Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la slapa » 09 sij 2012 13:52

bebushka27 je napisao/la:Dalmacija prototip zbivanje na Balkan.
Uh mislim da si krivu lokaciju odabrala kao prototip zbivanja na Balkanu.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 09 sij 2012 14:07

Ak misliš na Belgrad ili Atena tam situacij može bit goršji, al Split paradigma. Od Split započimaje. Banalni prijmeri:
- prvi moderni disco club je bil u Split - zval se disco Buddy. Sada tamo O'Hara.
- prvi televizij u exYu bil u Split - donjet od pomorac iz strani zemlji
- prvi VHS u Split - isto od pomorac
- prvi videowall na Balkan bio u Split 1979 - otvaranje mediteranskih igrov
- prvi mikrofon bez kablov u Split na festival 1985
- prvi prosvjedi protiv Milošević režim bil u Split 1989. tad drukeri spalivali exyu zastavu na stadion
....
Split paradigma sveg što se zbil na Balkan. Mali grad, al bitan za istraživati događanja. Po onom što zbiva u Split možeš znati što biti u Bugarska ili Albanija za 5-15 godin. To zanimljivo kak neki veći gradov kak je Buchuresti manje razvijeni od Split. Ne sam po tehniki vengo i po psihološki osnosi među ljudimi. Split imajo vezu sa Los Angeles i ljudi u Split ziljski ponašajo kak ljudi u Los Angeles. Ja bila u LA i ja vidjela kak se ponašaju ljudi u LA. Isto kak u Split. Zbog toga Split jako bitan.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la rainbow » 09 sij 2012 14:25

bebushka27 je napisao/la: 1. vengo - riječ ki se upotreblajuje u moji oblasti Cherkasy.
2. Ak tebi ne ponižaju to tvoj problem. da večini ponižaju
3. to da problem - što i kak biti politički korektan, a ne uvuči drugami u ...
4. po cijeli svijet mi viđamo situacij kak osobi ki so ludi vladaju sa tim svijet. VIktor Janukovič president od Ukrajina takvi. Takvi isto Medvedev i Putin. Spomeni na oba Bush, otec i sin. To ludo! Normalni da te ljudi mi ne hoćemo na naš put. Al po čemu ne? Možda ti ljudi boljše rabotaju svoj zadaci vengo drugi!?
5. Meni žal ak neki ni ljubljen u svoj djetinstvo, al ja ni njegov psihijatrov. Taj čolovek mora ići kod doktor.
6. Ja pak vesela s tim tebi sviđa ideja. To pozitivno. Ja hoću više ljudi ki sviđajo ova ideja.
7. Ja ni muški i ja ni zajebant. Ja ozbiljen cura ki pozavršavala dva fakulteti: 1. socijologija u Kiiv (Kijev) i pravic u Washington. Ja pozavršavala pravic u Washington na pitanji o gay slobodi. Ja zagovorila Julija Volodimirivna Timošenko na stipendij za istraživane gay pravic na Balkan. Ja bila na mnogi gay skupov i konferencij na cijeli svijet i imam mnogi dokumenti ki su pomogli Ukrajina na razvoj ljudskih pravic u Ukrajina. Novi premijer Mikola Janovič Azarov, (ki se pri zval Nikolaj Janovič Pahlo - lud čolovek) hoće ukinuti svi gay pravic ki Timošenko dala.
1) ma, ima i u nas - ća je život vengo fantažija
2) nema problema, nema ograničenja

4) i tu je bottom line, svijetom možda i vladaju ti "ludi" likovi, ali puno više svijetom vlada inercija i uspavanost "običnog puka" koja dozvoljava da neki psihopat radi što hoće, i u tom smislu vjerojatno leži osobna odgovornost pojedinca za onom vrstom angažmana koja mu odgovara, nekome će to bit gej pride, nekome političko djelovanje u okviru neke partije, nekome nešto treće

