...neznam gdje svrstati...

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Gost

...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la Gost » 14 ožu 2012 01:09

Primjer institucionalne homofobije... na mjestu gdje sam to najmanje očekivala.

Jutros sam prisustvovala predavanju o drogama i alkoholu, koje su držali službenici policijske postaje Zamet i predstavnici PU PGŽ-e.
Pričajući tako o primjerima maloljetničkog delikventnog ponašanja, naveli su i sljedeći primjer:

"Zaprimili smo nekoliko puta čak i dojave o istospolnom seksualnom odnosu u alkoholiziranom stanju. Naime, osobe tvrde kako nisu htjele taj odnos, međutim zbog prekomjerne količine alkohola, nisu se mogle kontrolirati, te ih je alkohol odveo u to :NASTRANO: ponašanje. Drugi dan su eto, prijavile slučaj policiji, osjećajući se žrtvama."

Napominjem, naravno da je prekršaj/zločin prisilan spolni odnos, u bilokojem smislu. Međutim mene je tu "ubolo" to što se ovdje nije stavilo težište na moguću "prisilu" već na "istospolni odnos" kao takav, nastran.

Ima li smisla ovakvo nešto, ili slične slučajeve, prijavljivati,i kome uopće, ako ta homofobija upravo dolazi iz državnih tijela koji bi diskriminaciju bilokoje vrste trebali suzbijati, a ne poticati?

Hvala na pažnji :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la Popeye » 14 ožu 2012 02:32

firefly_cro je napisao/la:
Ima li smisla ovakvo nešto, ili slične slučajeve, prijavljivati,i kome uopće, ako ta homofobija upravo dolazi iz državnih tijela koji bi diskriminaciju bilokoje vrste trebali suzbijati, a ne poticati?
http://www.ravnopravnost.hr/web/rozi_megafon/

btw, nije mi jasan bas do kraja cijeli kontekst, no zasto ti nisi reagirala na tom predavanju kada se o homoseksualnosti govorilo kao i necemu nastranom?

Plague

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la Plague » 14 ožu 2012 02:36

što reći? kome?
do prije par godina bih reagirala. od tada sam shvatila da se mišljenje homofoba ne mijenja i da nema smisla pokušavat.
haters gonna hate.

Avatar
killer_cupcake
Postovi: 1044
Pridružen/a: 16 pro 2007 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la killer_cupcake » 14 ožu 2012 02:41

možda cura nije outana pošto je maloljetna, al znam da bi ja cilu dvoranu digla u zrak a dotične prijavila za homofobni ispad
ko ih *ebe!
ča oni misle, da mogu samo tako sijat homofobiju?
a šta, kad nekoga prisile na hetero odnos dok je pijan ili nadrogiran?! to im nije nastrano, to im je biće sexy, za snimat i stavit na jubito
gadovi prokleti
we have all heard what we wanted to hear, truth that sounds right to our ears

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la Popeye » 14 ožu 2012 13:19

institucije hrvatske drzave su odraz gradjana. nisu institucije leglo zla, a gradjani hrvatske plemeniti sveci. i sve dok gradjanin suti dok mu se krse prava, sve dok ne reagira kada ga se naziva nastranim, taj gradjanin u sustini nije nesto puno bolji od institucije koja ga diskriminira.
ako sam ista naucio o hrvatima, to je da su svjetski sampioni u anonimnom kenjkanju, koje je obrnuto proporcionalno spremnosti da nešto ekšli učine.

fear has its uses, cowardice has none.

Gost

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la Gost » 14 ožu 2012 17:44

Nisam reagirala jer nisam outana :) a i na tu izjavu policajke cijela dvorana je prasnula u smijeh, i čuli su se komentari u smislu "ma pedere treba pobit, fuuj" i tako... tako da, ne, nisam reagirala.

Ali i da jesam, ne vidim da bih nešto postigla. Netko mi je dao odgovor na pitanje... u pravu je... državne institucije odraz su građana, a građani su zatupljeni homofobi, većina njih. Nažalost.

