LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Daisy » 30 pro 2011 14:41

ma i ja se slazem s reom, ali nisam se mogla suzdrzati. pa kako nas netko moze pitati jesmo li tolerantni prema onim cudesima. :ignoretroll:

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Afrodita » 30 pro 2011 14:56

Daisy je napisao/la:ma i ja se slazem s reom, ali nisam se mogla suzdrzati. pa kako nas netko moze pitati jesmo li tolerantni prema onim cudesima. :ignoretroll:
Baš to.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la fakatja » 30 pro 2011 15:23

astra glacialia je napisao/la:Koliko bi homo/biseksualne osobe trebale biti tolerantne prema osobama drugih manjinskih seksualnih sklonosti? Mislim na zoofile, nekrofile, koprofile, pedofile, dendrofile, objektofile i sve druge parafilije za koje jesam i za koje nisam čula. Gdje je granica između normalnog i poremećenog, onih kojima treba dati prava i onih koje treba liječiti, onih koje bi trebalo društveno prihvatiti i onih nad kojima se možemo zgražati i/ili ih sankcionirati? Tko uopće ima pravo povlačiti tu granicu? Ako očekujemo od heteroseksualne većine da nas prihvati, bismo li trebali podržavati i te još više stigmatizirane manjine, čak i ako nam se njihove seksualne aktivnosti osobno gade? Prihvaćamo li i (neke od) njih unutar "queer" dijela kratice, ili se od (nekih od) njih ograđujemo?
Mislim, stvarno. Sto Vama ovdje nije jasno?! "Da li se nama gadi pedofilija"? Kao, u neku ruku, skoro smo na istom: pedofili i homoseksualci? Sta je ovo? Stranica za homofobe?
Trebam ja kao lez/bi prihvatit ( a kao manjina-koja pobogu manjina?! )seksualne aktivnosti pedofila? Kakva je to tema??????
Kao prvo: PEDOFILIJA je kazneno djelo. To je silovanje. Sto nisi-te stavili kao
manjinske seksualne sklonosti i silovanje? Jesus!
I da, kako kaze A.: koja manjina su homoseksualci? Seksualna?Zbog tehnike ili subjekta? A sta je onda muskarac koji sevi zenu u guzu? Trebamo to prihvatit?Tek tako gledat?
I : Zakon ima pravo i povukao je granicu sto se tice pedofilije!
A ovdje bi se dopustala rasprava da li je... Svasta!
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Mary of Silence » 30 pro 2011 15:25

Mislim da ona nije mislila na "toleranciju" u obliku da podržavamo njihovu seksualnu sklonost, već uopšte koliko bi bili tolerantni npr. prema pedofilu koji recimo shvata da je pogrešno to što je uradio i koji nastoji da se izliječi.
Tolerantni u obliku da mu ne pljunemo odmah u lice, ili što je čest slučaj - zahtijevanje od vlasti u zajednici da ga jednostavno udalje iz tog mjesta, jer ne žele bivšeg pedofila u svojoj sredini.
Moje mišljenje je da se ti ljudi mogu drugačije "liječiti".
Stava sam da je samo "osuđivanje" na zatvorsku kaznu skroz pogrešno iz razloga što takvi ljudi ubrzo odsluže kaznu i počine istu stvar.

Pročitala sam ovo;
Liječenje pedofilije je vrlo teško i stopa uspješnosti je niska. Jedan od razloga za loš uspjeh liječenja je i taj što u velikoj većini slučajeva pedofili dolaze na liječenje po odluci suda i nisu motivirani za liječenje. U rijetkim slučajevima (npr. postoji jedna institucija u Nizozemskoj gdje se osobe mogu javiti bez straha od kaznenog gonjenja na liječenje) kad postoji motivacija za liječenje, uspjeh je veći.
Većina pedofila odbija sebi i priznati da imaju problem upravo zbog osude okoline. Poslije se dešava da i okolina i zatvor još više takvog pojedinca dovedu do onog životinjskog stupnja, zar nije moguć drugačiji pristup. Zar nije moguće liječiti takvog pojedinca prije nego što počini zločin.