5) a ovu što smo poslali kod doktora bi trebalo slijediti još 12 njenih "prijateljica" iz klana "čovjek je čovjeku, pa i lezba lezbi, vuk", a kad terapija završi...onda ćemo ih sve utefteriti u partiju ;)

sve u svemu, dobro je da se komunicira i promišlja, i u nekom trenu štogod konstruktivno realizira :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Popeye » 09 sij 2012 14:36

rainbow je napisao/la:
4) i tu je bottom line, svijetom možda i vladaju ti "ludi" likovi, ali puno više svijetom vlada inercija i uspavanost "običnog puka" koja dozvoljava da neki psihopat radi što hoće, i u tom smislu vjerojatno leži osobna odgovornost pojedinca za onom vrstom angažmana koja mu odgovara, nekome će to bit gej pride, nekome političko djelovanje u okviru neke partije, nekome nešto treće
the bottom line je da bebushka od pocetka jasno odredjuje sto se smije, sto se ne smije, te to onda jos pakira u why-can't-we-all-get-along pricu, sto je prilicno licemjerno.

iako, najdrazi su mi oni momenti 'wikipedija laze, dodji u ukrajinu da ti pokazem dokumente', kao i citiranje stvari na koje se ne linka niti se navodi jasan izvor. pa valjda bi covjek nakon dva faksa trebao nauciti da je vazno navesti izvore na koje se pozivas u raspravi.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Fusion » 09 sij 2012 15:25

Popeye je napisao/la:the bottom line je da bebushka od pocetka jasno odredjuje sto se smije, sto se ne smije, te to onda jos pakira u why-can't-we-all-get-along pricu, sto je prilicno licemjerno
+ radi upravo ono što je tako "zabrinuto" postavila kao problem u tematskom pitanju. <3

Jedan način borbe za prava ne isključuje neki drugi, samo je problem što u tom slučaju prečesto sve ostaje na razini teoretiziranja i kritiziranja postojećeg načina (što zbog vlastite tromosti i lijenosti, što zbog vlastitog straha).

Pride je javni prosvjed kojim se izražava nezadovoljstvo tretmanom te manjine na razini društva i države u kojoj se odvija, a kako je istvoremeno i "slavlje različitosti i prava na različitost među ljudima" podrazumijeva se da će se svatko izražavati na način koji želi, uz samo jedno ograničenje, a to je da time ne ugrožava slobodu i pravo na izražavanje druge osobe.

Splitski Pride je čisti dokaz da uopće nije bitno kako su sudionici odjeveni i kako se ponašaju jer oni nisu mogli izgledati NORMALNIJE (kako mi je mrska ta riječ u ovom kontekstu) no što su izgledali i ponašati se NORMALNIJE nego su se ponašali, ali to svejedno nije apsolutno ništa značilo za onu raspojasanu gomilu.
Bilo je bitno jedino to da su "drugačiji".

Osobno nemam ništa protiv bilo kakve inicijative i angažmana ljudi oko gay prava (što više kvalitetnih staza koje vode na istu destinaciju - ravnopravnost, to bolje),
ali me strašno smeta kad se kritiziraju oni koji actually nešto poduzimaju na tom području, posebno kad ta kritika dolazi iz vlastitih redova i to najčešće od lijenih i strašljivih guzica koje bi radije ili ostale unutar svoja 4 zida ili se probudile drugi dan očekujući da je netko drugi za njih obavio sav posao, a one će samo nonšalantno išetati iz stana i "ponosno" obznaniti cijelom svijetu: "Ja sam gay". slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Popeye » 09 sij 2012 15:31

well, ja vec dvije godine razmisljam da na prajd konacno dodjem u nekom autfitu, a ne kao uvijek u bermudama i kosulji. naravno, na kraju mi se nikad ne da nesto poduzeti u vezi toga, ali me ovaj topic doista inspirira da konacno to napravim.

a ovo bi trebao biti moj autfit :feelingfree:

slika

tako da ce sramocenja LGBT zajednice definitivno biti ove godine u zagrebu na prajdu, jer kad je vec sve to majmunarenje (koje je, zna se, najbolje pod molotovljevim koktelima, pljuvački fašista i pepeljarama homofoba!), bilo bi strasno razocarati. :)

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Fusion » 09 sij 2012 15:46

Mrak. :D Mogu te zamisliti u tome. :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la JaNNa » 09 sij 2012 15:47

ja njega ne mogu, ali zato Vas kolegice mogu :P

(sorry, morala sam!) :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la tamara3 » 09 sij 2012 15:49

Javi se za haljinu, možda mogu potegnut neke veze.

