Split Pride 2012 - Official topic

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Bash » 10 lip 2012 17:18

milijun kuna osiguranja se nije potrosilo na pride, vec zna se na koje.
ugl, koliko sam shvatila, jednom kad se pride pocne odrzavat, to je to, ne mozes si priustiti stati vise. sljedece godine mozda bude druga strategija u organizaciji pa ispadne bolje nego ove. ali svejedno mi je bilo milo gledat ih kako se vesele i onog lika kako place na True colors i interventni :D zbor na streamu koji je pucao konstantno pa mozda pride ipak i nije bio ignoriran koliko pari na prvu. mogu rec mali milijun zamjerki organizaciji i izvedbi, ali necu jer je ovo kakvo god bilo ispalo beskonacno bolje od prosli put. jedino, volila bi da sljedece godine to organiziraju splicani. eto.

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la fakatja » 10 lip 2012 19:47

tamara3 je napisao/la:Zaključak:

http://www.crol.hr/portal/aktivizam-pol ... liana.html

Ostaje pitanje koliko je uspješan Pride koji gotovo nitko, osim sudionika povorke nije niti vidio niti čuo. Poruke s Rive čuli su samo oni koji su na Rivi bili, dakle sudionici Pridea. Rijetki okupljeni Splićani, njih tristotinjak, stajali su daleko, udaljeni pedesetak metara, odvojeni zaštitnim ogradama i kordonom policije.
Ja mislim, da ima smisla. Kao prvo, ako bi bili sa malo zastite i neko bi dobio po glavi, svi bi skakali u vazduh: Kakva zastita je opet bila, ljudi stradali?!
Jebat ga, vidjeli smo kako je bilo 2011. Puno primitivnih gradana.I zato sad puno policajaca.
Al dobro je, da je bilo. Dobro je, jer ce svake godine bit bolje.Pa da traje 50 godina, nema veze. Kap po kap. Na zalost. Mene srce boli, kad vidim, kako to prođe u nekim drugim zemljama. I ne razumijem uopste te primitivce. Al puno ja to kod ljudi ne razumijem. Anyway.
To, da so ljudi izveli taj Pride u St je neprocjenjivo.
I, - let them worry - građane Splita, sto nije komunikacije bilo.
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la tamara3 » 10 lip 2012 20:54

fakatja je napisao/la:Kap po kap.
I, - let them worry - građane Splita, sto nije komunikacije bilo.
Tak je.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Kroacija » 10 lip 2012 21:22

fakatja je napisao/la: To, da so ljudi izveli taj Pride u St je neprocjenjivo.
jest, onaj od prosle godine.

ovaj od jucer prajd je apsolutni fejk.
premda mi je hrpa prijatelja i poznanika bilo u povorci, njih iznimno cijenim i postujem jer znam koja im je namjera.

i ne vidim zasto bi se ja recimo, aktivizmom bavila na svojoj lokalnoj razini ako me taj isti ne zanima i ako mi je daleko vise u interesu sacuvati posao, karijeru i obitelj u komadu i spavati mirno nego obznaniti svijetu da sam cudna jer volim i djecake i djevojcice i posvetiti svoj zivot uvjeravanju ljudi kako je to okej. pa ni mene toliko ne boli đon za svoju seksualnost, zasto bih opterecivala druge?


samo se kriticki osvrcem na ove sto se kvazibave aktivizmom, jer po meni prajd nije ispravan nacin za split.

backspace

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la backspace » 10 lip 2012 21:51

ne moraš se baviti aktivizmom. ne moraš ništa. i to je sasvim legitimno ako ti to 'skrivanje' ne otežava život. psihički i fizički. dakle, ako si okej s time, to je okej i nemoj se s drugima zamarati. osobno ne tražim da itko vodi moje bitke, utabava mi put da bi meni bilo lakše, niti mislim da bi to itko trebao očekivati od nekog drugog. iako se to indirektno događa.

dio mog nestavljenog posta koji se referirao na invalidnu i popaja (koji se kao ne trpe ili hejtaju, a hejtere ovdje kao ne toleriramo, zar ne? ;) ), i shemu oko učinkovitosti prajda. čini mi se da se istu ne može gledati kroz prizmu trenutnog stanja, niti kroz prizmu naših obitelji koje su počesto bliže hejterima nego drugima. prajd sa sobom nosi vizibilnost, nosi propagandu i otvara rasprave, emisije, pokreće stvari je li. e sad, stvar je što propaganda trenutno utječe po meni na tri skupine: one kojima je gej ok i kod njih se ništa propagandom ne mijenja, zatim one kojima je svejedno i na njih utječe ili da postanu više progej ili ih ta silna gej propaganda iritira (kao mog frenda) i treći koji ne toleriraju ili mrze, oni unatoč svemu će mrziti samo i više. tu sam stajališta da neke generacije naprosto trebaju proći. generacije koje dolaze će biti upoznate s time oduvijek, ne u kasnim 50-tima ili što ja znam, baš zbog ovih parada danas i prijašnjih i kroz neko vrijeme paradiranje više neće biti potrebno.

zadnji pasus mi je bio filozofski :D ovo se uglavnom kreće, evoluira, širi. eksponencijalno napreduje. postavlja se pitanje kamo vodi to sve. obzirom da sve što se razvije, dođe do trenutka kada naprosto propadne. to je činjenično vidljivo kroz povijest i samu evoluciju.

