna:.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la Popeye » 06 ruj 2011 12:16

ok, jel se nekome knjiga svidjela? anyone? :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la Bash » 06 ruj 2011 19:44

ja bi volila da je ima na netu u pdf formatu pa da vidim kak to je :aha:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la tamara3 » 06 ruj 2011 19:57

I nije mi jasno zašto su to neki nazvali "prvim hrvatskim lezbijskim romanom".

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la jpeg » 07 ruj 2011 00:39

a zato jer se takvom promovirala.
isto sta nije jasno da na coveru knjizice stoje dojmovi par poznatih faca koje opisuju djelo takvim da jednostavno ostaju bez daha pri citanju radi tolikog savrsenstva.
i pari ti se da si jebeni sretnik jer zlatna slova drzis u ruci.

ViviAna
Postovi: 266
Pridružen/a: 21 pro 2010 13:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la ViviAna » 08 ruj 2011 12:44

Pa šta? Ako mogu Nives Celzijus i Jelena Veljača, što ne bi i Crna Rupa? Znamo kakva spisateljsko-medijska receptura stoji iza prve dvije, a zgodno je kako se i treća uspjela ukrcati na isti vlak, s obzirom na tematiku koja baš ne podilazi balkanskom mužjačkom mentalitetu.
Ali odabir teme ne mijenja činjenicu da je štivo zanatski u rangu Celzijus-Veljača pisanija. Na netu ima mnoštvo domaćih rukopisa, što poetskih, što proznih, s gay tematikom i daleko su bolje odrađeni. No bit će da autoricama i autorima fali agilnosti i odgovarajuće logistike, pa nisu ukoričeni.
A u našoj kulturnoj baruštini još uvijek čudesno opstoji stav da je egzistentno samo ono što je u koricama, ma nemoj, molim te? Valjda se elektronički tekstovi ne mogu čitati ili što? Sve skupa, presmješno. Iako humora nema ni u natruhama. Humor, naime, zahtijeva određenu dozu inteligencije.

Avatar
touch_me_iM_sick
Postovi: 561
Pridružen/a: 29 stu 2010 14:46
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la touch_me_iM_sick » 11 tra 2012 10:53

što ste se uz*izdekali, knjiga je za pustitmozak a i cura je skroz kuliijada. ko ce koga neg svoj na svoga.ayde

Avatar
pluto
Postovi: 311
Pridružen/a: 11 ruj 2011 16:46
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: wonderful world of pussy willows

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la pluto » 18 tra 2012 23:00

ali.tako.je.loša.knjiga. koliko se sjećam, pročitala sam je između dva kupanja prošlo ljeto. još kad se sjetim onog drugog formata.. ajoj.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Nora Verde iliti gdje je nestalo outanje?

Post Postao/la Afrodita » 19 tra 2012 17:34

s obzirom da sam je dobila pročitah je ..ali trebalo mi je neeeekoliko dana da je pročitam do kraja.. dosadno i onak za tinejcžere...
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Odgovorite