LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Bash » 01 sij 2012 17:45

astra glacialia je napisao/la:Ipak, neki ljudi smatraju da su u vezi sa životinjom i radi veze a ne samo radi seksa, naprimjer:
ako ne ševiš životinju, a voliš je, to se zove imat kućnog ljubimca. zašto ne bi mogli to? :retoričko:

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la astra glacialia » 02 sij 2012 15:59

Bash je napisao/la:
astra glacialia je napisao/la:ako ne ševiš životinju, a voliš je, to se zove imat kućnog ljubimca. zašto ne bi mogli to? :retoričko:
Ako ne ševiš curu, a voliš ju, to se zove imati prijateljicu/živjeti s dobrom cimericom? :D Kako ja to shvaćam, oni žele i/ili smatraju da doživljavaju s tom životinjom I seks I druge aspekte ljubavi (ali ne znam, teško mi je to shvatiti).
per aspera ad astra

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la bašja » 02 sij 2012 16:10

astra, daj više odustani. ak si pervertit namaže paštetu po spolovilu ne znači da vodi ljubav sa svojim psom.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Jadzia Dax » 02 sij 2012 17:05

dobro, stvarno mi nije jasno zašto svi napadate astru, niti je rekla da je pedofil niti zoofil a čisto sumnjam da ševi kaktus svaki dan.
samo je pokrenila pitanje, nema ništa loše u razmišljanju o stvarima koje su out side of the box, ma koliko uvrnute nam se činile.
gle, i ja bi najrađe te pedofile i zoofile nabila na kolac i kastrirala ih, ali guess what i oni postoje i treba i o njima razmišljati

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la bašja » 02 sij 2012 19:01

sve što si rekla jaz - slažem se, al na ovoj od početka upitno postavljenoj problematici ne osjećam napredak prema nečem konstruktivnijem dok kod govorimo o tome "kako ih shvaćamo ili ne shvaćamo" ili ne daj bože toleriramo. Radi se teškim poremećajima i hvala bogu da nema šanse da ih ikada razumijem!

Zato mogu s tobom dalje raspravljati da ja nikog ne bi na kolac nabijala, bez obzira od koliko teške devijacije patio
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la astra glacialia » 02 sij 2012 19:45

Jadzia Dax je napisao/la:dobro, stvarno mi nije jasno zašto svi napadate astru, niti je rekla da je pedofil niti zoofil a čisto sumnjam da ševi kaktus svaki dan.
samo je pokrenila pitanje, nema ništa loše u razmišljanju o stvarima koje su out side of the box, ma koliko uvrnute nam se činile.
gle, i ja bi najrađe te pedofile i zoofile nabila na kolac i kastrirala ih, ali guess what i oni postoje i treba i o njima razmišljati
Hvala na razumijevanju.
A mislila sam da sam dovoljno prozirna s postavljanjem ove teme, ali evo, što me potaknulo na razmišljanje o ovakvim pojavama: između svih ostalih čudnih stvorenja u kakva se redovito zagledam bacila sam oko i na curu za koju se ispostavilo da se smatra u vezi ali ne s ljudskim bićem (ne mislim iznositi prepoznatljive detalje niti išta više o tome, ali dakle NIJE pedofilka). Na to saznanje su mi se, uz šok i gađenje, počele vrtiti misli kao što su "koja šteta, a tako zgodna cura", "a možda joj samo fali pravi ljudski dodir, možda bih joj ipak mogla prići i preusmjeriti ju?", "trebalo bi ju liječiti",... a onda sam shvatila da često oni muškarci koje smatramo primitivnima razmišljaju tako o lezbijkama, pa sam se zapitala koliko sam time licemjerna i koliko bih trebala imati razumijevanja i tolerancije za nju i ljude poput nje, ako očekujem razumijevanje i toleranciju od onih kojima se isto tako gadi zamišljati istospolni par kao što se meni gadi zamišljati taj par. Dakle, nisam zoofilka ni dendrofilka ni ništa slično (ili barem za sada nisam takve sklonosti otkrila u sebi), a osobito ne pedofilka (najmlađa koja mi se svidjela otkad sam punoljetna je ipak već bila navršila 14, a i tad sam se na saznanje da je tako mlada odlučila suzdržati), samo čini se nekog poznajem, i to vrlo slabo, pa mi se motaju po glavi takva pitanja.
Bez obzira znači li ovo obrazloženje ikom išta, nadam se da možemo nastaviti raspravu :)
per aspera ad astra