Naišla sam i na ovo;
Prema nekim podacima čak do 80 posto pedofila bilo je seksualno zlostavljano u djetinjstvu.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la tamara3 » 30 pro 2011 15:30

Nemam ni mrvu tolerancije prema pedofilima, a ni prema zoofilima i da, takve usporedbe s homoseksualnošću su iznimno opasne. Uostalom, priličan broj homofoba nas uspoređuje s pedofilima, a to je uvredljivo.
Niti mislim da bih zbog toga što jesam trebala biti tibetanski guru i oličenje tolerancije, naročito prema nasilju. A općenje s djecom ili životinjama jest nasilje jer su i jedni i drugi nemoćni oduprijeti se.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la bašja » 30 pro 2011 15:39

Moje me lezbijstvo po ničemu ne čini tolerantnijom osobom prema bolesnim ljudima, dapače, manje sam tolerantna prema svim čudnovatim (poremećenim) seksualnim sklonostima zato jer sam neminovno dio života morala objašnjavati da svatko ima pravo na slobodu ljubavi i seksa ako se radi o ravnopravnim jedinkama.

Jedino što osim toga mogu dodati na temu jest da osobno ne trpam u isti koš razne čudne i meni odvratne fetiše s npr. pedofilijom.

Moj omiljeni Dan Savage je jednom imao slušatelja koji ga je nazvao i rekao da je zoofil i da obožava svoga konja s kojim je u sretnoj vezi. U obranu njihove veze rekao je da svi mogu biti sigurni da je sex obostrana želja u suprotnome bi ga zadesila smrt na licu mjesta od kopita posred čela.
Dan je pitao jel konj muško ili žensko, a slušatelj je ljutito odgovorio da se naravno radi o kobili, da nije on peder.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Popeye » 30 pro 2011 15:40

btw, postoje strejt pedofili i gej pedofili. (statistike naravno pokazuju da je velika vecina pedofila u sustini heteroseksualna.)
e sad, trebamo li biti tolerantniji prema gej pedofilima od strejt pedofila? :sinister:
*dolijeva ulje na vatru*


Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Afrodita » 30 pro 2011 15:55

Svatko bi a pogotovo onaj tko čini dio naše zajednice trebao dobro razmisliti kad postavlja ovakva pitanja jer time kao da daje podršku svim onima koji nas trpaju u isti koš sa svim vrstama seksualnih devijacija a MI TO NISMO. NISMO NASTRANI. NISMO ZLOSTAVLJAČI. MI SMO SAMO IZABRALI ŠTO ŽELIMO I KOGA VOLIMO.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la fakatja » 30 pro 2011 16:42

Samo me nesto zanima? Moderatori( il netko) odmah brisete neke komentare, pa cak i forumase, kad se oni nesto bezveze zajebavaju i seru, a kad postoji ovakva tema, koja je sramota za sve LGBT, tu dopustate nekakvu kvazi svobodu:
ReaTM je napisao/la:Uvijek sam za raspravu i slobodu govora - tankoćutnost je all fine, ali argumenti su bolji ako želimo postići da se naše mišljenje poštuje, čuje pa možda i utječe na tuđe. Najlakše je obrisati temu, a teže lijepo tipkati čak i kad nas nešto vrijeđa.

PS Pogotovo je bitno argumentirati kod ovakvog "govora" i naučiti se nositi s njim jer smo ga imale priliku slušati i s malih ekrana od nekih skupina, nažalost. Dio je života, kao i forum.
Ne razumijem i ne prihvacam ovu cinjenicu u vezi ove teme i ponovo apeliram, da se izbrise ova tema. ( o pedofilima i homo-filima )
A sta, ako netko malo kasnije otvori temu: Kako homoseksualci (a osobito lez)reagiraju na ubojstva davljenjem prstima, na mjesanu salatu, na padanje kometa na zemlju? (The Effect of Homo Rays on Man-in-the-Moon Marigolds)
Kad cemo shvatit, da moramo prvo sebe prihvatiti kao normalne? A ne manjinu. Iako nas tamo tjeraju. Sto smo mi? Za lijecenje? Zar opet? Kad ce to prestat?
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Fusion » 30 pro 2011 16:48

