Split Pride 2012 - Official topic

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la slapa » 26 svi 2012 14:14

ni ja ne znam niš o splitskom osim da su neke strane političare spominjali u vezi njega. svojedobno. ne gledam baš tv al recimo pratim po netu. nije im baš neka organizacija...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la ow » 26 svi 2012 14:21

Informacije o ST pride-u:

http://www.split-pride.net/
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la tamara3 » 26 svi 2012 14:22

Ahaaaa da da, očekuju da odeš na njihovu stranicu ako te baš nešto zanima, nemaju vremena za PR i dijeljenje informacija, jel to?

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la ow » 26 svi 2012 14:33

Ma ne, ja sam samo htjela pomoci da crolovke koje to zanima, dodju do informacije.

Ja osobno necu ulaziti u to da li imaju ili nemaju vremena za bilo sta kao niti u to sto trebaju ili ne trebaju raditi bilo koji od organizatora bilo kojeg prajda.
Dovoljno sam na to potrosila i rijeci i vremena u proteklom razdoblju.
Ubuduce podrsku izrazavam prisustvom ili odsustvom i to je sve.
Ove godine definitivno znam da me ZG pride nece vidjeti, a za ST se jos dvoumim....
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la tamara3 » 26 svi 2012 14:35

U redu, shvaćam, no razgovaramo o načinu komunikacije, a nekima od nas se očito čini kako oni očekuju da zajednica dođe k njima, umjesto da je obrnuto.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la ow » 26 svi 2012 14:59

Nacini komunikacije & aktivizam u rvata je jedna vrlo zivopisna tema koja bi kvalitetnom knjizevno - scenaristickom obradom mogla polucti interesantnu sapunicu.
btw, mislila sam da je svima odavno jasno kako je sluzbenom aktivizmu "zajednica" (u smislu sto ona za tebe znaci), samo sredstvo a nikako cilj djelovanja.
To u potpunosti objasnjava autizam na kojem sa zasniva odnos aktivizma i zajednice.
Da nije tako, odnos prema CroL-u i ostalim portalima na kojima se okupljaju pripadnici zajednice bi bio dvosmjerna a nikako ne jednosmjerna cesta (kako je do sada uvijek bio slucaj), ili u ovom konkretnom slucaju kada ceste uopce nema.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Popeye » 26 svi 2012 18:26

odnos crola i zagreb pridea nije uopce jednosmjeran. dapace, zagreb prideu podrska crola mnogo znaci, te se na njoj i radilo.
postoji i redovita, otvorena i prijateljska komunikacija, a i suradnja. nema razloga mutiti vodu koja je bistra.

isto vrijedi i za komunikaciju s LGBT zajednicom. zagreb pride je u konstantnom dijalogu s LGBT zajednicom na vise komunikacijskih platformi. zagreb prideu zajednica sigurno nije sredstvo, sto se jasno vidi, ako po nicem drugom, onda po hrpi aktivnosti koje se redovito ili jednokratno organiziraju bas za LGBT zajednicu.

ukratko, loše je generalizirati.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la ow » 26 svi 2012 18:44

Popeye je napisao/la:odnos crola i zagreb pridea nije uopce jednosmjeran. dapace, zagreb prideu podrska crola mnogo znaci, te se na njoj i radilo.
ovo je topic o sasvim drugom prajdu pa ne kontam zasto si se nasao pozvan pisati o ZG prajdu kad isti ima svoju temu. Pogotovu zato jer nije spomenut u postu na koji se pozivas.
Popeye je napisao/la:dapace, zagreb prideu podrska crola mnogo znaci, te se na njoj i radilo.
Glede jednosmjernosti - a kako ZG pride podrzava CroL?
Naime, kako vraca podrsku koju dobiva, ako vec tvrdis da se ne radi o jednosmjernoj podrsci?
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

GreenLantern
Postovi: 49
Pridružen/a: 14 lip 2011 11:49
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: gej

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la GreenLantern » 26 svi 2012 19:20

