Što želimo poručiti mladima?

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Što želimo poručiti mladima?

Post Postao/la astra glacialia » 20 lip 2011 17:49

Sudjelujem u vođenju jednog foruma koji posjećuje mnogo hrvatske mladeži, prvenstveno maturanata. Kako se i ondje pojavila tema Pridea te sam se i tamo autala, mogla bih naći priliku da napišem i nešto malo više o lgbtitd. osobama i problematici, ovako "za široke mase", ne predugačko da ne bude "udav" a opet da se sve bitno obuhvati, mislim da sam tamo poprilično bila od koristi pa bi moje riječi mogle dosta značiti. Imam neke ideje (što je seksualna orijentacija i kakva sve može biti, razlika između homoseksualnosti i homoseksualizma tj. privatnog i političkog, savjet za one koji i sami otkrivaju da nisu heteroseksualni, možda i za one kojima se netko povjeri...), no budući da sam i sama još vrlo mlada i bez ikakvog iskustva kao ikakav aktivist, dobro bi mi došao svaki savjet: što vi mislite da je bitno, najbitnije reći?
per aspera ad astra

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Što želimo poručiti mladima?

Post Postao/la Zita » 20 lip 2011 18:41

perite se! naucite koristiti dezic i kontracepciju pa kasnije necete bit frustrirani! sevite se sa oba spola! prihvatite razlicitost! volite se!
sasvim dovoljno
Measure of a woman is her sense of humor

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Što želimo poručiti mladima?

Post Postao/la Bash » 20 lip 2011 23:34

napravi paralelu između strejt i gej para i prava koja trenutno mogu ostvariti u RH

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Što želimo poručiti mladima?

Post Postao/la Daisy » 26 lip 2011 14:40

Imam neke ideje (što je seksualna orijentacija i kakva sve može biti, razlika između homoseksualnosti i homoseksualizma tj. privatnog i političkog, savjet za one koji i sami otkrivaju da nisu heteroseksualni, možda i za one kojima se netko povjeri...)

ja sam mladež. kao takva moram ti reci da cu sigurno procitati tvoj clanak ako u njemu objasnis razliku izmedju privatnog i politickog , jer mislim da je to presudno pitanje koje si svakog dana postavljaju homoseksualni tinejdzeri i adolescenti. i obavezno razradi tu ideju o vrstama seksualne orijentacije, znas kako je danas s tim internetom i guglom, tek svako tisucito kucanstvo ima ta cudesa i nemoguce je do 18-te godine cuti ista o seksualnoj orijentaciji. evo ja jos ne znam tko sam, kuda idem i odakle dolazim. ja sam mozda van goghov suncokret. i molim te obavezno savjetuj seksi tete da je najbolja utjeha kad im se autamo da odmah spavaju s nama.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Što želimo poručiti mladima?

Post Postao/la Popeye » 26 lip 2011 14:51

gej klijncima je najvažnije poručiti da nisu sami, da nisu manje vrijedni i da trebaju ponosno prihvatiti sebe. (my two cents)

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Što želimo poručiti mladima?

Post Postao/la call_me » 26 lip 2011 16:18

u redu je ako se jebete, ma s kim to radite i dok god nataknete kurton.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Što želimo poručiti mladima?

Post Postao/la Popeye » 26 lip 2011 16:20

that too. :D

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Što želimo poručiti mladima?

Post Postao/la astra glacialia » 29 lip 2011 17:11

Daisy je napisao/la:ja sam mladež.
Sudeći po profilu ovdje, nisi :P Ja sam mladež, ali ne smatram se mjerodavnom da posve sama odlučujem što bi bilo najbolje napisati o tako osjetljivoj temi. Ostalima, dakle, hvala :) , primam prijedloge i dalje.
per aspera ad astra

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Re: Što želimo poručiti mladima?

Post Postao/la jabooka » 30 lip 2011 19:41

nakelji na forum u kojem sudjelujes ovaj link. kratko je http://www.crol.hr/portal/index.php
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Što želimo poručiti mladima?

Post Postao/la Zita » 30 lip 2011 20:23

mozda najvaznije: ne trosite zivce, suze i vrijeme na licemjerne idiote koji ce misliti da vam mogu suditi i odredjivati zivot. to je totalni gubitak vremena. zivot likova iz serija nije realan i zene/frajeri u novinama su photoshopirani pa volite svoje tijelo i upoznajte ga. vodite se zdravim razumom i suzbijte mrznju prema nepoznatom.
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Što želimo poručiti mladima?

Post Postao/la jpeg » 30 lip 2011 23:25

neslusajte druge!
:D

Avatar
Dylan_bejbe
Postovi: 43
Pridružen/a: 01 vel 2011 16:19
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Što želimo poručiti mladima?

Post Postao/la Dylan_bejbe » 30 lip 2011 23:54

pa ako osjetis ljubav ides prema njoj ikao te koce nametnuta misljenja o nemoralu i propastu covjecanstva xd volimo se...a stas :sramise:

Odgovorite