:edit: Vidim da sam zaboravila napomenuti, predavanje je održano u katoličkoj školi. Dakle... znamo da su tamo sjedili uglavnom istomišljenici :) No svejedno, mislim da to ne opravdava ispad policije. Ta policajka nije časna sestra pa da se mora držati crkvenih zakona.
Right?

Avatar
vačolda
Postovi: 43
Pridružen/a: 29 srp 2011 11:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la vačolda » 14 ožu 2012 17:58

pa što da nisi autana?
ako reagiraš na homofobiju, to automatski znači da si gej?
je li te zaista briga što će netko pomisliti da si gej?
normalni strejt ljudi ne groze se homofobije?

ok, ja rado ulazim u verbalne okršaje kad je riječ o homofobiji i drugim nastranostima.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la Popeye » 15 ožu 2012 00:24

isao sam u katolicku gimnaziju, reagirao sam svaki put kad sam mislio ili osjetio da trebam u vezi bilo cega sto me je zasmetalo (recimo, kad je profesor povijesti počeo hvaliti ustaše), a tada nisam bio aut. nisam ja nista posebno, samo navodim da se moze i drukcije.

u svakom slucaju, mislim da treba prijaviti, da to ima smisla, a link sam vec ostavio u postu iznad.

Gost

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la Gost » 15 ožu 2012 19:16

hvala na mišljenju ;)

Avatar
killer_cupcake
Postovi: 1044
Pridružen/a: 16 pro 2007 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la killer_cupcake » 15 ožu 2012 20:59

uvik se slažem s onim da ne moraš bit gay, bi, trans, whatever, da bi reagirao na homofobne izjave, dapače, znam dosta hetero ljudi koji podjednako kao i ja skaću na homofobe, verbalno, jelte :)
ok, kužim, cura je maloljetna, nije outana, bilo ju je strah reagirat, sve to stoji, možda jednostavno nije poput nas koji se odma javljamo na prvi znak diskriminacije, netolerancije, homofobije i kako reće Vačolda, inih nastranosti

glup primjer al evo ga, da sam ja, kao gay osoba, u punoj dvorani rekla da su hetero ljudi amoralni, perverzni, nastrani, mislite da se nitko ne bi javio i pokenjao me?! oooooh bi, itekako, tako da Firefly, nauučit ćeš se s vrimenom reagirat, tolerancija će ti padat sa svakom godinom, a kako se budeš outala (nadam se da kroz godine oćeš) tako će ti bit lakše izreagirat :)
we have all heard what we wanted to hear, truth that sounds right to our ears

Gost

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la Gost » 17 ožu 2012 23:02

jednostavno mislim da bi reakcija u dvorani gdje mi je ravnatelj i svi ostali svećenici, profesori, i svi veliki/mali katolici i/ili beskičmenjaci koji ne žele reći što stvarno misle, jednostavno bila besmislena. ljudi bi me pojeli, ja ne bih postigla ništa osim izrazila svoje stavove, koje se ne poklapaju s njihovima, i to je to. ja bih nadrapala, i ne bih ništa promijenila.

Cura je prije dvije godine prebačena u drugu školu, jer je gay. Starci bi mene pojeli da se to samnom dogodi. Ne pitajte zašto, jednostavno je tako. Nisam toliko maloljetna, još godinu dana moram biti u ovoj školi, a onda adio, i školi, i kući.

Da, i ja se nadam da ću tada moći malo slobodnije disati... outana jesam nekim prijateljima, ali ne široj javnosti.
Polako...nadam se da će i to doći s vremenom.

ovim postom ja sam sebe, i vas, samo htjela pitati,općenito, ima li smisla reagirati na institucionalnu homofobiju, i kako ćemo do vraga mi promijeniti mentalitet ljudi, ako oni koji taj mentalitet odgajaju (škole, odgojne ustanove, policija-zadužena za red i mir), ne čine ništa već i sami diskriminiraju. što nam vrijedi sve? :D možda sam malo pesimistična, ali... ja se iskreno nadam da će svijet jednog dana, mojoj djeci, biti bolje mjesto za življenje. ne kažem da je sada loše, jel :celebration:

hvala svima na odgovorima!