Eto, nažalost PR od Split Pride-a nije najbolji. To je, nažalost, uvijek bila manjkavost Iskoraka i Kontre jer, unatoč popularnom vjerovanju, mali broj ljudi radi na ogromnom broju stvari kroz godinu i ne stigne se svemu posvetiti onoliko pozornosti koliko bi trebalo. Ono što je važno napomenuti da polako mijenjamo neke stvari i da ćemo kroz godinu definitivno poboljšati naš PR. I naravno, podrška zajednice i portala poput crol.hr, balconn.com i queer.hr nam je u tome važna. Nadam se da ćete nam oprostit što smo ponekad malo smotani ili ne komuniciramo dovoljno, ali rado ćemo saslušat svaki vaš savjet i komentar. Ubrzo ćemo pokrenut i savjetovanje sa zajednicom oko nekih novih projekata koje pokrećemo, a nadamo se i novom Gay.hr-u ubrzo kojim ćemo uvest neke nove stvari i omogućiti bolju suradnju sa lokalnim medijima poput crol.hr, balconn.com i queer.hr, a sve u cilju boljeg informiranja zajednice.

Za sada najviše informacija o aktivnostima Split Pride-a je moguće pronaći na:

- http://www.facebook.com/lgbt.pride.split (page)
- http://www.facebook.com/groups/118615358229871/ (group)

30.05. Tribina o drugom Split Pride-u
http://www.facebook.com/events/168847733243983/

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la ow » 26 svi 2012 19:41

Aj kad si vec tu, napisi hoce li biti organiziran prijevoz iz Zagreba (ili nekih drugih gradova) na ST pride?
Mislim da je to informacija koja bi mogla zanimati neke zene (a i mene )
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

GreenLantern
Postovi: 49
Pridružen/a: 14 lip 2011 11:49
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: gej

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la GreenLantern » 26 svi 2012 21:31

Bio je poziv na fejsu i na gay.hr. Ide jedan bus koji je po mojim saznanjima pun.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Popeye » 27 svi 2012 09:46

@ow: ti si pisala opcenito, ja sam zato htio biti specifican. znam da je omiljeni hrvatski refren svi su isti, ali eto nisu. :) ako se tvoj analiza odnosila samo na pojedine aktiviste i udruge, volio bih da si tako i napisala, a ne govorila o 'aktivizmu'.
sto se dvosmjernosti tice, to pitanje moze najbolje odgovoriti crol, no ne mislim da je potrebno da se ovdje podnose izvjestaji te vrste. dobar odnos je i pitanje povjerenja. za mene je ovaj offtopic gotov.

u svakom slučaju, sretno split prideu! :feelingfree:

@green lantern: to znaci da ce se ubuduce queer.hr moci napisati na forumu gay.hr-a, a ne da ce se pojavljivati plusevi? :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Popeye » 28 svi 2012 13:20

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... vorke.html

Split izmijenio trasu gay povorke!

well, that sucks. nadam se da organizatori imaju nekakvog asa u rukavu.

GreenLantern
Postovi: 49
Pridružen/a: 14 lip 2011 11:49
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: gej

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la GreenLantern » 28 svi 2012 13:51

http://www.iskorak.hr/izjava-za-javnost ... da-splita/
Osuđujemo postupanje Grada Splita kojim se stvara negativna atmosfera u javnosti i ponovno potiče na diskriminaciju i nasilje. Predstavnici gradske vlasti koji bi trebali štiti prava svih građana i građanki, krše zakone Republike Hrvatske i na štetu ljudskih prava jedne marginalizirane skupine pokušavaju pridobiti naklonost dijela javnosti.

Kao organizatori/-ce Split Pride-a mi ćemo se držati najavljenog programa i rute. Očekujemo da će nam ove godine država osigurati pravo na javno okupljanje. Dolazak na Split Pride potvrdili su već ugledni gosti iz Hrvatske i inozemstva, uključujući članove Vlade, predstavnike međunarodnih institucija i predstavnike veleposlanstava.
Nastavak priče slijedi ...

Za sada po neslužbenim informacijama osiguranje povorke je "preuzeo" PU Zagreb i time "izvlastio" PU Split i obećao organizatorima da će štitit povorku gdje god odlučili održati Split Pride.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la ow » 28 svi 2012 14:29

Eto prilike da se udruzimo i svi zapalimo u Split 09.06 :feelingfree:
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

GreenLantern
Postovi: 49
Pridružen/a: 14 lip 2011 11:49
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: gej

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la GreenLantern » 28 svi 2012 14:51

Split pride ide na rivu. Odlučeno! Poruka poslana Splitskim vlastima i MUP-u.