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la rainbow » 02 sij 2012 21:40

astra glacialia je napisao/la:Gdje je granica između normalnog i poremećenog, onih kojima treba dati prava i onih koje treba liječiti, onih koje bi trebalo društveno prihvatiti i onih nad kojima se možemo zgražati i/ili ih sankcionirati?
ne znam di je granica; pretpostavljam da je dobra nit vodilja - "odrasli" ljudi+obostrani pristanak (to je meni najugodniji filing); i mislim da nije neki bedak ako neko tura u američku pitu, il zajaši kukumar, tikvicu, mrkvicu..ma mogu valjda shvatiti i pastira koji je cijelu zimi u planini i jedino kome more turnut je ovca, al ne bih ipak da je to normala i uvriježeno i čini mi se da je moguće da je neka falinka u sistemu kad ne paše sex sa svojom "felom" neg se iđe u drugo carstvo; pretpostavljam da je neki najspretniji i najmanje komplikovan izričaj sexualnosti prema sazrelim jedinkama svoje vrste; ne znam bil sankcinirala pastira i slala na liječenje, valjda, ali bih pedofile pokušala na sve moguće načine onemogućiti da žive svoje porive, nekrofilja mi je gadljiva kao pomisao, ali manje je štete na neživu tijelu, neg na ditetu, no ne bih nit takovo ponašanje tolerirala; jedino ne pada mi na um ništa od kazni sem zatvora, jer ne volim ideju kastracija, smrtnih kazni, fizičkih zlostavljanja pa makar i takvih pomaknutih individua (doduše, sa' kad razmislim- da mi ide karat mogu budućeg ćuku ili macu ili nekoga, mislim da bi "ubila boga u njemu");

jedino mi pade na pamet, a šta ako su npr neke životinje "naprednija"/"svjesnija" bića od nas, npr košto znaju pisati za dupine, onda bi to bilo da je osoba koju je sexo delfini u stvari zlostavljana od delfina?

a i premda možda jako brkam lončiće,teke mi je licemjerno da se tolko zgražamo nad nekim pastričetom koji napenali ovcu, a mi smo ti koji je zaokljemo i požderemo... pa je, nije ju okej zlostavljat, ali ju je okej popapat :hihi:

što se tiče tolerancije prema drugim marginaliziranim skupinama, u svojem lezbogej stažu sam se uvjerila da nije dovoljno da se nad tobom vrši zlostavljanje da bi i sam bio pun razumijevanja prema drugima....valjda je stvar osobne razine svjesti..koćegaznat...

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Jadzia Dax » 02 sij 2012 23:24

bašja je napisao/la:
Zato mogu s tobom dalje raspravljati da ja nikog ne bi na kolac nabijala, bez obzira od koliko teške devijacije patio
ma gle, ma nabijanje na kolac je samo first instinct, ali ja sam ipak inače više za neagresivne terapije, meditaciju, poravnjavanje čakri, spa tretmane i ostale new age fore


@astra
uf, jadna ti, iskreno, nemam pojma koji da ti savjet dam u vezi te prijateljice, hmmm, stvarno ne znam
u svakom slučaju kad ti je već to priznala očito da ima povjerenja u tebe, pokušaj se eventualno posavjetovati sa akšeli stručnjakom, psihologom ili seksologom u vezi nje i kako joj pristupiti

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la JaNNa » 03 sij 2012 09:03

ja više ne idem na godišnji - propuštam puno toga tu, vidim...