Dajem glas tome da je postavljanje svih tema legitimno i da se ne bi trebale brisati.
Ali isto tako je legitimno i dati svoj komentar na uvodni post ukoliko se komentira sadržaj posta, a ne postavljač/ica.

slika

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Bash » 30 pro 2011 17:28

Naravno. I predlažem da se briše oftopik o ovome treba li se brisat tema ili ne. Kome ne paše i nema konstruktivnih komentara na uvodni post, nek jednostavno ne klika na link. Postavljačica se ne obraća nikome osobno, ne trola, samo je htjela argumentiranu raspravu i to je njeno pravo ovdje.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Zita » 30 pro 2011 18:42

moj post je obrisan. zvucao je nesto tipa:"pedofilija. nemrem citat ostatak. idi se lijecit!" i drzim se toga. moje je ljudsko a i strucno misljenje da se mora lijeciti ako pedofiliju i nekrofiliju smatra normalnim i punkt.
mislim da je moje pravo da dam takvo misljenje na to da pedofilija, nekrofilija i homoseksualnost nisu isto

iskreno-boli me vise manje briga za to dal netko nateze ovce il neko grmlje usred kamenjara al bi bila uzasnuta time da to vidim il da znam neku takvu osobu i isto bi trazila da je se lijeci
nekrofilija: nedaj ti boze da dirnes neku moju mrtvu osobu jer bi te sadisticki mucila mjesecima i vjeruj da nebi umrla vec da bi osjetila svaki tren. kladim se o to bez mogucnosti da izgubim.
pedofilija: apsolutno sam za to da ih treba sve pobit.
jesam li militantna: prema pedofilima apsolutno jesam! ne mogu ih vidjet ocima i ne mogu niti zelim shvatit kako se nekom moze seksualno svidjet neko djetesce. nema lijecenja, nema zatvora-iskljucivo mucenje i ubojstvo. preferiram mucenje u trajanju od par mjeseci. minimum.
jesam li sadist prema takvima-apsolutni i to priznajem sa ponosom a svi vi koji se na to zgrazate-zaboli me.
imam li pravo na svoje misljenje-imam. jesam li ga mogla obrisat, banirat osobu i poslat sve koji se ne slazu samnom u 3pm-mogla sam i to. ruku na srce-jesam. al nisam jer ipak nisam autokrat kakvom me smatraju pa sam napisala svoje misljenje koje je obrisano.
hoce li ga jos jedna moderatorica obrisat, na forumu kojeg sam ja napravila a dok ne brise druge koje bi trebala, to je za vidjet. bas me zanima i da-sad jebeno izazivam onu koja ce to napravit. da te vidim uz obrazlozenje koje je validno (imaj(te) na umu ako govorimo o bolestima da mozemo pricat samo ako ste strucne u tome)

i da-slazem se sa fakatja da se sad dopusta neka sloboda jer se nezna sto bi dok se na neke glupe topike sa smajlicima reagira silom. idiotizam!
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Afrodita » 30 pro 2011 18:44

Zita je napisao/la:moj post je obrisan. zvucao je nesto tipa:"pedofilija. nemrem citat ostatak. idi se lijecit!" i drzim se toga. moje je ljudsko a i strucno misljenje da se mora lijeciti ako pedofiliju i nekrofiliju smatra normalnim i punkt.
mislim da je moje pravo da dam takvo misljenje na to da pedofilija, nekrofilija i homoseksualnost nisu isto