Avatar
killer_cupcake
Postovi: 1044
Pridružen/a: 16 pro 2007 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la killer_cupcake » 17 ožu 2012 23:10

moramo reagirati na svaku nepravdu jer da nije bilo reakcije od strane diskriminiranih u prošlosti, i oni bi se načekali prava na išta - čitaj - žene i crnci, nakon njih smo mi na redu, doslovno tim redom ..
znam da mnogi ne reagiraju jer "ne mogu" time prominit išta, ali to je potpuno pogrešan pristup, izreagiraj zbog sebe, zbog onih koji su obuhvaćeni tom diskriminacijom, izreagiraj jer si čovik a ne stoka kao oni :kickout:
we have all heard what we wanted to hear, truth that sounds right to our ears

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la omnia » 17 ožu 2012 23:15

^^ mislim da cura u toj situaciji nije mogla ništa promijeniti, samo se ić borit s vjetrenjačama.
Malo sebičnosti u nekim trenucima nije naodmet.

Ima cijeli život pred sobom za reagiranje :)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la tamara3 » 18 ožu 2012 13:39

firefly_cro je napisao/la:ovim postom ja sam sebe, i vas, samo htjela pitati,općenito, ima li smisla reagirati na institucionalnu homofobiju, i kako ćemo do vraga mi promijeniti mentalitet ljudi, ako oni koji taj mentalitet odgajaju (škole, odgojne ustanove, policija-zadužena za red i mir), ne čine ništa već i sami diskriminiraju. što nam vrijedi sve? :D možda sam malo pesimistična, ali... ja se iskreno nadam da će svijet jednog dana, mojoj djeci, biti bolje mjesto za življenje. ne kažem da je sada loše, jel :celebration:

hvala svima na odgovorima!
Pa ako misliš da će se stvari promijeniti same od sebe, kako sam ja bar shvatila ovaj tvoj post, onda se nemaš čemu nadati. Ni država ni njezine institucije nam neće dati ništa sami od sebe ako im se decidirano ne kaže "hoćemo to i to". Niti će nam itko išta pokloniti. Postoje razni načini kojima se to može postići i samo jedan zapravo nije dovoljan, a svatko bira za sebe kako će to napraviti - bilo reagiranjem u ovakvim situacijama, vlastitim autanjem i senzibiliziranjem neposredne okoline, aktivističkim djelovanjem i tako dalje... Možda ne možeš mijenjati nečiji mentalitet i karakter, ali postoje načini da se homofobija na svim razinama učini odvratnom, nepoželjnom i blago rečeno, nepristojnom.

Gost

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la Gost » 18 ožu 2012 15:17

ja to nisam rekla, ne smatram da će se stvari promijeniti same od sebe.
smatram da stvari treba mijenjati iznutra. ući u cjelokupni sustav. odgojni, zdravstveni, redarstveni.
možda ne trebamo tražiti nešto od države. možda trebamo ući u njen sustav i uzeti ono što nam pripada.

kako bi bilo da jedna policajka koja je gay/gay-supportive, napravi sa svojom jedinicom seminar o prevenciji homofobije, kao što se radi o prevenciji nasilja među mladima. zašto npr. jedna udruga za promicanje prava homoseksualnih osoba poput Kontre ili Iskoraka ili LORi-a, ili Zagreb Pride-a, svejedno, ne pokuša u dogovoru s policijom organizirati nešto takvo, ići po školama.

nemam pojma, možda ja tu samo trabunjam ideje koje su naizgled neizvedive ili nešto takvo. samo mislim da protivljenje "riječ na riječ" nema smisla, to je borba s vjetrenjačama, kako je "omnia" rekla.

ako netko tvrdi da je sunce plavo možeš mu koliko god hoćeš tupiti da je žuto, ako će on misliti i dalje svoje.

možda bi netko od vas i reagirao, samo da bi reagirao, ne znam. ja sam smatrala da nisam u poziciji da se kao učenik jedne škole protivim riječi profesora i/ili policije ili koga god. Kad ideš u tu školu znači da prihvaćaš sve što ona s time nosi, a ako ne prihvaćaš, onda se nemaš što javno protiviti, ako želiš i dalje ići u nju.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la tamara3 » 18 ožu 2012 15:36

Dobro, sad si rekla dosta toga, a naročito mi je super ideja o djelovanju unutar sustava. Koliko znam, Zagreb Pride jest imao nekakve policijske edukacije prošle godine.

