Split Pride 2012 - Official topic

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la ow » 12 lip 2012 18:51

5 minuta i 38 sekundi je trebalo da cijela povorka prodje pored jednog kafica u kojem su nam pljeskali.
netko je od njih snimio kompletnu povorku u prolasku:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=U84d32qt ... re=related[/youtube]
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la fakatja » 12 lip 2012 19:07

Naprosto moram:
Nikada nisam bila na bilo kojem Pride-u. Ne volim parade i boli me briga ko sa kim i zasto bi netko to trebao dokazivat sebi ili drugima.
Ali real life nije tako jednostavan. More stvari koje ne mozes dobit, radit kao homo osoba. Ako si se recimo"otkrio", ako si recimo u "registraciji" sa zenom. Znamo koja su prava. Nema ih. Ko neki nigro style u bijelom drustvu. Bez prava. I zato, je ovaj post:
invalid_user je napisao/la:
ovaj od jucer prajd je apsolutni fejk.
premda mi je hrpa prijatelja i poznanika bilo u povorci, njih iznimno cijenim i postujem jer znam koja im je namjera.

i ne vidim zasto bi se ja recimo, aktivizmom bavila na svojoj lokalnoj razini ako me taj isti ne zanima i ako mi je daleko vise u interesu sacuvati posao, karijeru i obitelj u komadu i spavati mirno nego obznaniti svijetu da sam cudna jer volim i djecake i djevojcice i posvetiti svoj zivot uvjeravanju ljudi kako je to okej. pa ni mene toliko ne boli đon za svoju seksualnost, zasto bih opterecivala druge?


samo se kriticki osvrcem na ove sto se kvazibave aktivizmom, jer po meni prajd nije ispravan nacin za split.
beskoristan, osoban i barem neprikladan. Da nisi to napisala ti, ja bih mislila, da je netko sa one strane ograde.
Daj, pusti ljudima,cak i svojim straight prijateljima, da rade to, sto misle, da je O.K.
Ne ide drugacije, i ovaka "manifestacija" IMA smisla. Jer ako ces za nekih 10 godina jos uvijek voljet zene, zenu, bit ces jako zahvalna ovim ljudima na Pride Split 2011 i 2012. Prvo Pride, poslije i formalna prava. Tako to ide. Slow, strange al....
Ja sam ponosna na njih, a ne znam ni jednog.I jos uvijek ne volim parade.Amen.
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Kroacija » 12 lip 2012 19:50

jesus. da crtam? POSTUJEM sve koji su bili ali stojim pri tome da mislim da je ono bilo bezveze. nije potpuni promasaj, ali nije bilo generalnog efekta. mozda nisam u pravu ali to je moje osobno misljenje, ko sto su i tvoja trkeljanja ili bilo cija. imam ideju npr. kako bih ja organizirala da se gay zajednica istakne i to na jedan koristan nacin, al ovo je zadnje mjesto gdje bih to pisala jer je vrijeme da se povucem odavde.
da, ja bih kamenovala, totalno -.- bravo, curo.

jesus.

backspace

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la backspace » 12 lip 2012 20:18

Bash je napisao/la:a di si me baš s onim mučkim đubretom zamijenia. sramota.
:*
evo ti još jedna za stil :*

btw, koji blog, može link?

drugo, bila sam na onom danas.. baš je bilo ok. skroz sam zadovoljna. roditelji se razbrbljali samo tako, mnogo lepo ;)

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la ow » 13 lip 2012 01:35

Dezulovic u Slobodnoj je napisao/la:Svašta je, eto, splitska Riva vidjela, ali luđeg i šarenijeg društva od onoga što se okupilo u subotu, 9. lipnja, nije u svih svojih sedam stotina godina. Do ovoga 9. lipnja tako nešto na Rivi se moglo doživjeti zaista samo u alkoholnom bunilu, i to je – neće se možda svidjeti masovno okupljenom Jošku Čelanu – poruka skupa od kojega se očekivalo da bude Sodoma i Gomora, masovne orgije uspaljenih gologuzih homoseksualaca i muškobanjastih lezbijki.
ja ovog covjeka naprosto obozavam :gigglenod: :gigglenod:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Novosti ... fault.aspx
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Bash » 13 lip 2012 09:38

backspace je napisao/la:
Bash je napisao/la:a di si me baš s onim mučkim đubretom zamijenia. sramota.
:*
evo ti još jedna za stil :*

btw, koji blog, može link?

drugo, bila sam na onom danas.. baš je bilo ok. skroz sam zadovoljna. roditelji se razbrbljali samo tako, mnogo lepo ;)
izvoli :*
http://bigblog.tportal.hr/ponosipredrasude

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la tamara3 » 13 lip 2012 14:37

Jao, viđe gadarija :o.

Pet ministara koji su sudjelovali u paradi održali su nadahnute i vatrene govore, ali za nijeme! Uvaženi beogradski gost i đak Boris Dežulović preko portala Crol.hr prodaje svoje nepročešljane misli. “Ovdje sam jer je to stvar elementarne pristojnosti. Svakom pederu je dužnost biti tu jer pederi smo svi mi! I oni iz policijskih kordona, samo što još to ne znaju!” Nadam se da pet ministara i 900 policajaca čitaju portal Crol.hr. Ministri trebaju puknuti od ponosa što su napokon javno priznati pederi, a i policajci bi mogli početi pucati, ali da li baš iz ponosa, to nisam siguran!

Disklejmer: Samo za one s jakim želucem.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la ow » 14 lip 2012 19:13

Gubitnici imaju pravo da kmece :D
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Odgovorite