iskreno-boli me vise manje briga za to dal netko nateze ovce il neko grmlje usred kamenjara al bi bila uzasnuta time da to vidim il da znam neku takvu osobu i isto bi trazila da je se lijeci
nekrofilija: nedaj ti boze da dirnes neku moju mrtvu osobu jer bi te sadisticki mucila mjesecima i vjeruj da nebi umrla vec da bi osjetila svaki tren. kladim se o to bez mogucnosti da izgubim.
pedofilija: apsolutno sam za to da ih treba sve pobit.
jesam li militantna: prema pedofilima apsolutno jesam! ne mogu ih vidjet ocima i ne mogu niti zelim shvatit kako se nekom moze seksualno svidjet neko djetesce. nema lijecenja, nema zatvora-iskljucivo mucenje i ubojstvo. preferiram mucenje u trajanju od par mjeseci. minimum.
jesam li sadist prema takvima-apsolutni i to priznajem sa ponosom a svi vi koji se na to zgrazate-zaboli me.
imam li pravo na svoje misljenje-imam. jesam li ga mogla obrisat, banirat osobu i poslat sve koji se ne slazu samnom u 3pm-mogla sam i to. ruku na srce-jesam. al nisam jer ipak nisam autokrat kakvom me smatraju pa sam napisala svoje misljenje koje je obrisano.
hoce li ga jos jedna moderatorica obrisat, na forumu kojeg sa ja napravila a dok ne brise druge koje bi trebala, to je za vidjet. bas me zanima i da-sad jebeno izazivam onu koja ce to napravit. da te vidim uz obrazlozenje koje je validno (imaj(te) na umu ako govorimo o bolestima da mozemo pricat samo ako ste strucne u tome)

i da-slazem se sa fakatja da se sad dopusta neka sloboda jer se nezna sto bi dok se na neke glupe topike sa smajlicima reagira silom. idiotizam!
:thumbup:
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la samo ja » 30 pro 2011 20:44

slažem se sa Zitom! ne mogu imat ama bash nikakvu toleranciju prema pedofilima, zoofilima, nekrofilima i sl. ako su i sami bili zlostavljani kao mali to bi im trebao bit itekakav poticaj da to ne rade drugome, a ne opravdanje i izgovor

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Mary of Silence » 30 pro 2011 22:55

samo ja je napisao/la:ako su i sami bili zlostavljani kao mali to bi im trebao bit itekakav poticaj da to ne rade drugome, a ne opravdanje i izgovor
Naravno da ne treba da to bude izgovor (apsolutno NE), ali uzimajući u obzir da je to (većinom) i razlog njihove "izopačenosti" uklanjanjem tih trauma iz djetinstva i liječenje istih mogao bi se pojedinac kako-tako dovesti u red u vidu smještanja u neku drugu instituciju sa ljekarima umjesto sa zatvorskim čuvarima koji često nisu ni sami bolji od dotičnog.
Opet, da bi se liječili takvi ljudi potrebno je dostići nivo "savršenog društvenog uređenja" (što sumnjam da će se ikad takvo što desiti). Znači govorimo o "utopiji".
U drugom slučaju preostaju samo zatvori iz kojeg isti ti pedofili za kratko vrijeme izađu i ponavljam "počine istu stvar" (što mi je najgore od svega). Općenito osuda, zatvor, smrtna kazna sve je to više-manje važno kad se nekom dijetu već sjebe život tj. kad se čin zlostavljanja već desi. Više sam za to da se djeluje prije na takvog pojedinca, budući da se danas takvi najprije oglašavaju preko interneta.
Najveći problem je i društveno uređenje koje od sudstva do školskih institucija često stavlja mrežu na oči. Npr. ako neki profoesor seksualno napastvuje učenicu (dobi 15-17 god)sredina će često odgovoriti na sljedeći način "tražila je to" :mukajezeva: Problem je i u našoj sredini.

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Mary of Silence » 30 pro 2011 23:27

Postoji i kemijska kastracija, primjer Južne Koreje
http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/juzna- ... ofila.html
http://www.index.hr/vijesti/clanak/lije ... 99930.aspx

Samo problem je što većina pedofila smatra da je kemijska kastracija dovoljna da izbriše sve što su učinili, primjer;
http://www.vecernji.hr/vijesti/osudeni- ... nak-324679

Slučaj Rusije koja je uvela istu mjeru za pedofile
http://rt.com/news/pedophile-chemical-castration-law/

U Iranu smrtna kazna za pedofile je legalna.
"Death sentences in Iran are in theory legal for eight different crimes: armed robbery, treason, murder, drug trafficking, rape, pedophilia, sodomy, kidnapping and terrorism."

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Daisy » 31 pro 2011 04:27

Mary of Silence je napisao/la:uzimajući u obzir da je to (većinom) i razlog njihove "izopačenosti" uklanjanjem tih trauma iz djetinstva i liječenje istih mogao bi se pojedinac kako-tako dovesti u red
pa, bas i ne bi. neke bolesti su neizljecive, neke traume su nepremostive, ovisno o tome u kojoj su dobi dozivljene.