A što se ovog drugoga tiče, shvaćam što želiš reći, ali mislim da to ne znači da ne smiješ reći ako je nešto pogrešno, a homofobija to jest, isto kao i rasizam ili bilo kakvo poticanje netrpeljivosti i/ili mržnje prema različitostima. Onako, općenito govorim, jer nije školski sustav uklesan u kamenu niti je sve što tamo govore i rade sveto pismo. Dapače. Znam da je koma ići na vjetrenjače i ne mislim reći da išta trebaš ili moraš, samo razgovaramo o mogućnostima.

Gost

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la Gost » 18 ožu 2012 18:28

:off-topic: Što se tiće primjera rasizma i sličnog... Najbizarnije od svega ovdje jest što se tu(u ovoj školi) homofobija opravdava, ne izjednačava se s rasizmom i sličnime ni u kom slučaju.
Naprotiv, nas na psihologiji uče da je homoseksualnost IZBOR, i da se čovjek rađa kao heteroseksualno biće.
Ne mogu razumjeti jedino kako je ministarstvo odobrilo te udžbenike, ali jebiga, pisani su od Informativne Katoličke Agencije, i katoličkih nekakvih centara (Salesiana, ovaj onaj). Tako da, vjerojatno su zbog toga odobreni.
Ako ništa drugo, nije takav isključiv odnos samo prema homoseksualcima, tu su muslimani "zalutale ovce", židovi "grešnici koji će morati puno raditi za otkupljenje grijeha", i svi ostali vjernici koji nisu katolici, čak i protestanti, ovi oni, svi su oni krivovjernici.

Ma, znam samo da jedva čekam da izađem odavde :sinister:

Kome bi se još mogla predložiti ta ideja, za djelovanje unutar sustava? Kažeš, prajdovci su tako nešto radili? Nisam znala za to :duga:

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la melted_sun » 19 ožu 2012 13:34

firefly_cro je napisao/la::off-topic: Što se tiće primjera rasizma i sličnog... Najbizarnije od svega ovdje jest što se tu(u ovoj školi) homofobija opravdava, ne izjednačava se s rasizmom i sličnime ni u kom slučaju.
Naprotiv, nas na psihologiji uče da je homoseksualnost IZBOR, i da se čovjek rađa kao heteroseksualno biće.
Ne mogu razumjeti jedino kako je ministarstvo odobrilo te udžbenike, ali jebiga, pisani su od Informativne Katoličke Agencije, i katoličkih nekakvih centara (Salesiana, ovaj onaj). Tako da, vjerojatno su zbog toga odobreni.
Ako ništa drugo, nije takav isključiv odnos samo prema homoseksualcima, tu su muslimani "zalutale ovce", židovi "grešnici koji će morati puno raditi za otkupljenje grijeha", i svi ostali vjernici koji nisu katolici, čak i protestanti, ovi oni, svi su oni krivovjernici.
:-o koji nacizam
stvarno je najvrjednija katolička vrijednost mržnja, ništa drugo.