Aven

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Aven » 10 lip 2012 23:16

Osjećala sam se toliko beskorisno na Krku dok sam gledala ST Pride na Dnevniku 3 da mi je došlo da se krknem. :/

Srećom, za manje od tjedan dana je ZG Pride pa će mi bit lakše. YAY!

Rijeka slika
Popeye je napisao/la:jedna od lekcija ove godine je da policija moze osigurati st prajd ako hoce i da je ono prosle godine bio ogroman propust.
Amen.

Ne postoji država u kojoj se mentalitet državljana mijenjao prije samog državnog uređenja. Osobno me zaboli i za mentalitet, već sam stoput napisala da se ljudi ne prihvaćaju u masu stvari i pritom je seksualna orijentacija samo kap u moru. Ono što mi je bitno je manifestacija tog mentaliteta i način na koji se država nosi s onima koji bi se iživljavali nad različitima od sebe. Treba ih ustrojiti tako da ga nauče držati i kontrolirati unutar svoja 4 zida. :'D Pride je iz godine u godinu savršen katalizator i pokazatelj tog segmenta. Kad se hoće i te kako se može, i to ne samo u godinu dana već i u tjedan dana (kako smo imali prilike vidjeti prošle godine). Veseli me i što se napadi na sudionike nakon samog Pridea, dakle, kad više nema policije, vremenom vidljivo smanjuju.

kaktus
Postovi: 522
Pridružen/a: 26 tra 2012 19:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la kaktus » 11 lip 2012 02:18

invalid_user je napisao/la:samo se kriticki osvrcem na ove sto se kvazibave aktivizmom, jer po meni prajd nije ispravan nacin za split.
i ti si hrabra na svoj nacin.

Avatar
.felver.
Postovi: 98
Pridružen/a: 29 sij 2010 16:51

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la .felver. » 11 lip 2012 11:05

Ovaj prajd u Splitu je ujedno bio i moj prvi prajd. Ta cijela pozitivna atmosfera i sretna lica svih (a posebno sam ponosna na svoje strejt prijatelje sto su dosli sa mnom) je probudilo u meni veliku zelju za aktivizmom. I sada se tu javlja ono pitanje, kome da se u Splitu obratim, u kakvu zajednicu/udrugu da se prijavim kad takve u mom gradu nema?
Ako mi netko moze kazat, na prajdu je spomenuto da se osniva nova udruga u Splitu. Mene bi zanimalo koja to i eventualno neki kontakt od potencijalnih osnivaca?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la tamara3 » 11 lip 2012 11:21

Vjerojatno se možeš obratiti Dominama (www.domine.hr), one su bile suorganizatorice i locirane su u Splitu pa će te sigurno znati uputiti dalje.

Avatar
.felver.
Postovi: 98
Pridružen/a: 29 sij 2010 16:51

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la .felver. » 11 lip 2012 11:42

Da, imala sam to u vidu, al one su feministicka udruga, ja bi LGBT udrugu. Eventualno ce me uputit u Zg :gigglenod:
Obratit cu im se svakako.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la tamara3 » 11 lip 2012 12:20

Ma mislila sam čisto zato jer su ti u istom gradu pa da ne lutaš.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Kroacija » 11 lip 2012 12:31

kaktus je napisao/la:
invalid_user je napisao/la:samo se kriticki osvrcem na ove sto se kvazibave aktivizmom, jer po meni prajd nije ispravan nacin za split.
i ti si hrabra na svoj nacin.
jer sto bi drugo zakljucio netko tko moze samo po povrsini zagrepsti.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la tamara3 » 11 lip 2012 12:39

Ja ne kužim na koga se ti zapravo ljutiš i kaj te tolko uzrujava u ovoj temi.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Kroacija » 11 lip 2012 12:42

ja ne razumijem zasto ti to mislis i zasto je problem ako napravim repliku koja ti se ne svidja. :)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la tamara3 » 11 lip 2012 12:46