Avatar
Sekhmet Amt ur
Postovi: 25
Pridružen/a: 05 tra 2011 17:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U otvorenoj vezi
Lokacija: T-34

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Sekhmet Amt ur » 28 svi 2012 15:01

GreenLantern je napisao/la:Za sada po neslužbenim informacijama osiguranje povorke je "preuzeo" PU Zagreb i time "izvlastio" PU Split i obećao organizatorima da će štitit povorku gdje god odlučili održati Split Pride.
Znači zagrebačka policija će štitit splitski Pride? A što će radit splitska policija?

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 28 svi 2012 15:34

splitska se ionako dokazala nedostojna tog zadatka..
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Gost

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Gost » 28 svi 2012 16:01

Sekhmet Amt ur je napisao/la:
GreenLantern je napisao/la:Za sada po neslužbenim informacijama osiguranje povorke je "preuzeo" PU Zagreb i time "izvlastio" PU Split i obećao organizatorima da će štitit povorku gdje god odlučili održati Split Pride.
Znači zagrebačka policija će štitit splitski Pride? A što će radit splitska policija?
Gledati i učiti.

Avatar
pour femme
Postovi: 22
Pridružen/a: 14 ožu 2009 19:48
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Darkwood

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la pour femme » 28 svi 2012 17:43

GreenLantern je napisao/la:Split pride ide na rivu. Odlučeno! Poruka poslana Splitskim vlastima i MUP-u.
Aha..
Znači i ove godine ne želite poslušati policiju nego ćete povorku odvesti na brisani prostor... I onda nakon što se policija raštrka na deset strana vikati u megafon kako nas policija ne može čuvati. Nakon toga ćete tužiti policiju i državu. Srati kako su svi živi nesposobni a svoj dio krivice koji leži u lošoj suradnji s policijom nećete priznati.
A što se tiče ovih malograđanskih komentara na račun ST policije. U ZG nije stvar zagrebačke policije koja je supersposobna nego je to stvar Zagreb pridea što znaju surađivati s policijom i drže se reda i plana.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la ow » 28 svi 2012 18:23

Preložena ruta (nakon što je prijašnja bila odobrena) je pokušaj da se ST pride strpa u "svoja 4 zida" i koliko god se po mnogim pitanjima ne slažem s većinom aktivista po ovom pitanju ih totalno podržavam.
Sigurnost je samo izgovor, banovina radi ustupak nekolicini marginalnih kreatura i ako sada popustimo izabrali smo drustvo u kojem ce takvi odredjivati pravila.
A po njihovim pravilima danas su to homici, sutra ce biti Romi ili Srbi, preksutra djeca s posebnim potrebama, zene, politicki pritivnici i eto nam fasizma.
68% svega što zaradim dajem državi da mi omogući slobodan i miran život i policija je plaćena mojim novcem da me štiti a ne da proizvoljno odlučuje koga će štititi a koga neće.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Popeye » 28 svi 2012 18:27

ovo je bas losa situacija. mislim da su organizatori ipak dobro odlucili, jer razlog koje su gradske vlasti naveli na mijenjanje rute nije sigurnost. u osnovi, koja god ruta, ljudi ce biti jednako (ne)sigurni.
tko ide na prajd bez pune svijesti o rizicima bolje da ne ide. & da sam u splitu, ja bih isao.

Avatar
Sekhmet Amt ur
Postovi: 25
Pridružen/a: 05 tra 2011 17:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U otvorenoj vezi
Lokacija: T-34

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Sekhmet Amt ur » 28 svi 2012 19:43

@ ow - splitske Prokurative ili Trg Republike su centar svih velikih kulturnih događaja u Splitu, a ne nekakva 4 zida u tvojoj glavi ili pobjeda nad pederima kvaziintelektualaca iz Bubamare u njihovim glavama. Očito ni ti ni oni ne poznajete kulturni značaj iste, jer normalnim/zdravorazumskim Splićanima je ponos ako se isti tamo održi. Zato ne omalovažavaj!

@ svima ostalima - ove slike govore više od tisuću riječi vama pride imperijalistima koji ne znaju kako Split izgleda , jer sigurnost ljudskih života s jedne strane i omogućavanje policiji da poduzme učinkovitije mjere sigurnosti s druge strane, MORA bit prioritet organizatorima, jer će medijsku pozornost, koja je Iskoraku i Kontri očito daleko bitnija, svakako dobit.