Gost

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la Gost » 19 ožu 2012 20:03

melted_sun je napisao/la:
firefly_cro je napisao/la::off-topic: Što se tiće primjera rasizma i sličnog... Najbizarnije od svega ovdje jest što se tu(u ovoj školi) homofobija opravdava, ne izjednačava se s rasizmom i sličnime ni u kom slučaju.
Naprotiv, nas na psihologiji uče da je homoseksualnost IZBOR, i da se čovjek rađa kao heteroseksualno biće.
Ne mogu razumjeti jedino kako je ministarstvo odobrilo te udžbenike, ali jebiga, pisani su od Informativne Katoličke Agencije, i katoličkih nekakvih centara (Salesiana, ovaj onaj). Tako da, vjerojatno su zbog toga odobreni.
Ako ništa drugo, nije takav isključiv odnos samo prema homoseksualcima, tu su muslimani "zalutale ovce", židovi "grešnici koji će morati puno raditi za otkupljenje grijeha", i svi ostali vjernici koji nisu katolici, čak i protestanti, ovi oni, svi su oni krivovjernici.
:-o koji nacizam
stvarno je najvrjednija katolička vrijednost mržnja, ništa drugo.
true :thumbup:

Avatar
Corduroy
Postovi: 233
Pridružen/a: 03 svi 2011 11:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija:

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la Corduroy » 27 ožu 2012 15:27

Ni ja ne znam gdje svrstati pa ću se ovdje malo ispucati.

Inače nisam baš od riječi al danas mi je pukao film. Tolko sam umorna od svega toga, fakat se pitam kaj više ima smisla. Što se tiče prava homoseksualaca i drugih diskriminiranih, nisam baš bila sklona upuštati se u rasprave. Ali otkad radim u školi, mislim da mi je dužnost obratiti pažnju na to i ne ignorirati više govor mržnje. Koju god temu obrađivali (predajem engleski pa je raspon tema stvarno širok), klinci uspiju neak to okrenuti i ispoljiti svoju mržnju bilo prema Srbima, crncima, gejevima – you name it. Ok, nisu klinci krivi, pokušavam im pokazati da možda nije u redu i nema potrebe mrziti, razgovaram s njima i tako. Al čovječe, kolko toga ima! I čini se da ja baš ništa ne uspijevam promijeniti. Stvarno sam zabrinuta kak bude svijet izgledao za par godina ak se njihovi stavovi ne promijene.
Danas je onda krenula i rasprava u zbornici o gay prideu – nisam htjela samo stajati sastrane, mislila sam kad već nejdem u Split, bar da ih verbalno probam malo podržati, al osjećam se totalno poraženo, totalno rezignirano.
Fakat sam tužna, jebeno tužna. I nikad nebum shvatila čemu sva ta mržnja, koji je jebeni razlog??
And it seems so real I can feel it
So why can't I touch it?

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la ticklebook » 27 ožu 2012 16:06