prvi post teme mi je bio wtf??? totalno si krivo postavila temu - mislim da si odmah trebala napisati o čemu se zapravo radi, a i neke skupine ljudi si definitivno trebala izostaviti.
neki komentari mi stoje i slažem se s njima...
1) tolerancije nema među nama samima, a kamoli prema nekim drugim ljudima
2) jazin komentar o vezama mi je na mjestu
3) pedofilija i nekrofilija - puj, puj, puj, puj - odreži im qrac i strpaj ih sve na doživotnu robiju
4) ljubav prema neživim stvorenjima (drvo i tak to) mogu shvatiti dok god me se ne dira i ne tlači s time - A i Fus: unutar svojih 4 zida
5) potpisujem Zitu i Samo ja glede FORUM-a
ot. ne smatram se manjinom, i ne smatram se čudnom i ne smatram se bolesnom zato što volim žene i što sam u vezi sa jednom predivnom ženom.
ne želim imati tolerancije prema ljudima koji siluju druge(djecu, životinje i mrtvace) protiv njihove volje! i ne želim da me se svrstava u isti post, a kamoli topic s takvima.. No, kao što sam već gore napisala.. Prvi post je zapravo trebao biti tvoj zadnji post i mislim da bi stvari krenule drugim putem...
astra glacialia je napisao/la: A mislila sam da sam dovoljno prozirna s postavljanjem ove teme, ali evo, što me potaknulo na razmišljanje o ovakvim pojavama: između svih ostalih čudnih stvorenja u kakva se redovito zagledam bacila sam oko i na curu za koju se ispostavilo da se smatra u vezi ali ne s ljudskim bićem (ne mislim iznositi prepoznatljive detalje niti išta više o tome, ali dakle NIJE pedofilka). Na to saznanje su mi se, uz šok i gađenje, počele vrtiti misli kao što su "koja šteta, a tako zgodna cura", "a možda joj samo fali pravi ljudski dodir, možda bih joj ipak mogla prići i preusmjeriti ju?", "trebalo bi ju liječiti",... a onda sam shvatila da često oni muškarci koje smatramo primitivnima razmišljaju tako o lezbijkama, pa sam se zapitala koliko sam time licemjerna i koliko bih trebala imati razumijevanja i tolerancije za nju i ljude poput nje, ako očekujem razumijevanje i toleranciju od onih kojima se isto tako gadi zamišljati istospolni par kao što se meni gadi zamišljati taj par. Dakle, nisam zoofilka ni dendrofilka ni ništa slično (ili barem za sada nisam takve sklonosti otkrila u sebi), a osobito ne pedofilka (najmlađa koja mi se svidjela otkad sam punoljetna je ipak već bila navršila 14, a i tad sam se na saznanje da je tako mlada odlučila suzdržati), samo čini se nekog poznajem, i to vrlo slabo, pa mi se motaju po glavi takva pitanja.
Bez obzira znači li ovo obrazloženje ikom išta, nadam se da možemo nastaviti raspravu :)

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la slapa » 03 sij 2012 09:18

J.Fe je napisao/la:Prvi post je zapravo trebao biti tvoj zadnji post i mislim da bi stvari krenule drugim putem...
baš to.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la phos » 03 sij 2012 09:43

meni je to bolesno i nije cak ni za liecenje.
cemu uzalud bacati novce na takva ljecenja kad postoje ljudi koji trebaju stvarnu pomoc.
to sto ce se netko zasliniti na spomen ovce mi je bolesno-smijesno ili ako zamislja rakuna u sexy izdanju-to isto ne vidim kao prijetnju, nego samo kao poremecaj koji hitno treba dojaviti DZZZ-u, ali pedofili mi definitivno nisu u toj skupini. I za njih nemam nikakvo opravdanje.
cvrsto se drzim svog stava da je - jednom pedofil-uvijek pedofil. i te bolesnike ne treba lijeciti nego kastrirati.
nekrofilima zabraniti posjetu mirogoju, (osim na krematorij, tamo smiju).
a ljubiteljima faune dozivotna zabrana posjedovanja kucnog ljubimca, posjet ZOO-u ili preseljenje na farmu.
nagadam da nisam previse tolerantna po tom pitanju.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la rainbow » 03 sij 2012 12:03

phos je napisao/la:(osim na krematorij, tamo smiju).
:lol:

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la phos » 03 sij 2012 12:04

i meni bjase smijesno, ali ozbiljna je tema :D
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Daisy » 03 sij 2012 12:25

J.Fe je napisao/la:ne smatram se manjinom
:kokice:

ja sam za ono sto su svojedobno englezi napravili - za objavu registra pedofila koji su izasli iz zatvora. koristim ovu priliku da kazem da sam i za objavu registra branitelja.