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Mary of Silence » 31 pro 2011 09:49

Daisy je napisao/la:pa, bas i ne bi. neke bolesti su neizljecive, neke traume su nepremostive, ovisno o tome u kojoj su dobi dozivljene.
Onda je najbolje da se ostavim te "mogućnosti" izlječenja, i da se uopšte ostavim ove teme. Čitavu noć sam razmišljala o pedofilima. Ne treba mi to. :shakinghead:

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la bašja » 31 pro 2011 10:22

Mary of Silence je napisao/la:
Daisy je napisao/la:pa, bas i ne bi. neke bolesti su neizljecive, neke traume su nepremostive, ovisno o tome u kojoj su dobi dozivljene.
Onda je najbolje da se ostavim te "mogućnosti" izlječenja, i da se uopšte ostavim ove teme. Čitavu noć sam razmišljala o pedofilima. Ne treba mi to. :shakinghead:
pa nemoj se odmah teme ostavljati. Prihvaćanje ili bar uzimanje u obzir činjenice da su neke bolesti neizlječive je također korak naprijed.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Bash » 31 pro 2011 10:40

Daisy je napisao/la:
Mary of Silence je napisao/la:uzimajući u obzir da je to (većinom) i razlog njihove "izopačenosti" uklanjanjem tih trauma iz djetinstva i liječenje istih mogao bi se pojedinac kako-tako dovesti u red
pa, bas i ne bi. neke bolesti su neizljecive, neke traume su nepremostive, ovisno o tome u kojoj su dobi dozivljene.
neke jesu, slažem se, a to je na psihijatrima da procijene. ali ovo s obaveznom kemijskom kastracijom mi je nehumano, isto kao i smrtna kazna. nije kažnjavanje, već surovost.

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la astra glacialia » 31 pro 2011 11:37

Neka se ne brišu postovi ovdje, pa čak ni oni koji me vrijeđaju, vjerojatno zaslužujem.
Zita, posebno hvala na odgovoru, svaka čast, cijenim tvoje stavove, bili radikalni ili ne. Možeš li se još malo nadovezati na ovo:
boli me vise manje briga za to dal netko nateze ovce il neko grmlje usred kamenjara al bi bila uzasnuta time da to vidim il da znam neku takvu osobu i isto bi trazila da je se lijeci
Da npr. saznaš da radiš s takvom osobom (koja, dakle, u slobodno vrijeme prakticira odnose s, hm, nečim neljudskim, a to ne utječe na njenu radnu sposobnost ni ponašanje na poslu), bi li promijenila svoj odnos prema njoj? Bi li ju suočila sa svojim saznanjem i predložila joj liječenje? Bi li ju (ako odbije liječenje?) prijavila nadređenima i tražila da dobije otkaz, odnosno dala joj otkaz ako si ti nadređena? Ista pitanja može, naravno, i za ostale. I biste li takvim osobama zabranili rad u obrazovanju / s djecom i mladima?

Na ostalo odgovorim nekom kasnijom prilikom, kad stignem, vjerojatno najbolje da vam odmah poželim sve najbolje u novoj godini :)
per aspera ad astra

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Jadzia Dax » 31 pro 2011 11:42

ova tema je u startu kriva,
nitko od nas gejeva i lezzica nije u vezi sa istim spolom radi i isključivo sexa, nego radi veze,.
Ne možeš imati vezu sa kozom jer te koza ne može poslati u tri p.m., a to je ipak osnova svake veze.
Ne možeš biti u vezi sa dijetetom jer dite nije mentalno sposobno za vezu.
Nema smisla nabrajati ostale nemogu će veze.
Dakle, ovo što si ti nabrojila su fetiši a mi smo orijentacija.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la ariadne » 31 pro 2011 14:42

astra glacialia je napisao/la:Da npr. saznaš da radiš s takvom osobom (koja, dakle, u slobodno vrijeme prakticira odnose s, hm, nečim neljudskim, a to ne utječe na njenu radnu sposobnost ni ponašanje na poslu), bi li promijenila svoj odnos prema njoj? Bi li ju suočila sa svojim saznanjem i predložila joj liječenje? Bi li ju (ako odbije liječenje?) prijavila nadređenima i tražila da dobije otkaz, odnosno dala joj otkaz ako si ti nadređena? Ista pitanja može, naravno, i za ostale. I biste li takvim osobama zabranili rad u obrazovanju / s djecom i mladima?