@Fusion, aktivisti sami biraju eksponiranje i to što već rade, jel, pa su, shodno tome, podložni kako dobrim, tako lošim i kritikama - a tko se s tim ne može pomiriti, nek se bavi nečim drugim. Nemreš očekivat da će ti škvadra frenetično pljeskat i odobravat ama baš svaki potez samo zato što su gej. Niti ne možeš nametnuti da te (tvoj rad) komentiraju isključivo oni koji su "loud & proud" i koji zadovoljavaju tvoje kriterije, onda to prelazi u neugodnu krajnost.
Samo to sam zapravo htjela reći i na to se osvrnuti, ostatak rasprave mi je predejavuistički pa ne bih o tome, a već sam sad zabrazdila i u off.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Fusion » 09 sij 2012 16:00

Svako javno istupanje je podložno kritici, ali postoji konstruktivna i destruktivna kritika.
Moj komentar se odnosio na one koji trkeljaju protiv bez ikakvog angažmana sa svoje svoje strane i pritom bi voljeli biti kako se to narodski kaže "i jebani i pošteni".
Pravo na različitost svakako, ali se ne nipošto ponašati i izražavati na način da iskačeš na bilo koji način od većine kako ih ne bi jadne uzrujala. To je paradoksalno.
Najbliže bi ih mogla usporediti s ljudima koji se konstantno bune protiv vlasti, ali ne žele izaći na izbore.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la tamara3 » 09 sij 2012 16:03

Onda se u biti slažemo - htjela sam dodati da valja razlučiti konstruktivnu kritiku od blaćenja i besmislenog prigovaranja tek toliko da se nešto priča, to je posve drugi par rukavica.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Fusion » 09 sij 2012 16:21

J.Fe je napisao/la:ja njega ne mogu, ali zato Vas kolegice mogu :P
Ne moraš imati bogznakakvu maštu da bi to zamislila. Treba mi samo haljina i pištolj, sve ostalo je isto. :happycry:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Popeye » 09 sij 2012 16:23

u sustini se slazem s tamarom, kao i s fusion. ali nekad mi jednostavno pukne zivac. :D

Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 09 sij 2012 17:31

rainbow je napisao/la: 1) ma, ima i u nas - ća je život vengo fantažija
4) i tu je bottom line, svijetom možda i vladaju ti "ludi" likovi, ali puno više svijetom vlada inercija i uspavanost "običnog puka" koja dozvoljava da neki psihopat radi što hoće, i u tom smislu vjerojatno leži osobna odgovornost pojedinca za onom vrstom angažmana koja mu odgovara, nekome će to bit gej pride, nekome političko djelovanje u okviru neke partije, nekome nešto treće

5) a ovu što smo poslali kod doktora bi trebalo slijediti još 12 njenih "prijateljica" iz klana "čovjek je čovjeku, pa i lezba lezbi, vuk", a kad terapija završi...onda ćemo ih sve utefteriti u partiju ;)

sve u svemu, dobro je da se komunicira i promišlja, i u nekom trenu štogod konstruktivno realizira :)
1. U Dalmacija se kaže mliko, u Ukrajina isto, u Dalmacija dite u Ukrajina isto, u Dalmacija lito u Ukrajina isto...
2. Ja slagam s tim kak svak ima prav rabotat što hoće, al odgovornesti mora bit. osnivati stranki ni nužno, ali kad neki nešto rabota mora bit odgovoren.
3. što ona isus i ima 12 apostolki? - hahahahahahahahahahahaha
Popeye je napisao/la: the bottom line je da bebushka od pocetka jasno odredjuje sto se smije, sto se ne smije, te to onda jos pakira u why-can't-we-all-get-along pricu, sto je prilicno licemjerno.

iako, najdrazi su mi oni momenti 'wikipedija laze, dodji u ukrajinu da ti pokazem dokumente', kao i citiranje stvari na koje se ne linka niti se navodi jasan izvor. pa valjda bi covjek nakon dva faksa trebao nauciti da je vazno navesti izvore na koje se pozivas u raspravi.
Pročitaj što neki piše, pa komentiraj.
Ovo ni doktoreva disertacij, pa ne hoću TEBI davati referencij.
Fusion je napisao/la: zabrinuto" postavila kao problem