Odrasta čitava generacija klinaca zadojena hrvatistanskim/"svetosavskim"(pišem pod navodnicima jer o pravoslavlju ja više znam od tih tzv. "velikih srba"))/younameit ideologijom. A opet, i mi smo svi odrastali u istoj državi.
Generacije "ustaša" koje odrastaju slušajući Thompsona i Arkanovu snajku (i nemajući pojma o tome).
Opet, i mi smo odrastali slušajući Azru, Čajkovskog, Đoleta.
Generacije poludebila koja o svemu zna površno a ništa do kraja.
Opet, ima nas načitanih.
What's the catch? Da, bili smo svoji i mislili svojom glavom.
Da, policija zna biti homofobna. I da, ima gay policajaca koji šute. Sve je to policija. I homofobi i gayevi.
Hrvati su isto tako i poluprimatski navijači koji mrze sve što im je na vidiku i igraju nogomet po kladionicama, i vrhunski (gay ili hetero) sportaši.
Hrvati su i Đikić i Kerum.
I da, postoje LGBT organizacije koje dobivaju donacije da se bave takvim stvarima. Ljudi koji imaju volje/želje, trebali bi im se priključiti i pomoći.
I da, postoji taj "svakodnevni" aktivizam. Ali treba birati bitke.
Takve debilne stavove ljudi na Balkanu pripisujem općoj neobrazovanošću i "pinkizaciji" svega.
Od prostora gdje su po tvornicama postojale likovne i muzičke sekcije, došli smo do vukojebine gdje učenici iz škola izlaze neobrazovani i polupismeni, gdje su ljudi ako pročitaju 5 knjiga godišnje već intelektualci, gdje većina nema pojma tko je prošle godine dobio Nobelovu nagradu za književnost, ali zna 5 citata Ave Karabatić. Sve se usmjerava na kvazi-materijalno, kineski bofl kojem se lijepe kvazi-marke a mutave ovce misle da ih konzumerizam čini cool. Ne, ne govorim protiv kapitalizma, humani kapitalizam je sasvim ok stvar (zašto bi ljenčina i netko tko radi 10 sati dnevno, uči i usavršava se imali isto?). Stvar je totalno poremećenih vrijednosti.
Ako ne nosiš tenisice od xxxx Kn, nisi cool. Ako nemaš auto (što nabrijaniji), nisi cool. Ako ne mrziš pedere/dalmoše/purgere/srbe/cigane/bipsiće/hotentote, nisi cool. Ako ti nije cool napiti se kao deva pa do idućeg pijanstva pričati samo o tome, nisi cool. Ako nedjeljom ujutro trčiš/plivaš/bicikliraš/veslaš umjesto da rigaš, nisi cool. Ako ne misliš kao svi, ne izgledaš kao svi, nisi cool. Ako ne djeluješ u čoporu usput zajebavajući "slabije"/drugačije, nisi cool. Ako ne voliš sve što vole mladi, nisi cool*.
Repeat after me: I'm unique. I'm smart. I'm free.
Ne, nije nužno da se outa. Tko hoće, nek se outa, tko neće ne mora. Nije li početak ljudskih prava upravo u tome da svatko donosi odluke o svom životu?
Nije stvar samo homofobije. Stvar je mržnje prema svemu što ne razumiju, strah od svega drugačijeg. Odbijam svaku propisanu ideologiju.
Now, who's bovvered? Trgnimo ljude oko sebe. Budi svoj.
* Nisam cool i boli me q zbog tog :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Corduroy
Postovi: 233
Pridružen/a: 03 svi 2011 11:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija:

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la Corduroy » 27 ožu 2012 17:38

Lijepo, ticklebook :) Nakon ovog usranog dana, ipak imam neki polu-smiješak na licu.
"Trgnimo ljude oko sebe" - to je ono kaj pokušavam. Ne soliti pamet, neg samo da se zapitaju, samo da posadim onaj sitni reasonable doubt. Pa se možda malo poljulja propisana ideologija.
Jedini je problem kaj nemam baš neko učinkovito oružje...

P.S. Nisam cool! :duckdance:
And it seems so real I can feel it
So why can't I touch it?

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la Afrodita » 27 ožu 2012 20:19