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la astra glacialia » 03 sij 2012 13:41

Jadzia Dax je napisao/la:uf, jadna ti, iskreno, nemam pojma koji da ti savjet dam u vezi te prijateljice, hmmm, stvarno ne znam
u svakom slučaju kad ti je već to priznala očito da ima povjerenja u tebe, pokušaj se eventualno posavjetovati sa akšeli stručnjakom, psihologom ili seksologom u vezi nje i kako joj pristupiti
A ipak si dala savjet :) Hvala. No, nije mi prijateljica, poznanica mi je, a nije mi ni priznala, nego sam saznala uhodeći ju :sramise: , i to na internetu - vidjela sam kakve stranice puno posjećuje i što na njima piše (tako da još uvijek postoji mogućnost da je sve neka zabuna, ali ne vidim drugog načina da još dodatno ispitam osim da ju direktno pitam, što mi se čini preneugodno).
Ne razumijem, kakva mislite da bi bila razlika da sam odmah ovako napisala? Htjela sam čuti i općenita mišljenja, a ne samo vezana uz konkretnu situaciju.
per aspera ad astra

Avatar
didi0gisele
Postovi: 560
Pridružen/a: 04 ruj 2007 12:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Lost and never to be found..

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la didi0gisele » 03 sij 2012 13:45

ReaTM je napisao/la:Vrlo jednostavno - ukoliko se radi o dvije punoljetne osobe, koje svjesno ulaze u seksualni i bilo kakav drugi odnos, a time ne ugrožavaju svoj niti tuđi život = works for me.
Hm.. u ovome slučaju bi mogao proč i incest.. ako je sin/kćer punoljetan/na i zaljubi se u majku i ona u njega/u.. znači li da bi i to trebalo bit u redu po tvome?
When for the last time you close your mouth, your words and soul will belong to the world of no place no time.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la JaNNa » 03 sij 2012 14:16

Daisy je napisao/la:
J.Fe je napisao/la:ne smatram se manjinom
:kokice:
jel ovo kao poziv na dodatno obajšnjenje? :D :P :D
kaj ti misliš da smo mi manjina? ja mislim da nismo.. mislim da nas ima puno više nego što se zna i mislim da smo tu negdje sa hetero i bi ekipom...

@opel astra (sorry, ja tak nickove pamtim) - mislim da bi naišla na puno više razumijevanja i blaže reakcije od ovih koje si dobila. Kužim da si htjela mišljenja i stavove općenito, ali ne možeš zločince svrstavat u tu grupu.. jedno je nekakva ljubav prema drveću ili leptirima, a drugo silovanje i seksualni odnos sa slabijima i nemoćnima.

Gost

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Gost » 03 sij 2012 14:17

didi0gisele je napisao/la: Hm.. u ovome slučaju bi mogao proč i incest.. ako je sin/kćer punoljetan/na i zaljubi se u majku i ona u njega/u.. znači li da bi i to trebalo bit u redu po tvome?
Ne.

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Daisy » 03 sij 2012 14:48

J.Fe je napisao/la:
Daisy je napisao/la:
J.Fe je napisao/la:ne smatram se manjinom
:kokice:
jel ovo kao poziv na dodatno obajšnjenje? :D :P :D
neces me natjerati da govorim prostote :kickout:

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la phos » 03 sij 2012 14:54

J.Fe je napisao/la: mislim da bi naišla na puno više razumijevanja i blaže reakcije od ovih koje si dobila. Kužim da si htjela mišljenja i stavove općenito, ali ne možeš zločince svrstavat u tu grupu.. jedno je nekakva ljubav prema drveću ili leptirima, a drugo silovanje i seksualni odnos sa slabijima i nemoćnima.
zasto blazi stavovoi?!
jedno je biti botanicar, pa uzivaj u gnojenju. al neces zato natezati list!
sve ima svoje granice.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la JaNNa » 03 sij 2012 15:19

bolje da nateže list nego dijete ili leš..
a što se tiče blažih reakcija referirala sam se na postove ovdje..

D - :srce:

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la phos » 03 sij 2012 15:22

bila sam sva figurativna.
znas sta sam mislila. :D
to je bolesno. kakvi blazi stavovi?!
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Daisy » 03 sij 2012 15:27

J :tkosetucetajsevoli:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la JaNNa » 03 sij 2012 15:34

joj Phos, ne cjepidlači! da je lijepo odmah na početku teme napisala da zna nekoga tko je zaljubljen u suncokret i ne zna kako da pristupi i da sama ne zna što da misli o tome, sigurno bi cure drugačije tu pisale.