Jedan način borbe za prava ne isključuje neki drugi,
vatko izražavati na način koji želi,
ugrožava slobodu i pravo na izražavanje druge osobe.
raspojasanu gomilu.

iz vlastitih redova i to najčešće od lijenih i strašljivih guzica koje bi radije ili ostale unutar svoja 4 zida ili se probudile drugi dan
a) tko postavil problem zabrinuti? ja mislim kak svaki ima pravic na opnenciji al vi ovdi ni ne hoćete čuti što neki govori. Ja pogovorila sa mnogi ljudi u svijet, a ovakvi mentalni užasi ki se ovdi viduju nigdi ni vidjela pri. Svaki riječ izokrečete na svoji načini, a ne želite ni čitati što napisano.
b) Ja slagujem s tim kak jedan način borbi ne isključuje neki drugi, pa tak vi moraš prihvatit drugačiji način borbi.
c) tak svaki ima pravic se izražavati na svoj način, ali ne da ugrožavam psihički stabilnost od drugih ljudov
d) ja ne ugrožavam pravic na izraživanje drugih ljudi, sam govorim kak ljudov reagirajo i kak na što boljši način doći do što boljših rezultat.
e) ona gomila ki je plačena od organizatorov?
Popeye je napisao/la:tako da ce sramocenja LGBT zajednice definitivno biti ove godine u zagrebu na prajdu, jer kad je vec sve to majmunarenje (koje je, zna se, najbolje pod molotovljevim koktelima, pljuvački fašista i pepeljarama homofoba!), bilo bi strasno razocarati. :)

Oni homofobi plaćeni od stran organizatov?
tamara3 je napisao/la: aktivisti sami biraju eksponiranje i to što već rade, jel, pa su, shodno tome, podložni kako dobrim, tako lošim i kritikama - a tko se s tim ne može pomiriti, nek se bavi nečim drugim. Nemreš očekivat da će ti škvadra frenetično pljeskat i odobravat ama baš svaki potez samo zato što su gej. Niti ne možeš nametnuti da te (tvoj rad) komentiraju isključivo oni koji su "loud & proud" i koji zadovoljavaju tvoje kriterije, onda to prelazi u neugodnu krajnost.
Samo to sam zapravo htjela reći i na to se osvrnuti, ostatak rasprave mi je predejavuistički pa ne bih o tome, a već sam sad zabrazdila i u off.
svi smo podložni greškim i svi mi imamo greški i dobri stvar, al apsolutno svi komentirajo sve što neki napravi. ak to neki ne shvati to njegov problem.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bašja » 09 sij 2012 19:53

ruslana je isto ful sexy. da je u ukrajini dozvoljeno, odmah bih je ženila
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Bash » 09 sij 2012 21:21

nda, Ukrajina. sure. prije makedonsko slovenski trol :D :ignoretroll:

Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 09 sij 2012 23:49

Bash je napisao/la:nda, Ukrajina. sure. prije makedonsko slovenski trol :D :ignoretroll:
ki ni agrumentacij taj vrijeđa

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la tamara3 » 10 sij 2012 20:55

Ooooo je napisao/la:ne znam sto ce me sprijeciti da ne odem u Split ove godine ( nadam se da ce ga biti).
Hoće. A bi li ponovila... znaš već... :žic greb: ;)?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la tamara3 » 10 sij 2012 21:14

Hvala unaprijed, ostalo ćemo privatno da ne offamo :).

Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 11 sij 2012 09:46

Ooooo je napisao/la:
javno cu zamoliti da ne odes s crola,

mislim da je pride potreban.
postoje kojekakve glupe parade, pa zasto ne bi postojao pride.
pride je dogadjaj koji veze ljude
ako izuzmemo beograd i mjesta na svijetu gdje je konzervativizam na nivou.
politicko djelovanje mislim da je potrebno,
kod nas nema entuijasta, nazalost i da ce pocetni impusl doci negdje iz vana..
sve aktivnosti padaju na ledja nekolicine ljudi,