RIVA
slika

PROKURATIVE
slika

Over and out! :splitsko.gay.dite:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Popeye » 28 svi 2012 20:28

policija moze osigurati sve sto zeli osigurati. barem u zagrebu. sto se splita tice, doista ne znam :/

@sekhmet: to stoji pod uvjetom da vjerujes kerumu odnosno sluzbenom objasnjenju splitskih vlasti. ja njemu stvarno nimalo ne vjerujem. nije da vjerujem i+k, ali kerumu mnogo mnogo mnogo mnogo mnogo mnogo manje. meni se cini da je izmijestanje s rive simbolicki cin, a ne zbog sigurnosti. u stilu: ne damo tim bolesnicima na nasu divnu rivu. a odluku o tome je donijela gradska vlast a ne PU splitska, ako sam dobro upratio.


Avatar
pour femme
Postovi: 22
Pridružen/a: 14 ožu 2009 19:48
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Darkwood

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la pour femme » 28 svi 2012 21:08

Već godinu dana Sekhmet i ja diskutiramo kako je riva u kurcu jer je previše otvorena i da su Prokurative bolje. I kad sam čula da će biti na Prokurativama rekla sam "Aj fala Bogu!". Umjesto da se program održi 50 m lijevo od Marmontove održat će se 50 m desno. A prodor rulje može biti samo s jedne strane jer se ona dva pothodnika na prokurativama jednostavno zatvore i stavi par policajaca. Homofobi koji bi to išli probijati sami bi se našli na paljbi policijskih pendreka kad bi prodrli. Ne mora nitko biti general Rommel da skuži kako je lakše obraniti rulju na Prokurativama, nevezano na to što Kerum ili ovaj ili onaj rekao.

Nevezano za sve, ja da organiziram taj pride, prva bi predložila Prokurative. Odradiš povorku i onda se zabavljaš na mjestu gdje se i ovako i onako održavaju ti splitski festivali i koncerti, a nisi opkoljen i možeš mirno disati. Ponašate se kao da su povorku premjestili na neki tamo deponij van grada a ne u dio kulturne baštine Splita. Nije na rivi nego na trgu na rivi. Bože svašta!

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la jpeg » 28 svi 2012 22:11

al majketimile kad nije stvar da se organiz pridea dogovorija s policijom
Nego su aktivisti homofobi to nametnuli da in ne zagadimo lipu rivu

GreenLantern
Postovi: 49
Pridružen/a: 14 lip 2011 11:49
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: gej

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la GreenLantern » 28 svi 2012 22:18

Odluku o promjeni lokacije su donijeli, ne radi sigurnosti jer je policija obećala osigurati pride gdje god završio (da se razumijemo DIK imaju odličnu suradnju sa policijom), već radi zabrinutih građana kojima je onemogućeno time pravo na slobodno kretanje. Nema smisla odustat od predviđene rute i završit u 4 zida Prokurativa. Mi imamo pravo kao i svi drugi građani RH prosvjedovat na rivi.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la ow » 28 svi 2012 22:40

Sekhmet Amt ur je napisao/la:@ ow - splitske Prokurative ili Trg Republike su centar svih velikih kulturnih događaja u Splitu, a ne nekakva 4 zida u tvojoj glavi
Pride nije festival dalmatinskih klapa da ga treba smještati u kulturne prostore, već je najvažniji godišnji prosvjed, demonstracija i javni politički skup pripadnika spolnih i rodnih manjina s ciljem ostvarivanja OSNOVNIH ljudskih prava.
U Prokurativama, zatvoreni s tri strane zidinama a s četvrte policijom bit će vidljivi jednako kao u svoja 4 zida.
Na taj način Pride gubi svoj osnovni smisao a učesnici unaprijed pristaju na podređen položaj u društvu. Ako svatko može organizirati prosvjed na rivi, koja je najčešće mjesto za prosvjede to pravo treba pripadati i LGBTIQ osobama.

Ako policija nije sposobna profesionalno osigurati mirni skup, i sankcionirati one koji krše Zakone RH onda ih treba poslati na burzu rada. U ovoj državi ima 420.000 nezaposlenih od kojih bi barem 10% sa užitkom i profesionalno i potpuno uspješno odradilo taj posao za redovitu plaću.
Zadnja izmjena: ow, dana/u 28 svi 2012 22:53, ukupno mijenjano 2 puta.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

kaktus
Postovi: 522
Pridružen/a: 26 tra 2012 19:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la kaktus » 28 svi 2012 22:44


Odgovorite