Na ostalo odgovorim nekom kasnijom prilikom, kad stignem, vjerojatno najbolje da vam odmah poželim sve najbolje u novoj godini :)
Pardon, ali meni je ovo prezabavno. Da saznam da mi je neki prijatelj ili kolega dendrofil, poklonila bih mu kaktus za rođendan svake godine. :lol: Opet, o pedofiliji i zoofiliji neću jer je to daleko od zabavnog.

Mislim, ako mu to ne utječe na posao niti išta, nije strašno. Ali ne želim doći na posao i vidjet kako ovaj dryhumpa fikus. Doma može što hoće. Ima i gorih stvari. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Fusion » 31 pro 2011 14:45

ariadne je napisao/la: Doma može što hoće.
Svoja 4 zida. :D

Majketi :lol:

OnTop.;
Odgovor na novo pitanje postavljačice se u biti ne razlikuje puno od prvog - svako seksualno općenje
sa živim bićem koje nije mentalno ravnopravno mi spada u bolest i tu se nemam što premišljati oko toga bi li
ta osoba trebala na liječenje ili ne tj. bi li ju trebalo odstraniti iz društva.
Ovi fetiši sa stvarima i prirodnim pojavama :D mi nisu zabrinjavajući.
Lutke na napuhavanje, strap-on, vibratori i ostale sex toys su stvari pa to nikoga ne zabrinjava.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la ariadne » 31 pro 2011 14:59

Fusion je napisao/la:
ariadne je napisao/la: Doma može što hoće.
Svoja 4 zida. :D

Majketi :lol:
Pa naravno, za njegovo dobro. Nisu svi ovako krasni i tolerantni poput mene. :P A dobro, ima ljudi koji pričaju sa svojim biljkama ionako, to može dokle god nije dirty talk. :lol: I ima pravo ići sa svojom omiljenom paprati u šetnju i slobodno ju držati za stabljiku a da ga nitko na ulici ne zove pogrdnim imenima. :D

Slika. :lol: :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Daisy » 31 pro 2011 15:08

odsad cu biti sumnjicava prema svakome tko s osobitom paznjom kiti bor.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Fusion » 31 pro 2011 15:10

A prema onima koji se kite borom? :D

slika

(ovo je ružmarin, doduše :D)

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Daisy » 31 pro 2011 15:13

oh, fusion, s ove bih rado skinula ruzmarin.

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la astra glacialia » 01 sij 2012 17:26

Jadzia Dax je napisao/la:ova tema je u startu kriva,
nitko od nas gejeva i lezzica nije u vezi sa istim spolom radi i isključivo sexa, nego radi veze,.
Ne možeš imati vezu sa kozom jer te koza ne može poslati u tri p.m., a to je ipak osnova svake veze.
Ne možeš biti u vezi sa dijetetom jer dite nije mentalno sposobno za vezu.
Nema smisla nabrajati ostale nemogu će veze.
Dakle, ovo što si ti nabrojila su fetiši a mi smo orijentacija.
Ovo mi se čini jedan od najboljih argumenata za razlikovanje, bravo! Ipak, neki ljudi smatraju da su u vezi sa životinjom i radi veze a ne samo radi seksa, naprimjer:
So it's something I really can't talk about. I couldn't express how bad I felt about losing my two previous lovers, or how great I felt when I got my two new puppies. It makes me feel very lonely sometimes.

But what really cuts me to the heart is that I know I am going to outlive my lovers. Several times over. A dog has a life span of nine to eleven years, perhaps a little longer depending on the breed. So I know that I'm going to watch my lovers die several times over. That is something most 'straight' people will never have to be concerned about.

Still, I have two lovers. They care about me, and are always pleased to see me. I care about them immensely. We sometimes sit for hours just basking in each others company.
(http://www.zoophilia.net/whatislike.php)
Koliko god to i meni bilo teško shvatiti :s
per aspera ad astra

Odgovorite