prideom uz podrsku drzave i te kako homofobija dobija samar,
ono sto je sramotno je ponasanje homofoba.
ja zelim pride na kome nece biti policije, homofoba i svih slicnih popratnih stvari.
pride je neka vrsta "rada na terenu" pride je isto politicko djelovanje,

netko mi ne da da budem normalna,
ne da mi se cekati da umrem da bi se nesto promijenilo, imam curu i ima da se svi ponose time, kome ne pase neka okrene glavu, ja je skrivati neeeecu...kuzis zbog to pride...:) natjerati druge da okrecu glavu...barem je kod mene tako...
Na koncu jeden normalni post ovdi, al opet bez argumantacij. Ja slažem s tobom s mnogi stvari ti napisala i ja mislila kak dobro što ima ljudov ki razmišljaju tak. Ja morala analizirati tvoj post, ufam se da ti nje ljutiš na to.

1. ja nie otišla s crol-a, jer ja ovdje imam materijal za istraživanje :D ja nie potražujem niš ni ne davam niš, ja ovdi za konkretni razgovor i za konkretni mišljenji i zaključki.
2. ti imaš mišljenje kak pride potreban - al daj mi argumenti na to. Ja već prije složila s cura ki rekla kak politički djelovanji ne isključuje neki drugi djelovanji. to tak, ali veliki večini ljudi ne znaj kak iza svaki Europride ili Worldpride postoje sastanki gay organizacij ki se dogovarajo o svojimi politički djelovanju. To što horovaski predstavniki ni to ni naš problem.
3. možda tim ljudimi ki sudjeloju u drugim demonstracij gay pride glup, jer njim ne rješavaju socijalni i ekonomski problemi. što sad? ko tu lud? ljudi ki hoće živjeti boljše il gays ki hoće se ženiti?
4. kak pride veže ljudi? 10 minuti seksa u neki grm?
5. tad treba otići i na pride u Washington DC. Tam živi jako mnogi konzervativni ljudi. Ja bila, već rekla, u Amsterdam. I tam imaju mnogi konzervativni ljudi. Uvijek ti možeš naći konzervativni ljudi. Ima veliki razliki u mentalitet i kako pokazati konzervativni il liberalni stav. Jeli pametno da gay street u London čuva policija sa dugi oružji? Je li to obrana od konzervativnih ljudi ili to svranje getoizacije?
6. Političko djelovanje svakako potrebno. Ak vidiš početke borbi za pravic radnici. U prvo vrijeme bilo demonstracij, kada shvatili kak prek demonstracij mnogi ljudi poginuli, tad osnovali partij. Borba za pravic žena isto: prvo demonstracij, pa mnogi ženi poginuli, pa osnovali politički partij... To kasični načini u svim poljima.
7. Ja znam kak ovdi ima jaki mali broj entuzijast. Žalosno kak ja čula priču o momak ki je predložil osnivanje gay organizacija u Splitu. Upoznal neka cura ki je u HNS i ona mu ukrala idejo za osnivanje gay organizacij, te u HNS predstavila kak to njena ideja. Sada organizacij ne radi. ima skoro 2 godini organizacij ne radi. Grozno - inače ja čula ta cura iz HNS ima shizofrenija, pa ni čudo.
Evo ja impuls iz vani, poglej kak se ponašaju ovdi. Tak se ponašaju kak sam najboljši neprijatelj.
8. Svaki ima svoj izbor. Stotini tisjač ljudov ne hoće pride, ti hoćeš, imaš pravic na njeg. Ja ne hoću gay pride bez policija i homofob. Ja hoću svijet bez homofob. Al homofob uvijek bil i uvijek bit.To žalosno.
9. Uvijek stvari padajo na leđa manjših. To tak bilo. Al, ti manjši morajo bit čvrsti, ne kak neki curi u KONTRA ki frustrirane i polulude. Ima takvih primjeri u ISKORAK. Gledaju sam svoje interese i ni briga za ostali gay i dykes ovdje.
10. Ljudov boje onog što ne znaju, niko im ni rekao što homoseksualnost je, a što ne. Oni neobrazovani ne znaju kak trebaju reagirati na situacij kada ugledaju gay ili lezbijke. Oni reagiraju nagonom. U Nizozemska gdje ima mnogi homofobi, ti ljudi ne reagiraju nagonom. Prema zadnji anketi u NIzozemska čak 65% heteroseksualci ne žele gay za svoj susjed. Ali oni se ponašaju ignorantski. Oni ak ne žele kontakkti sa gay, oni ga nemaju. Ono što meni ljuti ovi, cijeli godini nema napada na gay, ili ima jako manjše. A kad je pride, tada se bacaju boce, kamenji ili slični predmeti. Čak je državni odvjetnici došli do zaključki kak je osoba ki je osuđena za "pokušaj ubojstva" za zg gay pride, u biti plaćen od stran organizator i oni su ga osudili. HELLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ko tu lud? Je li sa takvim sredstvim država pokušala nešto dokazati. Ne! Ona činila krivo! Trebali osuditi organizacij gay pride ki dogovorili s tim momak napad na pride.
11. Ko ti ne da biti normalna žena? Tuži ga! Imaš građansko tužbo i tuži! To ima veći efekti od pride! Mediji pisati o tebi govoriti na radio i tv. Ti bila zvijezda i dokazala sebi i drugami kak se i osobna borba za ljudski pravic isplati. Boljšimi gay ne voli sami sebi, sami misle kak nisu normalni i kak ih svi vidjeli da oni gay i kak će svi znati, a u isto vrijeme oni hoće slobodu i slično. TO DIABOLIČNO - jako DIABOLIČNO!
12. Je li itko rekao da ti moraš skriti? I po čemu bi drugi trebal skrivat glavu? Ti onda ksenofobna! Želiš neš za sebe a to ne daš drugimi!