ticklebook je napisao/la:Odrasta čitava generacija klinaca zadojena hrvatistanskim/"svetosavskim"(pišem pod navodnicima jer o pravoslavlju ja više znam od tih tzv. "velikih srba"))/younameit ideologijom. A opet, i mi smo svi odrastali u istoj državi.
Generacije "ustaša" koje odrastaju slušajući Thompsona i Arkanovu snajku (i nemajući pojma o tome).
Opet, i mi smo odrastali slušajući Azru, Čajkovskog, Đoleta.
Generacije poludebila koja o svemu zna površno a ništa do kraja.
Opet, ima nas načitanih.
What's the catch? Da, bili smo svoji i mislili svojom glavom.
Da, policija zna biti homofobna. I da, ima gay policajaca koji šute. Sve je to policija. I homofobi i gayevi.
Hrvati su isto tako i poluprimatski navijači koji mrze sve što im je na vidiku i igraju nogomet po kladionicama, i vrhunski (gay ili hetero) sportaši.
Hrvati su i Đikić i Kerum.
I da, postoje LGBT organizacije koje dobivaju donacije da se bave takvim stvarima. Ljudi koji imaju volje/želje, trebali bi im se priključiti i pomoći.
I da, postoji taj "svakodnevni" aktivizam. Ali treba birati bitke.
Takve debilne stavove ljudi na Balkanu pripisujem općoj neobrazovanošću i "pinkizaciji" svega.
Od prostora gdje su po tvornicama postojale likovne i muzičke sekcije, došli smo do vukojebine gdje učenici iz škola izlaze neobrazovani i polupismeni, gdje su ljudi ako pročitaju 5 knjiga godišnje već intelektualci, gdje većina nema pojma tko je prošle godine dobio Nobelovu nagradu za književnost, ali zna 5 citata Ave Karabatić. Sve se usmjerava na kvazi-materijalno, kineski bofl kojem se lijepe kvazi-marke a mutave ovce misle da ih konzumerizam čini cool. Ne, ne govorim protiv kapitalizma, humani kapitalizam je sasvim ok stvar (zašto bi ljenčina i netko tko radi 10 sati dnevno, uči i usavršava se imali isto?). Stvar je totalno poremećenih vrijednosti.
Ako ne nosiš tenisice od xxxx Kn, nisi cool. Ako nemaš auto (što nabrijaniji), nisi cool. Ako ne mrziš pedere/dalmoše/purgere/srbe/cigane/bipsiće/hotentote, nisi cool. Ako ti nije cool napiti se kao deva pa do idućeg pijanstva pričati samo o tome, nisi cool. Ako nedjeljom ujutro trčiš/plivaš/bicikliraš/veslaš umjesto da rigaš, nisi cool. Ako ne misliš kao svi, ne izgledaš kao svi, nisi cool. Ako ne djeluješ u čoporu usput zajebavajući "slabije"/drugačije, nisi cool. Ako ne voliš sve što vole mladi, nisi cool*.
Repeat after me: I'm unique. I'm smart. I'm free.
Ne, nije nužno da se outa. Tko hoće, nek se outa, tko neće ne mora. Nije li početak ljudskih prava upravo u tome da svatko donosi odluke o svom životu?
Nije stvar samo homofobije. Stvar je mržnje prema svemu što ne razumiju, strah od svega drugačijeg. Odbijam svaku propisanu ideologiju.
Now, who's bovvered? Trgnimo ljude oko sebe. Budi svoj.
* Nisam cool i boli me q zbog tog :D
Apsolutna istina i podržavam da i mi treba ma gdje god možemo raditi na tome da klinci i odrasli budu svjesni stvari oko sebe i nije to tako teško kako se misli nije važna upornost nego način kako im objašnjavamo. Polako svaki dan dozirati i na kraju se stavovi i promijene. Nekad je doista važno kroz svoj život, svoj stav, svoju priču pristupiti ljudima i onda je drugačije onda shvaćaju sasvim drugačije neke stvari.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

madamcrayensur
Postovi: 66
Pridružen/a: 10 ožu 2012 18:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la madamcrayensur » 27 ožu 2012 20:33

@ticklebook ,lijepo i točno rečeno,sve

Avatar
Corduroy
Postovi: 233
Pridružen/a: 03 svi 2011 11:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija:

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la Corduroy » 27 ožu 2012 20:35

Afrodita je napisao/la:Apsolutna istina i podržavam da i mi treba ma gdje god možemo raditi na tome da klinci i odrasli budu svjesni stvari oko sebe i nije to tako teško kako se misli nije važna upornost nego način kako im objašnjavamo. Polako svaki dan dozirati i na kraju se stavovi i promijene. Nekad je doista važno kroz svoj život, svoj stav, svoju priču pristupiti ljudima i onda je drugačije onda shvaćaju sasvim drugačije neke stvari.
veliš da je važan način kako im objašnjavamo - možeš možda dati neki savjet u vezi toga?
And it seems so real I can feel it
So why can't I touch it?

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: ...neznam gdje svrstati...

Post Postao/la Afrodita » 28 ožu 2012 21:05

ja pokušavam sa mlađom populacijom većinom uspijeva ... kroz neke životne priče...filmove ..organizaciju predavanja gdje je i tema homoseksualizma prisutna ...i ide
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Odgovorite