Nisam rekla da mi se ne sviđa, samo sam stekla dojam da te nešto uzrujava pa sam (se) pitala naglas što je.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Kroacija » 11 lip 2012 12:49

pa valjda sam opisala gore u (jednom jedinom) postu sto me uzrujava u vezi prajda.
i osim toga, komuniciram kao i svi ostali u ovoj temi, citiram i odgovaram. forum i to.
ne razumijem.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la tamara3 » 11 lip 2012 12:54

Ama ništa, joj...

backspace

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la backspace » 11 lip 2012 18:15

e, a ajde sad da se malo volimo :D malo samo :D

ideološki se oko puno stvari mogu složiti s popajom... no ono što me žulja kod njega je činjenica da dobivam dojam da mu je sama ideja borbe za taj nekakav boljitak lgtbiq zajednice svrha, sama revolucija jel, a ne pojedinci koji tu zajednicu čine. u suprotnom bi morao imati, po meni, puno više takta, razumijevanja, smirenosti i tome sličnog za individue. i sem toga, vrijeđanje na bilo kojoj razini i ti neki ispadi su mi posve kontradiktorni s onim za što se bori. ne samo njegovi, biločiji bilogdje. osim mojih naravno :D
naprosto je kontradiktorno da netko tko se bori za dignitet neke zajednice, diskreditiranjem biločijeg digniteta dobiva ikakav kredibilitet. (molim da se ova rečenica zapiše u antologiju crola :D )

drugo što me pomalo zanima.. povezanost uvjeta odrastanja sa 'lakoćom' outanja. nisam sigurna da je jednako outati se nekom tko je živio u, na bilokoji način percipirano, disfunkcionalnoj obitelji i koji samim time nema osjećaj da svojima duguje ikakva objašnjenja vs netko tko je odrastao u, nazovimo, obiteljskoj idili, kom su roditelji dali sve što su mogli uskraćivanjem raznih stvari sebi (ono kad se dižu ranije pa ti rade sendviče svako jutro prije škole/posla jer znaju da nemreš izdržat do podne a da ne prezalogajiš neš konkretno, pa ono kad remete svoje planove za vikend zato da bi im ćerce ili sinče imalo auto za svoje zajebancije i masu tome sličnih znakova kojima vidiš da uvijek tebe stavljaju ispred sebe jel :) ) i koji naprosto te ljude vole, vjeruju im oduvijek, cijene ih i ne žele ih ikako povrijediti niti im otežavati život. bila bi to dobra anketa, uzorak od nekih 2000 pripadnika lgtbiq pripadnika, pa da se vidi eventualna povezanost outanja (u kojoj dobi outanja i na koji način), sa sociološkim, odnosno sa tim nekim prilikama u odrastanja.

kaktus
Postovi: 522
Pridružen/a: 26 tra 2012 19:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la kaktus » 11 lip 2012 18:32

imas bas sutra becks u mami roditelje koji ce pricati o autanju svoje djece. u 18.30.

backspace

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la backspace » 11 lip 2012 18:38

koja mama? :D
stavi neki link (google maps makar :lol: ), pa se došepesam mejbi. ;)

kaktus
Postovi: 522
Pridružen/a: 26 tra 2012 19:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la kaktus » 11 lip 2012 18:40

invalid_user je napisao/la:
kaktus je napisao/la:
invalid_user je napisao/la:samo se kriticki osvrcem na ove sto se kvazibave aktivizmom, jer po meni prajd nije ispravan nacin za split.
i ti si hrabra na svoj nacin.
jer sto bi drugo zakljucio netko tko moze samo po povrsini zagrepsti.
najvaznije je da mislis svojom glavom. manje je vazno sto to misljenje nije vecinsko.

kaktus
Postovi: 522
Pridružen/a: 26 tra 2012 19:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la kaktus » 11 lip 2012 18:41

backspace je napisao/la:koja mama? :D
stavi neki link (google maps makar :lol: ), pa se došepesam mejbi. ;)
nemam link. ne budi lijena, potrazi.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Bash » 11 lip 2012 18:47

backspace je napisao/la: prajd sa sobom nosi vizibilnost, nosi propagandu i otvara rasprave, emisije, pokreće stvari je li. e sad, stvar je što propaganda trenutno utječe po meni na tri skupine: one kojima je gej ok i kod njih se ništa propagandom ne mijenja, zatim one kojima je svejedno i na njih utječe ili da postanu više progej ili ih ta silna gej propaganda iritira (kao mog frenda) i treći koji ne toleriraju ili mrze, oni unatoč svemu će mrziti samo i više. tu sam stajališta da neke generacije naprosto trebaju proći. generacije koje dolaze će biti upoznate s time oduvijek, ne u kasnim 50-tima ili što ja znam, baš zbog ovih parada danas i prijašnjih i kroz neko vrijeme paradiranje više neće biti potrebno.
mislim da si u pravu. nekidan mi je mladić koji voli hajduka i bacat kamenje na paradu elokventno objasnio da su se ljudi navikli na njihovu paradu nakon svake utakmice, ali na ovu paradu nije niko naviknut i nema se tu šta paradirat sad odjednom koji kurac pederčine. :D tako da treba to svake godine i mic po mic, micica.