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la slapa » 11 sij 2012 10:28

upast ću s jednom dobronamjernom opaskom. bebuška bilo bi te lakše razumjeti i ozbiljno shvatiti da pišeš svoje duge postove na engleskom. meni je teško pratiti.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la tamara3 » 11 sij 2012 13:24

bebushka27 je napisao/la:kak pride veže ljudi? 10 minuti seksa u neki grm?!
Ovo je totalno uvredljivo, a zvuči kao da dolazi iz usta okorjelog homofoba. Može te biti sram.
bebushka27 je napisao/la:Ono što meni ljuti ovi, cijeli godini nema napada na gay, ili ima jako manjše. A kad je pride, tada se bacaju boce, kamenji ili slični predmeti. Čak je državni odvjetnici došli do zaključki kak je osoba ki je osuđena za "pokušaj ubojstva" za zg gay pride, u biti plaćen od stran organizator i oni su ga osudili- Je li sa takvim sredstvim država pokušala nešto dokazati. Ne! Ona činila krivo! Trebali osuditi organizacij gay pride ki dogovorili s tim momak napad na pride.
Ti očito raspolažeš podacima koje nitko živ nema i postoje samo u tvom kutku svemira. Sigurna sam da udruge dijelom dobivaju novac za plaćanje napada na sudionike povorke, ti projekti su javna stvar :D.
Mislim sorry, ne znam gdje ti živiš i odakle ti ovakve besmislice, posebno da cijelu godinu nema napada.
bebushka27 je napisao/la:Ko ti ne da biti normalna žena? Tuži ga! Imaš građansko tužbo i tuži! To ima veći efekti od pride! Mediji pisati o tebi govoriti na radio i tv. Ti bila zvijezda i dokazala sebi i drugami kak se i osobna borba za ljudski pravic isplati.
To je naročito mudro u Hrvatskoj. Svi znaju da su žrtve homofobnih napada već odavno zvijezde koji redovito gostuju u showbiz emisijama, a pravosuđe nam je iznimno efikasno i u njega se dokazano možemo 100% pouzdati.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Afrodita » 11 sij 2012 13:43

tamara je napisao/la:
bebushka27 je napisao/la:Ko ti ne da biti normalna žena? Tuži ga! Imaš građansko tužbo i tuži! To ima veći efekti od pride! Mediji pisati o tebi govoriti na radio i tv. Ti bila zvijezda i dokazala sebi i drugami kak se i osobna borba za ljudski pravic isplati.
To je naročito mudro u Hrvatskoj. Svi znaju da su žrtve homofobnih napada već odavno zvijezde koji redovito gostuju u showbiz emisijama, a pravosuđe nam je iznimno efikasno i u njega se dokazano možemo 100% pouzdati.
:thumbup: Ovo potpisujem s obzirom da neke svoje pravne stvari rješavam već 3-4 godine i tko zna kad će biti gotove.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 11 sij 2012 16:23

Coz some ladies cannot understand what I'm writing here, I'll write on English. It's shame that someone understand better the other language then his own no matter it's not grammatically correct.