D. :coffeedance:

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Daisy » 03 sij 2012 15:48

:happycry:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Fusion » 03 sij 2012 16:06

didi0gisele je napisao/la:Hm.. u ovome slučaju bi mogao proč i incest.. ako je sin/kćer punoljetan/na i zaljubi se u majku i ona u njega/u.. znači li da bi i to trebalo bit u redu po tvome?
Uz rizik da ću iziritirati 99% želudaca ovdje, ja ću na ovo pitanje odgovoriti sa - da.
Moja definicija tolerancije koja se odnosi na mentalnu ravnopravnost prilikom stupanja u emocionalnu/seksualnu vezu uključuje i takve slučajeve.

Možda još do prije dvije godine mi je takva promjena stava bila nepojmljiva, ponajprije zbog neizbježne vizualizacije svojih bližnjih ili poznatih, ali kroz detaljnije promišljanje o toj temi i uklanjanju svih nametnutih društvenih tabua koji se tiču ljudske seksualnosti, promijenio se i stav.

Naišla sam i na par primjera u medijima o braći i sestrama koji su bili posvojeni pa ih je sudbina spojila u nekom gradu i zaljubili su se (kasnije su tek saznali da su u krvnom srodstvu).
Isto tako znam za blizak primjer ljudi koji su pred vjenčanje saznali da su rođaci i unatoč velikoj ljubavi prekinuli vezu.

Ugl, da skratim, smatram da je logički moguće da se između dvije osobe u krvnom srodstvu koje su psihički sasvim stabilne i zdrave razvije seksualna privlačnost. I ukoliko su punoljetne, smatram da se u to kao član društva u kojem žive, nemam pravo miješati.
I dalje mi to kao vizualizacija izaziva mučninu, ali vjerujem da će i to kroz nekoliko godina proći budući sam svjesna da je, kako sam ranije napisala, dio nametnutog društvenog tabua.

I da, kad u toj tematici netko povuče pitanje genetike i reprodukcije, tu mogu povući paralelu s homoseksualnošću, jer ako ćemo govoriti o tome da se priroda pobrinula da iz krvnih odnosa uglavnom ispadnu deformirana djeca, onda bome možemo reći da iz homoseksualnih ne ispadnu nikakva. Zato, pustimo prirodu sa strane i složimo se da je prirodno sve ono što se u prirodi događa. Normalno i nenormalno su već neke druge kategorije.

Btw, neka me netko tko je bolje upoznat s Darwinom ispravi, ali koliko je meni poznato, on je imao sa svojom sestrom prekonekoliko (zdrave) djece.

A sad...neka zgražanje započne :giraffe:

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Afrodita » 03 sij 2012 16:13

Nadovezala bi se na Fusion ..meni je osobno nekako ne baš zamislivo...ali ako to dvije odrasle osobe izaberu njihova stvar. Osim toga gledajući kroz povijest u većini dinastija uvijek je dolazilo do brakova između rođaka pa i onih najbližih.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Jadzia Dax » 03 sij 2012 16:23

@fus
slažem se s tobom,
ipak,
incest je igra za cijelu obitelj :veryhappydance:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Fusion » 03 sij 2012 16:27

^
Sve više mislim da je to sljedeći društveni tabu koji će se vremenom kroz znanstvena istraživanja p(r)obijati.


Btw, za one koji gledaju "Game of Thrones":

slika

slika

:lol:

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: LGBTQ... Koliko bismo trebali biti tolerantni?

Post Postao/la Daisy » 03 sij 2012 16:32

Fusion je napisao/la:I da, kad u toj tematici netko povuče pitanje genetike i reprodukcije, tu mogu povući paralelu s homoseksualnošću, jer ako ćemo govoriti o tome da se priroda pobrinula da iz krvnih odnosa uglavnom ispadnu deformirana djeca, onda bome možemo reći da iz homoseksualnih ne ispadnu nikakva. Zato, pustimo prirodu sa strane i složimo se da je prirodno sve ono što se u prirodi događa.
mislim da je tu rijec o vertikali, ne o paraleli. jednostavno je kod krvnih srodnika rijec o poklapanju gresaka na kromosomima, sto posljedicno izaziva kojekakve deformacije.

Odgovorite