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Capt. Kirk » 11 lip 2012 18:47

Mame u MAMI.
Samo za backspace :*

kaktus
Postovi: 522
Pridružen/a: 26 tra 2012 19:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la kaktus » 11 lip 2012 18:53

Bash je napisao/la:
backspace je napisao/la: prajd sa sobom nosi vizibilnost, nosi propagandu i otvara rasprave, emisije, pokreće stvari je li. e sad, stvar je što propaganda trenutno utječe po meni na tri skupine: one kojima je gej ok i kod njih se ništa propagandom ne mijenja, zatim one kojima je svejedno i na njih utječe ili da postanu više progej ili ih ta silna gej propaganda iritira (kao mog frenda) i treći koji ne toleriraju ili mrze, oni unatoč svemu će mrziti samo i više. tu sam stajališta da neke generacije naprosto trebaju proći. generacije koje dolaze će biti upoznate s time oduvijek, ne u kasnim 50-tima ili što ja znam, baš zbog ovih parada danas i prijašnjih i kroz neko vrijeme paradiranje više neće biti potrebno.
mislim da si u pravu. nekidan mi je mladić koji voli hajduka i bacat kamenje na paradu elokventno objasnio da su se ljudi navikli na njihovu paradu nakon svake utakmice, ali na ovu paradu nije niko naviknut i nema se tu šta paradirat sad odjednom koji kurac pederčine. :D tako da treba to svake godine i mic po mic, micica.
pa, pa, pa...upravo je invalidna o tome pricala. ali ona ocito nije bila u pravu slika

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Bash » 11 lip 2012 18:56

nisam sigurna da si me shvatila. ili mozda nisi invalidnu. ili mozda nisam ja tebe :dork:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Kroacija » 11 lip 2012 19:19

za neke treba pofebna parada :D

Plague

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Plague » 11 lip 2012 19:20

backspace je napisao/la: ideološki se oko puno stvari mogu složiti s popajom... no ono što me žulja kod njega je činjenica da dobivam dojam da mu je sama ideja borbe za taj nekakav boljitak lgtbiq zajednice svrha, sama revolucija jel, a ne pojedinci koji tu zajednicu čine. u suprotnom bi morao imati, po meni, puno više takta, razumijevanja, smirenosti i tome sličnog za individue. i sem toga, vrijeđanje na bilo kojoj razini i ti neki ispadi su mi posve kontradiktorni s onim za što se bori.
pa helou, čovjek je toliko zaglibio u opći boljitak da gubi perpektivu individualca. čovjek mu nije ništa drugo doli uloga koju igra u zajednici. ja baš zbog takvih stavova razvijam mišljenje kako većina aktivista nije normalna, provjereno. :D frend koji radi u queer zagrebu je neki dan izjavio kako mu ne bi bilo zanimljivo otić na neki veliki svjetski prajd na kojem su opasnosti minimalne. to bi mu bilo dosadno. ne znam zašto nekim ljudima sve u životu mora biti borba. ali dobro, na svakom je ponaosob da odluči kud će usmjerit svoju energiju i ja to poštujem. problem je što oni ne poštuju to što ja svoju energiju ne dam u inaćenje. meni se ne ide tamo provocirati sirovine i riskirati život. radije ću pogledat seriju ili bacit drkicu.
načelno se slažem sa skoro cijele zadnje dvije stranice topika. svi ste na neki način u pravu, pa i popaj. jedino što mi smeta kod subotnjeg prajda je što nije bio istinit. ali nadam se, kao i svi, da će jednog dana ta povorka prošetat gradom slobodno i bez kaveza u kojem je bila pred dva dana.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la Bash » 11 lip 2012 19:33

invalid_user je napisao/la:za neke treba pofebna parada :D
:D :aha:

backspace

Re: Split Pride 2012 - Official topic

Post Postao/la backspace » 11 lip 2012 19:41

@picika, pa helou, jasno je meni da bi ti radije bacila drkicu nego bilošta drugo. osim hranila se eventualno-mlada kapulica SA SVIME :D

de ti nama pokaži nekako tu sliku profilnu u koju si toliku pozitivnu energiju usmjerila :*
i nemoj me vrijeđat sad. NEMA VRIJEĐANJA VIŠE SMO REKLI :lol:
Capt. Kirk je napisao/la:Mame u MAMI.
Samo za backspace :*
;) mala kirk kulerica
Bash je napisao/la:i mic po mic, micica.
:lol:

Odgovorite