So, let we start:
Ooooo je napisao/la:nisam isla s namjerom da argumentiram, vise da iznesem zasto je meni pride vazan.
mislim da pride veze ljude jer osvjestava
ne mogu tuziti porodicu i vecinu ljudi koji me okruzuju,
isto tako mislim da postoje aktivnosti koje padaju u politicko djelovanje.
ima ljudi koji vjerujem da ce se pokrenuti sada bas na podrucju zakonodavstva.
da se pride ne zove pride, da nema pozadinu koju pominjes...i da ljudi nose zastave duginih boja, poljube se na st rivi, pitanje je kako bi zavrsili.
to ne znaci da se slazem sa organizatorima, s ideologijom, s deranjem na razlas i onim sto se prica,
na prideu smo samo vidljive, nesto kao trn u oku.
moja porodica tesko pihvaca da imam curu. guraju to pod tepih, a ja ne bi pod tepih, nekako mi je tamo prasnjavo i ljudi ga gaze nogama. shvatila da me u njega guraju jer je nekoga sramota sto imam curu.
.jednostano setam blazena, ma koliko flasa, boca, bombi letjelo na mene
napad se ne moze argumentirati, uspijeha u preovorima s nacistima nema,
pride izvaci ono sto je drzavi prmaknulo, ono cime e ne zeli baviti i ono cime e pocela baviti zahvaljujuci ljudima koji su organizirali prideove...to je ono sto ja mislim.
sada se nemoj ti uvrijediti, ali cini se da imas napadacki stav i da ti izmice duh sredine u kojoj se nalazis...
ne postoji pozadina i komunikacja medju gay ljudima, pa se ponekada cini da samo pojedinci donose odluke i da se nikoga nista ne pita,
1. You still have not demonstrated why pride is important to you. Or maybe I did not understand.
2. Explain to me how people conscious of pride? with what? In what way? By what means?
3. You can complain and your family and all who surround you, you just have to have the balls for it! It's matter of you, not someone else. You're deciding.
4. What are the activities that CRO GAY ORGANISATIONS takes in terms of gay freedom? Organizing Pride? This is the only thing that works! Or maybe it's publishing the awful booklet with methods of ass rimming?
5. Who they are people? Why no ones hear about them!? Or, maybe these people are sitting in the current government? Is it Mirela Holy? Vesna Pusić? Jovanović? One of 3 Ostojić's...?
6. Maybe with no pride but more political action the situation will be better. As we said before - both action are needed to produce a result.
7.When I disagree with the organizer of an event, I don't go to his event. Sociological research has shown that 99.86% of respondents agreed with the organization and the overall scenery of events where they were from start to finish. I doubt that you fit in with these 1.14%, because you with no arguments vigorously defend positions of organizers.
8. Why 100 women and 100 men's doubles pairs can not appear in front of the registry's office (city departemant office) and try to get married? And that way you'll be visible! Why pride?
9. Why do you still contacting with your family if they are so bad for you? In your situation I'll pack my trunks and say SO LONG to them. Why did you chose the word carpet? Have anyone abused you with the carpet when you were child?
10. You're walking blessed while someone shot bottle on you? Lucky you!
11. Sociology and psychology, and law also can argue every step of human life. But such a firm stand brings both sides in the same point. You think homophobes are nazis, they think gay pride is nazistic act. You have to view things from other position not only yours.
12. What is missed to the Republic of Croatia? After 5 years of war, blatant privatization robbery, 18% of unemployed, 13% of people living below the poverty rate, gay people are given the right for same-sex domestic partnership. Is anyone registrated his own partnership? No! Why not? Coz they won't to have it! Sociological research has shown that less then 1% of gay persons in Croatia want same-sex domestic partnership, and only 2% of all knows why they won't it or want it. Is that something this country don't see?
13. Maybe I am aggressive. But, is it aggression when someone trying to say that it's not possible to fight for his right if society isn't homogenized enough! Is it aggression to point out the errors Croatian dykes makes. You said there's no background and communication among gay people. You saw it by yourself. Is it sad? Yes it is. and that's why gay society in Croatia will be accused to parks and ruins in big cities, as Zagreb or Split are, and on the other places they will be hidden in his own shells.
tamara3 je napisao/la: Ovo je totalno uvredljivo, a zvuči kao da dolazi iz usta okorjelog homofoba. Može te biti sram.
Ti očito raspolažeš podacima koje nitko živ nema i postoje samo u tvom kutku svemira.
To je naročito mudro u Hrvatskoj. Svi znaju da su žrtve homofobnih napada već odavno zvijezde koji redovito gostuju u showbiz emisijama, a pravosuđe nam je iznimno efikasno i u njega se dokazano možemo 100% pouzdati.


a) Why should I be shamed if I told the truth? You probably did not read all my posts, so I'll write again. I past many countries and I saw many prides. It would be better for me that I did not see anything. the biggest selling condoms in Amsterdam occur during the Gay Pride! Behind every bush you can find the group sex. That's disgusting. Even during last ZG pride i shot with my handy cam few guys having sex in parking lot.
b) I have a lot of informations you don't have. If you have them come here and I'll get you. Or ask DA deputy to give you. Josip Šitum is a victim of the fraud. Josip Šitum said in court, during the trial, that certain Franko Dota, Marko Jurčić, Slobodanka Dekić and Viktor Zahtila gave him 2000€ to organize cheering loudly against Pride, and try to shot the explosive device on parade. Court ordered Šitum 14 months imprisonment and 14 months of compulsory treatment in a psychiatric clinic. This man has never been in jail and never visited a psychiatrist, but it still meets with Frank Dotom in KIC.
c) Tell some name of those stars! If you mean Zdravko Mamić, he's cocaine user and idiot. Who else do you mean. It is wise to sue anyone you have to - it's your civil right. But, you have to have BALLS to do that.

Avatar
Ivanaaa
Postovi: 419
Pridružen/a: 17 stu 2011 10:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Ivanaaa » 11 sij 2012 16:31

You think that anyone is having problems with your grammar? Reevaluate your knowlege of croatian language.

Unfortunately I read it all. What exactly did you demonstrate?

Croatian dykes? Za nekoga tko navodno istražuje terminologija ti je daleko ispod razine nepristranog akademskog građanina.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Popeye » 11 sij 2012 17:16

freakshow.

fakat mi se ne da demantirati. tko vjeruje ovim pizdarijama, neka vjeruje.

edit: do not feed the troll.

Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 11 sij 2012 17:28

Ivanaaa je napisao/la:You think that anyone is having problems with your grammar? Reevaluate your knowlege of croatian language.

Unfortunately I read it all. What exactly did you demonstrate?

Croatian dykes? Za nekoga tko navodno istražuje terminologija ti je daleko ispod razine nepristranog akademskog građanina.
What exactly I want to show? How peoples like "Popeye" makes all population in his won hand and everyone has to thing on the way he's thinking. If Croatian people, and others who lives in Croatia, are democratic why they allow that someone like "Popeye", who's passive-aggressive person, impose his point of view to others.

I know I have problem with my Croatian language. I thought we are both slavic countries and speaking slavic language, but now i see that croatian language isn't easy to learn. I'm here fr 5 years now, but still I have a lot things to learn in croatian language.
Popeye je napisao/la:freakshow.
You're watching Eurosong?

MarkizaPride
Postovi: 38
Pridružen/a: 31 svi 2011 14:01
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la MarkizaPride » 11 sij 2012 17:30

2000 evra za Šituma? nemoguće! Branka Čolić veli da sam 2007 putovala s 10 000 eura po Evropi. :alibi:
Zadnja izmjena: MarkizaPride, dana/u 11 sij 2012 17:31, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la tamara3 » 11 sij 2012 17:31

Aha, još misliš i da ljudi ne znaju razmišljati vlastitim glavama nego su asimilirani? Na ostalo se jednostavno nemam živaca osvrtati.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Popeye » 11 sij 2012 17:35

dosta mi je svega. why do i even bother... :runaway:

Zaključano